Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Saatis: Niika
Kuupäev: 06. April 2010, kl 09.37

Olen alles värske Kaaluabi kasutaja. Olen nüüd siin paar päeva oma sööke sisestanud - no tee mis teed, kalorinorm ei tule päeva lõpuks isegi siis täis, kui ma olen vahepeal beseed, sulaselget šokolaadi ja moosi söönud. Ega mul allavõtmise mure ei olegi, niisama tahtsin jälgida oma toitumise tasakaalu. Küsimus lihtsalt, et kas selliseid on veel, kes täiesti tavalise toitumise juures kalorinormi täis ei saa?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Saatis: savikass
Kuupäev: 06. April 2010, kl 10.16

Kahjuks mitte. Just vastupidi on, kuigi loobusin juba enne kaalulangetamist magustatud jookidest, suhkrust ja paljust muust. Mul piisab vaid paar klaasi rasvasemat jogurtit juua, natuke pähkleid või avokaadot süüa ja kalorid kogunevad lihtsalt mühinal. Oma igapäevast toitu üle kaaludes ja siinse programmi abil kaloreid arvutades sain aru, et olen oma normi juba aastaid lõhki söönud ka tervisliku toidu arvelt + vahel pidupäeval ka torti, kommi ja veini.
Söögiisu on hea, tervis on hea ja liigun palju. Nii et kadestan sind.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Saatis: thea
Kuupäev: 07. April 2010, kl 08.21

Tere,
mina samuti uus inimene siin, olen eelnevalt jälginud kuid nüüd astusin liikmeks. Mul sama mure, et kalorinorm ei tule täis, ehk siis kuskil 400 jääb puudu. kui tähtis on see siiski täis saada kui eesmärgiks on kaalu vähendamine?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Saatis: Kaalul
Kuupäev: 07. April 2010, kl 08.31

Väga oluline, sest kui liiga vähe sööd, siis asub keha säästurezhiimile, sest kardab, et jääb muidu nälga.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Kuupäev: 07. April 2010, kl 09.36

Raske uskuda et kalorinormi täis ei saa.Piisab ju väiksest kogusest pähklitest või šokolaadist.Minu kalorinorm päevas on 1443 ja pean küll hoolikalt läbi mõtlema,mida ja kui palju igal söökikorral lubada tohin.Palju lihtsam oleks kindlasti kui oleks ette antud päeva menüü.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Saatis: myamari
Kuupäev: 07. April 2010, kl 10.24

Ma lihtsalt ei suuda neid inimesi uskuda, kes oma jutu järgi ei suuda kalorinormi päevas ära suüa. Mul endal on tegemist, et normi piiridesse jääda, seda isegi koos trenniga.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Saatis: erlunks
Kuupäev: 07. April 2010, kl 11.31

Võib-olla olen ka mina lihtsalt kade ja kibestunud, aga tõesti on raske uskuda, et ei suudeta kalorinormi täis süüa, pigem kalduks arvama, et viga on sisestamises ja ei kaalu õigesti ärasöödud asju või pannakse kõik päevased toimetused treeninguna kirja, sh nt magamise, koosolekul käimise jms. Kui ikka kogu aeg nälgid (st ei söö BAV-i hulkagi täis), siis ei tohiks ju ülekaaluga probleeme olla, alakaalu või anoreksiaga küll... Mingi aeg võib kaal küll seista kui oma normi täis ei söö, aga pikas perspektiivis ikka puuduliku toitumise korral inimesed muutuvad üsnagi kõhnaks...rääkimata selle tagajärgedest tervisele. Aga nagu ma ütlesin, võib minus siiki rääkida vaid vana, kade ja kibestunud naine

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Kuupäev: 07. April 2010, kl 14.04

Hei vana, kade kibestunud naine! smiling smiley
Teine samasugune siin! Olin valmis juba vastama, aga märkasin, et olid selle minu eest ära teinud.
Aga mina ka ei usu, et kaloreid kuni 1800 raske täis süüa oleks. Ilmselt siis, kui kõik tegevused kirja panna, lubab programm rohkem süüa ja siis jääb mulje, et ei saa normi täis.
Aga küllap ma ka lihtsalt kade...
Enda 1400 on niiii kerge täis tulema ja isegi kiluvõileib (eriti Fazeri musta seemneleivaga) tundub lubamatu delikatessina.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Saatis: Niika
Kuupäev: 07. April 2010, kl 16.19

Ma ju ütlesingi, et ülekaalu mul ei ole smiling smiley Aga tõesti ei ole mitu päeva norm täis tulnud - šokolaadi ma ei söö, suppi võtan ühe taldrikutäie, aurutatud kala juurviljadega on suht lahja ja hommikune kohv kahe singivõileivaga ei anna ka teab mis numbreid. Ma ei näksi päeva jooksul. Loomulikult on kõik inimesed erinevad ja ka söögiharjumused on erinevad. Ma tahtsin vaid selle viimase kirjaga kinnitada, et ausõna, ma olen olemas ega ole ennast välja mõelnud smiling smiley Alakaaluline ka ei ole, täitsa norm on.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Saatis: erlunks
Kuupäev: 07. April 2010, kl 16.43

Niika, täitsa põnev, mis asja sa siis kaaluabis teed?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Saatis: Niika
Kuupäev: 07. April 2010, kl 16.52

Jälgin oma toitumise üldist tasakaalu. Tegelikult tahaks ma natuke juurde võtta, kuigi kaaluabireeglites on kirjas, et alakaalulistele see ei sobi, et vaja hoopis arsti juurde minna. No mul nii hull asi ei ole, ma püüaks lihtsalt siis natuke rohkem süüa kui kalorinorm ette näeb, aga ei õnnestu. Ma saan aru, kuidas paljud mind praegu ilmselt millegagi visata tahavad smiling smiley) Aga vaba maa, isegi kõhnadel on eluõigus. Ja kalorite jälgimine ei võrdu automaatselt maha võtmisega.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Saatis: erlunks
Kuupäev: 07. April 2010, kl 17.48

Tean omast käest - juurdevõtmine on raske töö. Aga asi mis alati aitab on enne magamaminekut süüa friikartuleid majoneesiga ja koorejäätist. Ja kui sa kuu aega oled nii iga päev teinud ja juurde pole võtnud, siis tuleb lisada öine äratus viinamarjade manustamiseks smiling smiley Ja tõsiselt tuleb seda programmi võtta, juurdevõtmine on sama raske töö kui mahavõtmine. Mis siis et friikad ei maitse, arvad et kõikidele paksudele aurutatud kala ja keedetud köögiviljad maitsevad? Üldse praegu ei tee nalja ega iroonitse kusjuures...

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Saatis: savikass
Kuupäev: 07. April 2010, kl 20.26

Ei pea ju tingimata friikartuleid sööma. Minu arvates on kaloraaži täis saamine tervislike toitudega nii lihtne. Tuleb vaid tarbida rasvasemaid tooteid, näit juustu, jogurtit, lahjendamata maapiima. Väga head on näit Nõmmiku talu ökojogurtid, nende rasvasus minu mäletamist mööda oli 3,8% ja kaloreid tuleb kõvasti. Menüüsse lisaksin ma kindlasti rohkem pähkleid, rosinaid, banaani ja avokaadot, mis on väga maitsvad ja tohutult kasulikud - aga ma võin neid tarbida nii vähe. Isegi tervet avokaadot ühel söögikorral mitte, sest kohe on kalorinorm lõhki. Siis ma tarbiks veel meelsasti naturaalseid mahlu, aga ei saa. Mulle piisab täiesti umbes kahest puuviljast (kui ma veel midagi muud ka tahan süüa), et saada täis oma kalorinorm.
Soovitangi sul tarbida eelpoolnimetatud tooteid ja nautida nende eest, kes seda endale lubada ei saawinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Saatis: kallike
Kuupäev: 08. April 2010, kl 19.55

Olen ka alles uus kasutaja ja pean tunnistama, et ei saa paljustki veel aru.
Mis puudutab kalorinormi täitumist,siis oma varasemast kogemusest saan öelda,et kui norm ei ole täis v.on punktipealt täpne,jätsin kindlasti midagi märkimata-õigustades ennast-see ei kaalu ju midagi,see ei anna mingeid kaloreid(kotike beebiporgandit teleka ees).Enesepettus!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Saatis: BritB
Kuupäev: 05. November 2010, kl 22.43

ka minul ei tule kuidagi kalorinorm täis, ükspäev ntks jäi järgi peale trennide lisamist 24kcal....eem....see nüüd küll ok pole! ja samuti toitun tervislikult, samas ka üritan natsa alla võtta, aga ei võta... isegi kui päevas kokku tuleb 24kcal.... imelik....või siis pole mul midagi maha võtta ... seega palju raskem.... ehk siis 160/51/25a. Peaks söömise sel juhul täitsa maha jätma v?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Kuupäev: 09. November 2010, kl 10.16

BritB-le Oled ju norm kaalus.Palju siis veel alla võtta kavatsed?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Saatis: soho
Kuupäev: 08. January 2011, kl 14.00

sama siin lorra lõin oma toidu teema sisse ja .. kuna mul probleem vastupidine..ehk tahaks kaalus juurde võtta, siis päeva norm on hull 3.3 tuhat kcal ..ja minu päeva kogus tuleb 1500 kanti. Ei mina suuda nii palju ära süüa grinning smiley ja kui hakkata neid šokolaade jne.. ostma siis läheb jube kalliks asi sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Kuupäev: 21. January 2013, kl 22.48

Tere. Olen ka uus, pühapäeval alles regasin. Ja ei tea, kas saan õieti aru, et kui pean päeva jooksul tarbima 1440kcal, siis peale trennide sisestamist peab see siis ikka olema see 1440 kcal või?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Kuupäev: 21. January 2013, kl 22.51

Või peale seda, kui 1440kcal on täis, siis lisan liikumised ja trennid?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Saatis: mrln
Kuupäev: 22. January 2013, kl 16.12

see süsteem siin paneb ka natuke mööda, näiteks kui sisestad, et õun, kooritud 1tk, siis seal pärast näitab,et 1 tk (10g) , aga see õun võib olla ju suur ja kaaluda mingi 2-300g smiling smiley äkki teemalagatajal seal aps sees ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Kalorinorm ei tule kuidagi täis
Saatis: käps3k
Kuupäev: 01. February 2013, kl 21.41

Ma panin ka alul selle tükiga puusse. Kirjutasin pitsa 1tk., mandariin 1 tk jne. , mõni päev hiljem märkasin, et oligi 10g arvesse läinud ja kaloreid oli kordades rohkem. Noh pitsast ei räägigi . spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.