Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
dieeditajad jäävad vitamiinipuudusse
Saatis: Niika
Kuupäev: 14. July 2010, kl 19.34

Naisi, kes kehakaalu langetada soovivad ja oma igapäevast menüüd 1500 kilokalorini piiravad, ohustab vitamiinipuudus.Kõige suurem defitsiit võib nii ranget dieeti järgides tekkida E-vitamiini puhul, kirjutas Reuters.

Värskest Ameerika Ühendriikides tehtud uuringust ilmnes, et suurem osa populaarseid dieete jälgib küll väga täpselt igapäevast valkude, rasvade ja süsivesikute tarbimist, kuid vitamiinide ja mineraalainete vajadust arvesse ei võeta. Samas kaasnevad pikaajalise vitamiinivaegusega tõsised ohud tervisele-luuhõrenemine, neuroloogiliste hädade teke jne.
Atkinsi dieedi järgijatel esines kõige sagedamini tiamiini (B1-vitamiini), foolhappe,C-vitamiini, raua ja magneesiumi defitsiit. LEARN-dieedi pidajaid kummitas E-vitamiini, tiamiini ja magneesiumi vaegus. Ornish-dieedi järgijatel oli raskusi E- vitamiini ja B12- vitamiini, samuti tsingi soovituslike päevaste koguste kokkusaamisega. Vitamiinide ja mineraalainete vaegus oli väiksem vaid Zone-dieeti pidanud naiste puhul. Uurijate hinnangul on see põhjustatud asjaolust, et igapäevaselt tarbitavate süsivesikute kogused pole Zone-dieedi puhul nii rangelt limiteeritud kui teiste dieetide puhul.

[www.tarbija24.ee]

Kas sina ikka piirad oma kaloreid mõistlikul määral?

Valikud: VastaOsunda
Re: dieeditajad jäävad vitamiinipuudusse
Saatis: savikass
Kuupäev: 15. July 2010, kl 09.43

Hm, ma ei usu seda. Olen nüüd kaalulangetamise perioodil juba 2 korda veredoonoriks käinud ja hemoglobiin pole kunagi olnud nii hea, kui praegu.

Valikud: VastaOsunda
Re: dieeditajad jäävad vitamiinipuudusse
Saatis: rinsu
Kuupäev: 15. July 2010, kl 12.47

Mina ütleks, et ise oled loll kui mingeid ekstreemsusi teed ja ennast vajalikest ainetest ilma jätad. Kaloreid lugedes ja taldrikureeglit järgides ei tohiks küll millestki puudus olla smiling bouncing smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.