Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Tasakaal
Saatis: Creeps
Kuupäev: 13. February 2010, kl 12.56

Kas te kõik, siin registreerunud ja toidu jälgjad, suudate õiges koguses valke, rasvasid ja süsikaid süüa. Kuidas te seda teete? Minu arust on jubeeee keeruline.

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Kuupäev: 13. February 2010, kl 15.17

Ega ei õnnestugi sad smiley. Ikka kipub rasva vähe ja valke palju olema. Muidugi oleks vahva, kui programm ütleks, et söö nüüd õhtuks 100 g seda või teist ja siis on kõik tasakaalus smiling smiley
Ehk oleks abi, kui söödud toidud oleksid välja toodud koos valkude-rasvade-süsivesikutega.

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: Helen
Kuupäev: 15. February 2010, kl 08.13

12 päeva siin toite sisestanud ja pole kordagi tasakaalu kohanudsmiling smiley ei muretse ka selle pärast üleliia, kuna mõnipäev on ühte asja rohkem teine päev teist.

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: Creeps
Kuupäev: 15. February 2010, kl 09.53

Mul kipub ikka nii olema, et valku liialt palju ja rasva vähe. Ei teagi, millega seda balanseerida... Kardan, et kaal langema ei hakka, kui tasakaaal paigast ära.

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: Helen
Kuupäev: 15. February 2010, kl 15.35

Mul pole küll veel kaalulangemisega probleemi olnud, kõik langeb kenasti..Loodan, et jääb ka langemagrinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: Kuukivi
Kuupäev: 19. February 2010, kl 12.32

Kas keegi teab vähemalt ühte TOIDUAINET, milles on tasakaal, mille poole me kõik püüdleme, täiuslikult paigas? Lihtsalt selline huviküsimus winking smiley


rasvu 30%, valke 15%, süsivesikuid 55%

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 19. February 2010, kl 20.22

Tõttöelda huvitab mind see, mille järgi on võetud see, et tasakaalu moodustab just selline suhe valkudest,rasvadest ja süsivesikutest. Ja miks neid süsivesikuid just nii palju peab olema.

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: savikass
Kuupäev: 19. February 2010, kl 23.36

Kas täidate iga päev 100% omale ettenähtud kslorinormist ja kas kaal langeb ka siis, kui näiteks 130% süüa? Ise olen veel nii vähe teinud, et ei oska hinnata. Kas on tõesti nii, et kui 100%, siis läheb nädalaga kilo?

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Kuupäev: 20. February 2010, kl 15.44

Kilo läheb teoreetiliselt siis, kui sinu 100% on 1000 kcal väiksem kaalu hoidmise kaloraažist. Aga ise arvan, et see sõltub ka kõigest muust: stress, õhtune söömine, kalorid rasva arvelt jne.

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: Eka
Kuupäev: 21. February 2010, kl 00.09

Siin ei olegi mõeldud, et ühes toiduaines peaks see tasakaal olema vaid päeva lõikes. Hommikul söön süsivesikuid, lõunaks rasvasemat toitu ja õhtuks valkurikkamaid. Tasakaal ongi käes. Iga päev ei ole muidugi protsendi pealt, aga enam-vähem. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: elka
Kuupäev: 22. February 2010, kl 13.31

no see tasakaalu asi on minu jaoks täitsa müstika ja mina praegu sellele eriti rõhku ei pane ,võtan asja rahulikult ,esialgu püüan mitte kaloreid lõhki ajada ja vett juua ja rohkem liikuda.mõtlen et küll kõik tuleb tasapisi.kuigi täna töö juures näitas kaal 140.õnneks see seis ikka nii hull ei ole ja see kaal on rikkisthe finger smileykuigi imelik on see et teisi inimesi pidi enamvähem õieti kaaluma,aga mulle paneb üle 50 kilo juurde.

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: Liisu
Kuupäev: 22. February 2010, kl 21.55

võiks olla näide nädala menüüst mis oleks tasakaalussmiling smiley retsepte ikka veel ei näe, kaua võibconfused smiley
ostsin kolmeks kuuks aga mis ma selle raha eest saan???

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: ylle167
Kuupäev: 25. February 2010, kl 10.01

Tere kõigile,
Mina proovin alles esimesi päevi ... Tasakaalu saavutamine on raske, kuid leidsin nipi - pähklid, eriti sarapuupähklid. Lisage päevamenüüsse sõltuvalt teistest toitudest natuke pähkleid (minul oli 20 g täpselt õige kogus) Muude rasvadega võiks ju pigem kokku hoida. Valke kipub tavaliselt ka minul palju tulema (piimatooteid vähemaks).

Edu! Kevad pole enam kaugel smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: leana
Kuupäev: 26. February 2010, kl 14.20

See ei puutu küll eriti teemasse aga minu soovitus ka tegijatele, et kui lisan oma toitudetabelisse söödud toidu, võiks olla võimalus eelnevalt vaadata mida see sisaldabsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: KAALUABI
Kuupäev: 26. February 2010, kl 15.25

see võimalus tuleb smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Kuupäev: 26. February 2010, kl 20.39

Panin kokku kaks tasakaalus salatit:

1. Porgand 150 g, õun 110 g, kõrvitsaseemned 10 g, oliivõli 5 g.
Kokku 219 kcal. Süsivesikud 58%, valk 12%, rasvad 30%

2. Lehtsalat 30 g, paprika 200 g, tomat 100 g, kurk 50 g, oliivõli 5 g.
Kokku 149 kcal. Süsivesikud 55%, valk 16%, rasvad 29%

Kasutan katsetamiseks oma esimese päeva toidupäevikut, kuni avaneb võimalus sisestada tulevaste päevade menüüsid.

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: foxlife
Kuupäev: 27. February 2010, kl 09.16

Suur_tydrukule suur aitähh! Selle copyn suisa oma isiklikku kaalufailispinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: Careliin
Kuupäev: 28. February 2010, kl 10.00

Hommiku söök
30 g fitness täistera helbeid
200 g 2,5% piima
1tk banaani
300g suhkruta kohvi

Ning kui lisasin katsetuse huvides nimekirja 17g rapsiõli- oli toitumine tasakaaluswinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: Kate
Kuupäev: 01. March 2010, kl 18.26

tuleb välja, et mul liiga palju süsivesikuid, lausa topelt.. Mis toiduained sisaldavad süsivesikuid? Siis tean neid vähem tarbida.
Ja see veel ka, et hommikusöök ületab mul tavaliselt kaloraaži, samuti lõuna on tugev ja õhtust nagu ei tahakski enam, ainult väike vahepala. Kaloreid tuleb kohe hulgi vähem ja kõht pole ka tühi...smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Kate 01.03.2010 18.30.

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Kuupäev: 02. March 2010, kl 21.54

Tasakaalu on suht raske saavutada. Mul kipuvad ikka süsivesikud liiast olema eye rolling smileyMina isiklikult 8 klaasi vett päevas küll ei joo, mõõdan selle koguse kohvi-tee-mahla-vee joomisest kokku. Selles osas katsun edusamme teha, kannan veepudelit tööl kaasas ja seda rohkem eesmärgil, et see niisutab häälepaelu thumbs up
Aga tulevikus võiks menüüde hulgas olla küll päris mitu päevamenüüd, mis kajastaks süsivesikute, rasvade ja valkude tasakaalu. Prooviks kohe hea meelega järgi ja vaataks, kas minu puhul ikka toimib.

Siinkohal tean, kuidas nt valkude ülakaal väga lihtsalt saavutada. Sain eile mingisuguse viiruse külge jadrinking smileyJõin päris mitu tassi sooja piima meega ära. Ja kusjuures rohkem valgurikast toitu ei tarbinud confused smiley Ja ollalla valgutase peaaegu kahekordne.

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Kuupäev: 02. March 2010, kl 22.34

Minul küll juba 5. päev tasakaalus, aga kas õli ja seemnetega salatite ning mandlite kõrval on veel lahendusi tasakaalu saavutamiseks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Kuupäev: 03. March 2010, kl 11.18

võiks olla näidismenüü kus on tasakaal ära näidatud ja igaüks siis vaatab kas järgib või ei.Ja veel huvitav kui kaua peab ootama seda et saaks ka koostada järgmise päeva menüü valmis , ainult lubadused, ma hakkan raha tagasi tahtma!Alguse asi küll aga mis te siis küsite raha poolikute asjade eest!

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: Koshka
Kuupäev: 03. March 2010, kl 11.18

mul on ka süsivesikud stabiilselt üle 70 prossa aga ega see mind ennast ei häiri (magusat ei tarbi ja enamus süsivesikuid tuleb puuviljadest, täisteratoodetest jne). Valke on vähe ja rasvu on üldse alla 10% aga noh kuna minu kilod kogunesid sest sõin liiga rasvast toitu siis ise olen rahul hetkel.
Programm võiks teha mingi kokkuvõtte nädala-paari pärast ja korrigeerida menüüd natukene. See oleks jumala jess juba.

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: Ally
Kuupäev: 04. March 2010, kl 08.30

Leidis figuurisõprade foorumist sellise teema:

Küsimus: Mitmetes toidusoovitustes on, et päevases söögikoguses peab olema süsivesikuid 55%, rasvu 30% ja valke 15%. Nende menüüs rasva umbes 15%, valku 40% ja ülejäänu süsivesikud.

Vastus: Ametlikud toidusoovitused on kehakaalu säilitamiseks - tagamaks päevase vajaliku toitainete- ja energiahulga. Kuna aga Figuurisõbrad soovivad kaalu langetada - on vaja mitmekülgsust jälgides tekitada energidefitsiit mahavõtmise ajaks.

Selleks oleme teadlikult toitainete vahekorda nihutanud, kuna rasvad annavad kõige rohkem energiat, samas valkude seedimine aga kulutab kõige rohkem energiat. Valgurikkad toiduained sisaldavad peidetud rasvu, milliste kogust ei oska alati täpselt arvutada, seepärast on soovitustes rasva hulk väiksem. Mahavõtmisel lisaks rasvakihi vähenemisele võib väheneda osaliselt ka lihaskude, mille säilitamiseks-taastamiseks on vaja rohkem valku ja lisaks muidugi toimub mõõdukas igapäevane liikumine. Meie soovitused tagavad toitumise mitmekülgsuse mahavõtmise ajaks - need nihutamised tulevad kasuks kaalu langetamisele ega häiri organismi normaalset funktsioneerimist.

Kuidas kaaluabi meeskond seda kommenteerib, sest enamus meist on siin ikka kaalu alandamiseks, mitte hoidmiseks?

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: Creeps
Kuupäev: 04. March 2010, kl 13.25

Ootan huviga Kaaluabi vastust.

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: Kuukivi
Kuupäev: 04. March 2010, kl 23.37

Kas oli Figuurisõpradel äkki ka Mai Maser abiks? Tema teaduslik, siiani kasutamata olnud, uurimustöö kõige selle põhjaks. Kuldne kesktee ikkagi parem, kui äärmused. Enda jaoks hoian kalorite numbrit majakana ees, küll ülejäänu on üldjoontes paigas smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: KAALUABI
Kuupäev: 08. March 2010, kl 11.10

Kaalu alanemise seisukohalt on kõige olulisem söögiga omandatud kalorite arv. Tervise seisukohalt on oluline järgida nö. taldrikumudelit, kus on süsivesikute-valkude-rasvade jaotus nii nagu Kaaluabi.ee soovitab. Oluline ei ole, et iga päev täpselt jälgiksid toitainete jaotust, vaid et pikas perspektiivis omandaksid toiduga kõik vajalikud ained. Antud jaotuvus ühtib ka Tervise Arengu Instituudi soovitustega täiskasvanutele.

Rasv on tervislikkuse aspektist oluline, tähtis on vaid valida õiget sorti rasvu. Kasulikud rasvad leiad näiteks:
- Oliiviõli ja oliivid
- Rapsiõli ja rapsiõli baasil tehtud toiduõlid
- Mandlid, pähklid, seesamiseemned
- Avokaado
- Rasvased kalad nagu lõhe, makrell, sardiinid, heeringas

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: foxlife
Kuupäev: 13. March 2010, kl 09.22

Avastasin täna hommikul sellise asja: sõin hommikusöögiks 2 lõhesaia. Sisestamist alustasin saiast, trükkisin sisse 2 viilu Kirde saia, ning tasakaalu "ketas" näitas 0 süsivesikut, kuidas see võimalik on????? Sai on ju meeletu süsikate allikaseye rolling smiley Olen mina loll või see peabki nii olema???

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Kuupäev: 13. March 2010, kl 10.56

Ilmselt on selle saia andmed andmebaasis valed, ehk Kaaluabi vaatab asja üle.

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal
Saatis: KAALUABI
Kuupäev: 15. March 2010, kl 13.27

vaatasime üle. süsivesikute väärtus oli tõesti vale

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.