Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kogemused pulsikelladega
Saatis: Memee
Kuupäev: 02. May 2010, kl 21.07

Lugu siis selline, et muretsesin omale suure hurraaga pulsikella, aga nüüd olen natuke hämmelduses - tundub, nagu oleks see vidin kalorikulu näitamisel liiga helde. Näiteks u. pool tundi suhteliselt kiiret kõndi annab kalorikuluks 300 kcal. Kas see on normaalne? Ma saan muidugi aru, et need numbrid kõik sõltuvad vanusest ja kaalust jne, aga ikkagi...

Tahakski siis uurida, et milliseid tulemusi teie oma kelladega erinevate tegevuste juures olete saanud. Nii saaks ka rohkem võrdlusmomenti treeningpäevikus kaaluabi poolt pakutavate kalorikuludega. Ja mis firmade kellasid te kasutate, mis hinnaklassist need on ja kui töökindlad ning kui mugavad kasutada? Näiteks minu kell on Sigma pc9 woman, 625 eek maksis.

Selline info oleks vast ka abiks kõigile, kes pulsikella ostmist kaaluvad. Mina tegin oma ostu suhteliselt impulsiivselt ja nüüd ei ole päris kindel, kas olla asjaga rahul või mitte.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogemused pulsikelladega
Saatis: Avatar
Kuupäev: 03. May 2010, kl 09.17

Kalorikulu oleneb Sinu kehakaalust ja Sinu pulsisagedusest käimise ajal, vanusest kcal kulutus eriti ei sõltu. Raskem inimene kulutab rohkem. Mina jooksen pulsiga 120-130, teine inimene kõnnib ja saab sama pulsisageduse kätte. 300 kcal on reaalne küll, kui Sul keskmine pulsisagedus on olnud ca 120-130 ringi 30 minutilise trenni ajal. Kaalu ma muidugi ei tea.
Mul endal on Polari pulsikellad olnud (hinnaklassist 1000.- kuni 6000.-). Kuna jooksen palju, siis selle riistapuu pealt kokku ei hoia. Pulsikell iseenesest on lihtne vidin ja palju ei usu et ta pulsi lihtsal mõõtmisel mööda paneb. Erinevate mudelite vahe on ikkagi nende muudes võimalustes, kasutusmugavuses ja toote kvaliteedis. Pulsisageduste tabeleid on Internetis väga palju, otsinguga peaks neid kergelt leidma.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogemused pulsikelladega
Saatis: TeeEll
Kuupäev: 03. May 2010, kl 12.06

Mul on Suunto pulsikell. Olen väga rahul. Hinnaklass ca 3000 krooni.
Võrdluseks - eile tehtud kepikõnniring 1 tund 19 minutit, keskmine pulss 151 (sh 3 põlvetõstemäkkejooksu), kalorikulu 764.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogemused pulsikelladega
Kuupäev: 03. May 2010, kl 15.15

Nõustun TeeElliga, mul ka Suunto ja väga rahul, palju võimalusi ja minu meelest ka päris täpne, üle küll ei paku. Oluline on õiged andmed sisestada - kaal ja pikkus, siis näitab ka reaalset kalorikulu. Selge, et mingil määral eksimine siiski võimalik, pulsikell hindab kalorikulu südame löögisageduse järgi ja väike mõõtmisviga võib ikka olla. Aga pisut kahtlen küll, kas nii odava raha eest saab korraliku pulsikella...

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogemused pulsikelladega
Saatis: Avatar
Kuupäev: 03. May 2010, kl 15.56

Kalorikulu üldse niimoodi pulsikella abil arvutatuna on suhteliselt ebatäpne. See, kui palju ja kas antud treening tegelikult kaloreid põletas, oleneb sellest mida sõid, millal sõid, kui palju magasid jne.
Aga pulsikella osas olen endiselt seisukohal, et kaloriarvestus on matemaatiliselt väga lihtne tehe ja sellega peaks ka odav kell hakkama saama. Kui see on kõik mida Sa kellalt soovid, siis ma ei näe põhjust miks osta kallis kell. Ise alustasin peale eelmist last ka odavama kellaga ja pean ütlema, et näitas see kell mida ta näitas, aga trenni pidin ikka ise tegema ja kaalu sain väga hästi alla ka odavama kellagawinking smiley. Toitumine on kaalualandamisel põhiline ja see on omaette teadus, milles pulsikell Sind niikuinii eriti ei aita...kahjuks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kogemused pulsikelladega
Saatis: Oskar
Kuupäev: 04. May 2010, kl 10.30

Hmm. Pole päris nõus eespoolse jutuga. Mul on Polar, sihuke keskmine mudel RS300.
Sellel tuleb ette anda kaal, vanus ja pulss puhkeolekus HRsit (elik siis rahulikult istudes).

Puhkeoleku pulss on igaühel oma ja nagu aru sain, hakkab kell kaloreid tiksuma alles siis, kui pulss tõuseb üle selle läve. Kui see väärtus panna väga madal, tiksuvad kalorid ka teleka ees lösutades. Kusjuures puhkeasendi pulss sõltub treenitusest, ka kaalust. Veel pool aastat tagasi ei langenud mul puls ka lamades alla 70, nüüd kergemal ja treenitumal minal sama 55-60.

Vanusest sõltub HRmax elik maksimaalne pulsisagedus (arvutuslik HRmax= 220 - vanus). Ja kusagil 70% HRmax kandis on aeroobne nn "rasvapõletustsoon", mis on 20 aastasel 140 ja 50-aastasel ca 120 kandis. Ausaltöeldes kahtlen, kas energiakulu on ikka võrdne, kui kahekümnene ja viiekümnene ühesuguse 120-se võimisiganes pulsiga trenni teevad - või on? Ühel higi tilgub, teine nagu ei pane tähelegi veel? Kuidas kell HRmax arvesse võtab, pole tegelt uurinud, aga nagu meenuks juhendist, et kuidagi siiski rehkendab. Igastahes kellal on see väärtus sisestatav.

Polaril on veel miski testi asjandus, kus tuleb lihtsalt lesida mõni minut voodi peal ja kell rehkendab sellest süvapuhkeoleku pulsist (dünaamikast?) organismi maksimaalse hapnikutarbimise VOmax ekvivalendi. Spordimeditsiini koormustestil läheks sellesinatse määramine aparaatidega oma 1600 eeku maksma, nii et kasulik diil se kell tongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.