Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kuidas enda baasainevahetuse (BAV?) teada saate?
Saatis: a
Kuupäev: 31. March 2010, kl 15.23

Küsimus pealkirjas. Olen siit otsinud ja ei ole leidnud vastust.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas enda baasainevahetuse (BAV?) teada saate?
Saatis: nairam
Kuupäev: 31. March 2010, kl 16.08

[www.kasulik.ee]

üks kalkulaator asub seal.

lingiabi aita smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas enda baasainevahetuse (BAV?) teada saate?
Saatis: foxlife
Kuupäev: 31. March 2010, kl 17.29


Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas enda baasainevahetuse (BAV?) teada saate?
Saatis: a
Kuupäev: 31. March 2010, kl 21.55

Aitäh vastajaile, sain targemaks smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas enda baasainevahetuse (BAV?) teada saate?
Saatis: Helen
Kuupäev: 01. April 2010, kl 01.50

Huvitav, pole varem nagu arvutanud BAV-i. Sain tulemuseks 1500 kalorit päevas.

Ja selline info,
Päevane energiahulk kehakaalu langetamiseks. Näiteks:
1. nädal 1700 Kcal päevas,
2. nädal 1660 Kcal päevas,
3. nädal 1630 Kcal päevas jne...
- Oluline on ka kalorite muutumise dünaamika. Kuna eesmärgiks on kaotada rasva, säilitades samal ajal kvaliteetset lihast, peaks kaloraaži vähendamine kulgema peale esimest nädalat sujuvalt.
NB! Oluline on päevast kaloraaži mitte lasta alla BAV (1500 Kcal)!

Kas see siis tähendab seda, et tegelikult on mul siin viimasel ajal olnud keha säästureziimil kuna siinne kalori päevanorm on mul 1260. Ja alla on kaal lngenud ikka väga minimaalselt. (jah alguses langes väga kiiresti, kuid 3 nädalat oli praktiliselt langus 100g nädalas. Eelmisel nädalal olen aga koguaeg Nö siinse kalorinormi lõhki söönud. Ja kaaluliikumine on nagu kiiremaks läinud.

Oskab äkki keegi nõu anda kas peaksin oma eesmärki muutma, või mida ma tegema peaksin, et päevast kalorinormi veidi tõsta siin programmis. Saavutatud tulemueprotsenti ei tahaks jälle ära nullida. Kuigi kaaluabile sai eelmisel korral kui oma tulemuse ära nullisin kurdetud, et see üldse mitte nii ei peaks olema, ja et mulle (ja ma usun, et ka teistele) meeldiks siiski näha oma saavutusi alates algusest, mitte poole peal alustada jälle algusest.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas enda baasainevahetuse (BAV?) teada saate?
Kuupäev: 01. April 2010, kl 06.49

kaaluabi on tore asi aga ise peab ka tark olema .Tegelikult on see süsteem paindlik selle poolest et ei informeeri inimest kuidas toimida ei tohiks . See et päevast kaloraasi ei tohi lasta all 1200 kcl on üldine ,see kehtib absoluutselt kõikide kohta kes kaaluabisse nina pistavad olgu siis 100 kg või 70 kg.Me oleme ju kõik erinevad .Oma kaloraasi ei ole mõtet väga minimaalseks ajada. Kui sai nö sisenetud siisa süsteemi esimest korda siis pandi kclid ikkagi õieti paika aga need on võimalik ISE ÄRA PAIGAST AJADA ja siist need tobedad kaaluseisakud tekivad.Põhimõtteliselt on siin võimalik ennast ka surnuks näljutada kuigi toitumine on tasakaaluseye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas enda baasainevahetuse (BAV?) teada saate?
Saatis: polters
Kuupäev: 01. April 2010, kl 08.47

Mina olen ka tähele pannud, et kui ikka ausalt oma kalorid täis süüa ( mitte mingil juhul alla 1200), siis langeb kaal paremini. Alguses sõin nii, et peale sportimist jäi alles 300-500 kalorit ja kaal langes 0,5 kg nädalas, nüüd süües 1500 kalorit päevas langeb kaal jälle ilusti 1 kg nädalas. Sportimisega kaotan sealt muidugi osa ära ja tagasi seda ei söösmiling smiley Eks see üks paras teadus on siinsmiling smileysmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas enda baasainevahetuse (BAV?) teada saate?
Saatis: Helen
Kuupäev: 01. April 2010, kl 09.02

mukinaatorile- ma just kahtlustan, et kaaluseisak oli seepärast, et liiga korralikult jäin oma 1200 kalori piiridesse. Igatahes nüüd katsetan nii, et söön veidi rohkem (nö iga päev veidi lõhki normi) aga eesmärke ja numbreid siin ei puutu, äkki nullin jälle poolepealt tulemuse ärasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas enda baasainevahetuse (BAV?) teada saate?
Saatis: foxlife
Kuupäev: 01. April 2010, kl 09.10

See link, mille panin - mina usaldan seda nt 100%, mis puudutab BAV-i ja vajalike kcal määra (rohkem kui Kaaluabi). Minu jaoks Kaaluabi asendamatu pluss aga ongi just võimalus kõik oma söömised üles märkida ja vajadusel ise toiduaineid lisada. Kui nendest paljudest lehekülgedest (Toidutare, Ampser, Kaaluabi) igast see parim võtta, saaks kokku super lehe ja abimehe kaalulangetamiseksthumbs up
Nii, et rahvas, sööge, sööge, sööge!!!spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas enda baasainevahetuse (BAV?) teada saate?
Saatis: erlunks
Kuupäev: 02. April 2010, kl 17.39

nonii, ajasite mu jälle segadusse tongue sticking out smiley
Arvutasin seal lehel bav-i ja sain 2320kcal, kaaluabi on andnud päeva kalorite normiks 2180. Reaalses elus on kujunenud, et tegelikult sööbki bav-i hulga ikka iga päev ära ehk siis 107% ettenähtust (ilma trennita), aga olen seda enne nagu negatiivseks ülesöömiseks pidanud... Aga et tegelikult siis peakski nii sööma? Saa siis nüüd aru...

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas enda baasainevahetuse (BAV?) teada saate?
Saatis: foxlife
Kuupäev: 02. April 2010, kl 18.54

Erlunks, ma tean mida tunned. Alustasin kaalulangetamist eelmise aasta mais ja kui kõiki neid asju uurima hakkasin, olin pisarateni segaduses, et kuidas siis lõppude lõpuks õigem on (päris ühest vastust muidugi pole, sest inimesed on erinevad ja väga palju mõjutab ainevahetus). Siis oli minu tulemuseks -13 kg poole aastagawinking smiley Nüüd maadlen muidugi jälle, sest vahepeal andsin täielikult söögigeenile alla aga see juba teine juttcool smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas enda baasainevahetuse (BAV?) teada saate?
Saatis: Kaalul
Kuupäev: 02. April 2010, kl 19.11

Kas baasainevahetuse all peate silmas BMR (basal metabolic rate)? ki saate BMRi 2320, siis kaalu alandamiseks peaks sööma ca 500 kalorit vähem. [www.shapefit.com]. Ehk kui soovite kaalu säilitada, siis peaksite BMRi täis sööma kuid kaalu alandamiseks peaks seda vähendama ca 500 kcal. Samas RMR ehk siis keha puhkeasendis kulutatavate kalorite hulk, mida keha vajab minimaalselt on hoopis midagi muud [www.caloriesperhour.com]. Aga kuna räägitud on rohkem BMRist kui RMRist ehk see ajabki inimesed segadusse.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kuidas enda baasainevahetuse (BAV?) teada saate?
Saatis: Kessu26
Kuupäev: 04. April 2010, kl 17.56

Mina kasutan siit üht tasuta allalaetavad töövihikut:

[www.tervislik.net]

Ta arvutab igast muid asju ka. Olen rahul - hea asi on.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.