Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Valgud
Kuupäev: 03. March 2010, kl 15.34

Kuna ma ei suuda valkude hulka täis süüa, otsisin veidi, kust palju valku saada. Ehk on teilegi abiks: piima- ja lihatooted, kala, liha, muna, kaunviljad.

Lisasin nüüd enda hommikusöögimenüüsse muna ja käisin just ka lõhe jahil, et ühe suure ära soolata, siis on hea soolalõhet süüa.

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgud
Kuupäev: 03. March 2010, kl 15.58

Oeh, minul jälle vastupidine häda, kõige suurem protsent on valku. Valin küll juba rasvarikkamad piimatooted ja juustud, ei miskit. Praegu tänase päeva seis 49% valku! Kuigi kala, jah, armastan palju. Süsivesikuid saan peamiselt ainult puu- ja juurviljades, jahutooteid ei söö. No kust neid veel saab? Ja aegajalt krõbistan pähkleid ka, et rasvu saada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgud
Saatis: Deothora
Kuupäev: 04. March 2010, kl 11.04

ma tarbin ka liiga palju valke. Enamasti ei saa rasvasid täis. aga minu lemmik ka kala.

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgud
Saatis: sally
Kuupäev: 08. March 2010, kl 08.42

mina on iga päev valgu ja rasvaprotsent vahetuses,kas see on väga suur viga .mul ei õnnestu enid kuidagi paika saada ,ikka on õhtuks rasva ainult 15% ja valku umbes 25-30%.

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgud
Saatis: Toodu
Kuupäev: 06. May 2010, kl 11.04

Mul täpselt sama asi. Et veidikenegi rasvaprotsenti suurendada, söön pählöeid või mandleid vahepalana, aga ikkagi on valgu % liiga suur. Ei oskagi midagi teha, kust abi saada???????

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgud
Saatis: brute
Kuupäev: 14. May 2010, kl 10.20

Aga kuidas see kaalule mõjub??
Mul sama lugu- valke ca 60% ja rasvu ainult 6% (tänase päeva näitel, aga üldine dentents sama)..
Olen kuulnud, et kui loomset valku ära ei kuluta, siis see ladestub ka rasvana.. Kas keegi oskab ümber lükata/kinnitada?

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgud
Saatis: Fabiola
Kuupäev: 14. May 2010, kl 11.58

Mina lugesin, et kaalu langetamise ajal (treeningutega) tuleb valgu tarbimist kahekordistada (ma kahtlustan, et siin arvestatakse normaalset tarbimist, mitte seda kahekordset) - valgud ei lase lihaseid lõhkuda, vaid aitavad põletada rasvu. Treeniv naine vajab 1g valku 1 kg kehakaalu kohta päevas.

Lisaks valgu tarbimine ei lase tekkida magusaisul. Samas tuleb silmas pidada, et ühe söögikorraga ei suuda organism omastada rohkem kui 30g valku.

Nii et, kes teeb trenni, see võib vist rohkem valku ka süüa (vähemalt mina teen nii). smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgud
Saatis: Fabiola
Kuupäev: 14. May 2010, kl 12.01

Ja valgurikkad toiduained: nahata kanafilee, tuunikala, lõhe, forell (üldse kalad), rasvata kohupiim, rasvata kodujuust, alla 1% rasvasisaldusega jogurt.

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgud
Saatis: erlunks
Kuupäev: 14. May 2010, kl 14.17

Üleliigsed süsivesikud säilitatakse kehas küll rasvana, valkude kohta pole seda kuulnud...

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgud
Kuupäev: 04. June 2010, kl 15.24

Mul sama seis mis enamikul- valke söön rohkem , süsivesikuid jääb alati nats puudu. Mulle lihtsalt maitsevad kala-kana-piim rohkem kui saiakesed grinning smiley Aga kaal langeb- ju siis mulle sobib väheke nihkes "tasakaal" smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Valgud
Saatis: sirel
Kuupäev: 20. June 2010, kl 15.14

Mul on ka nende valkudega probleem. Iga päev ületan kaugelt selle ettenähtud koguse.
Süsivesikud on stabiilselt 80% täituvusega ja siis on päeva kalorinorm juba täis.
Eriline isu on igasugu kaunviljade osas. Punased läätsed, herned, kikerherned, oad ja muidugi jogurtid, kohupiimad, toorjuustud. See on ikka vist puudus organismis. Saiakesi ma põhimõtteliselt väldin, sest neist läheb kõht nii ruttu tühjaks.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.