Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
kas ostate kartulit sordi järgi?
Saatis: Niika
Kuupäev: 13. September 2010, kl 09.58

MIna olen nüüd juba mitu aastat käinud poolest suvest turul ja ostnud kokku erinevat sorti kartuleid, mida siis keedan, praen ja küpsetan, et maitsevahed selgeks saaksid. Nendest, mis katki ei kee, olen pidama jäänud Laura juurde, aga head muredat alles otsin. Kas on teil häid soovitusi?

Lisan allapoole ka nädalavahetusel toimunud kartulihindamise võistluse järelkaja. Loos mainitud Andot ei ole kunagi proovinud, tõsi küll.
[aedjakodu.tarbija24.ee]
Eesti Kulinaaria Instituudi eestvedamisel Tallinnas vabaõhumuuseumis korraldatud kartuliakadeemias selgus pühapäeval kuldne mugul ehk maitse poolest kõige parem kartulisort.


Hindajateks oli mitusada kartuliakadeemia külastajat, kel tuli pimetestis kümnest kartulisordist maitse järgi valida kolm paremat. Ülekaalukas võitja oli Jõgeval aretatud sort «Ando».

Aide Tsahkna Jõgeva sordiaretuse instituudist ütles, et «Ando» on üks nende vanemaid sorte ja sellel on omad plussid nii tarvitajatele kui ka kasvatajatele. See sobib suurepäraselt pudru valmistamiseks ja keedukartuliks ning on lehemädanikukindel.

Kuigi hindamisele oli pandud ka välismaalt pärit sorte, pälvisid teise ja kolmanda koha samuti Eesti sordid: «Anti» ja «Piret». Teistest sortidest kõrgemaid hindeid sai ka «Red Lady».

Hindamisel olid veel «Ants», «Birgit», «Gala», «Fontane», «Red Baron» ja «Satina».

«Ando»:

* hiline toidu- ja tööstuskartulisort;
* mugulad on suured ümmargused kuni ümarovaalsed, kollase koore ja sisuga;
* sobib keetmiseks, püreedeks ja ahjukartuliks, kasutusklass C/D;
* tärklisesisaldus kõrge ja sobib ka tärklise tootmiseks;
* vähikindel, pealsed lehemädanikukindlad;
* säilivus rahuldav kuni hea.

Valikud: VastaOsunda
Re: kas ostate kartulit sordi järgi?
Saatis: ma35ri
Kuupäev: 13. September 2010, kl 13.24

Tere, mina kasvatan/ostan kartulit Printsess, mulle väga maitseb, kollane ja tahe kartul pikliku kujuga, ei kee katki aga saab ka putru teha.

Valikud: VastaOsunda
Re: kas ostate kartulit sordi järgi?
Saatis: Kaalul
Kuupäev: 17. September 2010, kl 14.00

smiling smiley ma tarbin vanemate kasvatatud kartulit, mis sorte nad kasvatavad, pole õrna aimugi, kuid maitsevad nad igatahes kõikidele küll. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.