Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: EelmineEsimene...23456789101112Järgmine
Asukoht: 9 / 12
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: yllaylla
Kuupäev: 02. September 2011, kl 09.21

Tänane kaal 64,3 (+200g).

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Ankez
Kuupäev: 02. September 2011, kl 09.54

Tere,

minu kaal 71,8.

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: pontus
Kuupäev: 02. September 2011, kl 10.18

Tere,
Visalt, aga siiski langeb tasapisi. 69,3 st -0,6 kg.
Eks ma ise peaks ikka paremini päeva kalorinormist kinni pidama...
Kuna meil eelmise nädala tabelit ei ole, siis võtsin endale vabaduse see teha ning lisasin täna edastatud andmed ka sinna smiling smiley
TABEL

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: getu5
Kuupäev: 02. September 2011, kl 10.49

Minu kaal 72,5kg

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: katzi
Kuupäev: 02. September 2011, kl 11.14

hommik kaal 75,8, ehk -0.4 kg olen väga rahul, kuna eelmise nädalase jäi ka vanaema juubel kus sai 400 g juurde võetud, aga sai see maha uuesti võetud ja lisaks veel 400 g, et olen igati rahul

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: pontus
Kuupäev: 02. September 2011, kl 21.08

uuendatud TABEL

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Athena
Kuupäev: 02. September 2011, kl 21.16

Tere kõigile! Sain oma arvuti tagasi smiling smiley Jeeee!!
Homme saan juba värvilise tabeli jälle üles panna. Loodan et te väga tigedad mu peale ei ole. smiling smiley
Tuli välja et mu arvutil oli ventilaatori kuullaagrid läbi, nüüd said need vahetatud. Loodan et teenib mind veel aastakese.

Hakkasin täna hommikust jälle trenni tegema. Elu on jälle ilus ja ma saan taas oma eesmärkide poole püüdlema hakata. smiling smiley

Muide, mida arvate buduaari uuest kaalulangetajast? Minu meelest täits ilus ja normaalne naine smiling smiley
aga eks me kõik soovime olla veel ilusamad winking smiley
Edu talle ja edu meile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Athena
Kuupäev: 02. September 2011, kl 21.17

PS! Kaal siis täna hommikul 71.2

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Marje
Kuupäev: 05. September 2011, kl 09.29

Tere!
Ma kohe kuidagi ei jõudnud enne tänast netti. Aga olen nüüd siin, aga mitte üldse heade uudistega.
Kaal on mul 68, jälle plussi nädal.
Otsustasin, et enam ma neid beebipille ei võta. Kuna lisaks kaalule on ka tuju väga kehvaks ja närviliseks muutunud. Paar päeva pole võtnud ja on kohe parem olla. Proovin midagi muud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Miame
Kuupäev: 06. September 2011, kl 07.03

Tere reedene kaal mul 76,2. angry smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Athena
Kuupäev: 07. September 2011, kl 09.45

Olengi tagasi. smiling smiley

Millegipärast tekkis siin paar päeva tagasi meeletu motivatsiooni langus ja oli tunne et lööks käega. Aga siis mõtlesin, et kas on mõtet seda kõike mis juba saavutatud lihtsalt minema visata. Seega võtsin ennast kokku ja hakkasin uuesti jälgima ja treenima smiling smiley

Tegin ka tabeli valmis!

Loodan et reedel on kõigil suured miinused, kaasa arvatud minul winking smiley Aga eks seda näha ole.

Kuidas te kõik elanud olete? Rääkige uudiseid. Kas lapsed läksid lasteaeda ja koolidesse? Mul suurem tüdruk läks esimest korda lasteaeda aga täna pidi juba koju jääma sad smiley sest juba sai mingi nohu endale külge. Loodan et olete kõik ikka veel täis motivatsiooni ja et eesmärgid tulevad ruttu! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: yllaylla
Kuupäev: 07. September 2011, kl 10.40

Minu lapsed läksid kooli ja lasteaeda ja laste trennid hakkavad ka nüüd uuesti pihta + kõikvõimalikud sünnipäevad jm meelelehutused. Ja minul on auto remondis ja veel niipea ei lubata, et valmis saab. Ühelt poolt on ju hea, see sunnib rohkem jala käima, aga teisest küljest on masekas, kuidas ma neid lapsi selliste vahemaade tagant siis transpordin eye rolling smiley. Nemad ju ei jaksa tund aega trenni kõndida, siis trenn ja siis tund aega koju tagasi. Ja ühistransport siin ka rohkem kui ühe peatusega ei aitaks...

Jooksmas pole ma nüüd eraldi enam käinud pärast seda kui olen olnud sunnitud tavapäraselt autoga läbitavad käigud jala ära tegema (lasteaed-kool-töö-pood-vanaema jne). Ja laupäevase treeningu asemel oli sedapuhku 5-tunnine seenekorilusthe finger smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: getu5
Kuupäev: 07. September 2011, kl 23.58

hey rahvas! Ma pole ammu midagi enda kohta poetanud. Ma küll loen igapäevaselt seda foorumi, aga ma kunagi ei oska midagi lisada. Ma lõin selle foorumi selleks, et saada kedagi, kes oleks koos minuga saavutamas oma unistuste keha. Nüüd olen mina see, kes ei suuda isegi paari sõna oma päevast rääkida.
Olen hetkel väga õnnetu ja ei tea kus rääkida sellest. Mul on viimasel ajal tohutult palju probleeme ja parim ravim probleemidele on söök või siis kui ma suudan söögist loobuda, siis ma ei söö üldse mitte midagi confused smiley. See teine variant ei ole jälle hea. confused smiley
Mul on palju unistusi ja ma tahaks, et ükski nendest täituks. Viimasel ajal ma tunnen, et unistuste täitumine ei ole minu elus just eriti võimalik.
Kuna see on kaalu langetamise portaal, siis siin ma laon kohe selle unistuse lagedale, et ma tahaks ka olla korragi oma elus ilus, seksikas ja ilusa figuuriga. Kuna ma olen raskema kondiga ja ma olen lapse ilmale toonud, siis ma ei saa kunagi endale seda keha, mis on noorematel inimestel, kes pole veel pere peale mõelnud. Samas ma mõtlen, et puusad, millest ükski naine lahti ei saa peale rasedust, see ongi naiselikkus. Ma ei taha välja näha nagu modellid, see ei ole minu jaoks.
Esmaspäeval ma tegin 35 min järjest Jillian Michaelsi treeningut, see oli väga mõnus, aga järgmine päev ma olin nii väsinud, et lihtsalt ei suutnud hommikul voodist tõusta. Lapsega koos ma trenni teha ei saa ja seega ma pean tegema siis, kui laps magab. Ning hommikuti on see ainus võimalus. Täna hommikul oli mul kool ja seega ma jälle ei saanud trenni teha. Mul ei ole mitte mingisugust isu trenni enam teha ja kuna ma jumaldan söögi tegemist, siis on raske ka toidust loobuda. confused smiley
Nädalavahetusel pidasin oma sünnipäeva ning seal sai söödud ja joodud, nagu ikka smiling smiley . Kuid peale seda söögist loobumine on nii raske. Nüüd hakkas kool ka ja see tekitab ka omakorda stressi, sest mul on viimane aasta ja pean tõsiselt pingutama. Ma olen hinnete suhtes üpris nõudlik ja kui head hinnet ei saa siis olen enda peale tükk aega solvunud.
Ma ei kujuta ette, mis mind paneks jälle trenni armastama nii nagu varem ja söögist eemale hoidma. Ma tahan seda kõike teha, aga ma ei tea, miski takistab mind. Ma ei tea kas peaks psühiaatri poole põõrduma. confused smiley Ma kunagi käisin psühiaatri pool, ma ei näinud erilist tulemust. Isa ütles küll, et see võib hiljem kohale jõuda mulle, aga siia maani ma ei ole veel aru saanud.
Ma loodan, et te ei vaata mind kui mingit troppi, kes oma probleeme siin jagab. smiling smiley Mul ei ole sõpru peale seda kui ma endale mehe sain ja rasedaks jäin. Mulle oli kõige tähtsam mees ja laps. Nüüd on kõik kas ära läinud kodukandist või lihtsalt ei ole enam sõprus suhteid (pole enam lihtsalt millestki rääkida). Kuna kõik alles noored inimesed, siis neile on alles tähtis pidu ja klubid, aga mina ei käi ilma meheta sellistes kohtades ja last ei ole ka kuskile jätta, seega pole pidusid mul ka.
Kui on kedagi kellel on ka muresid, siis oleks tore kui me saaksime neid koos jagada ja lahendada. Ma vajan hetkel tõsist tuge. Palun aidake mind. Olge mu jaoks olemas, rääkige minuga midagigi, siis ei tunne ma end nii ´üksikuna. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Athena
Kuupäev: 08. September 2011, kl 09.05

Kallis getu. Ma arvan, et sul on lihtsalt stress koolist ja kodust ja kõigest sellest kokku. Ei ole just kerge käia koolis ja samal ajal kasvatada last ning olla mehele hea naine. Mul on hetkel maas samas olukorras. Ta läks õhtukooli ja samal ajal peab ka raha teenima, kuna mina veel täiskohaga tööl ei saa käia. Samamoodi ei ole tal seal linnas sõpru, mitte ühtegi... eile just rääkisime temaga sellel teema ja ta ütles et tal on igasugune isu midagi teha kadunud. See on stress, sellest et kõik asjad langevad omavahel kokku. Ma olin ise ka vahepeal nii stressis et ei tahtnud midagi teha ja oli õudne soov kõigele käega lüüa, aga siis mõtlesin ma selle peale, et kui ma oma rada jätkan ilusti ja korralikult toitun ning treenin siis tunnen ennast paremini ja varsti juba on tulemused käega katsuda. Leidsin hea mooduse kuidas ennast distsiplineerida, koostades iga õhtu enne magamaminekut graafik järgmiseks päevaks. Mitte arvutisse toksides, vaid paberi peale kirjutades, sest siis tean et need asjad on kirjas ja ma lihtsalt pean neid tegema, muidu oleks nagu kodutöö tegema jätmine ja oh neid süümekaid hiljem tongue sticking out smiley Graafikusse märgin ka kõik söögiajad ja selle mida ma söön. (Mõnikord küll ei pruugi söögid täppi minna, aga üldmulje on sama tongue sticking out smiley) Kui vana su laps on? Ma tean kui nõme on tegelikult soovitada et äkki saad sa ta kellegile hoidu viia, sest et mina ei ole kolme aasta jooksul saanud neid kuskile hoidu anda grinning smiley Seega ei hakka ma sulle soovitama seda tongue sticking out smiley Pakun hoopis välja, et kui su laps magab ja ta väga väike ei ole siis võiksid sa 20-neks minutiks minna õue jaluatama. Täitsa omaette. Selle 20-ne minutiga mil ta magab ei juhtu midagi. Ma ei taha kõlada halva emana, aga selleks et vapper edasi olla peaksid sa kuskilt saama jõudu enda aja jaoks. 20 minutid õues jalutamist ja omi mõtteid mõlgutades on ideaalne. Või teine asi mida sa proovida võid kui laps magab on meditatsioon. 10 minutit mediteerimist väga hea muusika saatel võib teha imesid. Ja alati kui tundub et täna on nii raske ja paha päev siis istu, sule silmad ja hinga rahulikult kümme korda sisse ja välja, ning selleks ajaks viska peast kõik oma mõtted. See aitab ka. smiling smiley Rahusta ennast juba ennem probleemi tekkimist (olgu selleks siis söömisõhin, halb tuju lapse pärast, kooli pärast või mille iganes pärast). Ja mis veel aitab tuju tõsta on magus winking smiley Osta endale üks suur shokolaad ja võta seal 30g. See ei tee paksemaks, vaid ideaalis annab sulle just rohkem jõudu et sa jõuaksid trenni teha, lapsega mässata, koolis käia ja motivatsiooni edasi astuda. smiling smiley Küll kõik saab korda, pea püsti ja ole tugev! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Athena
Kuupäev: 08. September 2011, kl 09.06

Mees* tongue sticking out smiley Mitte maas grinning smiley:d

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: getu5
Kuupäev: 08. September 2011, kl 10.50

Aitäh toetuse eest. smiling smiley Mu laps on aasta ja mõned kuud. Ma tunnen ennast täna juba palju paremini. Trennist ja dieedist ma loobun selleks nädalaks. Ma küll ei söö üle, aga ma natuke luban endale. Ma olen see nädalavahetus üle pika aja oma kodus ja ma tahan küpsetada. smiling smiley Esmaspäevast siis alustan uuesti. Loodan, et siis on ilusamad ilmad ja ma saan jalutama minna. Okey siis praegu, ma pean lapsega tegelema minema. Seega ei saa rohkem hetkel midagi kirjutada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: getu5
Kuupäev: 09. September 2011, kl 07.09

hey rahvas, Ilusat Hommikut! Minu kaal seisab hetkel 72,5 kg

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Marje
Kuupäev: 09. September 2011, kl 08.04

Hommikust!!!

Minu kaal täna 67.9 ehk -0.1 kuid olen täitsa rahul kuna vahepeal näitas kaal 68.6

Getu5, sinu mure tundub päris tuttav. Mul siin oli ka ikka päris raske aeg vahepeal, kuid nüüd kui pille ei võta tundub et on parem olukord. Ja kohe nii raske on leida seda aega ka et tulla ja kirjutada nüüd siia midagi pikemalt.
Ma olen ka nüüd ikka suht kodune inimene peale oma kahe lapse sündi, kuid mina püüan mõelda nii et see on selline periood elus kus lapsed vajavadki sind kõige rohkem ja tegelt läheb see aeg ikka nii kiiresti ju. Varsti lasteaed ja siis kool ja siis ilmselt mõtlemegi et oi kuidas tahaks kodus nendega olla. Kuid jah ega ennast ei tohi ka unustada...seda meditatsioon tundub päris huvitav mõte, aga ma ei ole seda kunagi teinud. Mulle meeldib käsitöö ja eriti meeldib mulle puzzlesid kokku panna, kuid praegu ma kahjuks ei saa panna sest pisikesed lõhuksid selle kohe ära. Kui on kodus selline vaba tuba või koht siis mina soovitan küll puzzlet. Mina olen ise pannud kõige suurema kokku mis oli 2000 tükine smiling smiley nii põnev oli.
getu äkki sul on võimalik ujumas käia koos lapsega või siis õhtuti kui mees kodus? Mina ise mõtlen küll et tahaks minna.
Mina hakkan nüüd ka ise koolis käima smiling smiley niii põnev ma täiega ootan juba

Aga ok kallikesed ei saagi siin rohkem olla jälle, loodan siis ilusaid miinuseid
kallid!!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: getu5
Kuupäev: 09. September 2011, kl 10.39

marje, see lapsega ujuma minemine on täitsa hea mõte, seda peaks kohe uurima, et kas saab kuskil smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: yllaylla
Kuupäev: 09. September 2011, kl 11.07

Mul ka kaal sama - 64,3. Ei ole rahul, sest nädala sees oli mitu päeva jälle normaalkaal ja täna siis jälle üle piiri tagasi. Samuti pole duelli algusega võrreldes erilist tulemust märgata.

Aga getu5 - Sina oled tegelikult ju väga tubli - ainuüksi juba lapsele pühendumine on suur töö, lisaks sellele oled Sa enda õlule võtnud ka õppimise ja kaalujälgimise - mis igaüks eraldiseisvalt on samuti suured projektid, kõik koos kokku on aga veel eriti suur pingutus. Seega, ära ole enda vastu väga karm, kui ei ole alati maksimaalsed tulemused ühes või teises valdkonnas. Olen nõus eelkirjutajatega, et peaksid eraldama ka ainult Sulle endale pühendatud aega, autasuks kõigi Su pingutuste eest ja stressi leevenduseks. Muidu, kui must masendus Sinust jagu saab, siis ei jaksa ega taha varsti enam ühtki oma ettevõtmist jätkata. Mine istu vannis, loe raamatut, jaluta värskes õhus, mine ujuma, mediteeri või kasvõi lama lihtsalt voodis jalad seinal või midagi muud sellist winking smiley Ühesõnaga - tee vahelduseks iga päev midagi meelepärast, mis ei pruugi olla kasulik ega ka vajalik, kuid on meeldiv just Sinule. Ja kui masendus peale tuleb, tuleta meelde, et tegelikult oled Sa väga tubli ja ei ole ära teeninud liiga karmi hinnangut. Isegi kui eesmärki ei õnnestu täita, siis juba ainult selle pärast oled tubli, et Sa vähemalt üritasid. Ja viga polnud mitte Sinus, vaid liiga kõrges eesmärgis. Ole tubli edasi, sea eesmärgilatt ajutiselt madalamale ja küll Sa aja jooksul suudad selle täita, kui mitte täna siis homme või ülehomme the finger smiley Ja siis kui madalam eesmärk täidetud, siis sea uus ja kõrgem siht. Mul hea rääkida, aga ise seadsin endalegi liiga ambitsioonika eesmärgiwinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: yllaylla
Kuupäev: 09. September 2011, kl 11.46

Ja veel üks iseenesest kasutu, kuid minu puhul masendust leevendav tegevus on lasteraamatute vms "kerge kirjanduse" lugemine. Üks mu lastest sündis mitu kuud enne tähtaega, oli väga-väga tilluke, haige ja nõrk. Me elasime temaga mitu kuud lastehaiglas, kus ta mitmeid kordi elustamist vajas ja ma kunagi hommikul ärgates ei teadnud, kas mul on veel laps või enam mitte. Oli väga-väga raske ja masendus ja hirm olid meeletud. Ma võtsin aga asja mõistusega ja otsustasin, et nüüd ja praegu on mu lapsel vaja minu tuge, jõudu, positiivset aurat ja hoolitsust ja küll pärast, kui olukord stabiliseerub, on aega masetseda ja hulluks minna. Lasin endale tuua raamatuid, mida lapsena väga armastasin - nt Karlsson, Švejk, G.Durrelli raamatud jms ja lihtsalt istusin lapse kõrval ja lugesin ja lugesin, et ei oleks masendavaid mõtteid ja vähemalt lugemise ajal säilis mul hinges positiivne tunne. Proovi, äkki aitab Sind kasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: inxii
Kuupäev: 09. September 2011, kl 13.18

Teatan, et ma ei osale enam siin duellis, kuna on väga kiired ajad, hea kui jõuan vahel kaaluabisse !! Kõike ilusat kõigile, minu saavutus 78,8 kg ---> 63 kg ( hetkeseis 64kg )

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: getu5
Kuupäev: 09. September 2011, kl 20.12

Aitäh teile kõigile soovituste ja toetuste eest! smiling smiley Loodan, et kui teil on muresid või rõõme mida soovite jagada, siis saan teile samuti toeks olla smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: katzi
Kuupäev: 10. September 2011, kl 08.10

hei. mu eilne kaal oli siis 76,2 ehk o,4 kg tõusu, jama see on,aga üldse ei imesta kuna nädal oli väga väsitav ja stressirohke, tänu sellele kipusin ka rohkem sööma kui oleksin pidanud, aga olen valmis alustama järgmine nädal uue hooga, et ikka l'puni välja jõuda, hetkel natuke masendust on kallal, aga loodan et see läheb üle.

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: tinka
Kuupäev: 13. September 2011, kl 20.08

Tere!
Kah lõpuks interneti kasutamise võimalus smiling smiley Kaks nädalat kaaluabist eemal andis kohe päris kõvasti tunda sad smiley aga homsest kavatsen jälle tubli olla

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: yllaylla
Kuupäev: 16. September 2011, kl 06.54

Tänane kaal 64,1 (-0,2). Selles mõttes olen rahul, et üle tüki aja siiski miinus, seda enam et sel nädalal pole eriti aega olnud Kaaluabis käia ja sööke olen närkinud korra päeva või paari tagant mälu ja silma järgi. Aga sellest maagilisest 64 piirist alla ei taha see kaal ka kuidagi minnaconfused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: getu5
Kuupäev: 16. September 2011, kl 13.23

Tere, no minu kaal seisab endiselt . pole hetkel üldse aega trenni teha, söömine on ka nii et söön mis hetkel on. confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Ankez
Kuupäev: 16. September 2011, kl 14.24

Tere, soryyy unustasin - minu kaal 70,3 smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: yllep
Kuupäev: 16. September 2011, kl 14.25

Tere!
Kas ma olen välja kukkunud? Ma olin eemal arvutist, kuna lihtsalt polnud jõudu siia tulla. Lihtsast viirusest kujunes põskkoopapõletik ja kopsupõletik. Nüüd olen tagasi, kui veel võtate mind kampa?

Valikud: VastaOsunda
Re: Otsin duellitajaid, kes ei loobu!
Saatis: Athena
Kuupäev: 16. September 2011, kl 15.50

Minu kaal oli täna hommikul 70. Ma ei tea kui kaua ma veel suudan seda jälgida. Selline stress ja masendus on peal sad smiley

olukord järgmine: Üks laps lasteaias ja teine veel kodus. Teise jaoks kohta lasteaias pole. Vanemahüvitis sai läbi ja tööle ei saa minna, kuna pean lapsega kodus olema, sest ei ole raha et hoidja võtta. Mees elab Tallinnas, kuna tal seal vahepeal väiksed otsad ikka tulevad.. Kuid see raha mis saab kulub kõik vanade võlgade kustutamiseks. Lastele ei ole teab mis ajast saanud riideid osta, kuigi suuremal tüdrukul juba kõik püksid lühikesed. Ja meest ka üldse kodus ei näe.. no nii nõme situatsioon, tahaks üle olla... aga vahepeal ikka enam ei suuda üldse kuidagi olla..

on kellegil soovitusi mida teha? kuidas edasi minna?

Valikud: VastaOsunda
Kokku: EelmineEsimene...23456789101112Järgmine
Asukoht: 9 / 12


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.