Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
kuidas saada kaltsiumi, kui valku võib nii vähe süüa?
Kuupäev: 14. August 2011, kl 11.42

Mul on pidev probleem, et valgud on kolinal üle söödud ja süsivesikud ning eriti rasvad vajavad veel söömist. Mulle tundub, et kõik mida söön sisaldavad valku, isegi jääsalat.
Kuidas siis saada oma päevane kaltsiuminorm täis, kui piimatooteid saad juua/süüa minimaalselt? Olen kuulnud, et pähklid sisaldavad kaltsiumit, aga mulle need ei sobi (ei seedu, tekitab puhitusi ja ei maitse ka).

Valikud: VastaOsunda
Re: kuidas saada kaltsiumi, kui valku võib nii vähe süüa?
Kuupäev: 14. August 2011, kl 15.13

Kust tuleb kaltsium?
Piimatooteid vältiv inimene peaks vajaliku igapäevase kaltsiumi saama rohelistest köögiviljadest nagu kapsas ja brokoli, koos mandlite, pähklite ja seemnetega katavad need suurema osa päevasest kaltsiumivajadusest. Koorimata seesamiseemned näiteks sisaldavad 980 mg kaltsiumi 100 g kohta, mandlid 265 mg. Ka porgandid, kaalikad, kapsas sisaldavad 40–50 mg kaltsiumi 100 g kohta.
Et organism saaks kaltsiumi omastada, vajab ta magneesiumi, mille pooles näiteks piimatooted on suhteliselt vaesed. Organismi jaoks kõige optimaalsem kaltsiumi ja magneesiumi omastamise suhe on 2:1. Kaunviljad, pähklid ja seemned on head kaltsiumi ja magneesiumi allikad.
Oluline on silmas pidada ka foolhapet, mida leidub rohkelt rohelistes köögiviljades, ubades, läätsedes, nisuidudes jm.

Valikud: VastaOsunda
Re: kuidas saada kaltsiumi, kui valku võib nii vähe süüa?
Kuupäev: 17. August 2011, kl 11.56

Huvitav, mul tekkis sama mõte, et valke on ikka kohutavalt vähe lubatud. Hakkasin lausa kahtlustama, kas mitte andmed valed pole. Ma pole tänu sellele toidu kõrvale klaasi piima/keefiri võtnud, et valgud kohe lõhki ei läheks. Kaine mõistus ütleb, et kuskil peab viga olema.

Üks hea kaltsiumumiallikas on veel kapsas!

Valikud: VastaOsunda
Re: kuidas saada kaltsiumi, kui valku võib nii vähe süüa?
Saatis: Mitzi
Kuupäev: 17. August 2011, kl 20.44

Hea teemaalgatus, sest mul sama mure - valgud juba hommikusöögiga 80% päevanormist tarbitud! Keefiri asemel võtan toidu kõrvale kapsast? smiling smiley Kõik toiduained tunduvad valku sisaldavat - isegi nektariinist sain palju valku. Tundub veider.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.