Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
miks trenni tehes kaal tõuseb. artikkel
Saatis: Deothora
Kuupäev: 05. March 2010, kl 11.25

www.elu24.ee/?id=232645

Valikud: VastaOsunda
käin trennis - kaal tõuseb...sad smiley
Saatis: mõmm
Kuupäev: 25. February 2010, kl 21.52

Olen käinud arcticspordis bodipambis, vesiaeroobikas ja bodibalancis, seda nüüdseks juba 2 kuud ja kaal on tõusnud pea 3 kilo. Kas lihas? Närvid läbi igatahes. Kas on veel kellelgi nii olnud?

Valikud: VastaOsunda
Re: käin trennis - kaal tõuseb...sad smiley
Saatis: kalle
Kuupäev: 25. February 2010, kl 23.46

Mul samuti - mida aktiivsemalt spordin seda aeglasemalt kaal langeb, aga boonusena liiguvad kg puusa ümbert lihastesse.

Valikud: VastaOsunda
Re: käin trennis - kaal tõuseb...sad smiley
Kuupäev: 26. February 2010, kl 08.27

See on täiesti normaalne, sest kui organism pole varem väga palju trenni saanud (või on treenimisega pikk vahe sisse tulnud), siis lihasmass hakkab järsult tõusma. See peaks mõneajase trenniga ühtlustuma ja ka kaal hakkab langema. Alati võib ka treeneri käest üle küsida, sest nemad ju ikkagi professionaalid winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: käin trennis - kaal tõuseb...sad smiley
Saatis: Ally
Kuupäev: 27. February 2010, kl 14.10

Olen ka sellist arvamust kuulnud, et kui hakkata järsku trenni tegema, siis lihased koguvad endasse mingil põhjusel vett, sellest ka lisakilod. Mingi aja pärast - ilmselt kui keha koormusega harjunud see väljub.

Valikud: VastaOsunda
Re: käin trennis - kaal tõuseb...sad smiley
Saatis: Careliin
Kuupäev: 27. February 2010, kl 21.39

Ma olen alati tervisesporti harrastanud vahel rohkem vahel vähem: aga kaal ikka kas sama või tõusis. Eeldatavsti sõin kõik kulutatud sisse tagasi. Kuid üleeelmine aasta käisin koormustesi tegemas ja sain targemaks. Selgus, et olen valesti sportinud. Ma nimelt ei pööranud kunagi tähelepanu pulsile vaid jooksin ja tegin muid harjutusi ikka nii et võhm väljas. Aga selleks, et kulutada energiat rasva arvelt ei peagi nii meeletult rabelema. Ja nii kui hakkasin pulssi jälgima, hakkas ka kaal langema. Sain juba 5 kg lahti, kui jäin lapse ootelewinking smileyja kilod tulid tagasi ja natuke pealegi. Kuid nüüd üritan uuesti ja lähen varsti koormustesti tegema, et oma vajalk pulsi mõõt teada saada.

Nii, et kaalukad kõik koormustesti tegema!smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: käin trennis - kaal tõuseb...sad smiley
Kuupäev: 02. March 2010, kl 07.15

Äkki kirjutad natukene lahti, mitu korda nädalas trenni teed ja milline umbes on su päevane toitumine?
Kombinatsioonis trenn + õige toitumine on normaalne, et kaal esmalt tõusma hakkab, sest keha harjub uue rütmiga.

Valikud: VastaOsunda
Re: käin trennis - kaal tõuseb...sad smiley
Kuupäev: 03. March 2010, kl 15.06

Söömine on siin juures ka väga oluline. Et mida sööd. Kui organism vajalikke aineid lihaste moodustamiseks ei saa, siis ei tooda ta ka lihaseid ega kuluta rasva.

Valikud: VastaOsunda
Re: käin trennis - kaal tõuseb...sad smiley
Kuupäev: 04. March 2010, kl 09.30

Asi võib olla ka selles, et kulutad trenniga energiat rohkem ja sööd ka ehk rohkem nüüd? Igatahes on selline asi väga tavaline. Eelpool mainitud pulsi jälgimine on samuti tähtis - olen isegi tihti jõusaalis näinud, kuidas inimesed rapsivad elueest hing paelaga kaelas pulss maksimumis, kuid kasu sellisest rabelemisest pole mitte mingit - see on anaeroobne treening ehk hapnikuvaene. Õiget treeningtsooni on hea jälgida oma enda hingamisega - kui saad treenides samal ajal kaaslasega kuni neli sõna ilma ülemäära hingeldamata vahetada, on kõik ok. Pealegi on ju masinatel skeemid ka reeglina peal, et saad vanuse järgi õige pulsivahemiku teada. Lihasmassi suurenemine kohe alguses pole just eriti tõenäoline, kui sa just 4-5x nädalas kangitrenni ei tee.. Soovitaks kaalulangetamise eesmärgil suuremat rõhku pöörata just aeroobsele treeningule õiges madalas pulsivahemikus ehk siis kõnd, rattasõit, cross-traineril treenimine 3-4x nädalas 60 minutit korraga. Edu ja ei mingit allaandmist!!! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: miks trenni tehes kaal tõuseb. artikkel
Saatis: smurf79
Kuupäev: 11. May 2010, kl 02.47

Kui kaal pole su parim sõber, siis võta appi mõõdulint. Pane ümbermõõdud kirja ja võrdle neid mõne aja pärast. Kui ümbermõõdud vähenevad, aga kaal on tõusnud, siis lihas on kasvanud ja rasva osakaal vähenenud (rasv kaalub vähem kui lihas) st sa oled õigel teel. Väga hea on teha endast ka fotod ja võrrelda siis nendega ennast mõne aja möödudes (nö enne ja pärast fotod). Kui aga ümbermõõdud ei vähene ja esialgsete piltidega võrreldes pole keha ilusamaks muutunud, siis pea kindlasti nõu treeneriga.

Valikud: VastaOsunda
Re: miks trenni tehes kaal tõuseb. artikkel
Saatis: Krissu7
Kuupäev: 26. May 2010, kl 20.09

Tegelikult ei pea rasva põletamiseks ainult 60 minuti kaupa trenazööril rabelemaspinning smiley sticking its tongue out Kui miski treenitus juba olemas on piisab 20 minutilisest superintervallist ka vt [www.muscle-fitness.ee]. Hers jaanuari/veebruari number 2010.
Ise ei ole kaalu langetamise ajal veel süsteemselt superintervalliga tegelenud nii, et enda näitel selle tõhusust täielikult kinnitada ei saa aga pärast intervalli tegemist on järgmisel päeval küll saledam tunnespinning smiley sticking its tongue out



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Krissu7 26.05.2010 20.11.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.