Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: Eelmine1234Järgmine
Asukoht: 3 / 4
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Kuupäev: 08. March 2011, kl 13.31

Ilusat naistepäeva, naised!

Kuidas teil uus nädal alanud on? Kuidas nädalavahetus möödus?

Mina istun ilmselt terve nädala pojaga kodus - köhast on kasvanud välja palavik ja muud hädad .. nii õudne, JÄLLE!

Söögiisu ka eriti pole täna. Õhtul, kui lapsel tuju parem peaks olema, siis teeme vastlakukleid. Endale plaanin teha hästi väikeste kuklitega. grinning smiley

Üldse on tuju natuke paha olnud juba viimased paar päeva. Eriti selle pärast, et poja haige, aga ka selle pärast, et mees sõjaväes ju ja nüüd ma jälle naistepäeval üksi .. Kõik sellised naistepühad ja tähtpäevad olen üksi olnud .. Naistepäeva, enda sünnipäeva, sõbrapäeva jne. sad smiley

Aga proovin ikka naeratada, sest vähemalt näen juba palju parem välja! smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Sundaessa 08.03.2011 13.32.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Saatis: tintsu
Kuupäev: 09. March 2011, kl 13.59

Edu sulle pojaraasu ravimisel - tean omast käest kuidas see kurnab (eriti vaimselt). Aga sul on tubli mees kui sõjaväes on ja küll ta varsti sealt pääseb smiling smiley.

Minul on pigem omapärased mõtted - nii kui sain toitumise siin tasakaalu, jäi kaal seisma. Nüüd nädala algusest ei ole enam mingit tasakaalu taga ajanud ja asi liigub jälle!
Huvitav, kas viga on minus? Kas inimestele sobivad erinevad tasakaalud? Ehk on suurema trennikoormusega vaja ikka rohkem valku? Igatahes hetkel jätan selle tasakaalu rahule ja keskendun poja sünnipäevalaua üleelamisele.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Saatis: Uljana
Kuupäev: 09. March 2011, kl 14.44

Minul ei ole see toit üldse tasakaalus. Kuni kaal langeb ei vaeva sellega eriti oma pead.
Otsisin oma vana pulsikella välja, lasin patarei välja vahetada ja eile käisin kepikõnnis juba jälgides pulssi. 40minutiga oli 250cal läinud. Sain vastlakukli tasa teha smiling smiley

Samas ma järjest rohkem tunnen puudust saalitrennidest. Spinning, bodypump, aeroobika...Kahjuks sinna mul ei õnnestu kuidagi jõuda, sest mees nii hilja jõuab töölt, et ma ei jõua linna trenni minna. Kohalikku trenni jään ka hiljaks. Ja varem lapsele hoidjat mul ka ei ole. Seega praegu panustan kepikõnnile ja kui kuivaks läheb, siis võtan oma rulad välja.

Muideks, rääkisin natuke aeg tagasi, et lähen ka pekke väristama sinna moodsasse kohta...IluSahver äkki oli...sinna oli õhtust aega päris raske saada, alles järgmise nädala lõpuks pääsen löögile. Eks siis vaatab, palju cm mul maha väristatakse smiling smiley

Jõudu ja jaksu kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Kuupäev: 10. March 2011, kl 12.45

Ma TÕESTi üritan kogu seda kehakaalu ja muude muutuste asja mõistusega võtta, aga see on ikka kohutav, kuidas mõistub keeldub tunnistamast, et teatud vanusest on muutused möödapääsmatud. Kartsin jubedalt 40 sünnipäeva ja paistab, et mitte ilmaasjata. Väga palju terviseprobleeme sadasid korraga kaela. Kaalumure on selle kõrval köömes, aga see on see, mis välja paistab.
See duellitamine on tõesti abiks, kui endal siht ja tahe kaduma kipuvad. Kui seda ka ei oleks, siis oleks ilmselt garderoob juba x korda suuremate numbrite vastu vahetatud. Aga nüüd paluks magic-retsepti, mis aitaks ka diabeetikuid.
No jah, kui siin on selliseid....

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Kuupäev: 10. March 2011, kl 13.14

Nii kahju, Kats, et sellised jamad nüüd sul on. Eks see on paratamatu, et vanusega tervis nõrgemaks jääb, aga 40 pole midagi nii vana! winking smiley Kindlasti paljud teised tervisemured muutuvad väiksemaks koos kaalulanguse ja füüsilise aktiivsusega.

Mina ise alles 20, aga nüüd, kui olen 9kg alla võtnud, tunnen muutusi kogu kehas. Näonahk on palju parem, juuksed-küüned tervemad ja jaksu rohkem.

Kindlasti on diabeetikutele eraldi kokaraamatud ja muu vajalik, et just sinule sobivalt tervislikult toituda. Ja füüsiline koormus ei tohiks ju diabeedi puhul vastunäidustatud olla? Jalutamine ja kergem treening ikka lubatud ..

Pea püsti ja olen kindel, et siin tubli olles annavad ka teised mured natukenegi järele! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Kuupäev: 11. March 2011, kl 08.23

Minu tänahommikune kaal 73,6kg! Nädala miinus 1,7kg. Jäänud veel 8,6kg.

Ma olen nii õnnelik .. arvasin, et tuleb pluss, kuna eile õhtul patustasin alkoholiga. Jõin Spritega pooleks valget veini. Ise pärast veel mõtlesin, et oli vaja ikka seda suhkruvett endal kõrist alla kallata?! grinning smiley Aga näed, läks õnneks!

Tuju hea ja kaalunumber ilus aga .. mis selle ilmaga juhtus?! :O



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Sundaessa 11.03.2011 08.25.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Saatis: tintsu
Kuupäev: 11. March 2011, kl 09.03

Hei,
tänahommikune kaal 73,1 sad smiley
No ei ole iseloomu mul - eilne poja sünnipäev on võrreldes üleeilsega andnud juurde 1,7 kg. Muidu oleks ju päris ilus nädal olnud.... Kusjuures hoidsin ennast veel tagasi, kas tõesti annavad kausike salatit natuke soola ja natuke suitsulõhet ja tükk kooki nii palju kaalu juurde!



Toimetatud 1 kord(a). Viimati tintsu 11.03.2011 09.03.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Kuupäev: 11. March 2011, kl 09.18

Ehk on liiga palju soola saanud ja vesi keres kinni? Kui mõistlikult sõid, siis ei tohiks küll nõnda palju tulla juurde .. aga krt seda teab, inimese keha on selline mõistatus ju ometi.

Ära pead norgu lase ja ainult edasi! Järgmine nädal kindlasti miinused. winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Kuupäev: 11. March 2011, kl 09.26

Hommik!
ei mingit liikumist, 73,3. Muutus 0. Suurest suusatamisest on reielihased punnis- need vist kaaluvadki nii palju smiling smiley

Toredat talve taas-saabumist!

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Saatis: asiiL
Kuupäev: 11. March 2011, kl 09.49

Minu sellenädalane kaalulangus -300g.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Kuupäev: 11. March 2011, kl 12.28

Minu selle nädala kaalulangus on -300 g..asi seegi.. Ma ei tea miks, aga pole juba kaks päeva häda number 2 teinud grinning smiley ja ma arvan, võib-olla on mul kehas veel kinni mõnisada grammi grinning smileygrinning smileygrinning smiley

Täna Pärnusse nv-d veetma, tulen tagasi ja olen jälle tubli tüdruk! smiling smiley Loodan, et ilm läheb kaa paremaks, üldse jooksmas ega käimas ei saa käia, sest jalad märjad või siis on nii libe, et ei seisa püsti..

Aga teile kõigile ilusat nv-d! Ja jõudu ja jaksu kõigile meile! Suvel oleme kõik igaljuhul saledamad! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Saatis: Uljana
Kuupäev: 11. March 2011, kl 12.43

Minu kaal protestib ja ma ei saa kaaluda. Eelmisel nädalal vahetasin patareid kenasti välja, sain paar korda kaaluda ja enam ei tööta. Ei tea, kas kaal on seismisest rikki läinud. Täitsa kahju oli patareidele kulutada ca 150.- krooni ja sellest sain paar korda kaaluda.
Igatahes kui täna jõuan, siis ostan uue kaalu. Nädala lõpuks kindlasti oma kaalunumbri esitan, sest ilma duellita ei ole pooltki seda iseloomu. Samas ei tea, mida see kaal näitab. Peale haiglat on isu tulnud tagasi ning mõne kommi ja koogitükiga olen jälle patustanud.

Kusjuures mina olen kepikõnnist haigeks jäänud. Ükspäev käisin kepitamas, kui oli väga külm õues. Nüüd on selline nohu, et nina juba paistes. Aga pole hullu, küll see üle läheb.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Saatis: feyyyya
Kuupäev: 11. March 2011, kl 21.42

Minu tänahommikune kaal oli 76,5 kg, mis on siis -500 g vähem kui eelmine nädal.
Sellega täitsa rahul, arvestades et paar päeva ei olnud just kõige paremad ka.

Kõige positiivsem selle juures on see, et sai vahepeal selga proovitud paari riideeset, mis nii kuu-kaks tagasi (kaalusin siis 80 ja natuke pealegi) selga ei läinud, õigemini kiskusid igalt poolt ja väga jubedad olid, siis nüüd lähevad ilusti selga jälle. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Saatis: kaksik67
Kuupäev: 12. March 2011, kl 09.31

Seekord siis 71,6 -vähe läks aga eks edaspidi läheb rohkem!!!-0,2seega

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Kuupäev: 12. March 2011, kl 10.17

Oh kui halb on olla .. Pisil nüüd veel kõrvapõletik ka lisaks köhale ja nohule. Tänane öö oli väga õudne .. pisi muudkui ärkas ja .. Täna hommikul endal ka jube olla, oksendasime koos ja köhime, nagu viimnepäev oleks käes .. Tuleks juba suvi ja soojad ilmad, et need haigused lõpeks. sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Kuupäev: 13. March 2011, kl 10.55

72,6 kg grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Saatis: Uljana
Kuupäev: 13. March 2011, kl 13.20

67.2, seega -200g.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Kuupäev: 13. March 2011, kl 15.14

11.03.11 LÕPLIK TABEL


Nimi................. Pikkus....Stardikaal....Eesmärk....Nädala miinus....Jäänud

Sundaessa......168cm......76.1kg.......65.0kg.......73.6 (-1.7kg)........8.6kg
Laiskvorst........172cm .....80.0kg.......64.0kg......79.7 (-0.3kg).......15.7kg
Feyyyya...........174cm......78.0kg.......68.0kg......76.5 (-0.5kg).........8.5kg
asiiL.................174cm......75.5kg.......62.0kg......74.7 (-0,3kg).......12.7kg
Katskatskats....164cm......73.0kg.......66.0kg......73.3 (0.0kg)..........7.3kg
TUPSUKENE1..164cm......74.5kg.......64.5kg......72.6 (1.0kg ).........8.1kg
Uljana...............160cm......73.0kg.......60.0kg......67.2 (-0,2kg)........7.2kg
Kaksik67..........163cm......73.0kg.......65.0kg......71.6 (-0.2kg).........6.6kg
Tintsu...............172cm......73.3kg.......62.0kg......73.31 (-0.2kg).....11.1kg

See nädal on kõik ekstratublid olnud!! Ei ühtegi plussi ega hilinenud andmeid! Ma olen nii uhke meie kõigi üle!
Ise olen kolmandat päeva täiesti haige ja pikali maas, no ei suuda mitte midagi teha. Isegi vesi ei taha alla minna, toidust rääkimata. Õue-isu on niiii suur ja tahaks juba jälle kepitama minna.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Kuupäev: 13. March 2011, kl 15.44

Sundaessa parane kiiresti!smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Kuupäev: 17. March 2011, kl 11.12

Tervitus!

Küll meil on siin vaikne. sad smiley Mina olin mitu päeva voodis pikali maas oma kõrvapõletikuga. Õnneks nüüd hakkab järgi andma, täitsa inimese tunne on juba.

3 päeva eriti midagi ei söönud - paar apelsini ja krabipulka. No ei läinud miski alla. Nüüd õnneks/kahjuks isu hakkab tagasi tulema. grinning smiley

Kirjutage ikka siia ja jagage oma tegemisi-toimetusi! smiling smiley

S

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Kuupäev: 17. March 2011, kl 15.08

Ootasime Sinu paranemist ja ei julgenud segada... grinning smileyDDD
Mina maadlen kaaluga....viskate mind varsti duellitamise kambast välja, sest kaal püsib. Väga hästi kusjuures. Ainuke positiivne asi asja juures on suoer hea enesetunne.Nii et tuleb ka piskuga rahul olla smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Kuupäev: 18. March 2011, kl 10.34

Kas keegi pole julgenud täna hommikul kaaluda? grinning smiley
Mul positiivne kaaluiive. 73,5, seega +200grammi. sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Kuupäev: 18. March 2011, kl 10.55

79 kg!smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Saatis: feyyyya
Kuupäev: 18. March 2011, kl 13.50

76,2 kg, seega -0,3kg

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Saatis: kaksik67
Kuupäev: 19. March 2011, kl 10.14

71,6 -kaal seisab-mida tehasad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Saatis: tintsu
Kuupäev: 19. March 2011, kl 13.59

minu reedehommikune kaal oli 71,4.
Millegipärast ei saanud eile kohe üldse kaaluabisse sisse - ei saa aru, mis toimus. Kas teistel oli ka probleeme?

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Saatis: Uljana
Kuupäev: 20. March 2011, kl 12.58

Mina olen kurb, sest magusaisu on tagasi. Meeletu magusaisusad smiley Lisaks peale kiiret kaalulangust on nüüd korralik pluss, ehk siis +2kg. Jube!
Käisin eile Otepääl mäesuuskadega kimamas, tunne oli nii hea. Samas õhtul peale teatrit tuli ikka söögiisu peale ning ei saanud koogi tükiksest ja veini klaasikesest ära öelda. Uhh, täitsa kuri enda peale, et nii suur pluss onangry smiley

Püüan sel nädalal ennast kokku võtta. Samas olen sel nädalal ema juures ja nii raske on ema tehtud snitslitest ja muust heast paremast ära öelda.

Jõudu ja jaksu kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Kuupäev: 20. March 2011, kl 21.46

20.03.11 LÕPLIK TABEL


Nimi................. Pikkus....Stardikaal....Eesmärk....Nädala miinus....Jäänud

Sundaessa......168cm......76.1kg.......65.0kg.......73.4 (-0.2kg)........8.4kg
Laiskvorst........172cm .....80.0kg.......64.0kg......79.0 (-0.7kg).......15.0kg
Feyyyya...........174cm......78.0kg.......68.0kg......76.2 (-0.3kg).........8.2kg
Katskatskats....164cm......73.0kg.......66.0kg......73.5 (+0.2kg).........7.5kg
Uljana...............160cm......73.0kg.......60.0kg......69.2 (+2.0kg)........9.2kg
Kaksik67..........163cm......73.0kg.......65.0kg......71.6 (0.0kg)...........6.6kg
Tintsu...............172cm......73.3kg.......62.0kg......71.4 (-1.9kg).........9.2kg

Kahjuks see nädal väljalangejaid 2 - asiiL ja TUPSUKENE1, kuna pole nende andmeid kuskil. sad smiley

Minul on vist hakanud nüüd kaalulanguse kiirus lõpuks pidurduma .. Haiguse ajal ei söönud küll eriti midagi, aga kaalu ka palju alla ei läinud. Minu kõige mannetum tulemus üldse see -0.2 grinning smiley Aga selle haigusega vähenes minumeelest just mõõtudelt .. püksid lotendavad jalas ja kõhuvolt on silmnähtavalt väiksem.

Oleme me ikka tublid küll, kes me vapralt edasi rühime koguaeg!

Ja kaksik67, ära lase pead norgu ,et kaal seisab! See on täiesti normaalne - blogisid lugedes saad aru, et kõikidel on mingi hetk, kui kaal seisab. Peab lihtsalt kannatlik olema. Võid proovida muidugi kalorite hulga ja liikumisega mängida, ehk hakkab jälle liikuma. Või no mis ma räägin, liikuma hakkab ta nii või naa! smiling smiley

Uuest nädalast saab jälle kodust välja ja liigutama, ehk siis kaal ka jälle kiiremini langeb. Ilusat uue nädala algust teile kõigile, naised! smiling smiley

S

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Kuupäev: 21. March 2011, kl 08.44

Ma väga vabandan,aga mul polnud võimalust interneti kasutada,kuna olin lastega nädalavahetusel vanavanemate juures.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL:sundaessa, Kirsielevant, Moonicar, Laiskvorst, Feyyya, asiiL, Neiucarmen, Tairi, Katskatskats, TUPSUKENE1, Uljana, kaksik67, tintsu
Kuupäev: 21. March 2011, kl 13.04

Mul on kõige rohkem kaotada, aga millegi pärast olen kõige vähem kaotanud.. Tuleb vist rohkem ennast piitsutama hakata grinning smiley Aga tublid oleme kõik ikkagi!smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Kokku: Eelmine1234Järgmine
Asukoht: 3 / 4


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.