Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Hommikusöök ja süsivesikud
Kuupäev: 29. January 2012, kl 17.40

Tere!

Minu arust on kõige raskem mõelda välja mida süüa hommikuks, sest ma söön nii vara (kell 7) ja kella 9 - 9.30 on mul kõht juba üsna tühi, lausa koriseb. Nii on tavaliselt siis kui ma putru söön. Omletiga püsib kõht kauem täis ja annab vähem süsivesikuid ka, aga väidetavalt ei tohiks terve inimene nädalas üle 3-4 muna süüa. Magusaid asju väga hommikusäägiks ei taha nagu ntx müslit või kellogsit. Articu spordiklubis käies võtsin ühe kontsulatsioon ka personaaltreenerilt ja ta rääkis, et tegelikult saab päeva süsivesikute norm väga kergesti täis. Tema hommikusöögi näidis menüü oli järgmine:
Jassi seemneleib, 2 viilu
2 tomati viilu
kaks viilu juustu
või
kohv või tee piimaga
Nii selle menüü järgi kui ka pudru söömisega (mis treeneri jaoks oli suur EI, sest puder on pm ainult süsikad), läheb mul kõht kiirel tühjaks.
Andke nõu palun! Aitäh!

Valikud: VastaOsunda
Re: Hommikusöök ja süsivesikud
Saatis: foxlife
Kuupäev: 29. January 2012, kl 17.58

Ma pole senini aru saanud, miks treenerid pudrule ranget EI-d näitavad??
Mina leian, et kui Sa teed ikka nädalas 4-5 korda trenni, võid Sa vabalt (vähemalt trennipäevade hommikuti) süüa hommikusöögiks putru. Kui Sulle tundub, et sellega jääb kõht tühjaks, võta kõrvale ka üks võileib.
P.s!! Puder ei ole ainult süsivesikud, kui kasutad selle tegemiseks piima ja moosi asemel paned pudrule ehtsa või silmawinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Hommikusöök ja süsivesikud
Kuupäev: 29. January 2012, kl 18.12

Praegusel ajal jääb minu trennitamine tagasihoidlikuks (oli alles operatsioon ja ei tohi väga palju tõmmelda), koeraga jalutamine ongi pm ainuke trenn praegu. Ma pean ju ikkagi kinni pidama sellest 1528 kcl, mille Kaaluabi on ette seadnud, seega peab ikka vähem sööma mitte rohkem (et võibleib lisaks, ei saa vist väga) ja justnimelt selliseid toite, mis süsikad/valgud/rasvad tasakaalu paigast ära ei löö.

Valikud: VastaOsunda
Re: Hommikusöök ja süsivesikud
Saatis: Seidi
Kuupäev: 29. January 2012, kl 19.29

Minul on sama lugu, et hommikul putru süües kõht juba paari tunni pärast koriseb. Nii pole isegi siis, kui ma hommikust ei söö! eye popping smiley
Mina söön tavaliselt hommikul sellise asja:

2 riisigaletti või, juustu, singi ning tomati/kurgiga. Kõrvale kohv piimaga. Kokku tuleb u. 250kcal ja kõht püsib kaua täis!

Valikud: VastaOsunda
Re: Hommikusöök ja süsivesikud
Saatis: Mummz
Kuupäev: 30. January 2012, kl 11.11

Sama jama smiling smiley

Juhin tähelepanu faktile, et kui hommikul kell 7 sööd, siis ongi normaalne, et kell 10 on uuesti kõht tühi.

Abiks on vahepalad või söögiaegade muutmine.

Valikud: VastaOsunda
Re: Hommikusöök ja süsivesikud
Kuupäev: 30. January 2012, kl 13.40

@Seidi Jap mul on sama lugu. Riisigaletid on hea idee. Viimasele, söögiaegade muutmine ei ole võimalik koolisüsteemi tõttu,mis õpilasi varavalges majast välja ajab. Kella 10ks oleks jh vb normaalne, aga mul teeb kõht kl 9 juba sellist häält nagu oleksin sureva vaala alla neelanud. Mitte kaerahelbepudru. grinning smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.