Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Hernesupp
Saatis: mismis
Kuupäev: 12. July 2011, kl 14.42

Palun kas keegi targem teeks mulle selgeks, mitu kcal sisaldab taldrikutäis Salvesti suitsulihaga hernesuppi (530 grammisel purgil kirjas, et 100g/127 kcal). Kas umbes 167 või 317? smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Hernesupp
Kuupäev: 12. July 2011, kl 14.49

Kummaline küsimus, kui me ei tea, kui palju suppi sul on kausis, ku palju sa vett lisasid, kui tahad taldriku täie ära kaaluda...
Kogu purgi massist saad sa kaloreid 673.1 kcal.

Kas sõid terve purgi ära või pool või 1/3 ? ? ?

Sinu pakutud kaloritest järeldub, et
167kcal saad siis, kui sööd supi massist ära 131.49g
417kcal saad siis, kui sööd ära -//- 249,60g

Seda pead ju ise arvutama grinning smiley

Head isu

Valikud: VastaOsunda
Re: Hernesupp
Saatis: mismis
Kuupäev: 12. July 2011, kl 15.00

Ütleme, et taldrikusse mahub 250 g. Lihtsalt segadusse ajab mind päevikut täites see, et seal tuleks üks ports (e 250 g) üle 300 kcal, nagu arvestataks ka purgisisule (125g purgist + 125g vett) lisatud vesi grammide ja kalorite hulka. Mu kirjalik väljendusoskus on kasinavõitu, kuid loodetavasti saate aru...
confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Hernesupp
Kuupäev: 12. July 2011, kl 15.36

Kui sa ütled, et sinu taldrikus on vett ja suppi pooleks 50-50 siis saad kaloreid täpselt 158,75g . Sest vesi ju kullake kaloreid ei anna sulle... Kaaluabi päevikuss märgid nii, et otsid selle supi ülesse ja kaaluks paned 125g (kui sul on kausis vahekord 50-50). Kas said mu mõttest ja seletusest aru. Ega sa selles mõttes ei pea ju ise midagi arvutama, seda teeb päevik sinu eest. Sina pane õige kogus.

Valikud: VastaOsunda
Re: Hernesupp
Saatis: mismis
Kuupäev: 12. July 2011, kl 15.50

Nujah, minu loogika ütleb ka nii. Panin alguses päevikusse koguseks 1 ports (et noh 1 taldrikutäis suppi e 250 g) ja lõi kcal-eid üle 300. Siis hakkasin kahtlema, et äkki nii ongi mõeldud, et juba valmissupi 100g annab 127 kcal. Ei tahtnud küll hästi uskuda, aga kes neid kaloreid ette teab .... Algaja kalorilugeja nagu ma olen smiling smiley
Aga tänud Londiste, et viitsisid kaasa mõelda. Nüüd kohe julgem suppi süüa hommegi grinning smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.