Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 5 / 20
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Kuupäev: 21. October 2011, kl 09.25

Hommik ! smiling smiley

Kell on 10 hommikul ja ma olen viimane kaalunumbri edastaja selles duellis cool smiley Lihtsalt super ! the finger smiley

Triine, -200 on ju hästi, liigub ju ikkagi allapoole ja see on kõige tähtsam.

Anks, Megatubli oled ! thumbs up Vahest peabki veidi vabamalt ka võtma, muidu isud kuhjuvad ja siis ükskord.... oi-oi-oi grinning smiley

Kakuke , kui Sa juba ilusat numbrit nägid, siis see ühepäevane kõikumine ei tähenda midagi. Küll varsti näed uuesti ja veel ilusamat, usu mind cool smiley

Sipsuk, rõõmustan koos Sinuga smiling smiley -500 grammi järgmiseks reedeks, täitsa reaalne ju ! Teeme ära hot smiley

Võitja, peod ja üritused panevadki paraja põntsu, aga Sinu tahtejõudu arvestades ma ei kahtle hetkekski, et Sa enne ei jäta, kui oma tahtmise (st ideaalkaalu smiling smiley ) saad the finger smiley

Minul endal oli ka täna hommikul meeldiv üllatus , kaalunubmriks 56,7 ehk siis -400 grammi. smiling bouncing smiley

Ma väga rõõmust lakke ei karanud, sest väga suuri jõupingutusi kaalu alandamiseks teinud pole, seega tuli see number natuke nagu ootamatult...
Aga mõtlema hakates tõesti, kõik oma patud (küpsised, koogid jm) olen sel nädalal avalikult üles tunnistanud, rohkem saialisi ja kahtlase väärtusega maiustusi tarbinud ei ole. Ju see siis mõjub ikka nii palju + muidugi õhtused kergemad toidukorrad.

Ees ootab aga karm nädalavahetus, sõidame maale ämma-äia juurde, kus hommikusöögiks tavapäraselt praekartulid, kartulisalat, kitsepraad jne moody smiley Kohutav! Eks siis näis, kas pean vastu, või murdun...

Kaunist nädalalõppu kõigile !



Toimetatud 1 kord(a). Viimati krissukrässu 21.10.2011 09.27.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: võitja
Kuupäev: 21. October 2011, kl 13.23

Nimi......................................30.10.......................7.10......................14.10......................21.10...........................28.10

Krissukrässu/169cm/-0,8.............57,5...................57,2/-0,3................57,1/-0,1......................56,7/-0,4

Anks18/161cm/-1,0.....................62,0....................62,0/0....................62,5/+0,5......................61,0/-1,5hot smiley

Sipsuk/174cm/-1,8......................60,2....................59,8/-0,4................59,2/-0,6......................58,4/0,8

Kakuke/168cm/-1,0.....................65,4....................65,1/-0,3................64,9/-0,2......................64,4/-0,5

Võitja/176cm/-0,3........................67,1....................67,0/-0,1...............66,5/-0,5......................66,8/+0,3

Triine/165cm/-0,8........................68,0....................67,2/-0,8...............67,4/+0,2......................67,2/-0,5

Mis siis kokkuvõtteks öelda:"Meist on kõige rohkem alla võtnud Sipsuk, kes tegelikult on kõige paremas kaalus võrreldes oma pikkusega!eye popping smiley Need on juba missi ja modellimõõdudwinking smiley Ma ei tea, kui vana Sa oled, aga mõtle, kas on enam mõtet kaalunumbrit vähendada? Väga hea on suhe kaalunumber/-10. Selle järgi võiksid rahulikult 64 kg kaaluda.
Sorry, et siin "õpetussõnu jagan". Tegelikult kaalusin oma pikkuse juures keskkoolis 62-63kg ringis ja leidsin, et JUBE PAKSgrinning smiley Nüüd-pea 30 aastat hiljem, on 66kg tõeliselt tore ja piisav.

Aga meil/loe Teilwinking smiley on tõeliselt saagirohke nädal olnud! VÄGA TUBLID!!!hot smiley

Mina pikendaks duelli kui võimalik ja te nõus olete?smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Kuupäev: 21. October 2011, kl 14.25

Tulebki ju viimane ametlik nädal meil, ma alguses arvasin, et viimane, siis ikka, et eelviimane cool smiley

Mina olen nõus jätkama, siis võiks seada jälle mõne lühema eesmärgi, ehk seekord veidi reaalsema (nelja nädalaga kaks kilo näiteks smiling smiley )
Sellised a'la jõuluduelli tüüpi mind väga ei motiveeri, eesmärk kaugel ja duelli lõpp samuti (ehk siis tekib tunne, et küll jõuab tongue sticking out smiley)

AGA ENNE - ponnistame veel viimase nädala, siis teeme kokkuvõtted, kuulutame välja võitja hot smiley ja plaanime, kuidas edasi smileys with beer

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: sipsuk
Kuupäev: 21. October 2011, kl 15.12

cool smiley
No aitäh muidugi smiling smiley
Kui vanust küsid, siis 35a - ma ei tea, kuidas see juhtus...
Kahe üsna järjestikuse rasedusega on ikka midagi kõhule pidama jäänud ja sellele ma sõja kuulutasingi eye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Kuupäev: 24. October 2011, kl 09.49

Hei,

Kuidas läinud on?

Minul läkski halvasti, nagu ka kartsin sad smiley
Lookas laud kaks päeva järjest, kui ühest söömaajast suutsingi enam-vähem normaalselt välja tulla, siis järgmisel läks ikka kõik lörri... angry smiley

Ühesõnaga, mul on heameel, et kodus tagasi olen, oma menüü ja toiduvaliku juures. Nüüd siis neli päeva aega vigade paranduseks. Täna hommikune kaal oli üle kilo jagu suurem reedesest confused smiley Masendav!

Õnneks kohe trenni, peale seda juba kindlasti parem olemine smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: võitja
Kuupäev: 24. October 2011, kl 13.02

Mul õnnestus reedene kaal säilitada, uskumatueye popping smiley Aga sibasin ringi ka nagu segane. Kool, aed üle hulga aja, tohutu hulk triikimata pesu, jooks nii L kui P, ise lektor pühapäeval+koristamine ja söögitegemine ja lapsed ja mees.

Nüüd "puhkan" töölaua tagagrinning smiley

Ma ootan ka hetke, mil suudan külas olles süüa vaid niipalju kui tarvis. Enamasti murdun ikka mingil hetkel. Eriti siis kui pidu on nö pika laua taga ja tegevusi pole. angry smiley

Nüüd 4 päeva aega ja eks me pinguta siin kõik tugevasti!

Kuidas teistel? Tore oleks kuulda!smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: kakuke36
Kuupäev: 24. October 2011, kl 17.37

Minu nädalavahetus möödus väga tubaselt sokke kududes ja õunakooki küpsetades. Kaalu suutsin säilitada aga mitte kahjuks alandada. Täitsa nõme, 64,4 on saavutatud aga üle-eelmisel nädalal oli kaalul juba number 62,6!!! Ootan nii väga seda 5-ga algavat numbrit aga minu pekk ei kao ei sulatades ega raputades ega ka näljutades...
Üldiselt tunnen rõõmu, et natukenegi alaneb ja ei suurene see number. Kahju lihtsalt, et nii visalt...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: anks18
Kuupäev: 24. October 2011, kl 17.42

oehh, kakuke36, sama siin... tead kui meist siin asja ei saa siis teeme hiljem kahekesi duelli. usun et oleme võrdsed seal smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Kuupäev: 25. October 2011, kl 10.12

Mul on raskusi tsüklist väljasaamisega eye popping smiley
Eile õhtul plaanisin mitte süüa, aga ikka sõin ja mitte just kõige vähem angry smiley
Luban, et täna olen korralik, ausõna ! cool smiley Homme hommikul annan aru smiling smiley
Annan seekord oma kaalu neljapäeva hommikul, sest neljapäeva õhtul sõidame Rootsi ja tagasi alles laupäeval.
Aga ilm on ilus ja see teeb tuju heaks smiling smiley Ehk õnnestub isegi väike jaluatuskäik lõuna ajal teha, kui hästi lähebspinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: võitja
Kuupäev: 25. October 2011, kl 10.53

Ilm on tõesti imeline!hot smiley

Sõin täna 5 hullu küpsistangry smiley Andsin küll sõna, et ei võta, aga...

Õhtul siis jooksmathe finger smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: võitja
Kuupäev: 27. October 2011, kl 09.15

Vihane enda peale. Kes käskis mul lastele eile õhtul kohupiimasaiu küpsetada. 2 rändasid ka minu suhu. Täna +500angry smiley Miks elu peab niiiiiiiiiiiiiiii raske olema.thumbs down

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Kuupäev: 27. October 2011, kl 09.46

Hommikut!

Mina viimasel ajal eriti ei küpsetagi, just seetõttu, et ei suuda ise piiri pidada sad smiley
Siis lohutan ennast mõttega, et ka teistele pereliikmetele on tervislikum , kui nad vähem maiustavad smiling smiley Aga aeg-ajalt ikka teen miskit magusat, ja noh, teadagi, kuidas see minu jaoks lõpeb eye popping smiley
Annan oma selle nädala kaalunumbri, 56,9 . Ehk siis + 200 grammi võrreldes eelmise reedega eye rolling smiley
Ausaltöelda üsna ootuspärane, arvestades , mida kõike ma möödunud nädalavahetusel omale näost sisse suutsin ajada ... angry smiley
Seega lõppes minu jaoks aktsioon "nelja nädalaga kolm kilo kergemaks" - 600 grammiga grinning smiley
Ei oleks oma halvimateski unenägused uskunud, et nii visalt läheb....Aga tahaks siiski oma soovkaalu ükskord kätte saada, mingu selleks siis aega kui palju tahes tongue sticking out smiley
Seega olen heameelega nõus jätkama, minu poolest võib jätkata sama duelli või teha uue, "Nelja nädalaga vähemalt kilo kergemaks " näiteks (vähe reaalsem, kui praegune üritus the finger smiley)

Homme mind arvuti taga ei ole, läheme perega sügisesest Stockholmi uudistama. Hommikusöök laevas tekitab juba ette väikest hirmu, aga püüan võimalikult palju liikuda ja päeval selle võrra vähem süüa siis smiling smiley

Seega, palavad õnnitlused minu poolt duelli võitjale juba ette hot smiley, laupäeval tulen ja loen teie postitusi.

Olge tublid ! smiling bouncing smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: anks18
Kuupäev: 27. October 2011, kl 10.07

Kullakesed mul on teile kurb uudis, kas just kurb aga... Mina enam teiega ei jätka, kaalu jälle kõvasti juurde tulnud ja mõneks ajaks matan mõtte kaalu langetada maha, söön iseseisvalt ja mõne aja pärast proovin omaette jätkata. Olen eluaeg olnud üksi tegutseja ja ma ei taha iga nädal oma plusse siia märkidasad smiley Aga olge tublid, ja hoian teil silma peal winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: kakuke36
Kuupäev: 27. October 2011, kl 15.05

Ja kes lubas minuga koos duelli edasi teha, kallis anks???
Vahet pole, palju sa nädalaga juurde võtsid- minust on sul ikkagi kaalu vähem. Tegelikult ju lõpebki homsega see duell aga ma ise küll loodaks jätkata sest kahjuks ei suutnud nii palju langetada kui vaja.
Palun ärge loobuge- teeme ikka edasi?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: anks18
Kuupäev: 27. October 2011, kl 15.44

smiling smiley )) Me ei tee ju kahekesi nagunii. tongue sticking out smiley No mina ka ei tea, ma ei ole juba nädal aega märkinud mitte midagi päevikusse ülesse, olid rasked tööpäevad, sõin õhtul hilja, mees ostis shokolaadi jne jne. Ega eriti ei valinud mis suhu rändas, kõik läks mis maitses.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: anks18
Kuupäev: 27. October 2011, kl 15.55

Ma ei ole just kõige kõvema iseloomuga, ma lihtsalt olen NII väsinud sellest nö langetamisest kui kaal koguaeg seisab, muudkui pingutan ja pingutan, nüüd olen nii üle pingutanud ennast, et ma enam lihtsalt ei viitsi... Pole ka teiste pärast enam motivatsiooni et langetada, ammugi mitte enda pärast. 4kuud ja 4kg. Jaks on otsas sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: kakuke36
Kuupäev: 27. October 2011, kl 17.49

Ma ei oska sind kuidagi anks lohutada- ma olen siin juba maikuust saadik ja siiani maha läinud kuskil 10kg. Minul langeb kaal ka väga visalt. Vahepeal oli ikka selline seisak, et üle kuu ei juhtunud mitte midagi ja siis tuli hoopis 3 kilo juurde!!!! Nüüd vaikselt, väga vaikselt ikka langeb... Mul on selline unistus, et tahaksin väga veel miniseelikult selga panna aga selleks peab kaal algama 5-ga. Nüüd ma siis pingutan jõulupeo ootusessmiling smiley))) Jõuludega seoses- lemmikud on piparkoogid ja veel sinihallitusjuustuga ja veini ka sinna juurde... Sellel aastal vist pean magustoidueelistust muutma smiling smiley
Mul on ka tegelikult motivatsioon otsas sest paarisaja grammine langus nädalas on ikka jama küll. Teisalt, annan alati nii lihtsalt alla ka muudes asjades- seekord siis kasvatan iseloomu!! Ma väga loodan, et keegi siinviibijatest alla ei anna- kui ei õnnestunud 4 nädalaga seda kolme kilo alla saada siis saab 8 nädalaga!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: anks18
Kuupäev: 27. October 2011, kl 18.59

Aga kakuke kui sinu pikkuse ja kaalu suhet vaadata, sis oled sa minu arust paremas seisus kui mina?!
Aga minuga on hetkel selline seis, miks ma võibolla väga enam ei ürita ka, on see, et ma olen peaaegu oma ideaalkaalus, 80% vanadest riietest istuvad mulle superhästi ja üldiselt olen endaga rahul, ja ka miniseelik istub hästi! Aga siiski, alati võiks ju parem olla smiling smiley Tahaks veel kolm kilo maha saadasmiling smiley tundub tühiasi, onju... aga ometi...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: triine
Kuupäev: 28. October 2011, kl 07.54

Hommikust!
Minu kaal täna hommikul on 66,8, olen rõõmus.
Nii kiire,et ei jõua midagi pikemalt kirjutada.
Olge tublid!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: anks18
Kuupäev: 28. October 2011, kl 07.58

Asi polegi nii must ja masendav kui ma arvasin. 300g juures, seega kaal ainult 61,3. Aga sõin eile õhtul hilja ja kindlasti üle normi, seepärast arvan et tegelikult ei kaalu ma sedagi. smiling smiley

Sain sellest natuke indu juurde ja siiski jätkan. Proovin see nädal olla 100% korralik ja kõik päevad normi piires süüa. Päikest teile smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: kakuke36
Kuupäev: 28. October 2011, kl 08.09

Minu tänahommikune kaal- 63,7. Oleks tahtnud ikka väiksemat kaalu aga -700g nädalaga on minu jaoks juba saavutus. Eile õhtul käis sõbranna külas ja patustasin õhtul hilja veel kaerahelbeküpsistega ja viinamarjadega. Kui seda poleks teinud, ehk oleks siis lausa kilo maas olnud???

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: anks18
Kuupäev: 28. October 2011, kl 08.25

Tubli oled ju Kakuke36!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: võitja
Kuupäev: 28. October 2011, kl 08.41

Hommikust!

Kuulge, arvan, et püstitasime endile liiga kõrge eesmärgiconfused smiley Liiati oleme siin normkaaludes, nii et maha võtta vähe ja seetõttu ka ekstra raske.

Mina kindlasti nõus jätkama!Olen siin tegutsenud aastakese ja maha saanud 6kg. Hirmus vähe, eks? Tegelikult rohkem polekski vaja, st olen ennast juba TERVE AASTA ülihästi tundnudhot smiley Mõned väikesed tagasilöögid välja arvata...Juba selletõttu pean siin keskkonnas jätkama. Kontrolli ei tohi minetada. Kui siin jälgida teiste blogisid ja lugusid, siis suurem osa meist jõuab alguspunkti tagasi kui siit lahkubangry smiley

Nii et reipalt edasi, tüdrukud! Iga gramm on seda väärt!

Mina sain tänu vesiaeroobikale päeval ja jooksutiirule õhtul oma eisetest lisagrammidest lahti, kuid ei miskit miinustangry smiley Nii et kaal sama kui möödunud reedel. Asi seegismiling bouncing smiley Ja -300g nelja nädalaga...VAU! Pole hullu.

Järgmisel nädalal uued numbrid jubasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: anks18
Kuupäev: 28. October 2011, kl 10.39

Arvutasin välja, et minu tegelik kaal on praegu hoopis 60,5 smiling smiley super smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: sipsuk
Kuupäev: 28. October 2011, kl 13.00

Tere kallikesed smiling smiley

Nii, kuulake nüüd lugulaulu... Khmm!
Olin kohe terve selle nädala täiest vait ja tahtsin näha, et millega see minu jaoks lõpeb, sest mul sõitis katus ära. Ja ma ei saaks öelda, et see siiani tagasi oleks tulnud grinning smiley

Käisime eelmisel reedel sünnipäeval. Lapsed saime vanaema juurde jätta ja mina võtsin seda kui puhkust, igas mõttes. Ei lugenud sushi´sid mis suhu rändasid ega ka rummikokse mis kõrrest tuli smiling smiley Tulemuseks oli laupäeval üsna arvestatav pohmelllll, juhuuu sad smiley Ja siis juhtuvad minuga igasugused asjad, täpsemalt mind ründavad igasugused isud ja neid ma siis ohjes ei hoidnud. No ikka rukkifilee burks jne. Ronisin siis esmaspäeva hommikul kaalule, 60,2kg - so. sama kaal, millega ma seda duelli alustasinconfused smiley Reede hommikul olin andnud kaalu 58,4kg. No ei teadnud ma kas nutta või naerda - rohkem naer tuli peale, üsna narr oli ollatongue sticking out smiley
Nii, siis oli kolmapäeval tütre sünnipäev, sai mu kullake aastaseks. Emme küpsetas kohupiima koogi ja mitte tavamõõtudes, vaid ikka suure plaaditäie. Ja krdi hea tuli välja....... mis te arvate, kas ma lugesin neid tükke ja juppe, mis ma ära sõin tongue sticking out smiley No ja siis veel veidi pidulikum õhtusöök pere seltsis, oeh.
Nii, täna hommikul uuesti siis kaalule - 58,8kg, mnjah - pole just see, mille poole püüdlesin, kuid arvestades asjaolusid, no mis siis ikka smiling smiley
Kokku siis minu tulemuseks 1,4kg. Muide mina olin see, kes nädal tagasi siin prääksusin midagi kaalunumbrist, mis algaks 57-ga, hahahaaa. Vat siis sulle (loe: mulle) sõda kõhupekile moody smiley


Mina oleks küll kahe käega poolt veel teiega koos jätkama. Loodan, et teie kõik ka the finger smiley

PS! Lõpetasin just kõhutäie praetud silku eye popping smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: anks18
Kuupäev: 28. October 2011, kl 13.23

sipsuk muide minu pisitütar saab homme aastaseks smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: võitja
Kuupäev: 28. October 2011, kl 15.57

Õnnitlused teile Sipsuk ja anks18 tütarde sünnipäevade puhul! Minu viimane pesamuna(ka tütar) sai paar nädalat tagasi 6 (juba)smiling smiley

No Sipsuk, võid vaid õnne või Vanajumalat või keda iganes tänada, et sedamoodi veab. Mina peaksin peale sellist kaalutõusu (tean seda nutan-naeran tunnet) paar päeva vee ja leiva peal olemagrinning smiley

Võitja on igatahes Sipsuk ja palju õnne talle! hot smileyhot smileyhot smiley

Mul nii kiire, pean teatrisse jooksma, seepärast ei hakka kiiruga ja rapsides tabelit tegema. Esmaspäeval teen rahulikult. Ärge, palun, pahandagesmiling smiley

Kena nädalalõppu!

Jätkame KÕIK, nagu ma aru olen saanud! Lahe!!!!smiling bouncing smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: anks18
Kuupäev: 29. October 2011, kl 08.36

Täna hommikul kaal 60,9 smiling smiley langeb langeb... ei taha küll hõisata, aga kuna ma veel hõiskan kui hiljem läheb vb kõik jälle nässu smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: sipsuk
Kuupäev: 29. October 2011, kl 22.16

Nii, jõudsin ka netti smiling smiley
Anks18 palju õnne pisitütre sünnipäeva puhul smiling bouncing smiley
Sipsuk

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell - nelja nädalaga kolm kilo kergemaks ! smiling smiley
Saatis: anks18
Kuupäev: 30. October 2011, kl 08.43

Aitähh! Sinu tütrele ka Õnne winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 5 / 20


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.