Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: 12Järgmine
Asukoht: 1 / 2
mida sööte hommikuks?
Saatis: Suusi33
Kuupäev: 09. March 2010, kl 20.37

Palun abi!Kui oma hommikusöögi kirja panen on n.ö.lubatud norm lõhki mis lõhki. Mida teie hommikuks näiteks sööte?

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Kuupäev: 09. March 2010, kl 20.48

Teen veega kiirkaerahelvestest putru ja lisan linaseemneid, lisaks üks tops jogurtit seesamiseemnetega või rukkikliidega. Normi täis söömiseks peaksin lisama näiteks õuna või greibi, aga jätan selle tavaliselt vahepalaks (söön 2 vahepala).

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: Raxu1
Kuupäev: 09. March 2010, kl 22.04

Mina söön hommikuks kaks viilu koorikleiba või ja kanafileesingiga peale panen tomatit ja kurki kõrvale olenevalt hommikust kas siis kohvi piima ja suhkruga või siis teed meega.Ma ei ole pärishästi veel uute toiduainete sisestamisest aru saanud nii et täpselt ei tea kuidas on minu hommiku söögiga kas see mahub sinna või ei mahu aga ma usun et magub.

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: mashake
Kuupäev: 10. March 2010, kl 07.05

mina jälle söön praeguse ühe päeva sisestamise järgi omkul enamuse on päevasest toidukorrast. Seal näitab küll nagu sööksin valesti, aga päeva kokkuvõttes, tuleb kõik enam vähem tasakaalustatult kokku. Tean, et treener soovitas ka mul pigem kõik süsivesikud ikka ennelõunal või hiljemalt lõunaks ära syyawinking smiley
seepärast on minu omkumenüü suhteliselt pikk - veega puder (erinevatest helevestest, et igavaks ei lähe) või suhkruta müsli, väheke rasvatut või kuni 2% jogurtit, banaan või mõni muu puuvili, kohv rohke väherasvase piimaga, ja lisaks söön veel vahest kas näkileiva toorjuustuga või siis ühe leiva keedusingiga. Nende vahel siis varieerinsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: irru
Kuupäev: 10. March 2010, kl 07.06

Mina söön ka sageli hommikuti veega keedetud kaerahelbeputru, kuhu lisan veel linaseemneid ja rosinaid. Vahel teraleiba praetud munaga.

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: savikass
Kuupäev: 10. March 2010, kl 09.16

Tavaliselt on kama 1% keefiriga ja mingi puuvili. Või salat kodujuustust tomatist ja kurgist. Või 2 viilu leiba avokaado kattega ja keedumuna.

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: Raxu1
Kuupäev: 10. March 2010, kl 10.31

Kuna mina veega putru süüa ei suuda siis ma parem ei söögi seda.Kui lapsele putru teen siis vahel võtan mõned ampsud tema putru aga no see on täielik mõrv(piim,või,suhkur).

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: Boo25
Kuupäev: 10. March 2010, kl 10.54

ma söön üldse päeva kalorid lõhki ja seda teadlikult, ei ole mõtet nii vähe süüa kui ette antud, hiljem peab nagunii kalorihulka vähendama ja siis jääb lõpuks järele nii vähe, et ei taga organismile vajalikku. Kaal langeb muide mühinaga, päevas 200-500g Peaasi, et ei sööks niipalju kui kaalusäilitamiseks vaja. Hommikusöögiks söön tavaliselt pudru piimaga, lisan sinna linaseemneid ja kaerakliisid ninga paar võileiba juustu ja millegi värskega, hommikusöök on mul tihti tasakaalus.Kaaluabi.eed kasutan selle toidupäeviku päraast ja siin on hea ülevaade toitumise tasakaalu üle.

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: jannet
Kuupäev: 11. March 2010, kl 15.36

Mitmed lisavad pudrule linaseemneid. Aga kust te neid ostate?

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Kuupäev: 11. March 2010, kl 16.19

Suuremates toidupoodides on linaseemned väikepakendites pähklite riiulil, olen ostnud ka (Pärnu) turult suure pakiga

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: irru
Kuupäev: 11. March 2010, kl 19.44

Neid leiab nii poest kui ka apteegistsmiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati irru 11.03.2010 19.45.

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: Kuukivi
Kuupäev: 12. March 2010, kl 00.03

mina ostan apteegist, aga kuna hinnad on kuni 20 kr. 0,5 kg paki pealt (24 - 45 kr)vahe, siis vaatan siit [www.raviminfo.ee] kus on soodsam, et mitte tervet linna läbi kõndida ja otsida smiling smiley. Kodukas annab valikut üle Eesti.

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: kat
Kuupäev: 12. March 2010, kl 10.59

Kuna keedan lapsele putru, söön ise ka seda. 40 g helbeid, 100 g piima ja vett- see on minu pudru kogus. Sinna peale panen vahest moosi, vahest võid. Ja lahjemat hommikusööki, mis ka kõhtu täidaks , on raske välja mõelda. Nii säästan kaloreid lõuna v õhtusöögiks. Kui alustan võileibadega päeva- siis söön raudselt rohkem , kui ettenähtud.

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: selvi
Kuupäev: 12. March 2010, kl 17.33

Ei söögi

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: Pipar
Kuupäev: 13. March 2010, kl 09.28

Mina söön ALATI hommikusööki, kuna see paneb ainevahetuse tööle ja nii kulutab keha päeva jooksul rohkem kaloreid. Kuna hommikul palju süüa ei jaksa, siis kalorihulk mul tihtipeale täis ei tule, aga midagi ikkagi hammustan. Tavaliselt söön kas paar supilusikat müslit piimaga või väikese portsu veega keedetud putru (täisterakaerahelvestest, speltamannast, neljaviljahelvestest vms), kuhu panen ka teelusikatäie võid. Kui on võileivad, siis tavaliselt söön seemneleiba lahja singiga või light merevaiguga, lisaks salatileht või värske kurk. Tegelikult kirjutatakse igal pool, et hommikul oleks kasulik süüa ka muna, aga munadega ma ei viitsi tavaliselt jamada. Ah jah, kohvi joon ka alati, enne paari kohvitassi ei ärka ma hommikul üldse ellugi smiling smiley SIIN ka üks asjalik artikkel hommikusöögi kohta.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Pipar 13.03.2010 09.29.

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: erlunks
Kuupäev: 16. March 2010, kl 11.31

mina söön värsket salatit vähese riisi/pasta ja kanafileega/kalaga või võileibu vorsti/ saiu toorjuustuga (kusjuures võileva materjal eraldi sisestades annab kokku vähem kaloreid kui võttes valmis võileib). Alati musta teed piima ja suhkruga, vahel lisaks ka banaani või melonit. Madala kalorsusega on ka kiirnuudlid, aga neid sai vahepeal liiga tihti hommikuks söödud ja enam ei taha.

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: Aqua
Kuupäev: 17. March 2010, kl 10.36

Pudrud tihtipeale, kui mul vähegi viitsimist neid teha on. Umbes 1/4 vett ja 3/4 piimaga tehtud. Ainult veega puder ... eeem, ma vist ei suudaks. Ja putru söön ikka meega. Mõnus lusikatäis mitte-väga-kuuma putru sisse ja mmmmm. Vahel panen putru keetes potti ka rosinaid või mõne puuvilja.

Kui ei viitsi putru teha või pole piima, siis jogurt, võileib, müsli-helbed jms. Juurde roheline tee.

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Kuupäev: 17. March 2010, kl 17.37

Ma söön üle normi hommikusööki tihtipeale. Ja õhtul vähem. Nii mulle sobib.

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: Merle
Kuupäev: 21. March 2010, kl 19.31

Mina sõin täna hommikuks 100g Alma 4% kodujuustu, kuhu lõikasin sisse 100g banaani ja 200g pirni, lisaks suur tass (250g) piimakohvi. Maitses hästi ja kõht sai ka kenasti täis. Ülekaalus olid süsivesikud ja valgud aga sellest pole hullu, sest päeva peale sai kõik tasakaalu söödud.

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: rullu
Kuupäev: 23. March 2010, kl 23.55

Hommikuti kõht kole tühi ning magusaisu laes. Siis söön ikka pool lõuna krediiti ka ära, kuid kui tasakaalus, siis ju ok.
Menüüs tavaliselt võileib- leib toorjuustuga, ning mõni puding. Lisaks puuviljad, kohupiim ja isegi šoks, kui on...Jah, läheb korralikult krediiti. Pean seda pisut korrigeerima, ma tean.

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: maarjy
Kuupäev: 25. March 2010, kl 23.30

Mina söön vahest hommikuks jogurtit täistera kaerahelvestega (keetmata, loomulikultwinking smiley) vahel ka putru, kuigi sellest on juba isu täis saanud. Kõige tihedamini söön ikka koorikleiba või ja tomatiga. Hea lihtne teha ning saab ka tee peal süüa.

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Kuupäev: 01. April 2010, kl 11.13

Olen söönud hommikuti väikese portsu NORDICu kiirkaerahelbe putru koos 2 spl murakamoosi kodujuustuga....kohv ka veel ja selgus, et norm lõhkiconfused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: Emily
Kuupäev: 01. April 2010, kl 21.42

ma olen pigem selle koolkonna pooldaja, kes väidab, et hommikusöök on endale, lõunat jaga sõbraga ja õhtusöök anna vaenlasele. Loomulikult ei anna ma seda õhtusööki 100% ulatuses sugugi mitte vaenlasele, aga samas ei muretse väga ka sellepärast, kui hommikusöögi kalorsus ületab siin toodud normid ega sellepärast, kui õhtusöök on vähem kaloririkas kui siin ettekirjutatud. Pean olulisemaks seda päeva kogu kalorite hulka, mis mulle lubatud on.

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: hundu
Kuupäev: 13. April 2010, kl 21.13

tean, et peaks sööma, aga siiamaani ei ole söönud, isegi hambapesu on hommikul veidi raskendatud. aga sellega saan ikka hakkama.

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: smurf79
Kuupäev: 11. May 2010, kl 00.46

mina söön koorikleiba keedetud munaga (muna keedan õhtul valmis) või veega keedetud putru, kuuma pudru peale panen paar lusikat külmutatud mustikaid (mustikad sulavad pudru kuumuses kenasti üles ja puder jahtub ka kiiremini), vahel harva söön ka täisterahelbeid piimaga

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: savikass
Kuupäev: 11. May 2010, kl 09.13

Ma vaatan, et siin oldud aja jooksul ma olen hakanud hommikul rohkem sööma. Lihtsalt kõht on hommikuks nii tühi, et lausa ootan juba hommikusööki. Kuna õhtul enam niipalju süüa ei tohi, on hommikuks nälg tekkinudsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Kuupäev: 19. May 2010, kl 22.26

mina söön hommikul kas
1) müslit või krõbinaid piimaga ,
2) kaks võileiba ,
3) või vabadel päevadel putru .
loodan , et väga ebatervislik pole? confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Kuupäev: 20. May 2010, kl 07.06

Mina söön müslit, kuid ise tehtut, seega ei ole see toidupäevikus määratud kaloraaz päris õige. Kuidas panna seda klappima? Müslis on Rukkihelbed, linaseemned, kõrvitsaseemned, mooniseemned, rosinad, vaarikad, natuke roosuhkrut (6l/100ml). Kuidas oleks kõige mõistlikum arvutada kaloraazi - oskab keegi aidata?

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Kuupäev: 20. May 2010, kl 08.04

Üks võimalus on need kogused sisestada retseptina, siis arvutab programm juba ise söödud koguse alusel vajaliku. Samas peaksid sellisel juhul alati kasutama täpselt samades kogustes algaineid. Mina kasutan retseptis sisalduvate ainete eraldi sisestamist. Eks see tükk arvutamist ole. Näiteks maitsestamata jogurti-maasika magustoit. Jagasin valmissegu 4 kaussi, seega sisestasin kogusteks neljandiku jpgurtist, maasikatest ja želatiinist.

Valikud: VastaOsunda
Re: mida sööte hommikuks?
Saatis: HelenP
Kuupäev: 21. May 2010, kl 14.05

KollaneKass - sisesta kõik komponendid eraldi smiling smiley

Mina söön nt munaputru - 2 muna, suts piima (3-4 spl) või vett ja maitseained. Panen samuti kõik asjad eraldi kirja. Teine lemmikutest on mul veel oakonserv. Mõlema kõrvale teen ka mingisuguse võiku ning üldjuhul jään normi piiresse. Olen samuti selle pooldaja, et pigem süüa rohkem hommikul kui õhtulsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Kokku: 12Järgmine
Asukoht: 1 / 2


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.