Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Tasakaal ja GDA
Saatis: Elisell
Kuupäev: 03. January 2012, kl 20.36

Kuidas sellest aru saada - päevanorm 1389 kcal, tegelik 1064 kcal e. 76%. Samas GDA näitab, et rasvu on tarbitud juba 104% soovituslikust (soovituslik on 49 g.) Seega, kui ma püüaksin kcal täis süüa ja tasakaalustatult, siis GDA järgi läheks rasvatarbimine päris palju üle soovitusliku, lisaks kahtlustan, et ületatud saaks ka valkude ja süsivesikute soovituslik kogus.
Mida siis peaks jälgima?

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal ja GDA
Saatis: sparrow
Kuupäev: 04. January 2012, kl 10.23

Paistab, et see on foorumis põhiküsimus. Mina ei saa samuti kuidagi toitumise tasakaalu ja GDA-d omavahel kooskõlastatud. Praegu olen enda jaoks mõelnud sellise tõlgenduse, et niikaua kuni tahan kaalust alla saada, ei saa olla tasakaalus toitumist. Tuleb piirata vähemalt rasvu ja kiireid süsivesikuid. Olen alles alutanud, praegu kaal langeb. Vaatan, mis saab.

GDA-d jälgin nii:
Rasvad proovin hoida veidi alla 100%.
Valgud lähevad ikka üle. Nii 120-140%, vahel vähem. Praegu ei muretse veel.
Süsivesikutest valin nn head süsivesikud (täistera, juurikad, kartul) ja enamasti jääb neid puudu, aga selle pärast ma ei muretse. Magusat ei söö.
Kaloreid ei ületa.

Ei ole kindel, et sain abiks olla. Sain oma mõtted välja öelda.
EDU!

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal ja GDA
Saatis: Elisell
Kuupäev: 04. January 2012, kl 11.21

Tänud, Sparrow!
Olen ise ka alustaja ja esimestel päevadel läksid kogu aeg valgud üle GDA soovitusliku. Eile siis proovisin nii, et valgud jääksid normi aga siis läksid rasvad käest ära. No ilmselt tuleb tervet mõistust rakendada ja mitte väga põdeda, kui midagi üle läheb. Lugesin toitumisnõuandest, et head rasvad on kasulikud ja aitavad pigem kaalulangusele kaasa, süsivesikute ja valkude ületarbimisest tekkiva kalorite ülejäägi aga talletab keha rasvkoena. Ehk siis - kõike mõistuse piires.

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal ja GDA
Saatis: JAN
Kuupäev: 04. January 2012, kl 11.45

Kuidas saada aru sellisest suurest süsivesikute osakaalust päevaratsioonis? Süsivesik annab ju esimesena energiat. Miks nii vähe valku? Kas viimase aja toitumise uuringud ei kinnita pigem süsivesikute vähendamise trendi päevamenüüst?

Tervisi,
Jan

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal ja GDA
Saatis: eveka
Kuupäev: 06. January 2012, kl 22.31

Poole aasta jooksul Kaaluabis olles olen aru saanud, et toitumise soovituslikku protsendilist tasakaalu (valgud 15, rasvad 30, süsivesikud 55%) ja GDA soovituslikke koguseid (g) MÕLEMAT ei ole võimalik korraga täita.

GDA näitab põhjamaade keskmisele naisele soovitatud koguseid : päevas 2000 kcal, sh.valke 50g, rasvu 70g ja süsivesikuid 270g.

Eliselli päevanorm on 1389 kcal ehk 69,45% 2000-st. Sama % võrra ehk puhtalt arvutuslikult vähendab Kaaluabi ka teisi koguseid ja saab : päevas 1389 kcal, sh. valke 35, rasvu 49 ja süsivesikuid 188g.

Need on soovituslikud ja arvutuslikud kogused.

Mina jälgin igapäevaselt endale määratud kaloraaži ja seda, et ei ületaks 50g valku ja 70g rasvu ehk keskmise naise normi. Kaalu langus tuleb siis peamiselt süsivesikute arvelt.

35g valke päevas tuleb täis juba aedviljadest ja piimatoodetest. Kui süüa ka liha, kala või muna ehk nn. konsentreeritud valku, läheb individuaalne valgunorm kindlasti lõhki.

Valikud: VastaOsunda
Re: Tasakaal ja GDA
Saatis: JAN
Kuupäev: 10. January 2012, kl 17.23

Tee või tina, aga valgud on iga päev 160-200% ja SV-d max 60-70%. Rasvad normis ja kalorid enam-vähem. Mina küll ei saa aru kuidas saab valguvaest menüüd teha ilma et nälga jääks. Päeva norm on 2040kCal.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.