Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
kaal tuli tagasi
Kuupäev: 18. May 2011, kl 09.37

olen pettunud endas. Eelmine nädal kaalusin 72,5 ja eile 74 jälle. Räägin oma menüüst peale esimest kaalumist. Hommikul 2 rukkuipala ,kus vahel taine sink ja suur tass köögivilja puljongit. Vahepeal müslit ja jogurtit . lõunaks kaerahelbepuder ja puljong. Õhtul jälle müslit,piima. Kas puder sobib ainult hommikuks? Ma mõtlesin et sööks lõunaks ka ,et hoiab kõhu täis ja nüüd on need kilod tagasi tulnud. Olen nii kurbsad smiley(. Enam ma kearahelbeputru ei söö. ainult hommikul.Ja teen ühepajatoitu. Mis te selles arvate? Mida ma parandama peaks? Mul oleks vaja maha saada 13 kg.

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Saatis: megi
Kuupäev: 18. May 2011, kl 09.45

Minu meelest on su menüüs liiga palju süsivesikuid. Kus on kasulikud rasvad?

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Kuupäev: 18. May 2011, kl 09.51

Kui aus olla siis sa pead palju rohkem sööma ja mitte nii palju müslit... Kuidas sa saad hommikust -õhtuni müslit süüa? Kus on puuviljd/juurikad? Ühepajatoit on hea...
Kui palju sul on päevas lubatud süüa ja kui palju sa sööd?
Kui sa sööd liiga vähe hakkab su keha säästma...
Vaata palun oma menüü üle...

Mina söön päevas 1490-kalorit.

H:
Kohv piima ja suhkruga (450ml)
4-5 viilu leiba
sinki 80g
kurk/tomat/paprika vastavalt isule
kohupiim 200-300g

L:
Juurikad või salat 600g (hapukoorega mõnel korral)
sült/kala/kana/broiler/kotlet 300g

Õ:

Puuviljad

VAHEPALA: Pählikd, näkileib, puuvili.

Kui on isu söön torti aga ainult lubatud kalorite piires.
Ja joon päevas 2-2,5liitrit vett

Trenni teen 5-6x nädalas ja trenniga kaotatud kaloreid tagasi ei söö...

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Saatis: Chinni
Kuupäev: 18. May 2011, kl 10.43

Müslis on jube palju kaloreid tegelt. Ma sööks seda ainult healjuhul kord päevas. Asenda see mõne teise asjaga, et oleks vaheldust ja saaksid rasvasid ka. Ja kui aind putru sööd siis jääd muudest kasulikest ainetes ilma. Ma arvan, et Londiste menüü on heaks orjentiiriks ja ta pealegi väga edukas selles, mis teeb.

Peaks ise ka Londistest eeskuju võtma, kalorid meil umbes samad. Kas sa sööd siis rohkem kaloreid kui süsteem lõunaks ja hommikuks annab? Mulle tundub, et õhtusöök on kuidagi üks suuremaid mul, isegi kui jään kalorite piiridesse.

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Saatis: Herett
Kuupäev: 18. May 2011, kl 10.44

Mina avastasin, et ma söön liiga palju süsivesikuid. Nüüd teadlikult vähendasin neid ja kohe kaal langeb kenasti. Kui rasva on veidi üle, siis toimib veel paremini. ET süsivesikuid siis vähem ja valku tarbin rohkem - selline on minu jaoks kaalu alandamine. Nii mul siin järeldus ja toimib. Igal inimesel ilmselt omad %, tuleb see õige lihtsalt kätte saada. Jõudu kõigile!!

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Kuupäev: 18. May 2011, kl 10.58

Chinni- Söön tõesti palju rohkem, kui kaaluabi teatud kordadeks annab...

Minu puhul töötab Hispaania vanasõna/ütlus:

Hommikul söö, kui kuningas, lõunal, kui keskklass ja õhtul kui kirikurott...

Minu menüüs on väga palju valke üle aga ei kavatse seda eriti muuta ka... Sest kunagi oli neid palju-palju rohkem üle... Minul täidab valk hästi kõhtu ja siis ma ei tunne nälga...
Ja ma tõesti kuulan ka oma keha... Kui ikka keha ei taha trenni teha siis ma ei tee ka... Lasen tal mõned päevad puhata ja siis lasen ilusti edasi smiling smiley

Jõudu teile smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Saatis: bindweed
Kuupäev: 18. May 2011, kl 11.48

Ei saa eriti nõu anda, sest infi su kohta on vähe.
Palju kaalud, palju on su kalorinorm.
Kaerahelbepuder on hea. Pigem asenda hommikused võileivad (või vähemalt üks neist) veega keedetud kaerahelbepudruga.
Jogurtite kaloraazid on ka erinevad. Mõnes on väga palju suhkrut.
Müsli on tervislik aga kaloririkas - jälgi kogust.
Kuidas teed putru, kas veega või piimaga ja kas paned pudru sisse ka suhkrut ja/või võid. Ühepajatoit on väga hea, aga jälle küsimus mis sa sinna sisse paned.
Näiteks avastasin ühe selveri köögiviljapaja!, mis 255 gr oli praktiliselt mu pool päeva kaloraaž kuna sinna oli sisse aetud rõõska koort, tärklist, jahu, võid, hapukoort, majoneesi ....

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Kuupäev: 18. May 2011, kl 14.13

kaerahelbeputru teen ilma piimata ja võita, ainult vee ja soolaga? Aga kui suur ports peaks olema? Ühepajatoitu läks mul punane peet,kartul, porgand,metssea liha ja ainult hautasin seda. Kuidas ma tean ,kui palju süsivesikuid mu toiduportsjonis on? Kuidas neid arvutada? Kaloreid peaks päevas sööma umbes vist 1500. Olen pikk 158 cm ja kaalun 74 kg,enne 77. Liigun koduseid töid tehes, niidan muru ,jalutan,koristan ..

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Saatis: megi
Kuupäev: 18. May 2011, kl 17.03

Mina teen putru vesi ja piim pooleks. Ja tegelikult võiks tõepoolest lausa võid ka sisse panna, sest olgem päris ausad - veega keedetud kaerahelbepuder on ikka väga kõva süsivesikutepomm.

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Saatis: kakuke36
Kuupäev: 19. May 2011, kl 06.43

Minule väga suureks üllatuseks oli see, et kaerahelbepuder annab nii palju kaloreid!! Teen seda vee ja piimaga pooleks sest hommikul sööme kõik koos ja palja veega keedetud putru keelduksid lapsed söömast.
Kust saada infot selle kohta, et kui näiteks oleks rasvu rohkem vaja süüa, et mida siis kasutada. Juua oliivõli?smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Kuupäev: 19. May 2011, kl 07.35

Mina näiteks panen pudrule hommikul peale 1 tl täie linaseemneõli ja röstsepiku viilule panen peale avokaado viile.

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Saatis: Aki
Kuupäev: 19. May 2011, kl 08.37

Londiste112- eesti vanasõna/ütlus sobib ju ka:
hommikusöök söö ise, lõunasööki jaga sõbraga ja õhtusöök jaga vaestele.

Räägin oma veast, mida algul tegin: putru tehes sisestasin päevikusse kaerahelveste (teiste helveste ka) milliliitrid, aga päevikus annab 100ml kaerahelbeid sama palju kaloreid kui 100g kaerahelbeid. Tegelikult on 100ml helbeid ainult 35g. Soovitan toiduaineid rohkem kaaluda. Samuti on tk arvestusega, kaalumisega on asi täpsem.

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Saatis: KatriinK
Kuupäev: 19. May 2011, kl 09.10

Tere
Tarbisin esimesel kuul u 1330 kcal. Kaal langes u 1,2 kg nädalas. Aga siis jäi seisma. Katsetasin rohkem ja vähem caloreid. Kuna tegin rohkem trenni (võimlemine, kõndimine ja mõni üksik rullitamine), siis sain kaalu alles siis liikuma kui tõstsin normi u 200 ühiku võrra (1500 kanti). Kaalun ka praegu u 74 kg (173 pikk). Koos trenniga jääb lõppcalorid 1200 kanti.
Hommikune võimlemine paneb seedimise kenasti tööle. Ja kui hommikusöögi süsivesikud ja valgud ün üle, siis ei tunne näljatunnet.

Mina teen ka pudru piim/vesi pooleks. 90 g piima kohta arvestan 30 g helbeid ja 3 g Saaremaa võid. Toiduained kaalun enne söögi valmistamist ja pärast jagan koguse neljaks, sest meid on neli. Mulle meeldib hommikuti ka leiba, singi, juustu ja rohelise salati või tomatiga süüa.

Teinekord söön vahepalaks jogurtit ja hommikuhelbeid. Jogurt 200, helbed 15 g.

Londiste põhimõte on väga hea. Hommikul tasub end hellitada. Lõunaks juurvili v salat ja liha v kala. Olen ka praetud kartulit süldiga söönud, juurde värske kurk. Minule maitseb. Kartulite süsivesikuid aitab vähendada mõni juurvili. Teen kartulipudru kaalika või porgandiga.

Kui lõunaks või õhtuks süüa kartulit, riisi või pastat, siis mul ei ole nende kogus üle 80 g. Sinna juurde siis 80 g liha ja u 300 g salatit või juurikaid.

Ühepajatoit on väga hea. Kaalun kooritult ja minu norm on pärast u 300-350 g. Lisan natukene kvaliteetset oliivõli.

Kui päevane juurvilja kogus on väike, siis olen õhtuks teinud hautatud lillkapsast. Täidab hästi kõhtu.

Mina luban endale ka mõne marmelaadikommi või isetehtud kohupiimataignaga pirukaviilu. Teinekord aitab see toitumise kenasti tasakaalu. Kuigi pean ütlema, et minule on parem, kui rasvade kogus jääb alla 25 % ja valgud mitte rohkem kui 19 %. Olen tähele pannud, et ka süsivesikud ei tohi minna alla 55 %, siis jääb jõust puudu, eriti kui tahan trenni ka teha.

Õhtul teen suure jalutuskäigu ringi (7000 - 8000 sammu).
Kui on vilets ilm ja jalutama ei jõua, siis triigin.
Üle 20 min koristamised panen ka kirja. (põranda pühkimine, pesemine).

Kui kaal jälle seisma jääb, siis vaatan jälle midagi üle. Eks see katsetamine on väsitav aga peab meeleolu üleval hoidma.

Edu ja rõõmsat meelt!

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Saatis: KatriinK
Kuupäev: 19. May 2011, kl 09.19

Nii pikk kiri tuli aga lisan veel, et

Ma kardan, et see puljong on täis mittekasulikke rasvasid, soola jm, mis jäävad organismi pidama.
Kui Sa just ise juurviljadest ja kanast, lihast puljogit ei keeda.

Lihtsad supid annavad vähe caloreid ja seda saab palju süüa. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Saatis: kukimuki
Kuupäev: 19. May 2011, kl 13.02

Mina arvan ka, et see puljong pole hea valik, kui tõesti sa ei tee ise seda.Ise joon nälja kustutamiseks ja täiskõhu tunde tekitamiseks tomatimahla ja rohelist teed.Ja müslit tundub ka palju olema.Söö ikka mitmekesisemalt.Head rasvad on pähklites, õiges võis, mitte margariinis, avokaados ja oliivõlis, kindlasti on neid veel, aga hetkel ei meenu.

Minul täna lõunaks kalkunihakklihakaste, keedukartul ja peedi-küüslaugusalat majoneesiga, just lõpetasin söömise, kõht nii mõnusalt täis ja söök tuli ka nii hea smiling smiley
Ole tubli smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Kuupäev: 22. May 2011, kl 15.29

Sorry,aga siin tundub küll üle 1490kcal olema....5viilu leiba ja veel 200g kohupiima?:s Mulle tundub see lausa õgimisena.


Londiste112 kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui aus olla siis sa pead palju rohkem sööma ja
> mitte nii palju müslit... Kuidas sa saad
> hommikust -õhtuni müslit süüa? Kus on
> puuviljd/juurikad? Ühepajatoit on hea...
> Kui palju sul on päevas lubatud süüa ja kui
> palju sa sööd?
> Kui sa sööd liiga vähe hakkab su keha
> säästma...
> Vaata palun oma menüü üle...
>
> Mina söön päevas 1490-kalorit.
>
> H:
> Kohv piima ja suhkruga (450ml)
> 4-5 viilu leiba
> sinki 80g
> kurk/tomat/paprika vastavalt isule
> kohupiim 200-300g
>
> L:
> Juurikad või salat 600g (hapukoorega mõnel
> korral)
> sült/kala/kana/broiler/kotlet 300g
>
> Õ:
>
> Puuviljad
>
> VAHEPALA: Pählikd, näkileib, puuvili.
>
> Kui on isu söön torti aga ainult lubatud
> kalorite piires.
> Ja joon päevas 2-2,5liitrit vett
>
> Trenni teen 5-6x nädalas ja trenniga kaotatud
> kaloreid tagasi ei söö...

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Kuupäev: 22. May 2011, kl 15.50

5-viilu leiba on mul Rehe rukkipalad ja kaaluvad 135grammi... 200g kohupiima on ka hea, kuna teen 5-6x nädalas trenni smiling smiley
Kaal on langenud alates 11.veebruarist 15kg... Siiani ei ole mitte ühtegi pluss nädalat...

Kui sinu jaoks ma õigin siis tore, aga minu jaoks on see normaalne kogus ja kõht on täis... Ning tihti ei tule sellise ÕGIMISEGA mul ka kalorid täis, vaid pean kõvasti pähkleid juurde sööma...

Kui sa nii tark oled siis palun sinu menüüd ja kaotatud kaalu ning trenni tegemiste arvu...

Täna on mul näiteks menüüs 200g kooki, 250g forelli, kohv piima ja suhkruga, oad, lavaśśi pirukad, krevetid... Ma naudin ikka elu täiega ja ei NÄLGI ning EI PEA DIEETI... Ja mis peamine.... MINU KAAL LANGEB...

Hetkel kaalun 61,.... kg ja näen väga ilus ning kena välja...

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Kuupäev: 22. May 2011, kl 16.14

Unustasin, et mu tänane kalorite hulk on kõike sisse lüües 1453 klaorit...

Täiesti normaalne kogus smiling smiley Ja kõht on ikka väga täis...

Ilusat kaalu langetamist kõigile...

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Kuupäev: 22. May 2011, kl 16.35

See tähendab, et sa sööd palju rohkem kui 1490kcal päevas-kaaluabi arvutab söödud kaloritest maha trenniga kaotatud kalorid kui sa seda veel märganud pole. Inimene, kes nii palju ei treeni, ei saa endale kõike lubada. Lihtsalt teadmiseks. Olen elus kaotanud üle 40kg, nii et ära hüppa ja kontrolli oma fakte. Leidsin juba varem siit sinu poolt ühe väga rumala postituse ''nende'' (''väga paksude'') toidukorvi jms kohta.

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Kuupäev: 22. May 2011, kl 16.48

Ja naljakas, et sa oma trennid siia kaaluabisse märgid... Mina kasutan hoopis teist saiti trenniks... Kaaluabi treening süsteemide arvestus mulle ei sobi... Ja siia ka trenne ei märgi... ennem hüppamist küsi fakte... Kõik söödud kalorid märgin siia üles ja midagi-kuskilt maha ei arvesta... Naljatilk oled, et arvad, et ma need tagasi söön... Kui ma kõigile soovitan siin, et nad oma trenni kaloreid tagsi ei sööks ja siia ülesse ei märgiks...

Ja arvuta minu menüü kokku... Minul suva... Tundub, et nimetad mind siis valetajaks veel ka... Päris mõnus grinning smiley

Vaatsin, et sul on vaja vähemalt 26kg maha võtta... Miks sa siis siin minuga hüppad, kui oled selle nii öelda 40kg tagasi võtnud smiling smiley
Kaks põhjust sinu kaalu tõusus...
Ju sa siis ei oska süüa...
Või on sul mingi haigus...


Minu kal tõusis suitsetamise lõpetamisega 12kg... Nüüd olen juba rohkem maha võtnud... Ennem pole kunagi kaaluga muret olnud...

Ja see (''väga paksude'') toidukorvi jms kohta - viinereid, keeduvorsti ja kooke, krõpse jne. on nende korvid peaagu alati täis... Ja seda hakkasin ma jälgima meelega... Sest, kui kuulen poes, et naine vingub oma kaalu üle ja endal korv/käru igasugust jama täis... Siis ime ka, et alla ei võta keegi... Ja mida seal hullu on öeldud, et "nende paksude" - Nad ju on paksud ja ma tõin üldistuse...

Edu sulle ja hakkan nüüd siis hoolega jälgima, et kui kiiresti ja ilusti sa siis alla võtad... Tundud enda arvates siis üks targemaid olevat... ootan ja vaatan smiling smiley Ja söön rõõmuga oma krevette edasi grinning smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Londiste112 22.05.2011 16.53.

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Kuupäev: 22. May 2011, kl 17.02

Jälgi, kui muud teha pole. Mina pole elu sees suitsetanud näiteks, nii et ehk ei oska sina õigesti enda eest hoolt kanda. Pealegi, pärast suitsetamist tuleb ikka kaal siis kui rohkem sööma hakkad(juhul kui enne polnud probleeme) ning ma ei viitsi ega taha sulle tegelikult põhjusi, miks mina olen nii suur kui olen, seletada.
Mind häirib see, et reklaamid end mingi autoriteedi ja eriti positiivse eeskujuna- mina ja nemad-arvad,et oled parem ühesõnaga ja sööd jube tervislikult, kunagi pole keeduvorsti ja viinerit söönud..huvitav, et enne just rääkisid uhkelt tordi söömisest. Mina ilmselt olengi see ''väga paks'' (nagu juba märkasid, vähemalt 30kg kaotada) ja ma ei ole aastaid krõpse ostnud, liha ei söö ma üldse. Samuti pole ükski tuttav mind nähes nägu teinud, et ei tunne mind. Ja sellised jutud teevad mind pehmelt öeldes kurvaks.

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Kuupäev: 22. May 2011, kl 17.26

Ok...

Aitab naljast... Mina ei reklaami midagi, et olen positiivne... Sest ma olengi poitiivne inimene ning väga rõõmus... ja sinuga enam midagi rääkida pole, sest sa tundud suht kibestunud olevat...

Ja tee mida tahad...
Ole paks või sale... Minul sinust suht suva... Mina olen oma elu muutnud ja sinuguguste nokkijatega ma oma tuju ei riku...
Ja see, et sa liha ei söö ei koti mind ka...
Ning sa ei pea mulle midagi põhjendama... See, et sulle ei öelda, et oled suur siis see ei tähenda, et nad seda ei mõtle...

Head elu ja kena langust kaalul...



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Londiste112 22.05.2011 17.30.

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Kuupäev: 22. May 2011, kl 17.48

eye rolling smiley Suurepärane, ega minagi sinuga eriti sõbrustada ei tahtnud.

Valikud: VastaOsunda
Re: kaal tuli tagasi
Kuupäev: 22. May 2011, kl 18.53

Milleks tülitseda sellistel teemadel - ma ju siiski elame ise oma elu ja kaal on selline osa mis on meie endi kontrollida, mitte teistesmiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.