Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Purgisupi kalorsus
Kuupäev: 29. May 2010, kl 20.37

Tekkis selline küsimus. Salvesti purgil on 100 g toote kalorsus 97 kcal. Taldrikutäis suppi kaalub 200 g ja sisaldab 80 g "algmaterjali" ja 120 g vett. Mitu kalorit see valmis supi jaoks teeb? Kas 77,6 (0,8*97) või 194 (2*97)? Ehk siis, kas toode on valmis supp või algmaterjal? Loll on loll olla confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Purgisupi kalorsus
Saatis: Memee
Kuupäev: 30. May 2010, kl 17.44

Toote peale on üldjuhul märgitud ikka selle "algmaterjali" kalorisisaldus. Salvesti purkidel igatahes küll.
Ja ausaltöelda mind ajab see jubedalt marru angry smiley kui mõnikord on selle asemel kirjas valmistoidu kalorid, sest eks igaüks sööb just nii vesist suppi, nagu talle endale meeldib, eksole. Põhimõtteliselt võib ju ka niisama otse purgist omale supikontsentraati suhu ajada, kui aga maitseb.
Aga jah, algmaterjali kalorid, kui just pakendil pole teistmoodi kirjas.

Valikud: VastaOsunda
Re: Purgisupi kalorsus
Saatis: foxlife
Kuupäev: 31. May 2010, kl 06.46

Võibolla on see vale aga mina panen arvestades kalorinumbreid, mis on purgil. Hulga vastavalt sellele, kui mitu grammi seda suppi taldrikule panen ja vesi ei sisalda ju kaloreid.

Valikud: VastaOsunda
Re: Purgisupi kalorsus
Saatis: ML
Kuupäev: 02. June 2010, kl 10.59

mina olen teinud nii, et sisestan selle nö retseptide alla. Pärast kui Kaaluabi on arvestanud koostisosad ära (lisaks see vesi, mida supile kasutada a´la 1,5L). Pärast kaalun valmissupi ära ja siis annab õiged kalorid ja muu sinna juurde kuuluva.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.