Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
ei suuda punaveinist loobuda
Saatis: Niika
Kuupäev: 23. April 2010, kl 14.56

Tee mis tahad, hirmuta kaloritega palju kulub, heast punasest veinist mina loobuda ei saa. Lohutan ennast sellega, et turgutan siis oma tervise muid aspekte.

Uurijad selgitasid, et punases veinis leiduvad kasulikud polüfenoolid nagu resveratrool aitavad ajus trombide teket ennetada, kirjutab sciencedaily.com.

Teadlased tegid katse, milles hiirtele anti punaste viinamarjade kestades ja seemnetes leiduvat resveratrooli. Siis kutsuti hiirtel tromb esile. Kasulikku ainet saanud hiirte seas esines trombe ja ajurabandust märgatavalt vähem.

«Reservatrool suurendab organismi kaitsvate ensüümide teket. Kui keha tabab insult, siis asuvad need ensüümid tegevusse, kaitstes hapnikupuuduses olevaid rakke hukkumise eest,» selgitasid uurijad.

Uurija Sylvain Doré arvates aitab juba väga väike kogus resveratrooli aju kaitsta.

Lisaks punastele viinamarjadele on resveratrooli ka vaarikates, mustikates, jõhvikates ja maapähklites.

«Väike kogus punast veini aitab ajurabandust ennetada, takistades vere paksenemist ja trombide tekkimist,» selgitas arst Andrea Lane.

Eksperdid lisasid, et punases veinis leiduv polüfenooli kasulikkus ilmneb vaid siis, kui veini tarbitakse mõistlikus koguses.
[www.tarbija24.ee]

Valikud: VastaOsunda
Re: ei suuda punaveinist loobuda
Saatis: Memee
Kuupäev: 23. April 2010, kl 15.38

Aaaaga ära siis loobu smiling smiley Loobu millestki muust selle asemel. Ja ma arvan, et kui veini tarbida mõistlikus koguses, nagu selles artikliski on soovitatud, siis ei anna ta ka nii hullupööra neid va kaloreid.

Valikud: VastaOsunda
Re: ei suuda punaveinist loobuda
Saatis: eveka
Kuupäev: 23. April 2010, kl 15.59

Mulle meeldib ka punane vein - mõõdukalt. Sa püstitad foorumis tihti väga huvitavaid arutelusid. Miks Sa blogi ei pea ja sõpru ei vali ?

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.