Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
kaerahelbepuder
Saatis: kersti2
Kuupäev: 06. November 2010, kl 13.54

Tahaksin oma menüüsse lisada kaerahelbeputru, kuid pean tunnistama, et ei oska seda õigesti valmistada.Teen seda täisterakaerahelvestest ja veest, kuid puder ei jää kohev, vaid nagu vees leotatud kaerahelbed, kaerahelbed jäävad nagu eraldi tükikesteks.Kas keegi oskab öelda, milles viga, kas panen liiga palju vett, või liiga palju kaerahelbeid vms.?

Valikud: VastaOsunda
Re: kaerahelbepuder
Saatis: Kaalul
Kuupäev: 06. November 2010, kl 14.55

Täisterahelvestest pudru keetmine võtab päris palju aega, ca 20 minutit pead kindlasti arvestama vaiksel tulel, kogu aeg segades. Ma lisan veidi piima ka hulka (tunde järgi, seepärast ei saa sulle ka täpset retsepti anda) ja ca 15 minuti pärast muutub selliseks tummiseks. Ja siis veel ca 5 minutit vaikselt podiseda lasta. Nii vähemalt olen mina saanud meeldiva kooslusega pudru, mida armastan süüa kaneeli-suhkru ja piimaga.

Valikud: VastaOsunda
Re: kaerahelbepuder
Saatis: hannaly
Kuupäev: 06. November 2010, kl 16.48

Samas sõltub ka palju kaerahelvestest - näiteks Veski Mati täiskaerahelbed on jäänud minul ka pigem sellisteks eraldi liistakuteks kui ühtlaseks pudrumassiks. Võib-olla tõesti aitab pikem keetmine ja hautamine, kuid mul pole tavaliselt hommikuti nii palju aega (eelmise nõuandja juhiseid järgides kuluks pudrust pudru saamiseks 40 min.!!), mistõttu olen olnud rahul ka selle tulemusega smiling smiley Parema tulemuse annavad Veski-Mati keskmise suurusega kaerahelbed. Ka Maxima kaerahelbed on väga head! Nii et - hääd vaaritamist ja pudruõnne! winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kaerahelbepuder
Saatis: kersti2
Kuupäev: 06. November 2010, kl 18.11

Suur aitäh heade nõuannete eest!Olen kasutanud siiani Heleni täisterakaerahelbeid, kuid võtan arvesse ka teie kogemusi.Tänan!

Valikud: VastaOsunda
Re: kaerahelbepuder
Saatis: foxlife
Kuupäev: 07. November 2010, kl 00.40

Millest te räägite???eye popping smiley
Ma keedan pea igal hommikul putru täisterakaerahelvestest, vahest Veski-Mati omad, vahest Helena, ja vaiksel tulel võibolla max 10 minutit tuleb ära. Ja pudru jääb selline mõnus, mitte liiga plödine vaid pigem teraline. Vett ja piima panen pooleks. Kaerahelbeid 50 g, piima ja vett mõlemat 1 dl.

Valikud: VastaOsunda
Re: kaerahelbepuder
Saatis: silvik
Kuupäev: 09. November 2010, kl 22.24

Muidugi on täisterahelbed maitsvad ja kasulikumad aga mina avastasin enda jaoks Axa kiirkaerahelbed piimaga. Paras väikene ports 1min ja jube maistvad tongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kaerahelbepuder
Saatis: RT
Kuupäev: 10. November 2010, kl 09.16

Soovitus:
pane kaerahelbed juba õhtul potti koos (külma) veega. Öö läbi ligunevad, hommikuks on juba kenasti paisunud ja keetmise aeg lüheneb.
Mina lisan ka piima, soola ja suhkrut, siis on maitse hea minu meelest.
Putru keedan ehk 5-10 minutit ja lasen siis kaane all seista.

Valikud: VastaOsunda
Re: kaerahelbepuder
Saatis: tere
Kuupäev: 15. November 2010, kl 13.17

Kas lisate oma kaerahelbepudrule ka mingeid seemneid, puuvilju vms? Olen kuulnud, et seda tehakse, aga miks see hea on? Ainult maitse pärast?

Valikud: VastaOsunda
Re: kaerahelbepuder
Saatis: ilennake
Kuupäev: 15. November 2010, kl 16.58

Mina teen pea igal hommikul kaerahelbeputru (Heleni täisterakaerahelbed, eestimaised ikkagi winking smiley. Kuna ma vaid veega tehtud putru väga ei armasta, siis olen kaval - panen vee potti, ootan, millal keema hakkab, lisan veidike piima, et maitse juurde tuleks ning kui ka see keeb panen kaerahelbed sisse. Kui on juba u 3 minutit keenud panen linaseemned ja rosinad lisaks ning kui puder juba valmis segan juurde marju. Kui on külmutatud, siis sooja veega sulatan eraldi tassis ära. Kindlasti ei tohiks keeva piima sisse lisada hapusid asju. Tean omast kogemusest - piim läheb kohe tükki.
Mõnikord maitsestan kaneeli ja/või meega. Tulemus on super! Jutt sai küll pikk, aga kokku võtab see aega vaid u 10 minutit!
Loodan, et oli abi kellelgi ning head pudrutamist smiling smiley)

Valikud: VastaOsunda
Re: kaerahelbepuder
Kuupäev: 15. November 2010, kl 17.43

Minule maitseb ainult veega keedetud kaerahelbepuder, millele lisan kohe alguses linaseemneid ja valmis pudrule nisukliisid ning ühe riivitud õuna.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.