Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kaal pigem tõusebsad smiley
Saatis: clorea
Kuupäev: 22. March 2011, kl 11.42

Minu kaalujälgimisest kaalabiga on täis saanud 1 nädal. Tulemus pole just see, mida ootasin. Nimelt võtsin juurde +200GR. Pole just palju aga siiski.
Kaalun 79kg, pikkust 176cm ja vanust 33.
Plaan on kaalu kaotada 14kg 12 nädalaga. Selliste arvude järgi on minu ühe päeva kalorite normiks 1261.
Jätsin ära nisujahu tooted, kommid, gaasilised joogid, mahlad . Ühesõnaga muutsin päeva pealt oma söömist. Pean kinni toitumisest nagu siin ka ühes artiklis toitumise all kirjutatakse.
Kas on ehk keha nö. säästureziimil?
Või teen midagi siiski valesti?
Üks oluline asi veel- kannatan pea terve elu kõhukinnisuse all.
Plaanis hakata vahepalana sööma juurde kiivit.
Päikest!

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaal pigem tõusebsad smiley
Saatis: ninnu
Kuupäev: 22. March 2011, kl 13.03

kuidas puuviljade tarbimisega lood on? need sisaldavad palju vett ja võivad seeläbi kaalu tõsta...

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaal pigem tõusebsad smiley
Saatis: clorea
Kuupäev: 22. March 2011, kl 15.03

Puuviljadest söön pirni( väga mahlased), banaan, õun.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaal pigem tõusebsad smiley
Kuupäev: 22. March 2011, kl 17.35

Küsin kohe kas sa trenni ka teed? Kui jah siis on keha läinud säästurežiimile - ei ole just hea variant - kaal hakkab tõusma. Sest arvestades sinu kaloraaži siis sa ei tohiks trenni teha - kuna ületad miinumim kalorite piiri. Naistel ei tohi olla see alla 1200kcal!!! regulaarne ja tasakaalus toitumine on väga pluss. Vaata oma eesmärgid üle! Ja kui vastanud oled, aitan hea meelega edasi!

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaal pigem tõusebsad smiley
Saatis: aretha
Kuupäev: 22. March 2011, kl 18.51

Stopp! Liiga väike kaloraazh, kindlasti! raudne säästurezhiim. Mina olen 174 cm pikk ja alustasin jälgimist 69 kg pealt, algul s6in 1800 kcal, kaalu vähenemisega vähendasin ka sujuvalt kaloraazhi - ja kui ternni tegin, s6in rohkem. Kehale ei tohi shokki tekitada. ka nyyd, kui kaalun 62, söön keskmiselt 1500 kcal päevas, trenni ma yldse preagu ei tee - ja ikka langeb! V6ta vabamalt ja hakkab langema, usu mind!

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaal pigem tõusebsad smiley
Saatis: foxlife
Kuupäev: 23. March 2011, kl 08.56

Kõigepealt palun võta endale natuke reaalsem eesmärk ja siis tõuseb ka päevane kaloraaž. 1200 kcal kaalu langetamiseks pole õige!!! Sellepärast Sul kaal tõusebki.
Ja kõhukinnisuse vastu aitab vee joomine, kiivid, täisteratooted, linaseemneõli, neid asju on tegelt palju.
Minul paneb kõhu hästi käima selline protseduur: kohe peale ärkamist joon korraga pool liitrit toasooja vett ning peale hommikusööki (täisterakaerahelbepuder) võtan veel ühe kohvi piimaga ja peale seda jooksen juba tualettigrinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaal pigem tõusebsad smiley
Saatis: clorea
Kuupäev: 23. March 2011, kl 09.46

Nii.... tegin endale eesmärgi ümber, mille tulemusena tõusis minu päevane kaloraaž 1398 peale. Trenni hetkel veel ei tee. Päeval käin pisikesega jalutamas, mida tuleb päevas kokku ca. 1-1.5 tundi rahuliku kõndi.
Kõhukinnisuse vastu söön hommikuti nüüd hea meelega täisterakaerahelbeputru, ka kiivid otsin koju valmissmiling smiley
Katre1982-ootan Sinu ettepanekuid hea meelega.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaal pigem tõusebsad smiley
Saatis: mummi
Kuupäev: 23. March 2011, kl 10.00

Proovi musta ploomi. Ma ühel päeval ei saanud eriti juua ja kõik oli tagurpidi. Sõin koju sõites ära 150g (kuivat. mustad ploomid) ja õhtul ainevahetus kiirenes ja kiirenes.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaal pigem tõusebsad smiley
Saatis: savikass
Kuupäev: 23. March 2011, kl 11.30

Ma arvan samuti, et peaksid päevakaloraaži suurendama, selles ongi point. Võta maha sujuvamalt, pikema aja jooksul.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaal pigem tõusebsad smiley
Saatis: Krissu22
Kuupäev: 23. March 2011, kl 12.47

Tere..MUl ka sama jama...Teen iga hommikul ja õhtul drenasööriga trenni..Siis vaatn et umbes 100 hommikul ja õhtu kalorid alla läheks kokku päevas 200 kõnnin ka hommikul joon kohvi piimaga muidu kõht kinni..kui usta joon...peale kuut ei söö üritan vähamelt hommikul näksin midagi ja õhtul ka...üritan seda söömist vähemalks..aga kaal ikka seisab ma ei tea...kohe....

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaal pigem tõusebsad smiley
Saatis: katis
Kuupäev: 23. March 2011, kl 13.51

Mina sain sinu baasainevahetuseks vajaliku kalorikoguse 1567, mis on siis see kogus, tänu millele üldse elus püsime. Sinu seatud eesmärk on aga alla selle. Muidugi on keha säästurežiimil ja karta on, et pikemas plaanis sa alla küll ei saa. Keha hoiab kõike endale ja on hirmul, et enam ei saagi süüa. Proovi suurendada vähemalt vähemalt 1600 peale kalorikogust vast.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaal pigem tõusebsad smiley
Saatis: foxlife
Kuupäev: 24. March 2011, kl 10.07

Osundus

clorea kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Nii.... tegin endale eesmärgi ümber, mille
> tulemusena tõusis minu päevane kaloraaž 1398
> peale.

Seda on jätkuvalt liiga vähe!!! Tegin Sinu admetega arvutuse (minimaalse liikumisega, kui liikumist rohkem, siis on numbrid suuremad)

Kehakaal kilogrammides: 79
Pikkus sentimeetrites: 176
Vanus aastates: 33
Sugu: Naine
Kehaline aktiivsus 5-palli süsteemis: 1 - Istuv eluviis (minimaalne kehaline aktiivsus)

Sinu baasainevahetus (BAV): 1570 Kcal
- Energiahulk, mida organism vajab elutähtsate protsesside toimimiseks, nt. südametöö ja hingamise jaoks.

Vajalik energiahulk kehakaalu säilitamiseks: 1880 Kcal
- Arvestab päevasesse kaloraaži sisse ka kehalise aktiivsuse, mida on tarvis, et kehakaalu säilitada

Päevane energiahulk kehakaalu suurendamiseks: 2180 - 2380 Kcal
- Vajalik päevane energiahulk kehakaalu (sh. lihasmassi) suurendamiseks (300-500 lisakalorit)

Päevane energiahulk kehakaalu langetamiseks. Näiteks:
1. nädal 1780 Kcal päevas,
2. nädal 1740 Kcal päevas,
3. nädal 1710 Kcal päevas jne...

- Oluline on ka kalorite muutumise dünaamika. Kuna eesmärgiks on kaotada rasva, säilitades samal ajal kvaliteetset lihast, peaks kaloraaži vähendamine kulgema peale esimest nädalat sujuvalt.
NB! Oluline on päevast kaloraaži mitte lasta alla BAV (1570 Kcal)!



Toimetatud 1 kord(a). Viimati foxlife 24.03.2011 10.12.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaal pigem tõusebsad smiley
Saatis: foxlife
Kuupäev: 24. March 2011, kl 10.13

Arvutus tehtud sellel leheküljel [www.struktuur.net]

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaal pigem tõusebsad smiley
Saatis: clorea
Kuupäev: 24. March 2011, kl 11.13

Tänud foxlife-le. Vaatasin niisamuti struktuurist üle ja seega sean oma eesmärgi taas ümber.Üks mure veel - mul ei õnnestu oma toitumist täpselt tasakaalu saada (jälgin toitumispäevikust). Valgud lähevad suht ruttu lõhkisad smiley Aga eks pusin ja proovin.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaal pigem tõusebsad smiley
Saatis: Loona
Kuupäev: 24. March 2011, kl 21.27

Tänan abi eest! Ma pean rohkem sööma! Proovin.

Valikud: VastaOsunda
Re: Kaal pigem tõusebsad smiley
Saatis: clorea
Kuupäev: 25. March 2011, kl 08.22

Nüüd siis juhtuski see, mis vist juhtuma pidi - kaal langes. 79,2-lt 78,3-le ja seda 2 viimase päevagasmiling smiley Jätkan suurema kaloraaziga ja loodan, et olen õigel teel.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.