Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 3 / 20
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Kuupäev: 06. October 2011, kl 08.04

Tere kena hommikut! smiling bouncing smiley

Kuidas edeneb, kas kõigil on vaim homseks kaalumiseks valmis?

Minu eilne päev möödus ilusti, st plaanipäraselt smiling smiley. Õhtusöögiks tuli 30 gr mandleid + kaks pralineekompvekki + tee meega + paar kuivatatud kreeki

Täna hommikul võrreldes eelmise reedega -300 gr, juhhuu ! cool smiley
Kui nüüd veel paarsada grammi miinust välja meelitaks, võiks esimese nädala igati õnnestunuks lugeda.

Aga täna pikk päev veel ees seda miinust vormida smiling smiley

Hommikusöögiks lubasin endale 80 gr kohupiimataskuid tongue sticking out smiley (2 tk siis) + 100 gr jogurtit + 20 gr müslit.
Kaloraaž läks küll üle, kuid täna intensiivne trenn plaanis, loodetavasti rahmin need maha smiling smiley

Lõuna tuleb kartulipuder + kurgi-tomati salat vähese majoneesiga

Õhtuks mandlid + kõrvitsaroog.
Vahepalad need mis tavaliselt smiling smiley

Ilusat päeva,
ootan teie kirjutisi cool smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: võitja
Kuupäev: 06. October 2011, kl 08.43

Hei!

Minu õhtusöök oli eile 4tk sushit. Kõht magama minnes üsna tühi, uni ei tulnud...ja läks kl 5 hommikuleye popping smiley

Hommikusöök: 150g maitsestamata jogurtit+paar lusikatäit toormaasikamoosi+1 pirn+1spl müslit ja 1 spl Fitness helbeid.
Kõndisin tööle jalgsi. Kõht tühigrinning smiley Pidin lapsele trenni lõpuks mõne saiakese ostma. Soojad lihapirukad...1 sõin teel tööle ära. Päris heasmiling smiley Kalorid hommikuks veidi lõhki, aga pole hullu.

Kaal ikka sama mis eilesad smiley, kuigi tunne mitu kilo kergem ja kõhul polegi nagu enam midagi näppude vahele pigistada (voldikest ma mõtlenthe finger smiley).

Täna päeval Fatburner, kui õnnestub aega näpistada ja õhtul tavapärane jooksutiir.

Nii tahaks 66 homme nähasmiling smiley

Tütarlapsed, andke ikka teie ka märku! See innustaks ja lohutaks jnehot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Kuupäev: 06. October 2011, kl 09.02

Võitja, mul aitab valge v roheline tee nälga peletada, väga tühja kõhuga tõesti und ei tule eye rolling smiley
4 sushitükikest on muidugi üsna kesine söök ka smiling smiley

Kui Sul tunne on kergem ja volte ka nagu polekski, siis vaatamata kaalunumbrile on ju kõik ikkagi hästi smiling smiley Ma kahtlustan, et Sul ainult lihased ongi järgi jäänud, mitu trenni päevas, see annab ju kõva koormuse. Oled Sa proovinud, kuidas mõjub, kui ühe trenni päevas teed, või äkki hoopis puhkad mõni päev ? tongue sticking out smiley

Minul on ideaalne sportimisrütm ülepäeviti, paraku kipub ikka 2-3 päevaseid trennipause sisse tulema.

Me jah siin kaks lobamokka, teised kuidagi vaiksemad. Ootame teid ! cool smiley
Minu jaoks ainult reedesest kaalunumbri ütlemisest motiveerimiseks ei piisa. Päevad on pikad ja ahvatlusi satub teele vahest kümneid kordi päevas. Nii et kontroll peab peal olema kogu aeg eye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: anks18
Kuupäev: 06. October 2011, kl 09.25

Mul on küll must masendus kallal, ei saa ma grammigi maha, ma ei tea mis juhtunud on, vahepeal hakkas nagu juba paremini minema. Ainuke lootus on 2 pikka tööpäeva 10h jalgel ja kõndimist ning jooksmist. viimati kui käisin võtsin mitu kilo alla, äkki nüüd aitab ka smiling smiley Homme õhtul proovin siis anda oma näidu... igatahes üritan üritan üritan... kaaluabi kasutusõigus on järgmise aasta juulini ja mul vaja maha saada veel 5kg... usun et kui mitte enne siis selleks ajaks olen sellest lahti saanud...irw. Säilitamisega saan ma superhästi hakkama, nagu näha... koguaeg säilitan...kuigi tahan maha võttasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: kakuke36
Kuupäev: 06. October 2011, kl 18.00

Appikene, mulle tundub ka hetkel et säilitamine sobiks mulle paremini kui langetamine... Kaal lihtsalt seisab. Liigub allapoole väga vaevaliselt. Homme siis on tõehetk jälle käessmiling smileyEile sai korralik trenn tehtud ja täna olen katsunud söömisega tagasihoidlikum olla. Minu põhiprobleem on nädalavahetused- kuna nädala sees kiire ja palju tööd siis nädalavahetustel ikka mõni üritus või väljas söömine või külalised... Nii, et järgmine nädal saan tagasi selle, mida eelmisel olen saavutanud...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: kakuke36
Kuupäev: 07. October 2011, kl 06.59

Eilne päev oli väga mõnus- natuke trenni ja söömisega ei liialdanud... kuni õhtuni... Kell 10 õhtul tabas mind selline nälg, et sõin 3 teraleiba singiga.... Ja kui eile hommikul näitas kaal alla 65 kg siis tänaseks hommikuks oli 65,1 angry smiley No oli seda siis nüüd vaja. Kuidagi väga nirult läheb minul see langetamine sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: triine
Kuupäev: 07. October 2011, kl 07.58

Tere hommikust!
Minu tänane näit on 67,2 ehk 800 g all.
Iseenesest muidugi tore, aga algul lähebki päris kenasti, edasi on juba raskem. Olen õhtuti pikalt kõndinud ja eks see aitab kaalulangetamisele kaasa.Pühapäeval lähen Rabajooksule, see on ka üks tore üritus.
Ilusat nädalalõppu kõigile ja hoidke ikka saledat joont!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: sipsuk
Kuupäev: 07. October 2011, kl 09.07

Tere hommikust!
Ehhh, minu tänane näit on 59,8 - seega siis miinust 400g
No ise lootsin natuke rohkemat. Aaaga, kui arvestada seda, et ega ma pole rohkem trenni pääsenud, kui ühe korra ja mu õhtusöögid jäävad ka pigem seitsmesse/kaheksasse, siis pole ka väga imestada...
Nüüd nädalavahetuseks üldse kaaluabist eemale, aga katsun tubli olla.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Kuupäev: 07. October 2011, kl 09.14

Hommikust ! smiling smiley

Kakuke, ju need võileivad Sul veel seedimata olid hommikul, ära muretse. Püüa täna ka sama korralik olla, kui eile enne võileibade manustamist ja küll siis homme jälle ilus number vastu vaatab smiling smiley

Triine, Sul superilus tulemus, lausa kadedaks teeb ! spinning smiley sticking its tongue out

Minul kaal näitas täna hommikul 57,2 ehk siis nädalaga -300 grammi. Loomulikult ootasin ilusamat numbrit.
Mõtisklen siin endamisi, mis valesti läks. Eilsed kohupiimataskud oli viga kindlasti, õhtul veel näksisin kohupiimakorpi veidi.... Saiapõhised maiustused ei ole minu jaoks, selles pole kahtlust.

Teine suurem aps oli muidugi nädalavahetuse suhteliselt kaootiline söömine. Igal juhul teen nüüd omad järeldused ja püüan eeloleval duellinädalal tublim olla smiling bouncing smiley

Ootan põnevusega , kuidas teistel läinud on ! hot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: võitja
Kuupäev: 07. October 2011, kl 13.19

Tere!

Mul täna väga liikuv päev olnud, sestap alles nüüd siia pääsensmiling smiley

Väga tublid tulemused! hot smiley Kuna meil nii vähe (st viimased kilod) alla võtta on, siis on see väga-väga raske.

Minul ikka nagu "kleebitult" 67,0 kg. Nii tubli olen olnud kogu see nädal, ei ühtki libastumist + tänasega 7Xerinevaid trenne. Aga eks mu keha harjunud taolise koormusega jne. Küll ta langema hakkab millalgi. Kusjuures lohutan end sellega, et esmaspäeval oli number 67,5. St sain ju ikkagi maha 500gwinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: võitja
Kuupäev: 07. October 2011, kl 13.20

FeliZe ja Anks, andke endast märku ka! Siis smiling bouncing smileykohe tabel valmis

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: anks18
Kuupäev: 09. October 2011, kl 08.34

Minul kaal sama, langenud pole, ja IKKA veel olen positiivne smiling smiley Ajan selle suure numbri selle süüks, et kõhus on paks tunne ja seedimine ei toimi nii kuis vaja. nii juba mitu päeva, aga miks, ei tea. Täna on tunne parem ja pingutan rasked tööpäevad seljataga, lihased kõik krampis... äkki aitas pikemas perspektiivis see natuke. Kaalun igaksjuhuks ennast homme hommikul ka, annan igaljuhul teada kas sisetunne petab mind või ei. tunne on et homme tuleb parem number. oi kuidas ma ootan, et mina näeks ka kaalul 5ga algavaid numbreid, olen niii kade sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: triine
Kuupäev: 10. October 2011, kl 08.35

Tere hommikust!
Kuidas teil nädalalõpp läks?
Mul oli küll mitmeid kiusatusi ja natuke ka libastumist, kuid õnneks täna hommikuse seisuga juures ei ole midagi.See teeb küll rõõmsaks.
Ilusat nädalat teile kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Kuupäev: 10. October 2011, kl 08.40

Hommikust, kaasvõitlejad ! smiling bouncing smiley

Kuidas läheb?
Minul oli seekord raske nädalavahetus eye rolling smiley Reede õhtul suurem sünnapidu töökaaslastega, laupäeval käis sõbranna külas, loomulikult sai manustatud kõike head-paremat ja mitte just kõige vähem drinking smiley
+ eile lõikasin kõrvitsa lahti, mistõttu erinevad kõrvitsaroogasid said õhtu jooksul meisterdatud ja degusteeritud rohkem kui normi jagu eye popping smiley
Täna hommikul kaal näitas + 700 gr võrreldes reedesega. Nii-niii....
Homseks igal juhul peab number olema sama ilus, kui reedel. Õnneks on mul tänane õhtu sisustatud, jõuan koju kell pool 9 ja siis enam süüa ei plaani. Ja kalorid tahaks mahutada 1000 sisse.
Plaan tehtud, kohe hakkas kergem the finger smiley

Kuidas teil läinud on?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: võitja
Kuupäev: 10. October 2011, kl 09.29

Hei!

Mina saan siia kirja panna oma laup ja pühap hommikuste kaalumiste rõõmud 66,7hot smiley, aga täna 67,5. Küpsetasin nädalavahetusel kaneelisaiu+moosipirukaid+kohupiimakook. Ju need siis mõju avaldasid, kuigi liikusin palju ja jooks ka mõlemal päeval. Nii et 1 päevaga võimalik +800g saada...eye popping smiley

Aga ikka vapralt edasi!smiling bouncing smiley

Meil kohe-kohe elektrikatkestus töö juures tulemas.
Katsun tabeli ruttu tehasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: võitja
Kuupäev: 10. October 2011, kl 13.13

Nimi......................................30.10.......................7.10......................14.10......................21.10...........................28.10

Krissukrässu/169cm.................57,5...................57,2/-0,3

Anks18/161cm.........................62,0....................62,0/0

Sipsuk/174cm..........................60,2....................59,8/-0,4

Felize/163cm............................89,3......................-

Kakuke/168cm.........................65,4....................65,1/-0,3

Võitja/176cm............................67,1....................67,0/-0,1

Triine/165cm............................68,0....................67,2/-0,8smiling bouncing smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: anks18
Kuupäev: 10. October 2011, kl 17.52

olen küll ainuke 0ga aga see lohutab mind palju kui näen, et ega teistelgi väga hästi läinud smiling smiley sorry smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Kuupäev: 11. October 2011, kl 09.14

Hommikut smiling smiley

Kuidas läheb, kas kõik on kontrolli all ? spinning smiley sticking its tongue out

Tabelit vaadates tundub kolm kilo nelja nädalaga veidi utoopiline plaan, aga teeme siis kaks kilo smiling smiley See peaks olema ju täiesti saavutatav.

Mina tahaks nüüd küll jälle ülikorralik olla kuni reedeni, muudmoodi seda kaalulangust ikka ei saavuta.

Eile läks suures piiris hästi, üks küpsis koolitusel + veidi müslit õhtul olid küll plaanivälised, neid poleks tegelikult vaja olnud. Aga mis oli, see oli.

Kas keegi ühineb minuga üritusel " mitte ühtegi patustamist kuni reedeni" ? the finger smiley

Mina igal juhul alustasin täna grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: võitja
Kuupäev: 11. October 2011, kl 10.24

Ma lausa ei saagi patustada. Nagu 1 saia või küpsise põske pistan, nii kaal ronib kohe ülesseangry smiley KOHUTAV!
Töö on ka nii istuv, et hakka kasvõi nutmasad smiley Ma lausa vihkan seda tooli. Aga teen kõik endast oleneva, et muuta nii tööd kui ka "suhet" küpsistessegrinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: anks18
Kuupäev: 11. October 2011, kl 12.49

Tööl käimine isegi aitas, ennast mõõtes nägin, et mõne päevaga on mitu cm jälle kadunud, kuna siiani pole kaal langenud, on reedeks oodata ilusamat numbrit smiling smiley ja jube nälg on, lähen suppi keetma...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Kuupäev: 12. October 2011, kl 08.46

Võitja, mul sama lugu, selline tunne, et piisab vaid koogi vaatamisest, kui kaal juba tõusma hakkab eye popping smiley

Seetõttu olen oma küpsetamisvajadused ümber suunanud ja kookide asemel meisterdan kodus hoopis kõiksugu köögiviljaroogasid. Lapsed muidugi ei rõõmusta, aga mees hakkab juba harjuma spinning smiley sticking its tongue out
Külalistele ikka vahest valmistan magusat ka, aga kuna ma pole siiani veel mõõdukat maiustamist ära õppinud, siis eriti tihti kookide-tortidega ei mölla eye rolling smiley

Minu kaaluke näitas täna hommikul + 200 gr võrreldes reedesega, ei midagi väga rõõmustavat tongue sticking out smiley Aga kaks pikka päeva veel ees, ehk olukord paraneb. Minu kaalulanguse võtmesõnaks on õhtused söömised, hommiku-ja lõunasöögiga pole argipäeviti kunagi probleemi.
Teen täna õhtul minimaalse toidukorra, väike taldrikutäis püreesuppi ja kõik. Ehk raputab see numbrit veidi väiksemaks.

Anks, super, et ennast juba õhemana tunned the finger smiley Küll see varem või hiljem kaalunumbril ka kajastub, pole kahtlustki thumbs up
Kuidas teistel edeneb?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: võitja
Kuupäev: 12. October 2011, kl 09.49

Tervitused!

Minul aitab kaalunumbrit vähenema panna õhtuse söögiga "mängimine".
1. Kui lähen jooksma,siis söön töö juures pisut kl 16 ajal. Peale jooksmist aga vaid tiba kodujuustu või õun.
2. Kui jooksma ei lähe, siis 18-19 ajal salat avokaado, kala, kodujuustu, seemnete jne variatsioonides või midagi muud kerget.

Selline ideaalne õhtu toimib alati, aga tuleb ette ka õhtuseid pastaampse jneeye popping smiley
Kuigi olen juba harjunud suht tühja kõhuga magama minema, väga mõnus!

Tänane kaalunumber ilus, aga ma kardan ära sõnuda. Eile tegin nö lahja päeva.
Vahel mõtlen, et kui väikeseks kaalu peaksin saama, et siis 65kg kandis seda hoidma hakatathe finger smiley
Sest nagu külalised on ja pisut rohkem söön, nii kohe mauhti kiloke juures...angry smiley

Kuidas teistel läheb? Tore oleks kuulda!smiling bouncing smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: anks18
Kuupäev: 12. October 2011, kl 10.03

Millest see paks tunne küll tuleb, mingist ainevahetuse seisakust? nii vastik täna olla, muidugi patustasin õhtul ja sõin natukene mehe tehtud õunakooki. olen täheldanud, et küpsetised mõjuvad mulle nii, kuid ka õunad ja kartulid... mingi toidutalumatus? Tunnen ennast juba nii palju, et kui selline tunne kõhus siis kaalule astuda ei tasu, sealt midagi head ei tule sad smiley Aga õnneks on nii, et kui kaal kõigub, siis lohutan ennast sellega et cm'id ikkagi ei kõigu ja need juba niisama kasvama ei hakkasmiling smiley Ma ei teagi miks see kaal üldse langeda ei taha, kas peaksin kaloraazi tõstma, vähendama? praegu on normiks 1458 ja kaalun 62. tegelikult olen esialgses ideaalkaalus mis KA soovitas, kuid enda ideaalini on veel ruumi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: võitja
Kuupäev: 12. October 2011, kl 10.17

Ma olen ka sellist "kohevat" vastikut tunnet tundnud. Aga nii 2-3 päeva ja kaal siis kohutav, mingi +2kg täitsa okeye popping smiley Mulle on tundunud, et ka mingite söökide kombinatsioon teeb seda. Aidanud on taas üks lahja päevake: hommikusöök tavaline, päeval palju teed ja vett ja lõunaks juurvili. Õhtu 0.

Usun, et läheb mööda, aga kui ei siis võib ju arstilt uurida.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: kakuke36
Kuupäev: 12. October 2011, kl 11.07

Mina võin vist lausa pea peal seista ja täpselt toitumist jälgida jne aga kaal on visa püsima. Augustikuus oli meeletu stress ja nädalaga langes kaal 4 kilo (3 sellest kahjuks tagasi). Nüüd ohh õnne/õnnetust uus jama ja juba teist päeva ei lähe söök sisse. Kui eelmisel nädalal tundus see 3 kilo vähemaks juba utoopilisena siis hetkel ei taha enam midagi öelda....

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: võitja
Kuupäev: 12. October 2011, kl 11.53

Meie elu käibki üles ja alla. Mõtle, et varsti kõik OK ja siis see tulebkismiling smiley
Vähemalt kaalu alanemine ju tore! Igas halvas asjas leidub alati midagi kasulikku, õpetlikku jne jne.
Ole tubli!
Ma ei tea, mis jama Sul on, aga seni kuni tervis OK endal ja lähedastel - muudest asjadest saab ikka üle ja "ümber"winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: kakuke36
Kuupäev: 12. October 2011, kl 12.43

Aitäh sulle võitja- tegelikult nii ongi, et lähedastel õnneks tervised korras (hetkel istun lapsega kodus, kes gripis, aga see ei loewinking smiley. Lihtsalt muudes asjades jookseb vanker suure hooga aga aina allapoole ja tundub, et minna on veel palju, kuigi arvasin juba augustis, et põhi käes.... No kohe üldse ei saa aru, mis aasta see minu jaoks ometi on... Üks elu raskemaid vist. Aga tegelikult ongi nii, et peaasi et lähedastega kõik korras. Muu ei loe.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: anks18
Kuupäev: 12. October 2011, kl 13.42

Kakuke36, mulle tundub ka, et see aasta on eelmistega võrreldes palju hullem, mitte miski ei taha hästi minna. Ja näed, ka kaal ei lange, nagu sinulgi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: anks18
Kuupäev: 13. October 2011, kl 09.26

Mina ei tea mis nüüd juhtunud on, kaal ei ole langenud, täna hommikuse seisuga hoopis 1kg juures, ei tea kas peaksin puhkuse tegema ja mõnda aega hoopis rohkem sööma,st säilitusnormi piires, ja vaatan mis siis juhtub, kaotada pole ju midagi. Äkki tahab keha lihtsalt puhata? kohutav. hakkab jälle sama jama pihta mis suvel oli, 2 kuud ei saanud mitte ühtegi kilo alla...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: võitja
Kuupäev: 13. October 2011, kl 09.41

Oi kui kurb kuulda! Aga tee nagu sisetunne ütleb ja keha ka. Hästi aitab liikumise SUUR suurendamine (siis võib süüa ka rohkem pisut).

Minul aitas jälle sel nädalal kõvasti vähem söömine, midagi liigub. smiling smileyTean muidugi, et nagu nüüd tavaliselt söön, siis kohe kaal ülesse jälle. Proovin väga tasapisi kaloreid tõsta.
Õhtusöök on olnud ikka väga minimaalne. Aga ma olin väsinud ka sellest paigalseisust ja hoopis tasapisi juurdetulevatest grammidest.angry smiley

Igatahes toetame Sind ja pigem ole meie hulgas edasi. Minu kogemus ütleb, et kui käega lüüa, siis on mõne kuu pärast NII KURB ja kõik hakkab otsast peale.

Valikud: VastaOsunda
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 3 / 20


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.