Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
kalorite tarbimine
Kuupäev: 07. April 2010, kl 06.59

Tere,

Kui palju kaloreid päevas tarbima peate (arvestades teie treeningkoormust) ?

Päikest !

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite tarbimine
Kuupäev: 07. April 2010, kl 09.02

Mul päevane norm 1380, kõlab veenvalt ja selle piiresse jäädes kaal langeb ka.
Kui teen lisaks korraliku treeningu, panen selle ka kirja - ja mõnikord luban sellevõrra rohkem süüa ka. Tundub, et süsteem toimib. Alla kaloraazis süües kipub näljatunne majja tulema. Ja et lisaks imetan, ei ole ennast suisa nälga jätnud. Aga - nüüd olen peaaegu kaks kuud oma toitumist mõistlikult piiranud ja mitte mingit rinnapiima vähenemist või kadumist ei ole olnud. Seega, tervislikult ja mõistlikult võib kaalu jälgida ka imetamise ajal. Pigem tunnen, et efekt positiivne - varem ei lubanud endale just sageli pähkleid ja muud rasvast, praegu pean pea iga päev paar pähklit põske toppima, et tasakaaluratast natukenegi ilusamaks saada.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite tarbimine
Kuupäev: 07. April 2010, kl 09.22

Minul on päevanormiks 1443.Samamoodi kui trenni teen siis märgin ülesse ja luban endale väikse vahepala.Suht raske on ikka jägida,mulle tundub et juskui kalorinorm on väike,keha nõuab rohkem.Muidugi on ette tulnud kergemaid libastumisi aga üritan kinni pidada päevasest normist.Tasakaalu pole ma ükski päev saanud,ikka on valku ja süsivesikuid üle.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite tarbimine
Kuupäev: 07. April 2010, kl 09.22

Tänan vastuse eest smiling smiley

Minul näitab, et pean kaalu langetamiseks sööma 1700ckal päevas arvestades, et teen 5 korda nädalas trenni. Tundub kuidagi palju võrreldes sinu omaga... confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite tarbimine
Saatis: pisike
Kuupäev: 07. April 2010, kl 09.25

Mul tekkis ka küsimus lugedes teemat, kus mureks, et kalorinorm ei tule täis? Just, et kui suur on siis teil kalorinorm? Minul on 1292 kcal ja see on vähese või siis olematu aktiivsusega. Sest tõesti tõelist trenni ei tee, umbes 2x nädalas küll jalutan nii 6-7 km, kõhulihaseid teen ka nii nagu juhtub ja seda ka mitte regulaarselt. Vahetevahel satun ka ujulasse aga siiski pean end vähese liikuvusega inimeseks. Praegu mul küll kalorite täissöömisega probleeme pole pigem pean ikka vaatama, et üle ei läheks ja vahel lasen minna ka winking smiley. Varsti saab siin jälgimisest 2 kuud täis ja praeguseks maha läinud 5,2kg ja minna veel 3,8kg(ja kui eriti tubli olen, siis ideaalis võiks 3-4kg veel kukkuda).

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite tarbimine
Kuupäev: 07. April 2010, kl 09.48

Ohh super, pisike, olen nii kade et sul kaal vuhinal langeb smiling smiley
Kui natuke liikumist juurde panna, võid ka rohkem süüa winking smiley

Õnnetuke, ega mina ka toitu tasakaalu ei saa ja arvan et see ei olegi kõige tähtsam, tuleb ikka süüa seda mida keha nõuab aga mõõdukalt smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite tarbimine
Saatis: erlunks
Kuupäev: 07. April 2010, kl 11.36

Meil on norm 2200 olematu kehalise aktiivsusega ja ikka on väga raske piirides püsida... ma ei kujuta ette, kuidas te suudate 1300 sees püsida, jube tublid ikka smiling smiley aga tõenäoliselt olete ka pisemat kasvu smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite tarbimine
Kuupäev: 07. April 2010, kl 13.55

Erlunks, hehee, hea inimenesmiling smiley Sina ju hoolitsed oma täismõõtu mehe eest, kes ikka ilmselt pikem ja suurem ja ka mehe põhiainevahetus nõuab rohkem.
Mina 165 cm ja kui ma juba üle 1800 söön, siis kaal tuleb kohe juurde, oh seda õelust! Naljaga pooleks mõtlesin ka, et mõtle kui hea, kui ma üle 100 kaaluksin, siis saaksin kaalust allavõtmiseks palju rohkem süüa kui oma praeguse kuuskendkaks-kolmega!!
Aga on küll nälg teinekord... Siis lähen jooksma või teen hularõngast, et pärast endale ühtteist lubada. Ja kui ma olen pool tundi higistanud ja veendunud, et sellega kaotasin kõigest POOL kohupiimakooki, siis lähebki selle koogi isu ära.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite tarbimine
Saatis: pisike
Kuupäev: 07. April 2010, kl 15.22

Aitäh Lilleke23 heade sõnade eest, tuju läks kohe heaks. Ja selle liikumise suurendamise peale olen mõelnud ka, pean ennast vist rohkem tagant sundima. Siin kõik nii tublid ja aktiivsed, teevad mitu korda nädalas kõva trenni ja mõned veel titade kõrvalt ka. Oh oleks ka nii tubli. Tegelikult ei takista ju mind mitte miski aga näed paistab, et väike laiskus on sees. Igatahes mõtlema pani see mind nüüd küll ( rohkem liigutada = rohkem süüa). Ja kasvu poolest olen ma tõesti pisike, seda on antud 157cmsmiling smiley.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite tarbimine
Saatis: TIBUKE
Kuupäev: 07. April 2010, kl 15.41

Aga mina võin tarbida 1407 kcl.
Olen teinud kirjapanemist ja 3 korda nädalas liikumist nüüd 3 nädalat. Pean ütlema, et 90% päevadest ei söö ka kaloraazi täis....kuid kaal ei lange ja mitte grammigi kohe.
Mis ma nüüd siis valesti ikkagi teen. Kas arvutan valesti kaloreid või mis? Toitumist tasakaalu ei saa - valke üle, rasvu vähe, ainult süsivesikud enam-vähem ok.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite tarbimine
Saatis: elina77
Kuupäev: 07. April 2010, kl 21.38

TIBUKE- ehk on asi selles et sa ei söö oma kaloraazi täis ning lisaks teed veel trenni. Keha ei saa omale vajalikku energiat ning hakkab kõike kehas kinni hoidma ehk siis keha on säästureziimil. Soovitan sul oma kaloraazi ilusti täis süüa ja vaata kas siis hakkab kaal langemasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite tarbimine
Saatis: Melissa
Kuupäev: 18. April 2010, kl 07.23

Mul 1800 kcal päevas, kaalun alla 60 kg. 1200-1300 juures kukuksin näljast kohe ümber. Esimesel nädalal kaal kolinal langes, aga tegin 6 trenni ka ja trennipäevadel sõin rohkem veel. Muidu sõidan ainult autoga ja ei kõnni üldse.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite tarbimine
Saatis: Memee
Kuupäev: 18. April 2010, kl 19.14

Minu norm on 1292 kcal. Tundub jube väike number, aga samas ma tavaliselt pole sedagi jõudnud täis süüa. Ma olen vist selline äärmuste inimene - kui söön, siis ikka kolme mehe eest, ja kui ei söö, siis kohe üldse ei söö ja ei tule meeldegi, et peaks sööma...

Ostsin täna omale spetsiaalselt tahvli šokolaadi, et kui õhtul jälle normist puudu jääb, siis pistan põske just nii palju šokolaaditükke kui vaja, et 100% täis saada. Pärast dieedi alustamist mul kuidagi hämmastavalt kiiresti kadus ära igatsus piiramatult pugida, kõht saab väga ruttu ja väga vähesest kraamist täis.

Trenni eriti ei tee, niisama kõndimine-jalgrattasõit. Seda ma toidunormi juures pole arvestanud. Kui tõsisemat sporti hakkan tegema (millalgi varsti on plaanis küll), siis pean kindlasti rohkem sööma.

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite tarbimine
Saatis: Jupats
Kuupäev: 20. April 2010, kl 13.29

Minul on lubatud päevas süüa 1800 kcal. Püüan trenni teha min 30 minutit päevas nii tihti kui võimalik (5-6päeva nädalas). Eile nt oli raske trennipäev ning trenniga läks maha 1500 kcal grinning smiley ja söömisega ei olnud kh eile head lood ning õhtul trenn kirja pannes jäin miinustesse omadega. Aga kindlasti söö kalorinorm täis ja mina teen nii, et päeva trennid lisan alles õhtul, et ei läheks arvestamine sassi smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kalorite tarbimine
Saatis: kessu35
Kuupäev: 28. May 2010, kl 22.18

ja ikka mulle arusaamatu, kas trenniga kulutatud kalorite puhul tuleks ka neid osaliselt v. täielikult täis süüa või mitte. Samas kui ei söö, siis ju ideejärgi peaks keahs mingite ainete puudus tekkima. Täielikult täis süües kaal aga ei lange nii kiiretsi. Aga kui ma neid kasvõi osaliselt täis ei söö, kas siis keha säästureziimile ei lähe. Et säästukale läheb siis, kui nö baasnumbritest vähem söön ja baasnumbrite puhul pole kehalist liikumist arvestatud.
Et palun puust ette ja punaseks, omal käel olen ikka sassis selle teemagasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.