Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
E-ained
Saatis: kalle
Kuupäev: 16. February 2010, kl 13.28

Selveris jagatakse kassas E-ainete kohta väikest bukletti kahjulikest E-ainetest. Nimekiri on päri Angelika Erini "Saladuslikud E-ained meie igapäevatoidus" [petroneprint.ee]

Mina näiteks ei suuda jälgida seda E-ainete asja isegi kui mul selline voldik rahakoti vahel olemas. Väga raske on leida poes asja kus E-sid ei oleks ja veel raskem on hoobilt kindlaks teha kas seal on sees need kahjulikud E-d või mitte

Valikud: VastaOsunda
Re: E-ained
Saatis: Panda
Kuupäev: 17. February 2010, kl 13.35

Neidsamu voldikuid saab ka Apollo raamatukauplustest winking smiley
Usun, et see E-ainete jälgimine ei ole ületamatu raskus, sest pikapeale jäävad enimkasutatavad nimetused ja numbrid meelde. Näiteks kõige hullemad on minu meelest maitsetugevdajad glutamaadid. Tunnen juba une pealt ära E621 ehk naatriumglutamaadi. Näiteks täna tahtsin osta marinaadis heeringat, mingi soodukas, suures topsis. Esmapilgul väga hea pakkumine, aga nii kui nägin E621, jätsin rahuliku südamega sinnasamasse riiulile smiling smiley.

Valikud: VastaOsunda
E-ainete poolt
Saatis: mei
Kuupäev: 18. February 2010, kl 10.34

Mina ei muretse e-ainete pärast küll üldse. Hoopis rõõmu teeb, et tänu neile ei lähe toit kergesti riknema ja nii saan ka endale poest midagi lubada (mu seedimine on seisnud toidule ülitundlik). Vahest maitsetugevdaja on see, mis meeli rikub ja eine parajas koguses lõpetamise raskeks teeb. Raasuke säilitusaineid on kindlasti vähem kahjulik kui hulk salmonellasid, colisid või mida veel võib saada. Igatahes, eelistan kodutoitu ja ei luba endal nii laisk olla, et haaran poest õhtusöögi kaasa. Vahel sõidus olles või väljas einestades on minulgi võimalus valutava kõhuta koju jõuda. Söögikohtades eelistan muidugi ahjust tulnud pitsat.

Valikud: VastaOsunda
Re: E-ained
Kuupäev: 20. February 2010, kl 20.20

E-ainete link internetis:

E-AINETE NIMEKIRI

Valikud: VastaOsunda
Re: E-ained
Kuupäev: 20. February 2010, kl 22.53

Konkreetsem artikkel, kus on kirjas need e-ained, millest peaks hoiduma:

Milliseid E-aineid mitte süüa

Valikud: VastaOsunda
Re: E-ained
Saatis: Kuukivi
Kuupäev: 21. February 2010, kl 17.44

Ma olen küll täiesti korras nägemisega, aga minul on raskusi nende pakendikirjade lugemisega smiling smiley Loen kodus söögi kõrvale, nagu ajalehte grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: E-ained
Kuupäev: 22. February 2010, kl 17.48

Eks nad sellepärast nii väikselt ongi, et kahtlane kraam tihtipeale.
Ma ostsin heeringaid mingil ajal (siis kui ma e-aineid ei vaadanud veel) ja eile kodus vaatasin et e-aineid täis puha. Täitsa hämmastav. Õhtul uuringi, mis seal täpselt sees on.
Mul kodustel raske, süüa ka kätte ei saa, ma teen pakenditeadustspinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: E-ained
Saatis: Kuukivi
Kuupäev: 23. February 2010, kl 00.52

Et jäävad söögi juurde nälga winking smiley grinning smiley?

Valikud: VastaOsunda
Re: E-ained
Kuupäev: 02. March 2010, kl 14.07

Poest on võimalik saada ka ju mitte väga pungil E-ainetest asju. Muidugi on ju hea, kui asjad kiirelt riknema ei lähe, kuid pikas perspektiivis müjub see laastavalt organismile(isegi surnukehad ei kõdune enam). Peaksime ikka jälgima, mida suhu paneme. Vanaema on mul suur fänn ja rääkis, et kui üle kolme E aine on tootes sees võib juba rahuga letile jätta.

Valikud: VastaOsunda
Re: E-ained
Kuupäev: 06. March 2010, kl 00.14

Nojah päris raske on neil pakendeid minu käest kätte saada. Ükskord said paki heeringaid kätte, aga mul oli siis sihuke imelik ja äraolev ilme. Keegi ei ole seda söönud. Siiamaani seisab kapis.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.