Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Rasva ja valgurikas toit
Saatis: harleth
Kuupäev: 15. May 2012, kl 11.43

Kas keegi tahaks koos minuga katsetada,seda süsivesikute vaest toitumist?Seda mida tantsu saates katsetatismiling smileyVõi mida Teie sellest üldse arvatesmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Rasva ja valgurikas toit
Saatis: Berla
Kuupäev: 15. May 2012, kl 12.01

Mina olen püüdnud süsivesikuid oma menüüs vähendada ning panen suuremat rõhku valgule ning headele rasvadele. Alles hakkasin katsetama, aga enesetunne on juba parem smiling smiley
Rohkem energiat ja kergem on olla!
Kas plaanid süsivesikutest täesti loobuda?

Valikud: VastaOsunda
Re: Rasva ja valgurikas toit
Saatis: harleth
Kuupäev: 15. May 2012, kl 13.34

Ei päris ära jätta ei julgesmiling smiley aga maksimu ehk nii 5-10%.Üritan hommsest alustada,eks siis kirjutan kuidas läheb ja kuidas end tunnen.

Valikud: VastaOsunda
Re: Rasva ja valgurikas toit
Saatis: Berla
Kuupäev: 15. May 2012, kl 15.45

Mina päris nii malalal neid hoida ei saa. Ei taha ka sellest tulevnevaid peavalusid (Minu puhul).
Järgin põhimõtet, et üle 100g päevas ei söö. Ja üldjuhul ta seal piiri peal ongi, paar grammi üles-alla. See on siis kuskil 40%.

Aga anna teada, et kuidas läheb. Mul on ideedest puudus, et mida süüa, süsivesikud on ju igal pool grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Rasva ja valgurikas toit
Saatis: harleth
Kuupäev: 16. May 2012, kl 04.43

Berla,küsin,et kas sa sööd etteantud kalorite piires või lõhki need?

Valikud: VastaOsunda
Re: Rasva ja valgurikas toit
Saatis: Berla
Kuupäev: 16. May 2012, kl 06.33

Mul on vahest raskusi nende täis söömisega eye rolling smiley
Üldjuhul üritan täpselt süüa nii palju kui ette nähtud. Vahest aga rohkem, vahest vähem.

Valikud: VastaOsunda
Re: Rasva ja valgurikas toit
Saatis: Berla
Kuupäev: 18. May 2012, kl 15.03

Kuidas edenenud on?

Valikud: VastaOsunda
Re: Rasva ja valgurikas toit
Saatis: Travolta
Kuupäev: 18. May 2012, kl 22.45

Heh
LowCarb diet või Atkinsi dieet. Mina seda ei soovitaks. Kolesteroolitaset alandab ikka tasakaalustatud dieet, kus saab kõik vitamiinid ja mineraalained kätte. Liiga ühekülgselt ei tasu toituda. Ja üldiselt see valgudieet on ka kiudainete vaene. Soolestikule ei mõju hästi. Ja valgurohkus koormab maksa ja neere. Muidugi kui te osa süsivesikuid alles hoiate menüüs, soovitavalt hommiku poole, siis asi toimib tänu piiratud kalorihulgale päevas. Kuid rasvade söömine iseenesest kaalulangetajana on müüt. Tantsusaates oli põhiline ikka spordiklubi sage külastamine ja tantsutreeningud, mis kilosid vähendama hakkas. Muidu nad sõid seal ikka seinast seina, mis kellelegi meeldis.

Valikud: VastaOsunda
Re: Rasva ja valgurikas toit
Saatis: harleth
Kuupäev: 19. May 2012, kl 20.12

Mul on terve nädal metsa läinud.Pojal sünni päev ja külalisi terveks nädalaks ja pole olnud iseloomu tordist ja salatist eemale hoida-tõeline luusersad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Rasva ja valgurikas toit
Saatis: Travolta
Kuupäev: 20. May 2012, kl 07.32

Täiesti eemale ei peagi hoiduma. Oluline on, et ei sööks liiast. Ja kui oma kodupidu, siis salati saab lahjema teha. Näiteks 10% hapukoor või maitsestamata jogurt. Torti annab ka valida, puuvilja, jogurti, kodujuustutort vms. kus pole nii palju kaloreid, kreeme, sokolaadi jne.

Valikud: VastaOsunda
Re: Rasva ja valgurikas toit
Saatis: Berla
Kuupäev: 21. May 2012, kl 21.37

Light tooteid (nagu ka 10% hapukoor) ma kindlasti ei soovitaks.
Süsivesikutest loobuda täielikult kindlasti ei tohi! Kõik ained peab keha kätte saama.
Mina eelistan süsivesikuid vähem tarbida ja tühjade süsivesikute asemel kasulikke. Kuna ise näiteks teen palju trenni, siis vajan ka palju valku. Ei taha lihaseid kaotada vaid ikka rasva smiling smiley
Rasvaga sama lugu - ikka seda head rasva. Oliiviõli, pähklid, avokaado jne. Light toodetest näpud eemale. Lightina on ainult head toidud, kus seda lighti võetakse maha suhkru arvelt ning ei asendata suhkruasendajaga. Nt kohupiim (neid on ka erinevaid).
Selle kohta, et mis kell mida süüa (süsivesikuid kas õhtul või hommikul) on miljoneid erinevaid arvamusi. Oleneb ka sellest milline on sinu elustiil. Internetis ringi tuulates leiab igasugu infot smiling smiley
Eks igaüks tunneb ise, mis tema kehale sobib.

Jõudu!winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Rasva ja valgurikas toit
Saatis: Travolta
Kuupäev: 24. May 2012, kl 03.49

Beria, paistab, et oled üsna heade teadmistega. Kas oled ise õppinud või lausa erialased teadmised abiks? Kuidas sul läheb nüüd nende süsivesikute piiramise ja valkude osa suurendamisega`?
Selle üle olen küll üllatunud, et miks seda 10% hapukoort süüa ei tohi? Rasva on mõistlikus koguses, valku on ka nagu. Ja milliseid kasulikke süsivesikuid sa tarbid. Täistera pasta, kaera- või mitmeviljapudrud, puuviljad? Ise pakuks küll neid. Mina soovitaks just väherasvaseid valgusööke. Näiteks rasvatu kodujuust, sink või veiseliha, keedetud kanaliha, tuunikala soolvees, keedumuna (osa munakollast võiks välja jätta). Et siis seda oliiviõli või pähkleid võib ju hea rasva jaoks natuke juurde lisada. Näiteks ka linaseemned, lõhekala, lest, angerjas. Ka head rasvased asjad, mille rasv on kindlasti kasulik.
Jah, kõige peamine on, et kõike oleks tasakaalus. Ka trenni peab tegema. Kasvõi sörkjooksu, ujumist (praegu veel basseinis) või jalgrattasõitu. Täitsa tekkis huvi, et mis trenni te teete muidu? Võib olla on häid ideid, et oma füüsilist liikumist mitmekesistada. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Rasva ja valgurikas toit
Kuupäev: 24. May 2012, kl 13.13

Lugesin täna netist, et valk laguneb happelises keskkonnas, seda aga ei tekipiisavalt, kui organismis on puudu tsingist.Olen ise pool aastat päev päevalt kõik üles kirjutanud, mida ja kui palju söön, kuid minu puhul (kilpnäärme alat. kasut. tyreoksini) kehtib ainult 1000 kcal päevas ja vähemalt min. tund spinningut. See, mida süüa ei ole oluline, kuid kui ainult ühekülgselt toituda - see on jama!

Valikud: VastaOsunda
Re: Rasva ja valgurikas toit
Kuupäev: 10. July 2012, kl 19.08

panin ka eraldi teemasse , dukani dieedi , päris jube aga ka tõhus. sõbranna võttis kiire vaevaga 10 kilo alla ja nüüd ainult sööb rohkem salatit ja liha, vähem kartulit ja makarone ja näeb pagana hea välja ja kaal tagasi ei tule...
se liha ja piimatoodetega"tervise rikkumine" kestab ju ainult 5-10 päeva ja kindlasti on sellest tervislikum olla kergem...



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Saaremaatramm 10.07.2012 19.09.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.