Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Mida ma valesti teen?
Saatis: kirss26
Kuupäev: 09. April 2010, kl 08.42

Liitusin märtsi algul ja kaal ei lange, pigem kaalun täna natuke rohkem, kui alustades. Panen siia oma numbrid kirja äkki kellegil enam-vähem sama, siis saaks võrrelda. Kaal 68 ja pikkus 162,eesmärk 60kg ja päevane kalorinorm 1227, kas see on ikka paras või on mu organism sellega läinud säästureziimile? Kolm korda nädalas teen kepikõndi muud trenni ei tee ja seda pole ka sisestanud, muidu on istuv töö. Mõistus otsas ja motivatsioon hakkab ka otsa saama. Tänud,kes viitsivad süveneda.

Valikud: VastaOsunda
Re: Mida ma valesti teen?
Saatis: Leila
Kuupäev: 09. April 2010, kl 09.14

Minul on ka kaal 68 ja eesmärk 60. Pikkust on küll 11 cm rohkem ja ilmselt seetõttu lubab kaaluabi mul 1350 kcal-i päevas süüa. See 1227 päevase kalorinormina võib tegelikult vähe olla küll, kuna võid päris tihti sattuda alla 1200 piiri, mis tuleks kõigil ikka iga päev ära süüa + teed ju kepikõndi ka veel. Kui ma aus olen, siis siin oldud kahe nädala jooksul ma end liigutanud eriti pole ja vett ka ei ole joonud, kuid kaal on natuke ikka langenud. Ja pigem olen oma kalorid natuke lõhki söönud, kui söömata jätnud.

Või on hoopis ehk asi seedimises, et keha ei ole uue toitumisega veel harjunud ja hoiab kõike jama kinni. Tundub, et sa ei tee midagi valesti. Aga proovi erinevaid asju, tõsta veidike kaloraaži, muuda menüüd või miskit. Küll leiad selle, mis just Sinu puhul toimib.

Valikud: VastaOsunda
Re: Mida ma valesti teen?
Saatis: eveka
Kuupäev: 09. April 2010, kl 10.22

Soovitan, et pane kepikõnnid liikumisena kirja ja söö nende võrra rohkem. Mul ka kalorinorm 1200 ja peale. Olen patustanud küll. Eile vaatasin, et mu kalorigraafik on üsna hüppeline. Mul on tekkinud eriisud ja siis ma neid asju ka söön, kuid püüan piirata, et mitte ohjeldamatult palju. Kõigele vaatamata olen 5 nädalaga võtnud maha 5 kilo ja olen rahul. Anna aega atra seada, kõik ei tule üleöö. Võibolla vajab Sinu keha rohkem aega uuega kohanemiseks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Mida ma valesti teen?
Saatis: Kuukivi
Kuupäev: 09. April 2010, kl 15.06

To kirss26

Olen peaaegu täpselt samade numbritega

Kaal 70,
pikkus 164,
eesmärk 59 (optiline silmapette number winking smiley ),
päevane kalorinorm 1226
liikumine ka peaaegu sama ...käin jala tööle ja koju.

Oma pusimise, paigaltammumise ja 2 kuu tulemusena võtaksin hetkeseisu kokku selliselt, et isiklikult minu jaoks on
1200 kcal mitte säästureziimi punkt, vaid kaalusäilitamise punkt
1400 - 1600 kcal mitte kaalusäilitamine, vaid kaalutõus

Vahet pole, kuidas toitumist tasakaalustan ja kas söön need liikumiskalorid ära või mitte. Tulemus on sama. Ei taha soovitusi anda, sest pole toitumise kõrges koolis käinud, aga minu jaoks üldreegel 1200 = sääst siiski ei sobi.
Ega ma enne ka hullult rohkem ei söönud, kui nüüd Kaaluabiga. Koguaeg sama. Lihtsal oleks soov siredam välja näha, mitte et nüüdsel kaalul midagi tohutult viga oleks winking smiley Sellepärast loen huviga teiste mõtteid ja üritan ennast kuidagi teistega võrrelda.
Järjest rohkem saan kinnitust mõttele, et minule omane ainevahetus on teistest aeglasem ja sellepärast otsustasin, just üleeile, et minu säästupunkt on siiski kuskil allpool etteantud 1200 piiri.
Tundub, et oleme Sinuga, kirss26, sarnasemad, kui arvatagi oskame grinning smiley. Ega me ei teegi midagi valesti. Peame lihtsalt natuke teistmoodi tegema winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Mida ma valesti teen?
Saatis: kirss26
Kuupäev: 09. April 2010, kl 16.24

To Kuukivi,

palju sa neid kaloreid siis tarbid, kui ütled et 1200 on kaalusäilitamiseks? Kui ma mõtlen oma kunagise kaalujälgimise peale, siis seal oli mul kasutada 19 punkti ja minumeelest vastas 1 punkt umbes 50kcal,see teeb isegi alla tuhande ja kaal langes ilusti, kuskil kilo nädalas.

Valikud: VastaOsunda
Re: Mida ma valesti teen?
Saatis: foxlife
Kuupäev: 09. April 2010, kl 16.41

Vabandage, aga nalja teete või? Alla 1000 kalori päevas süüa!!!!!! Teie enda tervis muidugi aga alla 1200 ei tohiks kohe kindlasti toituda. Kirss26, kasutades Sinu andmeid ja oletades, et number Sinu nime taga tähendab vanust on Sinu päevane energiavajadus järgmine:
Kehakaal kilogrammides: 68
Pikkus sentimeetrites: 162
Vanus aastates: 26
Sugu: Naine
Kehaline aktiivsus 5-palli süsteemis: 2 - Kerge kehaline aktiivsus (1-3 kerget treeningpäeva nädalas)

Sinu baasainevahetus (BAV): 1470 Kcal
- Energiahulk, mida organism vajab elutähtsate protsesside toimimiseks, nt. südametöö ja hingamise jaoks.

Vajalik energiahulk kehakaalu säilitamiseks: 2020 Kcal
- Arvestab päevasesse kaloraaži sisse ka kehalise aktiivsuse, mida on tarvis, et kehakaalu säilitada

Päevane energiahulk kehakaalu suurendamiseks: 2320 - 2520 Kcal
- Vajalik päevane energiahulk kehakaalu (sh. lihasmassi) suurendamiseks (300-500 lisakalorit)

Päevane energiahulk kehakaalu langetamiseks. Näiteks:
1. nädal 1840 Kcal päevas,
2. nädal 1770 Kcal päevas,
3. nädal 1710 Kcal päevas jne...
- Oluline on ka kalorite muutumise dünaamika. Kuna eesmärgiks on kaotada rasva, säilitades samal ajal kvaliteetset lihast, peaks kaloraaži vähendamine kulgema peale esimest nädalat sujuvalt.
NB! Oluline on päevast kaloraaži mitte lasta alla BAV (1470 Kcal)!

Pakun, et Su keha on säästurežiimil just tänu sellele, kuna saab liiga vähe energiat. Andmed pärit SELLELT lehelet. Midagi pead oma praeguses süsteemis kindlasti muutma. Edu selleks!

Valikud: VastaOsunda
Re: Mida ma valesti teen?
Saatis: kirss26
Kuupäev: 09. April 2010, kl 17.53

To foxlife:

Aitäh selgitamast, tervisega riskida ei ole plaanis. Arvutasin oma eesmärgi ringi, märkisin sinna ka kerge kehalise aktiivsuse ja sain päevanormiks 1465kcal. Proovin sellega siis toimetada smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Mida ma valesti teen?
Kuupäev: 12. April 2010, kl 11.35

Nonii, minu siinne "norm" on küll 200 kcal alla tolle lehekülje BAVi (samadel tingimustel, st istuv eluviis). Kas oleks mõistlik 200 kcal-iga iga päev "lõhki minna"?

Valikud: VastaOsunda
Re: Mida ma valesti teen?
Kuupäev: 12. April 2010, kl 11.36

Või siis hoopis rohkemaga, sest langetamise alustamiseks peaks justkui veel +200 kcal lisaks olema?

Valikud: VastaOsunda
Re: Mida ma valesti teen?
Saatis: foxlife
Kuupäev: 12. April 2010, kl 17.45

Ei oska muud öelda, kui et tee proovi. Mina isiklikult söön tihti siinse normi üle ja ei põe üldse. Tõsi, treeningutes kulutatud kaloreid ma alati tagasi ei söö.

Valikud: VastaOsunda
Re: Mida ma valesti teen?
Saatis: kirss26
Kuupäev: 20. April 2010, kl 09.09

Nüüd on seis selline, et söön iga päev u 1400kcal ja kaal langeb, pea iga päev näen kaalul ilusamat numbrit. Selleks, et surnud punktist üle saada oli vaja lihtsalt rohkem süüa smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Mida ma valesti teen?
Saatis: foxlife
Kuupäev: 20. April 2010, kl 09.34

thumbs uphot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Mida ma valesti teen?
Saatis: tupsu36
Kuupäev: 09. May 2010, kl 10.20

JA valemid selleks on sellised: [www.struktuur.net]

Kurat - endal samad probleemid. Omateada toitun normaalselt, aga natu kiusupärast kaal käib nagu kellapendel.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.