Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
rasvad/valgud
Kuupäev: 21. March 2011, kl 13.30

Tere,

kas keegi oskab soovitada, kuidas saada o0ma päeva toitumine normi- ideaal oleks 15% valku ja rasvu 30%.

Kuid mul vastupidi- söön 30% valku ja rasva 15%--kas ma peaksin siis rohkem liha, juustu sööma?

Palun ideid

Valikud: VastaOsunda
Re: rasvad/valgud
Saatis: merx333
Kuupäev: 21. March 2011, kl 14.50

Liha ja juust annavad mõlemad valku rohkesti, kuigi ka rasva, seega need toiduained ei aita tasakaalustada. Esimesena tuleb heade rasvade hulgast pähe oliiviõli ja siis muidugi pähklid.
Soovitan sul uurida sealt GDA-protsentide kõrvalt nupukese alt "põhjalik analüüs" toiduainete koostist.

Valikud: VastaOsunda
Re: rasvad/valgud
Saatis: Maiella
Kuupäev: 21. April 2011, kl 15.46

Olen hetkel "katsetamas" kaaluabi ja sain ka teada, et minu valgu tarbimine on kaarega üle normi. Tundub lausa, et see on minu põhiprobleem sest kaloritega ma nii lõhki ei lähegi aga valkudega küll ja kohe kõvasti. olen suur piimatoodete sööja ja seda peab proovima vähendada.

Valikud: VastaOsunda
Re: rasvad/valgud
Saatis: milluska
Kuupäev: 21. April 2011, kl 16.55

Sama probleem on minul ka, valku on kõvasti üle normi, rasva ja süsivesikuid on jällegi pool normist. Olen katsetanud mitmeid moodi aga tulemuseks ainult peavalu ja 1 päev normis confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: rasvad/valgud
Saatis: Maiella
Kuupäev: 21. April 2011, kl 18.44

Hommikusöök mannapuder ja kurgileib ning näitab juba et valku üle normi. Üks võimalus on see et ma andmete sisestamisel mingeid vigu teen confused smiley mitte et mannapuder eriti hea dieetsöök oleks aga kontrollin oma nö tavalist söömist, et mida ma siis valesti teen.

Valikud: VastaOsunda
Re: rasvad/valgud
Saatis: kukimuki
Kuupäev: 25. April 2011, kl 13.43

mannapuder on kõige mõttetum puder üldse, seal pole ühtegi kasuliku ainet, ainult tühi kalor.

Valikud: VastaOsunda
Re: rasvad/valgud
Kuupäev: 26. April 2011, kl 15.16

Maiella, kui toitainete tasakaalu sektor näitab alles hommikul, et valku on üle nn normi, siis pole ju põhjust muretseda. Üle normi on valk sellisel juhul ju ainult hommikusöögil. Kui sa lõunasöögiks sööd näiteks süsivesikurikast toitu, siis muutub ka sektorite protsent. Oluline on vaadata toitainete kogust päeva lõpus, kui kalorite norm on täidetud. Siis on näha, kas terve päeva toitumine on tasakaalus või mitte smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: rasvad/valgud
Saatis: Maiella
Kuupäev: 01. May 2011, kl 15.18

Tänud Liinakene. Vaikselt hakkan süsteemi mõistma smiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.