Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
imetava ema kalorite kogus?
Saatis: Lily32
Kuupäev: 21. March 2011, kl 21.33

Tere,
mul on kolmekuune laps ja ta on ainult rinnapiimal. ooviks aga vaikselt hakata oma eesmärki püüdma. Palju peaksin juurde sööma kaloreid, et rinnapiim säiliks? On kellelgi kogemusi?

Valikud: VastaOsunda
Re: imetava ema kalorite kogus?
Saatis: aretha
Kuupäev: 22. March 2011, kl 09.40

minu kogemus isiklikult on selline, et kui hakkasin kaloreid vähendama (olin kaalujälgija ja soin nende systeemis 26 punkti päevas) jäi piima väheks. mingi piiramine sel ajal tulu ei toonud, kaal ei langenud eriti, aga laps oli viril ja näis, et saab vähe piima. siis loin kalorilugemisele käega ja soin koike mis tahtsin, ainult jälgisin seda, et viimane suur söögikord oli ohtul kl 19, ja kaal vaikselt hakkas langema - mitte palju, aga siiski. ja kui imetamise ära lopetasin, langes ta iseenesest edasi ja seda tohutus tempos. peale synnitust olin 69 kg ja peale imetamise lopetamist 59 (ma olen 174 pikk) Nii et minu puhul reguleeris loodus ise asjasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: imetava ema kalorite kogus?
Saatis: Lily32
Kuupäev: 22. March 2011, kl 12.30

Ma peale esimese lapse sündi hakkasin samuti kaloreid lugema ja laps oli söönud ja kaal ka langes, aga ei mäleta enma palju ma lisaks võisin süüa. Kuskilt olen lugenud, et umbes 500kcal rohkem. Ei tea kas see palju, aga eks ma pea vaatama, kuidas läheb. Eks laps muidugi olulisem.

Valikud: VastaOsunda
Re: imetava ema kalorite kogus?
Saatis: liiviki
Kuupäev: 22. March 2011, kl 14.09

Muidu soovitatakse oma tavalisele kcal hulgale nii 300-400 lisa kcal ,kui toidad last rinnaga . Ma küll ei lisanud lisa kcal ,vaid pigem hakkasin vähendama endal ja piim ei kadunud kuhugi ,pigem sõltub piima kogus kui tihti (sagedust mõtlen) anda rinda ,mida tihedamalt ,seda rohkem toodab organism ka juurde .Kuid minu järgi ei pea seda muidugi tegema ,sain vähendatud kcal ja korraliku trenniga oma suured "üle" (~20 kg) kilod orient. 4 kuuga maha ,nüüd vaid "viimistlen jäänut" .Ahjaa toitsin 8 ja ..kuud (siis laps avastas ,et muudmoodi saab lihtsamalt ja lisaks veel hakkas hammustama ,aga kahju ,oleksin soovinud veidi pikemalt )
Jõudu ja kindlasti leiad enda jaoks õige ,et oleks hea nii Sulle ja Su beebile.smiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.