Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Infrapunasaun
Saatis: Katz
Kuupäev: 26. March 2011, kl 18.20

Tere!
Tekkis selline küsimus, et kui paljud kasutavad infrapunasauna ja kas on avastanud ka selle abi kaalulangetamisel? Mida head see veel kehale teeb?

Valikud: VastaOsunda
Re: Infrapunasaun
Saatis: neeme
Kuupäev: 28. March 2011, kl 13.56

Infrapunsaunal on mitmeid kasulikke efekte, uuritud on neist mõningaid. Kõige adekvaatsema, kuigi raskesti loetava pildi saad meditsiiniuuringute andmebaasist: [www.ncbi.nlm.nih.gov]

Küll aga on tunnistatud saunatootjate reklaamitrikiks st. tõestamata 1000 kcal põletamine 30 min jooksul. Mõningane ainevahetuse kiirendumine toimub, kuid alati on asjal kaks poolt. Ainevahetus kiireneb näiteks ka füüsilisel tööl. Ehk, see on reklaamides peamine võte - näidata asja positiivset poolt, kuid jätta mainimata selle määr. Või siis jätta võrdlemata positiivne efekt alternatiividega.

Ehk infrapunasaunal on palju positiivset, kuid ta ei ole kaalulangetamise vahend.

Valikud: VastaOsunda
Re: Infrapunasaun
Saatis: foxlife
Kuupäev: 28. March 2011, kl 17.04

Lisaks keegi ei räägi sellest näiteks, et millises olukorras on infrapunasaun vastunäidustatud. Sain ise alles pärast mitmeid saunas istumisi teada, et oma kasvajaga (mis siis, et healoomuline) ei tohigi ma infrapunasaunas käia.

Valikud: VastaOsunda
Re: Infrapunasaun
Kuupäev: 29. December 2011, kl 09.51

Mina istusin pühade ajal iga päev 30 min infrapunasaunas + ujusin iga päev kilomeetri. Toiduga ei liialdanud ja sõin kalorid normi piires täis. Kadus kg. Mina leian et on hea smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Infrapunasaun
Saatis: kiq
Kuupäev: 30. April 2012, kl 10.35

käin peale trenni infrapunas, vähem lihasvalusid winking smiley
muidu mõnus ei ole nii palav kui tavasaunas, kannatab pikemalt istuda ja lõõgastuda smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Infrapunasaun
Saatis: Kiilakas
Kuupäev: 31. January 2013, kl 16.50

Olen proovinud umbes kuu aega 2-3x nädalas, imet ei tee. Kõige alus on siiski õige toitumine.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.