Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
spetsdieet äsja sünnitanutele
Saatis: Niika
Kuupäev: 04. May 2010, kl 08.33

[ohtuleht.ee] Õhtuleht avaldab Hollywoodi kuulsate emmede uue dieedi, mis aitab neil kohe pärast sünnitust jälle ilusad välja näha.

Dieedil on neli etappi.

1. Rünnakufaas. Dieedi esimeses etapis süüakse proteiinirikast toitu ja välditakse süsivesikuid. See on tuntud Atkinis dieedi rangem variant. Esimene etapp kestab kaks kuni seitse päeva, sõltuvalt sellest, kui palju soovitakse alla võtta. Toitumisel saab valida 72 proteiinidest pakatava roa vahel.
2. Kaalulangetus. Kui esimene osa selja taga, algab tegelik kilode kaotamine. Teise faasi ajal süüakse erinevatel päevadel vaheldumisi proteiinirikkaid toite ja juurvilju. Lubatud roogade nimekirja lisandub 28 madala kalorsusega juurvilja.

3. Stabiliseerimine. Kolmandas etapis hakatakse taas sööma süsivesikuid, kuid vähesel määral, et kehakaal tõusma ei hakkaks. Dieedipidaja võib nüüd endale lubada nädalas kaks boonuseinet, et ennast tubli töö eest premeerida. Menüüsse võib lisada paar viilu leiba, juustu, puuvilju ja pastat. Kaalulangetamine on selleks etapiks juba läbi, kuid söömist tuleb piirata, et kaotatud kilod kohe tagasi ei tuleks.

4. Kruiis. Viimane faas kestab dieedi autori sõnul terve elu. Selle eesmärgiks on püsida saavutatud kaalus ja samas nautida elu ning sööki. Süüa võib kõike, välja arvatud ühel päeval nädalas, mille ajal süüakse esimese faasi proteiinidieedi menüü järgi.

Kogu dieedi jooksul tuleks päevas juua vähemalt kaks liitrit vett.

Kuidas tundub, kas võiks mõjuda?

Valikud: VastaOsunda
Re: spetsdieet äsja sünnitanutele
Saatis: foxlife
Kuupäev: 04. May 2010, kl 08.52

Ja huvitav, kuidas see võib mõjuda rinnapiimale? Selle vähesusele või rohkusele?

Valikud: VastaOsunda
Re: spetsdieet äsja sünnitanutele
Saatis: Avatar
Kuupäev: 04. May 2010, kl 09.29

Seda nimetatakse ka ketogeenseks dieediks kus süsivesikud viiakse miinimumini ja keha hakkab rasva arvelt nö "elama". Toimib aga kindlate kaasmõjudega ja ainult end väga tugevalt kontrolli all hoides.

Selle dieediga on kaks asja kindlad:
1. kõhukinnisus alates esimesest päevast (mis võib äsja sünnitanul niigi probleem olla)
2. väga-väga närviline ja väsinud olek kuna kõik mis ajus serotoniinil tekkida aitab, on keelatud. Masendus, mis peale sünnitust ka levinud, on kindel.
Kolmas asi on ka suhteliselt kindel - kaotatud kaal tuleb süsivesikute juurde naastes mühinal tagasi. Eriti kui trenni tehakse vähe või siis kerget. Näiteks käimist.

Muidugi langeb kaal aga kui palju selleks aega läheb, sõltub lähtekohast. Minu hinnangul saab siin tegemist olla pigem 5-7 kg kaotamisega. Mitte rohkem. Hollowoody emmedel ehk nii ka on, nad reeglina ei võta väga palju juurde. Samuti pea nad olema 24 h lapse jaoks saadaval, võivad end hoidjate abil välja magada, ei pea mitme lapsega korraga tegelema jne.

Rinnapiima kogust see ei mõjuta (seda mõjutab joodud vedelik), koostist aga küll. Ketokehad, mis kehas sellise dieedi mõjul tekivad, lähevad ka rinnapiima. Ma pole kindel et need on lapsele vajalikud...
Mina hindaksin selle dieedi liigselt ekstreemseks. Eriti vaadates aknast välja...

Valikud: VastaOsunda
Re: spetsdieet äsja sünnitanutele
Saatis: piixuke
Kuupäev: 04. May 2010, kl 11.20

Ei tea olen äsja sünnitanud ja sellist dieeti pidada kül ei suudaks.

Valikud: VastaOsunda
Re: spetsdieet äsja sünnitanutele
Saatis: erlunks
Kuupäev: 04. May 2010, kl 16.33

Siiani olen püüdnud oma suu kinni hoida, aga ikka olen vangutanud pead, kui mõne äsjasünnitanu postitusi siin loen, nüüd siis ikka teen suu lahti...
Ega nalja pärast pole naine sünnituseelselt ja järgselt haiguslehel, see ongi raske periood, kus keha vajab erilist hoolt. Sünnitusjärgsel perioodil (6 nädalat) peaks laskma kehal endal vaadata, kuidas ta toime tuleb, palju niisama kaob ja mis ei kao. Kogu uue eluga harjumine (isegi kui on 4.laps, ikka on uus ja erinev), piimanduse käimasaamine, iseendega tegelemine, taastumine jne jne. Mina küll soovitaks need 6 nädalat lihtsalt kuulata oma keha ja rahulikult võtta ja pärast seda hakata vajadusel dieeditama, loomulikult tervislik toitumine ka enne (juba raseduse ajal ju), aga mitte mingit hullu programmi hakata tegema. Tõsiselt naised, ärge laske looteveega mõistust välja. Või saab kuskilt mingi hullu autasu kui 3 nädalat pärast sünnitust kannad samu riideid, mis enne rasedust? EV maksab ka emapalka, nii et erinevalt Hollywoodist ei pea meie minema 2 nädalat pärast sünnitust oma keha müüma...
Ma olen absoluutselt nõus, et enda eest peab hoolitsema, aga sünnitusjärgselt tuleb endale ikka aega anda, 6-12 kuud taastumiseks on täiesti normaalne ja imetamise ärajättes peab jälle uuesti vaatama, kuidas keha reageerima hakkab.

Valikud: VastaOsunda
Re: spetsdieet äsja sünnitanutele
Kuupäev: 04. May 2010, kl 18.51

Olen eelpool mainitud kirjutajaga väga nõus. Kõige kurvem selle asja juures ongi see et need esmasünnitajad kes on ennesünnitust olnud piitspeenikesed ja jälginud seda holliwoodi elu tahavad ja teevadki sama moodi järgi et saavutada sedamis oli enne sünnitust. Mille tulemuseks kahjuks unustatakse ära et nad just äsja said lapse kes vajab hoolt ja armastust. Viimasel ajal ma ei ole muud kuulnudki kui et rinda ei anna kuna rinnad muutuvad koledaks ja kes mind siis enam tahab. angry smiley Vahest tekib küll küsimus et miks siis seda last tehti kui ei saada aru et ega ta ei ole kaisukaru mille võtad korraks kaissu ja kui isu täis viskad nurka. Ta on ju elavhing ja vajab ellust ja naine paratamatult peab oma keha ju ohverdama selleks et sellele inimeseolevusele ellust ja hoolitsust anda. smiling smiley Nii et ei ole vaja lolliks minna oma dieetidega. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.