Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
mõned lemmikretseptid
Saatis: brute
Kuupäev: 18. May 2010, kl 12.09

Mõtlesin, et võiks jagada tervislikke lemmikretsepte.
Olen ise igati avatud uutele värskete maitsetele (guljašš keedukartiliga pole just minu menüü)..

Minu viimase aja suurim lemmik on avokaado-lõhe salat. Ülimalt kiire, lihtne ja imemaitsev. Kasulikke aineid täis!

1.Rohelised salatilehed, mida rohkem variatsioone, seda parem (ise kasutan enamasti "salatimix'i", aga varsti saab põllult kõike värsket);
2.Avokaado;
3.Kuumsuitsulõhe;
4.Erinevaid seemneid;
5.Laimipipart;

Õli ma ei lisa, kuna avokaadost ja lõhest saab juba piisavalt rasvhappeid ja rammu. Laimipipar toob oivaliselt maitsed välja. Laotada kihiti taldrikule alustades salatilehtedest.
Kõrvale sobib ka kodujuust ja rukkileib.

Mmmmmm kui häää smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: mõned lemmikretseptid
Saatis: enely
Kuupäev: 18. May 2010, kl 13.22

Minu lemmik on avokaado smuuti:

Pese avokaado, eemalda kivi ning tükelda. Vala apelsinimahl, piim, (vanilli)jogurt ja mesi kannmikserisse, lisa avokaado ning mikserda ühtlaseks. Kõike võib lisada maitse järgi, kuid retseptis, mille kunagi kusagilt endale copysin, on

1 avokaado
• 150 ml apelsinimahla
• 100 ml 2,5% piima
• 125 g vanillijogurtit
• 45 ml vedelamat mett

Sisestasin selle kungi ka retseptiraamatusse, kuid kuna retsepte ei näe, siis siia sisestatud koguseid ma enam ei mäleta

Valikud: VastaOsunda
Re: mõned lemmikretseptid
Saatis: Steff
Kuupäev: 18. May 2010, kl 13.22

Ma olen pikemat aega mõelnud et mida head küll avokaadoga valmistada. Aitäh. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: mõned lemmikretseptid
Saatis: brute
Kuupäev: 18. May 2010, kl 14.07

Veel avokaadost:


olen saanud tõsise maitseelamuse avokaadosupi näol (julgen pakkuda, et purustatud avokaado oli segatud piimaga, kuumutatud, maitsestatud ja lisatud krevette..Võimalik, et mingid nüansid veel).

Lemmikpasta:

Suured teokarbimakaronid (värvilised);
Kohvikoor, avokaado, brokoli, krevetid. Maitsestada vastavalt soovile: ise eelistan hapukamat ja tearavamat maitset (sidruni- või laimipipar, cayenne).
Koguste suhtes ma ei oska öelda, sest ise teen alati tunde järgi.

Avokaado purustada, kuumutada pannil kohvikoor ning segada avokaadoga ühtlaseks massiks. Lisada eelnevalt veidi keedetud brokoli (parem, kui veidi krõmpsuv) ja maitsestada. Kõige lõpuks kooritud krevetid.
Süüa koos pastaga. Nämm-nämm (rammus kasmiling smiley).

Valikud: VastaOsunda
Re: mõned lemmikretseptid
Saatis: Tondu
Kuupäev: 23. June 2010, kl 18.57

Mina söön lõunaks täisteratortillasid, mille vahel on avokaadot, pähkleid, suhkruherneid, rohelist salatit, juustu, tomatit jms. Tööle on hea kaasa võtta ja maitseb hästi. Tänu avokaadole ei ole vaja ka kastet juurde.

Valikud: VastaOsunda
Re: mõned lemmikretseptid
Kuupäev: 24. June 2010, kl 12.09

Mmm, proovisin Enely pakutud avokaadojoogi ära - väga maitsev! spinning smiley sticking its tongue out
Aga kaloraaž... oioioi... Sain tiba üle 600 kcal, kusjuures mett panin "vaid" 30 g. Sellest hoolimata, väga hea asendus lõunasöögile palaval suveilmal. Külalistele pakuks samuti smiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.