Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
vöö-ja puusaümbermõõdu suhe
Kuupäev: 20. July 2011, kl 16.14

Tere,

Minu vööümbermõõt on 79(kas seda mõõdetakse ikka naba kohalt) ja puusaümb. 93cm, siis suhe on 0,85, mis oma korda tähendab seda, et mul on oht rasvumisele, kuigi kaal on 56 kg, kaaluvahemik algab minu 163 cm pikkuse juures 53 kg. Ühesõnaga ma ei saa aru, kui soovituslik on alla 0,8, siis ma peaksin päris palju veel kaalust alla võtma, aga sel juhul oleksin ju alakaaluline...äkki keegi oskab mulle seda lahti seletada?
Päikest!

Valikud: VastaOsunda
Re: vöö-ja puusaümbermõõdu suhe
Saatis: Inees
Kuupäev: 20. July 2011, kl 17.35

Vööümbermõõtu mõõdetakse ikka paar cm nabast kõrgemalt ehk siis kõige peenema koha pealt.
Arvan et oled valesti mõõtnud olen sinust 10 kilo raskem ja minu vööümbermõõt on kuskil 67cm. Muidugi see oleneb ka kehatüübist( liivakell, õun, pirn jne.)

Valikud: VastaOsunda
Re: vöö-ja puusaümbermõõdu suhe
Saatis: femme1
Kuupäev: 21. July 2011, kl 23.22

Liblikake, me sinuga nii ühes mõõdus! Mina samamoodi olin väga solvunud tabelite peale, mis minu VÜ/PÜ suhteks täpselt sama panid ja soovitasid mul kaalu kaotada! Olin siis 54 kg (164 pikk) ja VÜ ei langenudki alla 73-74. Nüüd kaalun 59, VÜ 79, puus 94. Praegu isegi on, mida alla võtta, aga VÜ ja puusa suhet paika ei saagi.
Arvan, et meiesugused peavad eriti hoidma, et VÜ üle 80 ei lähe - siis on oht tervisele, metaboolne sündroom jne.
Kuni VÜ normis, on ainuke reaalne halb asi minu puhul kadedus - vaadates liivakell-naisi smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: vöö-ja puusaümbermõõdu suhe
Saatis: tsebelai
Kuupäev: 23. July 2011, kl 09.51

Tere, head inimesed!
Uurisin ka veidi seda vööümbermõõdu ja puusaümbermõõdu suhte tabelit ning avastasin, et vaatamata suhteliselt kõrgele kehakaalule, mida oman, on see suhe peaaegu normaalne - 85/105=0,80
Planeerin siiski veidi ikka vööümbermõõtu ja kehakaalu vähendada ning loodan, et see suhe jääb endiselt tasakaalu.
Edu Teile kõikidele!

Valikud: VastaOsunda
Re: vöö-ja puusaümbermõõdu suhe
Saatis: foxlife
Kuupäev: 23. July 2011, kl 11.23

Mina sain sellise ja ma olen ikka kõvasti ülekaalus. Mul siis liivakella kujuga keha.

Osundus

Sinu talje-puusa suhe on praegu 0,81.
See on natuke palju, aga pole hullu. Siiski võiksid mõelda kaalu alandamisele.
Kuulsused, kellel on Sinuga sarnane talje-puusa suhe: Hilary Duff, Sarah Michelle Gellar

Valikud: VastaOsunda
Re: vöö-ja puusaümbermõõdu suhe
Saatis: merx333
Kuupäev: 25. July 2011, kl 09.10

Minu vööümbermõõt on paraku alati üle 80 cm ja alla selle ei lähe mingi nipiga.
Pikkust 172, kaal 65-66, puus 96 cm. Ega midagi eriti teha polegi kui selline kehakuju on antud. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: vöö-ja puusaümbermõõdu suhe
Saatis: Coco
Kuupäev: 29. July 2011, kl 09.13

Minul jälle vöö alati sale olnud (võrreldes puusadega), suhe on 0,71, aga alla tahaks siiski võtta ja peenemaks nii vööst kui ka puusast saada. Seega minu arust see suht siuke sürreaalne arvutus/näitaja.

Valikud: VastaOsunda
Re: vöö-ja puusaümbermõõdu suhe
Saatis: anks18
Kuupäev: 01. September 2011, kl 11.38

Minul on see näitaja 0,72. Natuke on ülekaalu. kaalun hetkel 64kg ja olen 161cm pikk. Vöö on 73 ja puus 101. Aga mismoodi see ikkagi käib, kui mul oleks tagumik veel suurem, läheks see näitaja ju allapoole, Milline see norm vahemik üldse on?

Valikud: VastaOsunda
Re: vöö-ja puusaümbermõõdu suhe
Saatis: bindweed
Kuupäev: 29. September 2011, kl 09.01

See tabel on jah liivakellalistele.
Meiesugused, kellelt rätsep küsib "kuhu talje teeme" peaksime end alakaaluliseks näljutama, et "tervislikus" mõõdus olla.
Mina, 160 cm juures kaaluga 52-53 kg, olen rasvumisohus

Valikud: VastaOsunda
Re: vöö-ja puusaümbermõõdu suhe
Saatis: anks18
Kuupäev: 01. October 2011, kl 21.45

bindweed kirjutas:
-------------------------------------------------------
> See tabel on jah liivakellalistele.
> Meiesugused, kellelt rätsep küsib "kuhu talje
> teeme" peaksime end alakaaluliseks näljutama, et
> "tervislikus" mõõdus olla.
> Mina, 160 cm juures kaaluga 52-53 kg, olen
> rasvumisohus



smiling smiley))))

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.