Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
kuidas vähendada valke
Saatis: Anahera
Kuupäev: 18. April 2011, kl 13.54

Tere, palun abi, kuidas vähendada oma söögis valke ja suurendada rasvade protsenti.
Mul tuleb pidevalt liiga palju valke toidusedelisse ja tahaksin seda muuta
samuti oleks tore, kui keegi soovitaks, kust saab RASVU tongue sticking out smiley
Aitäh

Valikud: VastaOsunda
Re: kuidas vähendada valke
Saatis: Riann
Kuupäev: 18. April 2011, kl 15.26

Tere Anahera! smiling smiley

Mina saan oma rasvad põhiliselt pähklitest ja mitmesugustest seemnetest (chia, kõrvitsa, päevalille) ning kui teen värskete juurikate ja köögiviljadega salateid siis olen niimoodi ennast harjutanud, et ei maitsesta salatit soola, pipra ega mingite salatikastmetega vaid hoopis ühe supilusikatäie külmpressitud oliiviõliga. Samuti kuuluvad minu menüüsse oliivid ja avokaado ning paar korda nädalas söön rasvasemat kala (lõhe, heeringas, tuunikala, nendes on palju kasulikke Omega-3 rasvhappeid).

Valgud hoian niimoodi kontrolli all, et iga päev söön kas liha, kala või muna, mitte kõiki koos. Ja hoian ikka kinni nö taldrikureeglist: erinevad salatid või aurutatud-hautatud-keedetud köögiviljad moodustavad pool taldrikust, põhitoit nagu kala või kana või muu liha moodustab veerandi ja lisand nt. riis, kartul, tatar, makaronid vms ülejäänud veerandi.

99% on toitumine tasakaalus. Edu sulle!

Valikud: VastaOsunda
Re: kuidas vähendada valke
Kuupäev: 18. April 2011, kl 20.23

Aga kas Sa siis piima/keefirit ei joo igapäevaselt? Või nt jogurtit/kodujuustu ei söö? Ma ei suudaks ainult ühte valgulist toitu päevas tarbida. sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kuidas vähendada valke
Saatis: Riann
Kuupäev: 18. April 2011, kl 20.57

poepiima ma ei armasta aga keefirit joon hea meelega ja jogurtit söön ka tihti. Lihtsalt kiire tööinimesena on kujunenud nii, et teen mitmeks päevaks põhiroa korraga valmis, nt supi või pajaroa vms, mis on valmistatud kas liha või kalaga ja kõrvale söön alati mingit värsket salatit. Vahest teen ka mõne põhiroa ilma kala/lihata ja valmistan sel päeval hoopis mõne munaroa või mõne tummisema salati kuhu lõikan lisaks ka keedetud muna või tuunikala (nämm!) või kanafileed. Ja samuti on palju valku ka nendes eelpool mainitud pähklites/seemnetes winking smiley Niimoodi hoian valgud alati ~16-20 vahemikus ja toitumise tasakaalus.

Mulle selline süsteem sobib, 7 kilo läinud ja kaal alaneb ilusti stabiilselt. Valmistoite ma reeglina ei osta, teen ise kodus süüa, nii on ka kergem isusid kontrolli all hoida ja tean täpselt mis ma endale sisse söön. Väga lihtsaks aga mõjusaks nipiks minu juures osutus ka see, et võtan nüüd ka alati lõunasöögi kodunt kaasa, varem käisin väljas isutamas või veel hullem, jätsin selle üldse vahele eye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kuidas vähendada valke
Kuupäev: 18. April 2011, kl 22.11

ma just seda mõtlengi, et kui toit on lihast ja piima kkõrvale juua, siis ülejäänud osa päevast ei tohiks üldse enam valku süüa ju. eye rolling smiley Ma pole päris pikalt toidu kõrvale piimatooteid tarbinud, jogurtit pole ka mitu päeva söönud, aga ikka tasakaalust väljas.

Valikud: VastaOsunda
Re: kuidas vähendada valke
Saatis: karuke03
Kuupäev: 19. April 2011, kl 07.14

Joon hom. 1klaasi petti ja lõunal 80-90g liha või kala või kana aga ikka üle kuid ei põe kaal langeb mühinal,sest süsikaid jalle mega vähe.Mulle sobib et enne valgud üle kui süsikad ja rasvad.

Valikud: VastaOsunda
Re: kuidas vähendada valke
Saatis: Riann
Kuupäev: 19. April 2011, kl 08.34

ma söön iga hommik 150gr jogurtit ja päeva jooksul samuti natuke kana, kala või muna, lihtsalt portsjonid ei tohi liiga suured olla. Enamjaolt on mul valk u 18-19%, aga on ka juhtunud, et valgud on ca 21%, siis lisan salatile lihtsalt pisut rohkem avokaadot või oliiviõli ja saan ikka päeva tasakaalu (näeb siis välja u nii: süsivesikud 52%, valgud 21% ja rasv 27%). Süsivesikuid üritan õhtul mitte tarbida, hommikusöögiks ja lõunasöögiks üritan valida madala GLI-ga süsivesikuid. Ja kaal langeb smiling bouncing smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kuidas vähendada valke
Kuupäev: 19. April 2011, kl 09.47

Ma eelistaks ka, et enne on valku üle kui muid, aga lugesin, et pikaajaline valkude ületarbimine on tervisele kahjulik. Seega tahaks ikka tasakaalu saavutada.

Valikud: VastaOsunda
Re: kuidas vähendada valke
Saatis: Anahera
Kuupäev: 19. April 2011, kl 11.41

oi kui tore, aitäh Riann heade soovituste eest. Ma vaatasin, et kui õliga salatit teha, siis tõesti tulevad rasvad näiteks kenasti täis, see on megahea!

ps. kuidas te õli kogust mõõdate tavaliselt? st millega?

ohoh, ja kui valku siis yle tarbida, mis siis organismiga juhtub? appi appi grinning smiley

püüan ja yritan oma toitumist ikka tasakaalu saada!

Valikud: VastaOsunda
Re: kuidas vähendada valke
Saatis: Riann
Kuupäev: 19. April 2011, kl 12.32

Mina mõõdan oma õlikogused väikese 30ml plastmassist topsikesega (5 ml kaupa kogused kenasti kirjas), mis kunagi ühe toidulisandi pudelikese karbis kaasa tuli tongue sticking out smiley Muidu olen paljudes retseptides ja ka siin kaaluabis näinud, et öeldakse 1 supilusikas = 15 ml, aga ei ole seda ise mõõtnud.

tore sait toitumine.ee informeerib, et pikaajaline liigne valgusisaldus toidus on kahjulik, see koormab neerusid ja maksa, samuti võib põhjustada podagrat ja suurendada allergiaohtu...

Valikud: VastaOsunda
Re: kuidas vähendada valke
Kuupäev: 19. April 2011, kl 18.03

Kuna söön rohkem juurvilja ja valku, oli minulgi probleem õige rasva % saavutamisega toidus. Lahenduseks teen nüüd igal hommikul putru ja lisan sellele puhast võid( mitte margariini), Toit on väga maitsev ja peale selle lugesin siin kusagilt foorumist, et rasv hommikul käivitab kohe rasvapõletuse...

Valikud: VastaOsunda
Re: kuidas vähendada valke
Saatis: Riann
Kuupäev: 19. April 2011, kl 18.41

Korralik hommikusöök paneb küll rasvapõletuse tööle kohe hommikul, kuid ainevahetuse pärast magamisperioodi käivitavad siiski süsivesikud ja valgud, mitte rasv. Kaaluabi ise soovitab hommikusöögiks süüa peamiselt süsivesikuid ja valke ning vähem rasva, liigne rasva tarbimine hommikul võib põhjustada väsimust.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.