Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
hommikusöögiks
Saatis: birgit38
Kuupäev: 26. July 2011, kl 18.58

Tere!
Ma olen natuke segaduses. Igalt poolt kirjandust lugedes on teada, et koige parem oleks hommikul puuvilju syya (sest need seedivad koige kiiremini ja puhastavad kohe organismi ära, ylejäänud päeval kergem) kuid samas kirjutatakse et tuleb syya 25% päevasest kalorinormist. Nii palju ju ei joua syya neid puuvilju?

Valikud: VastaOsunda
Re: hommikusöögiks
Kuupäev: 26. July 2011, kl 20.59

Ma seda ei tea, mida sa täpselt lugenud oled, aga üks põhjus miks puuvilju hommikuti süüa soovitatakse on see, et nad reeglina sisaldavad päris palju suhkruid (st süsivesikuid) ning annavad seega kiiret energiat, millega on hommikul end hea 'käima tõmmata'. Ühtlasi põletad saadud suhkru-kalorid kiirelt ka päeva jooksul ära.
Õhtuti soovitatakse süüa pigem köögivilju, kuna nende suhrkusisaldus väiksem ning ei tekita üleliigset 'energiat' mis siis magamise ajal kehas talletub.

Aga puuviljadest 25% kalorite saamine polegi ehk nii raske - eriti kui mõelda näiteks banaanide peale smiling smiley Mina muidugi soovitaks veidi mitmekesisemat hommikusööki smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: hommikusöögiks
Saatis: xtirtsx
Kuupäev: 28. July 2011, kl 12.00

Minu hommikusöögiks on üks banaan, natuke kohupiima ja kohuke.Sellest jääb küll veidi väheks, aga rohkem ei suuda lihtsalt süüa.
Vahepeal sõin nt. pool banaani, pool õuna, virsik ja maasikaid(lõikasin tükkideks) ja segasin joogijogurtiga ja sõin kohukese juurde.
Aga avastasin et valku väga vaja, seepärast lisasin selle asemele kohupiima!
Ideaalne oleks muidugi putru süüa puuviljadega, aga no ei sobi see puder üldse mulle.

Valikud: VastaOsunda
Re: hommikusöögiks
Saatis: aretha
Kuupäev: 30. July 2011, kl 15.47

Mina söön tavalislet putru, juurde pähklivõid, moosi, pähkleid-seemneid, marju, või siis müslit, vahel ka võileibu. Puuviljad üksi kaovad kõhust nii kähku, et mul juba tunni pärast uuesti nälg! Kuigi, ükskord sõin tõesti kilo arbuusi hommikuks grinning smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.