Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 6 / 12
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Corny
Kuupäev: 05. August 2011, kl 11.35

Athena...ma tean mida sa tunnedgrinning smiley Minul on enne päevi ja nende ajal hull šokolaadi isu ja millegi magusa...eks ma siis veidi piiran ennast kuid samas annan ka järgitongue sticking out smiley

yllaylla...Mina arvan et ei peaks panema kirja igat liigutust mis teed.-..nagu magamine, istumine, arvutiga töötamine, kokkamine jne....Ajuvaba minuarustgrinning smiley Sest tegelikkuses sa nende asjadega ju kaalu ei kaota. Mina lisaks trennipäevikusse vaid asjad, millega reaalselt on võimalik kaotada ka kaalu kui järgida toitumist ..nagu nt erinevad spordialad, millega tegeledes sa trimmid oma keha ja kaotad ehk ka kaalu. Mul ei olekski olnud tarvidust siia kaaluabisse tulla, kui kõik oleks nii lihtne, et magan rohkem ja istun arvutis, kaolrid muudkui põlevad ja kalorinorm on miinusesgrinning smiley Aga eks see ole igaühe enda asi kuidas ta neid asju korraldab.
Panen kirja siis ühesõnaga ainult oma jooksud ja rattasõidud ja ujumised. "Täna kõndisin" alla panen mitu minutit kõndisinsmiling smiley Lihtne...

Täna on palav ilm ja üle pika aja tuli mul coca-cola isu....mis seal ikka, ostsin pudelikese ärasmiling smiley Mõnus...tongue sticking out smiley Õnneks on see selline asi mille järgi mul igapäevast vajadust ei teki, aga kord kuus isu ikka tekib. Mees mul vahel joob seda, siis on 2l pudel kapis olemas, aga mina ei joo sealt üldse, sest isu ju ei olegrinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Athena
Kuupäev: 05. August 2011, kl 11.41

tabel uute andmetega smiling smiley Marje, järgmine nädal anname endast kõik! Eks? smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: getu5
Kuupäev: 05. August 2011, kl 12.39

Athena - nüüd mul jõudis kohale, miks mul nii halb nädal oli ja alla midagi ei läinud grinning smiley, sest olid ka päevad. Siis ei tasu vist mul väga kurb olla ja sul ka mitte, kui teised räägivad et see on normaalne, kaalu pidev kõikumine päevade ajal.
Ma tegin alates kolmapäevast tõsiselt rasket trenni ja kõndisin veel tükk maad ning koera jalutamine ja hommikul kui kaalule läksin ei olnud mingit muutust. Mu kaal oli kõrgem kui see mis mul täna hommikul oli. Ma olin mingi täiega pabinas, et ple eriti midagi söönud ja trenni päris korralikult teinud ja kaal ei lange, kui siis väga vähe, aga mul läks nädalavahetusel kaal natuke üles ja pidin seda jälle alla hakkama ajama, aga no näed saavutasin ainult selle mis eelmine reede oli, oleks natukenegi võinud rohkem olla alla võtnud. confused smiley Loodan et järgmine kord läheb veidi paremini.

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Corny
Kuupäev: 05. August 2011, kl 13.01

Mina arvan nt et minu kaal langeb nüüd aeglasemalt kui varem sellepärast et rasva asemel on kõvasti lihaseid tulnud ja need ju raskemad kui rasv..seega olen rahul..peaasi et hea välja näebwinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Corny
Kuupäev: 05. August 2011, kl 13.01

Tabelis on vist kuupäevad nihu läinudsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Miame
Kuupäev: 05. August 2011, kl 13.25

mul olid ka eelmine nädal päevad smiling smiley Aga ma suutsin end esimese nädalaga siiski utsitada. Mul on enesepiinamises magistrigraad ka muide smiling smiley Kunagi jooksin iga hommik kell kuus 10 km metsavahel! Tahaks tagasi, tahaks taas suuta ilma hinge heitmata. Varsti! Ükspäev läksin kepikõnnile poolel teel peitsin kepid ja pusa põõsasse ja jooksin 4 km smiling smiley Oeh ennast niiviisi oli tore petta!

Päevade ajal pigem hoolitsege enda eest, väike maniküür, pediküür, kodune näohooldus rohkem tähelepanu pöörates kehale suudad eesmärgi ehk silme ees hoida grinning smiley Ma vahetasin vist see nädal iga päev oma küünelakki, if u know what i mean.

Te saate hakkama! Ja Athena mine ikka välja, mina sain ka 3 nädalat tagasi shoki enne välja minekut astusin sõbranna juures kaalule ja uups 78,4 sealt teadsin et rohkem kõrgemale enam ei tohi. Läksin välja vihtusin tantsu nagu segane ja öösel burksi ei söönud! grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: tinka
Kuupäev: 06. August 2011, kl 06.05

TEre!
Vabandust,et hilinesin. Kaal langenud 500g. Kaal näitab täpselt 65 kg.

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Corny
Kuupäev: 06. August 2011, kl 18.33

Tere, kuidas läheb?

Minul läheb kohutavalt...sõna otseses mõttes! Eile oli totaalne ülesöömise päev. Õhtu sai lõpetatud koogi ja hot dogigasad smiley Masendav...Peovärk.
Täna ei ole ka parem. Magasin üsna kaua...kell 10 ärkasin ja tegin kaks munaleiba endale tee kõrvale...ei olegi kõige hullem, aga lõuna ajal tegime vahvleid...Praeguseks olen neid vast juba om 6tk ära söönud...Kõhus igatahes keerab. Õhtuks sõime veelgi ebatervislikumat...Pannkooke jäätisegasmiling smiley Mina sõin 2tk(15cm läbimõõduga) 1 pall maasikajäätisega. Oeh...vastik kogu sellest kraamist jubasad smiley Jalutuskäik linna sai ka tehtud. Päev oli nii nilus päikseline, kuid nüüd vaid hall ja kõle...ei kutsu täna sportimasad smiley Samas puudub taaskord motivatsioonsad smiley
Olen üks kohutavalt laisk lohe, kellele meeldib ennast vaid solvata paksuks ja endale märkusi teha, tegemata sealjuures midagi, mis olemise paremaks teebsad smiley
Nii mina, kui ka kindlasti mõni veel on mõelnud, et ega ei saa sporti teha kui seda õiget tunnet ei ole...Milleks sundida ennast minema välja ja siis hambad ristis oma kõnd, jooks vms ära teha? Vot täna ei ole seda õiget tunnet. Tavaliselt on see olemas umbes 3x nädalas kindlasti ja siis kohe lähed ja lippad on 7km ära naeratus näol ja tuju hea....Aga mitte täna...Ja see on vastik et mul täna seda tunnet ei olesad smiley Kolmapäeval ja neljapäeval sai jooksmas käidud, eile sai pikem maa kõnnitud(mitte küll trenni mõttes, aga juhtus lihtsalt nii, kui ei viitsinud bussi oodata ja otsustasin haigla juurest jala linna tulla), ja seda mitte loivates. Ehk siis ametlikult olen logelenud eile ja täna, sest sporti ma ei teinudsad smiley
Ei oskagi endaga enam midagi ette võtta...vahel tundub see täieliku enese piinamisena...Milleks on mul vaja ennast sundida välja minema? Miks ma ei võiks seda ise lihtsalt teha? Kas ma siis ei tahagi enda keha ilusamaks saada? Milles probleem on...miski ju ei takista mind. Tahet on, aga mitte motivatsioonsad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: katzi
Kuupäev: 06. August 2011, kl 20.22

Corny ma tean et on raske, mul tuleb ausalt öeldes sellised päevi väga palju ette, eriti sellepärast et isklikus elus on väga palju probleeme ja siis ma lihtsalt kipun enda masendust ja kurbust söömisega ära võtta, aga siis olen veel rohkem masenduses, et sõin ka veel lisaks endale kilosid juurde...aga ära ühe halva päeva pärast muretse, homme on parem juba, ajasid mulle ka vahvli isu peale, need on ju nii head...ma arvan et vahel võibki lubada endale päevi kus sööd seda milleks tujut tuleb ja siis on järgmine päev jõudu jälle edasi minna..ole tubli smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Athena
Kuupäev: 08. August 2011, kl 08.10

Tere üle pika aja. Uus nädal ja uued sihid smiling smiley
Päev algas poole tunnise pilatese treeninguga. Siis hommikusöögiks ricotta kohupiim banaani laastudega ja punaste sõstardega. Kõhu sai täis ja valgud läksid küll üle, aga tegelikult peale trenni ongi neid hea saada winking smiley
Siht silme ees ja üldse hea on olla smiling smiley

Corny - kui sul ei ole üldse motivatsiooni minna trenni, siis püüa mõelda selle peale, et trenn aitab su keha KOHESELT muuta! Kohe kui teed trenni saavad lihsaed tugevamaks ja rasv põleb. See peaks ju piisav motivatsioon olema. smiling smiley Või äkki peaksid sa leidma enda kõrvale inimese kellega koos sportida. Minul näiteks andis tänaseks motivatsiooni ka see, et mu onunaine eile solvas mind paksuks ja laiaks.. Omaette mõtlesin:" Ai ma sulle alles näitan varsti kes on paks ja lai!" grinning smiley Tekkis kohe naeratus näole ja hea oli olla. tongue sticking out smiley

Peole ikkagi läksin winking smiley Kaotasin seal tantsides esimesel päeval 500g ja teisel päeval umbes sama palju tongue sticking out smiley No nii superhüper on olla ja sihid jälle silme ees smiling smiley

Ilusat kaalulangust edaspidiseks tongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Athena
Kuupäev: 08. August 2011, kl 08.16

tinka lisasin su andmed. Uus tabel on siin.

Ja muideks, kellel raskusi rasvade täis saamisega, siis sööge skumbriat või sprotte või tuunikala õlis. (Y) Tõmbab rasvad peale küll tongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: yllaylla
Kuupäev: 08. August 2011, kl 10.26

Ma tahaks ka julgustada sporti tegema. Kui sõna sport iiveldama ajab, siis võid ju ennast natuke petta ja öelda endale, et lähed liigutama või jalutama vmssmiling bouncing smiley

Ma olen nüüd kokku 10 korda käinud jalutamas-jooksmas (olen alles algajasmiling smiley)
Ma mõtlen nii, et liigutan ennast nii palju kui jaksan, et mitte üle pingutada. Lugesin, et rasvad põlevad kõige paremini kui pulss on tavapärasest kõrgem kuid pole liiga kõrge. St. ajab higistama ja mingil määral hingeldama, kuid mitte liiga palju (110-130 pulss).

Esimesel päeval kõndisin kiirel sammul tund aega, sekka jooksin mõned lühemad jupid, aga kuna võttis kohe kõvasti hingeldama, siis kõndisin vahepeal, kuni pulsi normaalseks sain. Ime küll, aga viimasel korral suutsin juba 30 minutit sellest tunnist joosta ja ülejäänud aja käisin kiiresti. Täitsa uskumatu, kuidas ma iga päevaga tunnen endas rohkem ja rohkem jõudu ja võhma tekkimaseye popping smiley See tunne, et ma suudan täna rohkem kui eile, tekitab väga hea tunde. Ja kui liiga kõvasti ei pinguta, siis pole ka sellist tunnet, et nüüd ma pean siin sportima ja higistama ja väkk ja ei jaksa jne.

Kui ei jaksa (mõni päev jaksan ka vähem kui eelmine, aga järgmisel jaksan jälle hulka rohkem), siis võtan rahulikumalt. Ja kui tulemused ja kohe järgmisel päeval kaalul näha pole, siis igal juhul teeb liigutamine ja värsek õhk head. Ja kui joosta ei taha, siis võib ju ka lihtsalt poolt tundi kauem kõndida. Sellega saab igaüks hakkama, tuleb lihtsalt tossud jalga tõmmata ja ennast uksest välja vedadagrinning smiley See uksest väljavedamine on ilmselt sellise "trenni" kõige raskem osawinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: getu5
Kuupäev: 09. August 2011, kl 14.30

Hey rahvas!
Minu kaal on hakkand nüüd jälle alanema, see nädal on igatahes parem nädal kui eelmine. smiling smiley
Trenni mul ei ole aega üldse praegu teha, kuigi tahaks. Aga loodan, et varsti tuleb ka see aeg. smiling smiley Jalutama ka eriti õue ei kutsu, sest vihma kogu aeg sajab või siis ähvardab sadama hakata. Ei taha just eriti märjaks saada. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Corny
Kuupäev: 09. August 2011, kl 17.24

Minul õnnestus tööle saadasmiling smiley Trenni ei jõua küll, aga püüan hakkama saada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Marje
Kuupäev: 09. August 2011, kl 23.16

Corny, tore et tööle said!
Mulle annab tihti motivatsiooni veel juurde see, kui mulle öeldakse, et sa oled kõhnemaks jäänud.
Siis ma ise mõtlen, et ooo kui lahe keegi märkab ka, aga ma tahan ikka veel saledamaks ja ilusamaks saada.

Usun, et see nädal ka mul tuleb parem, kuigi nädalavahetusel sai sünnal käidud ja head paremat jälle söödud.

Kõike ilusat meile, tüdrukud!!! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Miame
Kuupäev: 10. August 2011, kl 08.39

Hakkasin ka tasakesi kepikõnniga pihta. Püüdsin joosta aga hing tahtis kehast lahti öelda.moody smiley Eile vihtusin oma ringi sellise hooga, et hing oleks tahtnud isegi juba joosta! See on tõesti hea tunne! Eks yllaylla. winking smiley
Eelmine nv oli suguvõsa kokkutulek ja ma natuke patustasin, kuid mitte nii et ma oleks eile pidanud nii palju kaaluma confused smiley Ema lohutas ja arvas, et lihased hakkavad toonust võtma ja kaalub palju. Vanasti olin ma pool kulturistithe finger smiley... Ükspäev vaatasin (uue) sugulasega 3e aasta taguseid pilte ja ta ütles, et see on keegi teine mitte mina! Aga sees ma ju tunnen et ma oleksin praegugi väliselt selline! Saaks sisemuse välimusega matchima!

Peab peab hakkama saama!spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Miame
Kuupäev: 10. August 2011, kl 08.39

Hakkasin ka tasakesi kepikõnniga pihta. Püüdsin joosta aga hing tahtis kehast lahti öelda.moody smiley Eile vihtusin oma ringi sellise hooga, et hing oleks tahtnud isegi juba joosta! See on tõesti hea tunne! Eks yllaylla. winking smiley
Eelmine nv oli suguvõsa kokkutulek ja ma natuke patustasin, kuid mitte nii et ma oleks eile pidanud nii palju kaaluma confused smiley Ema lohutas ja arvas, et lihased hakkavad toonust võtma ja kaalub palju. Vanasti olin ma pool kulturistithe finger smiley... Ükspäev vaatasin (uue) sugulasega 3e aasta taguseid pilte ja ta ütles, et see on keegi teine mitte mina! Aga sees ma ju tunnen, et ma oleksin praegugi väliselt selline! Saaks sisemuse välimusega matchima!

Peab peab hakkama saama!spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: yllaylla
Kuupäev: 10. August 2011, kl 09.24

just selline hea tunne oli minulgi, Miamewinking smiley

ja ma kipun praegu arvama, et mu esimese nädala kaalutõus tuli just sellest, et ma hakkasin samal ajal oma "liigutamist" tegema ja lihased hakkasid kasvama...

corny - palju õnne töö leidmise puhul!

getu5 - tore, et kaal liikuma hakkas!

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Marje
Kuupäev: 10. August 2011, kl 13.44

mina tean ka seda, et kui hakkad ennast jälle liigutama, siis lihaste arvelt tuleb mingi aeg kaalu juurde...aga siis hiljem hakkab kaal ilusti alla poole minema smiling smiley
nii et, kel aega ja tahtmist jätkake ikka samas vaimus. Mina kahjuks väga liikuda ei saa kahe pisikese kõrvalt ja nüüd ilmad ka ikka suht kehvad, aga teen mis suudan

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Corny
Kuupäev: 11. August 2011, kl 06.54

Mulle meeldib, et siin mingisugunegi vestlus käibsmiling smiley Ükskõik kas kedagi huvitavad teise saavutused või mitte, siis vähemalt räägitaksesmiling smiley

Minul hetkel kaal seisab seal kus ta seisabgrinning smiley Kõht 3 päeva kinni, hetkel joon FIgura teed, ehk annab homseks tulemusismiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Athena
Kuupäev: 11. August 2011, kl 07.13

Tulime mehega maale. Ei tea kuidas homme kaaluda saan, aga loodetavasti ikka saan. Samas ei tea kui täpne see kaal siin on.

Marje, mis kellani sul lapsed magavad? Kui mul mees tööl oli ja ma nendega üksi pidin istuma, siis tõusin kell 7.00 ja läksin jooksma või tegin muid hajutusi. Kas ei oleks sul võimalik hommikupoole trenni teha? smiling smiley Ja ei ole olemas halba ilma, on ainult vale riietus winking smiley

Aga mis ma siin ikka targutan. Millegipärast arvan ma, et mu kaalunumber on ikka sama või isegi rohkem.. aga ma just lugesin siit mingit artiklit, et tegelikult see kaalu kummardamine on vale. loeb see mida näitab mõõdulint. JA kuradima hea on mõelda et kaalunumber tegelikult ei olegi nii tähtis. Sest mulle on juba ka ümberringi inimesed ütlema hakanud et kas ma olen dieedil või mis, et alla olen võtnud. Aga tegelikult kaalunummber on mul ikka sama, lihtsalt cm-d kaovad. Eks luustik on ka erinev kõigil. Näiteks minust klaverimängijat ei saaks, sest sõrmed on suht töntsakad. See eest aga saan nende sõrmedega ripsmepikendused küll pandud grinning smiley

oeh.. Aga praegu eemale jälle ja jääme homset ootama ja lootma et tulemused on ilusad (vaevalt siiski.. tongue sticking out smiley)

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: inxii
Kuupäev: 11. August 2011, kl 08.54

Kõigile ilusat homset, tõotab tulla ilus kaalunumber, mida ma sünnipäevaks soovisin smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Corny
Kuupäev: 12. August 2011, kl 05.48

Pluss, pluss, pluss...sad smiley smiling smiley Tänane kaal 66,2kg, nagu viimased 4 päeva...Kõht kinnisad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: yllep
Kuupäev: 12. August 2011, kl 06.57

Kaal täna 80,9 kg.
Masendun ja masendun ... Ei liigu see kaal üldse kohe. Eks pean uurima, mis lahti ja valesti teen.

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: pontus
Kuupäev: 12. August 2011, kl 08.30

Hei!
Mina ei ole juba paar päeva kodus ja siinset kaalu ei julge küll usaldada, kuigi mäitab imeilusat numbrit 68 smiling smiley. Arvestades kaalu kui ma kodust lahkusin, siis võiks mulle jätta tabelisse eelmise nädala kaalunumbri, mis oli 69,7. Ikka väga raske on kodunt eemal olles om söömist jälgida. Ning kui juba väljas süüa, siis ma lihtsalt ei saa jätta šokolaadikooki maitsmata... Loodetavasti jääb 6-ga algav kaalunumber ikka püsima...

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: inxii
Kuupäev: 12. August 2011, kl 08.33

Hei,

tänane kaal 64,1 kg, lubasin küll homseks oma sünnipäevapeoks olla 63 kg aga äkki homme näitabki 63 kg, täna tuleb tegurohke päev, homme veel tegusam. Kergemat elu kõigile, mina ole juba kaaluga suht rahul, eesmärgini veel 4 kg smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Marje
Kuupäev: 12. August 2011, kl 08.35

Jaa Athena, eks ma saaks küll jah kell 7 jooksma minna, aga no jooksmine pole just minu lemmik, pigem jalutan päeval vms. Kuna pisike ei maga ka veel öösiti ilusti, siis tõesti pole jõudu, et kell 7 jooksma minna. See võibolla kõlab nüüd nagu üks suur vabandus, aga kell 7 hetkel ma küll jooksmas ei hakka käima.

Aga viimased päevad olen ikka ennast nüüd rohkem liigutama hakanud smiling smiley ja tundub, et keha ka kohe reageerib sellepeale, kuna kaal põhimõtteliselt seisab mul
kaal siis täna 67.2kg ehk -0.1kg aga ikkagi miinus smiling smiley

Ja kellel pluss, ärge masetsega, vaid kohe tänasest ilusti söömine kontrolli alla ja järgmine nädal on siis ilus miinus smiling smiley eksju!!???

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: yllaylla
Kuupäev: 12. August 2011, kl 09.00

Minul on nullinädal. 64,6 tänane kaal.

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Miame
Kuupäev: 12. August 2011, kl 10.11

Plussnädal, kaal 76,1 , (+600g)

aga ma tunnen oma lihaseid spinning smiley sticking its tongue outneed ei ole enam vedelad vorstid vaid juba poolküpsed! Teised ei näe aga oma keha tunnen siit ja sealt, mulle meeldib juba rohkem!smiling bouncing smiley Palju on veel minna!

Nädala sees ma juba peaaegu langesin, kaal t6usis kolinaga vahepeal näitas 78! moody smiley Juba poetasin kommikausi poole silmadeye rolling smiley, kui m6tlesin järele. Proovin edasi!

Tööl on imekiired päevad olnud (töö klientidega ja füüsiline...juuksur), pole j6udnud ennast keppima vedada, ehk täna! 19da nimel pingutust! grinning smiley


Ärge andke alla! Edasi!

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Ankez
Kuupäev: 12. August 2011, kl 10.33

Tere, minu kaal 72,85 seega -850grammi smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 6 / 12


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.