Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Vaadake minu menüüd ja avaldage arvamust.
Saatis: Inees
Kuupäev: 26. May 2011, kl 07.06

Mida arvate sellisest menüüst.

Mina söön hommikuti tavaliselt kas:

1) 2 teraviljakuklit juustuga(15%); peale veel salatilehti, tomatit,kurki
2) u.50 g müslit segatuna 100g kohupiima ja piimaga(vahest ka marju sisse) või
3) mingit putru (kuskil 60-70 g helvestest veega keedetuna), lisaks kas puuvili või köögiviljasalat.
Ja siis peale hommikusööki alati tass kohvi koorega(kuskil 25-30g)

Lõunaks söön tavaliselt sama, mis mul eelmisel õhtul õhtusöögiks tehtud on, ehk kas siis:

1) 1-2 kartulit, 150 g liha, kana või kalaga, (kala söön väga harva kuna ei oska kalast nagu midagi teha eriti ja kallis ka on);lisaks salat(hiinakapsas, kurk, paprika tomat ,jääsalat, salatilehed jne. segatuna maits. jogurtiga, maitseainetega ja vahest ka lahja majoneesiga)
2) pasta hakklihaga(sea ja veisehakklihasegu), salat
3) ühepajatoit lihaga.
4) makaroni-hakklihasupp
5) tuunikalasupp
6) tatrapuder hakklihaga, salat köögiviljadest
7) frikadellisupp
8) kana-riisisupp
jne, jne.

Igal õhtul teengi uue sooja toidu, siit lõunasöögi nimekirjast(üritan ikka igapäev miskit erinevat teha).

Õhtusöögi tegemise aegu arvestangi ära kui palju toit keskmiselt kaloreid sisaldab.Seepärast ma koguseid ei oska täpselt öelda. Näiteks teen toitu 3 portsu jagu, koguselt niipalju et tuleks kuskil 1200 kcal.
Ja siis jagan toidu silmajärgi kolmeks, siis on iga portsjon kuskil 400 kcal. lisaks võtan toidu kõrvale ka piima, leba või muud kui päevakaloreid lubavad.

Vahepalasid söön ka tavaliselt 2 korda päevas toidukordade vahel, neiks on:
1) mõni puuvili
2) juurviljasalat
3) u. 20g mandleid
4) riba tumedat sokolaadi 20g
5) röstitud teraleib
6) 110g suur sokolaadijäätisetops(viimasel ajal suht. tihti)

Valikud: VastaOsunda
Re: Vaadake minu menüüd ja avaldage arvamust.
Saatis: aretha
Kuupäev: 26. May 2011, kl 08.35

No nii palju kui mina oskan hinnata, on äärmiselt hea menüü. Ma ise söön umbes samamoodi, vaid pigem lõunaks söön nt kiireid süsivesikuid palju koos taimeõlidega ja ilma lihata, valgud jätan pigem õhtusöögiks. Näiteks eile tegin spinati-kodujuustulasanjet. Vahepaladena mul ka kõikvõimalikud pähklid, seemned, tudengieine, kuivatatud ploomid, viigimarjad; vahel endatehtud koogist tükike. Jäätis mulle ka meeletult maitseb, aga püüan süüa mitte üle 1 korra nädalas. Ja mõnikord kui lõunasöök liiga suureks kipub, siis söön õhtuks lihtsalt toorsalatit erinevate õlide ja seemnetega.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vaadake minu menüüd ja avaldage arvamust.
Kuupäev: 28. May 2011, kl 13.03

Aretha, selgita palun, miks sa valgud õhtusöögiks jätad? Kas nii langeb kaal paremini? Mina olen just arvanud, et õhtuti tuleks valke vältida, kuigi ma ise selle vältimisega hakkama ei saa. Näiteks meeldib mulle õhtuseks vahepalaks kruusitäis kama juua, aga ma ei luba neid õhtuseid valke endale alati.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vaadake minu menüüd ja avaldage arvamust.
Saatis: aretha
Kuupäev: 28. May 2011, kl 16.00

Liiselotte, sellepärast, et kui süsivesikuid õhtul süüa, siis ei saa alati veresuhkrut normi - neid ei jõua keha enne magamaminekut ära põletada ja siis ta ei põleta ka rasvu. Valgud hoiavad ka kõhu täis - seega saan nt kl 18-19 õhtust süüa ja ei teki enne magamaminekut nälga. Kama pole just parim, kui sa suhkruga teed, seal ju süsikad, aga ma mõtlen nt pähkleid, liha, kodujuustu vms. treenerid ka soovitavad alati pigem valku õhtul süüa.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vaadake minu menüüd ja avaldage arvamust.
Saatis: anny22
Kuupäev: 16. August 2011, kl 15.51

heia!
mina olen ka kuulnud sellist arvamust, et valke pigem õhtul süüa, kuigi minul kipub see olema siiski vastupidi, st et siis süsikaid õhtusöögis rohkem.. menüü on ka mu meelest OK, mina toitun ka suht sarnaselt, aga näed- kaal mitte ei muutu kohe.. Nojahh, ega ta ise ei muutugi, vaeva peab kah nägema!aga jõudu ja kannatust kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Vaadake minu menüüd ja avaldage arvamust.
Saatis: bindweed
Kuupäev: 01. October 2011, kl 10.30

Muidu tundub ok, ainult hakkliha paistab palju kasutusel olevat.
Kuna me tegelikult ei tea, mis hakklihas on ja kui neid testida siis mitmetses on 50-60% koostis rasv... siis ma asendaks hakkliha enamuses mingi lihaga või kalaga.

Suur šokolaadi tops... oleneb, kui tihti see tihti onsmiling smiley)))

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.