Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
süsivesikuid liiga palju?! eye popping smiley
Saatis: kalle
Kuupäev: 31. January 2010, kl 20.15

olen ca 2 nädalat ilusti kõik söödud toidu kirja pannud ja tundub, et ma söön liiga palju süsivesikuid. Kaaluabi.ee ütleb mulle

ideaal: rasvu 30%, valke 15%, süsivesikuid 55%.

Minul aga on rasvu ca 10-15%, valke 15-20%, süsivesikuid 70% eye popping smiley

Kas ma peaksin muutma midagi oma toitumises? Miks?



Toimetatud 1 kord(a). Viimati kalle 31.01.2010 20.16.

Valikud: VastaOsunda
Re: süsivesikuid liiga palju?! eye popping smiley
Kuupäev: 01. February 2010, kl 18.55

Sest tänapäeva toidus on liigpalju süsivesikuid, mis liigtarbimisel ladestuvad rasvana organismi (organism ei suuda omandada). Vähemalt sellised on minu teadmised toitumisest.

Isiklikult leian, et toiduabi võiks ikkagi anda ülevaatlikumat informatsiooni kui ainult valgud, rasvad, süsivesikud ja nende tasakaal. Olgugi, et mõnel päeval näitab mõõdik, et toitumine on tasakaalus, siis tegelikkuses ei ole toitumine tasakaalus kui olen rasvarohkeid kartulikrõpse söönud vms, kuigi see tõstab rasvade tarbimise õigele tasandile. Kas oleks võimalik, kuidagi seda süsteemi täiustada, et saaks oma toitumise kohta rohkem informatsiooni ja lisaks ka nõuandeid selle parendamiseks. Loodan väga, et on, siis oleks Kaaluabi ka asjalikum.

Valikud: VastaOsunda
Re: süsivesikuid liiga palju?! eye popping smiley
Saatis: kalle
Kuupäev: 02. February 2010, kl 15.52

sellegipoolest minu kaal ilusti langeb ja krõpsud, burgerid ning muudest asjadest hoian eemale

Valikud: VastaOsunda
Re: süsivesikuid liiga palju?! eye popping smiley
Saatis: joanna
Kuupäev: 10. February 2010, kl 20.06

confused smileyminul jällegi valke liiga palju,aru ma ei saa,see vist juustust...pean jälle loobuma.aga rasvu ei tule kunagi täis,tavaliselt vaid 10%,aga rasvased asjad ei meeldi kohe üldse.

Valikud: VastaOsunda
Re: süsivesikuid liiga palju?! eye popping smiley
Saatis: ivar
Kuupäev: 17. February 2010, kl 10.10

söö rasvasemat juustu eye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: süsivesikuid liiga palju?! eye popping smiley
Saatis: savikass
Kuupäev: 17. February 2010, kl 22.22

Mul vastupidi, süsivesikuid 26 ja valke 49% esimesel sissekandepäeval ja tavaliselt nii ma ka söön iga päev. Valgud tulevad vist kodujuustust, seda söön iga päev vähemalt 300 g ja sellest kogusest saaks vist valgunormi juba täis.
Minu küsimus on, et mis ohud on valkude ülesöömisel?

Valikud: VastaOsunda
Re: süsivesikuid liiga palju?! eye popping smiley
Saatis: Humaan
Kuupäev: 18. February 2010, kl 12.38


Valikud: VastaOsunda
Re: süsivesikuid liiga palju?!
Saatis: savikass
Kuupäev: 19. February 2010, kl 15.34

See oli kasulik lugemine:
Arvatakse, et selline suur toiduvalgu hulk kujutab pikaajalisel tarbimisel ohtu inimese neerudele. Lisaks koormab pidev liigne valk toidus ka maksa ning võib kiirendada organismi vananemist. Loomkatsed on näidanud, et valgu kestev ülehulk toidus tekitab maksa ja neerude hüpertroofiat. Valgurikkad dieedid soodustavad ka kaltsiumi väljutamist. Pole mõtet koostada dieeti, milles valk kataks rohkem kui 15% organismi energiavajadusest. See kehtib ka sportlaste ja raske kehalise töö tegijate suhtes - ka nemad peavad põhilise energia saama süsivesikutest.

Aga mis süsivesikuid ma siis peaksin tarbima? Kui ma sisestan oma menüüsse näit juurviljad, kas need lähevad pigem süsivesikutesse? Ma ei saagi aru, kust need liigsed valgud tulevad, sest toiduainete juures ei ole täpselt märgitud, mis tüüpi need on. Rasvad ei tule täis, süsivesikud ei tule ka.
Ja ise ma arvasin enne, et toitun enamvähem tasakaalustatult.

Valikud: VastaOsunda
Re: süsivesikuid liiga palju?! eye popping smiley
Kuupäev: 19. February 2010, kl 19.28

Mul valkudega sama probleem. Kogu aeg on need üle. Ja rasvu on vähe. Eks ma ajapikku leian tasakaalu. Täna alles kolmas päev ka.

Valikud: VastaOsunda
Re: süsivesikuid liiga palju?! eye popping smiley
Saatis: pisike
Kuupäev: 19. February 2010, kl 20.32

Minul esimene nädal möödas ja kaal ilusasti langeb. Aga kogu selle aja jooksul pole mul õnnestunud oma toitumist päris õigesse "tasakaalu" saada. Kuna ei tea ju kõigi toiduainete koostisi, proovin lihtsalt toituda "taldriku reegli" järgi ja kcal-d silmas pidades.

Valikud: VastaOsunda
Re: süsivesikuid liiga palju?! eye popping smiley
Kuupäev: 22. February 2010, kl 22.40

Minul on ka aastaid olnud sama probleem- süsivesikuid liiga palju. Armastan leiba, magusat, pastat. Rohkem pole vajagi. Kuid süsivesikute hulk võib olla suurem, kui teed korralikult trenni ja kui on rohkem jooksmist. Lihtsalt "arvuti inimestel" annab liigne süsivesikute kogus lihtsalt märkamatult vormi juurde.
Kellel valku palju- seda saab palju kodujuustu, juustu, singi, liha ja eriti kalaga. Ja mu treener ütles ka, et pidev liigne valgu üle tarbimine koormab siseorganeid.
Keegi juba kirjutas sellest, aga minule sobib ka kõige aremini, kui panen enamvähem kogu päeva menüü kirja, mis plaanis, siis näen ära, mida oleks veel vaja juurde süüa. Sest alati saab ju koguseid muuta ja ka ära kustutada, mis jäi söömata.
Vahvat jälgimist!

Valikud: VastaOsunda
Re: süsivesikuid liiga palju?! eye popping smiley
Saatis: jansik58
Kuupäev: 14. March 2010, kl 17.54

Süsivesikud? Mul neid alati liiga vähe...Mis sinna alla kuulub? Kas keegi viitsib vastata? Kui ei, siis loen ise juurde. Tänud,ikka!

Valikud: VastaOsunda
Re: süsivesikuid liiga palju?! eye popping smiley
Saatis: savikass
Kuupäev: 14. March 2010, kl 19.41

Süsivesikuid saad eelkõige putrudest, leivast-saiast, puuviljast-köögiviljast.

Valikud: VastaOsunda
Re: süsivesikuid liiga palju?! eye popping smiley
Saatis: jansik58
Kuupäev: 15. March 2010, kl 09.33

TÄNUD!

Valikud: VastaOsunda
Re: süsivesikuid liiga palju?! eye popping smiley
Kuupäev: 15. March 2010, kl 11.00

mis jant, sõin hommikuks 15 g juustu ja juba päeva valkude norm täis,lõunaaeg ei saagi liha süüa?

Valikud: VastaOsunda
Re: süsivesikuid liiga palju?! eye popping smiley
Kuupäev: 15. March 2010, kl 11.12

Sama siin. Kui kala süüa, siis on päeva valgunorm pöördumatult lõhki. Ära muidugi hommiku alusel veel otsusta, sest hommikul on ju vaid hommikuse toidu jagunemine.

Valikud: VastaOsunda
Re: süsivesikuid liiga palju?! eye popping smiley
Saatis: Inksuk
Kuupäev: 28. March 2010, kl 17.05

Minul on päeviku pidamist siin keskkonnas esimene päev, eelnevalt olen fiile.ee-s päevikut pidanud. Ka minul on see süsivesikute värk arusaamatu. Täna ei ole erilisi putrusid ja leiba söönud ja süsivesikud juba lõhki. Fiiles aga näitas, et mul igapäev süsivesikuid pole täissöödud, küll aga valgud ja rasvad lõhki.

Valikud: VastaOsunda
Re: süsivesikuid liiga palju?! eye popping smiley
Saatis: martav
Kuupäev: 18. April 2010, kl 22.35

nii esimene päev sai läbi 1.3 kg juures ja nägin siis ära ,et kui sassis on minul süsikad,valgud ja rasvad.süsikaid 64 % ja rasva 17%ning valke 13%

süüa ju meeldib eriti kui suus sulab ja maitse elamused on meeletud.Üldjuhul on need toidud süsika rikkad aga no ma ei tea ...raske see värk.sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: süsivesikuid liiga palju?! eye popping smiley
Saatis: martav
Kuupäev: 18. April 2010, kl 22.38

ups tähendab valke 19% aga no nüüd on pilt selge miks mul kaal juba 2aastat seisab.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.