Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Vahetan valgud rasvade vastu smiling smiley
Saatis: Nublukas
Kuupäev: 26. April 2011, kl 14.05

Tundub, et paljudel (nagu ka minul) on siin mureks, et söövad valku liiga palju ja rasvu liiga vähe. Teadjamad, aidake palun üks korralik list kokku panna nendest toiduainetest, kust häid rasvu saab. Alustan ise:

Külmpressitud õlid
Avokaado
Seemned
Pähklid

Tänud juba ette!

Valikud: VastaOsunda
Re: Vahetan valgud rasvade vastu smiling smiley
Saatis: Leeni
Kuupäev: 26. April 2011, kl 15.39

Ma pigem küsiks, kuidas panna kokku toiduainete list, kus on nii vähe valke, et nende kogus lõhki ei läheks ja kaltsiumi ikka kätte saaks ilma tabletideta, on see võimalik?

Valikud: VastaOsunda
Re: Vahetan valgud rasvade vastu smiling smiley
Saatis: shiney
Kuupäev: 27. April 2011, kl 12.21

mina ka selle probleemiga hädas..

Valikud: VastaOsunda
Re: Vahetan valgud rasvade vastu smiling smiley
Saatis: ehake
Kuupäev: 27. April 2011, kl 13.20

Hei!

Võiks jah olla selline abinupp kõrval, et toitumise tasakaalu saamiseks peaksid sööma näiteks 1 muna või viilu täisteraleiba jne. No kuidagi ei saa tasakaalu ja probleemiks just valkude üledoos.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vahetan valgud rasvade vastu smiling smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 27. April 2011, kl 13.30

Mina probleemi ei näe panen sajaga üle ja kaal kukub kolinal.Jälgin ainult süsikaid aga neid ma ei saa kunagi poole pealegi ja mulle see väga sobib!

Valikud: VastaOsunda
Re: Vahetan valgud rasvade vastu smiling smiley
Saatis: ehake
Kuupäev: 27. April 2011, kl 13.39

Hei Karuke.


Mis su põhimenüüs on siis, mis süsivesikutevaene on? Ma nii algaja veel, et ei tea, kas kukub kolinal see kaal või mitte. Tahaks lihtsalt toitumise tasakaalu saada

Valikud: VastaOsunda
Re: Vahetan valgud rasvade vastu smiling smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 27. April 2011, kl 14.30

Mulle maitevad meeletult toorsalatid,kana,kala,liha,pett,leiba söön vähe,saia üli harva,üldiselt ei piira ennast millegagi aga see nii individuaalne et raske teisele menüüd pakkuda.Tasakaalu pole kunagi saanud ega ei muretse ka.Tähtis on kcal norm täis süüia ja õhtul välja jätta süsikad,seega see on minule sobilik söömine.Tee õhtul järgmise päeva toidu menüü päevikusse ja katsu selle järgi toituda siis peaks kõik õnnestuma.Katseta ja edu sulle kõiges.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vahetan valgud rasvade vastu smiling smiley
Saatis: aretha
Kuupäev: 27. April 2011, kl 18.40

No ega palju rohkem neid rasvu polegi. Ma söön veel palju k6rvitsa- ja päevalilleseemneid, pähkliv6id ja tvalist v6id. Ja poest valin ainult k6ige k6rgema rasvasisaldusega tooteidsmiling smiley Mulle liha ei maitse, seega juhtub väga harva, et toitumine pole tasakaalus. Ma söön ka absoluutselt k6ike omaarvates, ainult teadlikult pyyan kommide, jäätise jm jamaga piiri pidada. Tyypiline minu päevamenyy on umbes nii - hommikul tee meega, kaerahelbe vms puder 40 g helvestest, vahel piimaga, vahel ilma, pudru peale pähkliv6i v6i tavaline v6i. Vahel raputan veel seemneid peale, v6i kui kcal täis ei saa, söön kama linaseemnete ja keefiriga, hulka veel kuivatatud puuvilju. L6unaks enamasti v6tan supi v6i salati, alati lisan rohkelt oliivi vms tervislikku 6li, juurde rukkileiba v6i seemneleiba. Nt kui söögikohas sab bufees v6tta ise toite, v6tan supi ja salati, kindlalt spl oliivi6li peale. 6htuks sageli nt mozzarellasalat, caesari salat. Vahepalaks kas pähklid, tudengieine, puuvili, tume shokolaad, latte. K6ike v6ib syya, aga enne proovi päevikusse sisestada, siis näed, kas on oksmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vahetan valgud rasvade vastu smiling smiley
Saatis: bindweed
Kuupäev: 28. April 2011, kl 11.50

Üldiselt süüakse kaalu langetamisel liiga vähe valku, nii et lihasmass hakkab kahanema. Paras valgukogus on 2,5 - 3 g keha rasvavaba kilogrammi kohta. Näiteks, mõõdetud rasvavaba kaal 70 kg x 3 g = 210 g valku päevas.
Liiga suur kogus valku koormab organismi ning kogub sellesse happeid

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.