Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: Eelmine1234567Järgmine
Asukoht: 5 / 7
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: pirle
Kuupäev: 05. February 2012, kl 21.37

Nädalas soovitatakse trenni teha vähemalt 3x40 min.Hea oleks siis umbes 1h lihastrenni ja 1h kardiot.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: teetigu
Kuupäev: 06. February 2012, kl 13.08

-5 ei ole tõesti probleem. Praegu mul siin oli hommikul -28 valmistun, et poodi jalutada.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: pirle
Kuupäev: 06. February 2012, kl 13.29

Teetigu, ma tean, mida te tunnete –mäletan,kui õues paukus -40. Sõitsin bussiga kooli, vildid jalas winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: pirle
Kuupäev: 06. February 2012, kl 14.11

Tegelikult saab toas väga lihtsalt kardiot teha,ei pea mingeid vidinaid olema- lihtsalt kohapeal energiliselt sammud. Kes jaksab,võib põlvetõsteid või veel parem põlvetõstejooksu teha.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: teetigu
Kuupäev: 06. February 2012, kl 18.49

Ma arvan, et saan velotrenazööril piisavalt südamele koormust anda.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: Kätlin
Kuupäev: 06. February 2012, kl 20.11

ma arvan ka, et trenakad annavad kardiot. Tänased trennid 20min velotrenažööri, 10min hulatamist ja 30min crosstrainerit. Pool tundi käisin lapsega väljas kärutamas ka.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: pirle
Kuupäev: 06. February 2012, kl 20.46

Minul näiteks ei ole kodus velotrenazööri winking smiley Täna 45 min sörki ja 11 min jõudu

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: pirle
Kuupäev: 06. February 2012, kl 20.58

Minul siis plaan suvel läbida poolmaraton.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: Kätlin
Kuupäev: 07. February 2012, kl 09.35

Kui pikk on poolmaraton? 20km? Igaljuhul paneks pirlele thumbs up kui saaksgrinning smiley. Tahaks ka joosta, aga -30 kraadiga ja libedaga jääb vist esialgu äratongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: pirle
Kuupäev: 07. February 2012, kl 14.33

Poolmaraton on 21km.See on minu unistus olnud-noorena armastasin väga joosta.Vahepeal oli jooksupausi umbes 28 aastat grinning smiley Aitäh Kätlin!

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: teetigu
Kuupäev: 08. February 2012, kl 12.43

Ma tegin esmaspäeva õhtul velo peal 30 km smiling smiley
Ja kuna väga rahulikus tempos, siis järgmine päev lihased isegi ei valutanud.
Kuna mu treenitus ei ole nii hea, siis ma pigem hoian rahulikku joont ja harjutan südant ka tasapisi. Üle 100 ei lase pulssi minna. Ehk tasapisi treenitus tõuseb ja jaksan pisut enam.

Kuigi eile saabus õelt kotitäis mangosid, niiet kaalu miinuse saavutamisega võib mul see nädal raskeks minna - mangod on mu vaieldamatud lemmikud, aga kahjuks ka väga magusad. Ehk jaksan täna ka 30 km maha sõita ja saan kaloreid kulutada.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: pirle
Kuupäev: 08. February 2012, kl 14.10

teetigu, see on õige,et südant tuleb treenida tasapisi. Kas treenid esimest nädalat? Siin tabelis saad teada millises pulsitsoonis treenida,et toimuks ka rasvapõletus: [kaalustalla.ee]

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: teetigu
Kuupäev: 08. February 2012, kl 14.38

Aah, aitäh pirle! Otsisin mingi aeg just sarnast asja, aga ei sattunud ühegi hea info peale.

No mitte lausa esimest nädalat, pigem olen nüüd aktiivsemalt treeninud kuu aega. Enne seda oli pool aastat pausi ja olen kogenud kui kiiresti selle ajaga treenitus langeb.

Kuidas Sa enda maksimaalset pulsisagedust tead? Kas oled koormustesti teinud?

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: pirle
Kuupäev: 08. February 2012, kl 19.13

Kui alustasin jooksmisega ,otsisin ka sarnast asja smiling smiley Selle tabeli leidsin alles pool aastat hiljem. Piisab ainult vanusest(max pulsi lahter jäta tühjaks)Poole aastaga langeb jah treenitus pea nulli.Kuu aega on piisavalt pikk aeg ,et treenida sinises ja rohelises tsoonis.
Koormustesti pole veel teinud ,plaanin suvel teha ,kui Eestit külastan smiling smiley Minu arvatav max pulss on vähemalt 191. Seda näitas minu pulsikell,kui võtsin osa esimesest jooksuvõistlusest eelmise aasta detsembris. Minule näitab see tabel max pulss on 177,kui ainult enda vanuse sisestan.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: Kätlin
Kuupäev: 08. February 2012, kl 21.28

Tänased trennid 45min velokal, 45min crosstraineril, aga olen ka üle normi söönud ja peaks veel liigutama, kuid ei viitsi enam. Üritan homme lahja päeva teha.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: pirle
Kuupäev: 08. February 2012, kl 21.50

Minul väike nipp nüüd varuks, et üle normi ei sööks. Päeval toitun korralikult, et kõht on koguaeg täis- hommik,vahepala,lõuna,vahepala ja enne õhtusööki arvutan, kui palju veel võin süüa. grinning smiley Ahjaa, söön iga 2-3 tunni tagant

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: teetigu
Kuupäev: 08. February 2012, kl 22.35

Jah, see 3 tunni tagant söömine on tõeliselt tõhus.
Mul lihtsalt kipub see laiskus peale tulema, et ei viitsi õiget sööki piisavalt varuda.
Täna on järjekordne näide sellest.
Vähemalt trenni sai nüüd korralikult tehtud - 25 km velo peal + veidi lihasgruppidele harjutusi/venitusi.
Üle päeva peaks ilmselt olema optimaalne sellist veidi kõvemat ja pikemaajalist trenni teha.

Püüan oma nädala eesmärgist kinni pidada, aga tundub, et saan vaid trenni poolega hakkama sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: pirle
Kuupäev: 09. February 2012, kl 11.19

Peale kolme nädalast pausi olen nüüd jooksnud 4,5 nädalat ainult madala pulsiga -140.Treenin vastupidavust,mida on vaja poolmaratoni läbimiseks. Viimane jooks oli natuke kiirema pulsiga 144.
Kui teha trenni näiteks 3x nädalas,siis oleks õige treenida 1 madala pulsiga -130 (30-40 min),1 kõrgema pulsiga(kiirendused),1 pikemaajalist trenni madala pulsiga või enesetunde järgi(60 min. või rohkem).Kui 4x nädalas treenida- lisada eelnevale madala pulsiga trenn.Kindlasti peab 1-2 puhkepäeva olema.
Kas keegi hommikul pulssi mõõdab?

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: pirle
Kuupäev: 09. February 2012, kl 11.23

Ahjaa, 5x nädalas,siis lisandub tempokas trenn smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: teetigu
Kuupäev: 09. February 2012, kl 11.43

Mida see hommikune pulsimõõtmine näitab?

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: pirle
Kuupäev: 09. February 2012, kl 11.53

Puhke pulss näitab ,kas oled eelmisest trennist taastunud. Kui on paar lööki juba kõrgem siis vajad puhkust või hästi kerge trenn. 10 lööki kõrgem olnud nädal aega,siis peaks arsti poole pöörduma.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: pirle
Kuupäev: 09. February 2012, kl 12.21

minu puhkepulss on 49, poolteist aastat tagasi oli 60

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: teetigu
Kuupäev: 10. February 2012, kl 07.49

Mis hetkel seda mõõta tuleks?
Kas vahetult peale ärkamist või võib ikka ka püsti tõusta? smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: teetigu
Kuupäev: 10. February 2012, kl 08.10

Nonii... minul ei õnnestunud siis oma selle nädala eesmärki -500g saada. Suure pingutusega sain siis lihtsalt nulliringi see nädal.
Vähemalt olen teinud trenni vastavalt eesmärgile.
Eile sai isegi esimest korda suusatamas käidud! Kaunis libe oli küll ja rajapõhi jäine.

Kuidas teil kõigil on nädal möödunud? Jään huviga ootama.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: joanneä
Kuupäev: 10. February 2012, kl 08.33

Olen terve nädal huviga jälginud teie jutuajamisi, aga kahjuks ei oska kaasa rääkida sel teemal sad smiley Mina olen jälginu mida söön ja olen teinud oma jalutuskäike ning saavutasin -0,600. Kuigi loodan end ikka rohkem käsile võtta ja hakata ka veidi aktiivsemalt sportima smiling smiley

Kaunist nädalavahetust smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: Kätlin
Kuupäev: 10. February 2012, kl 11.03

Mul on selle nädalasest eesmärgist asi kaugel. Mul nädal +300g (-500 asemel). Selline asi tekitab suht masenduse.

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: pirle
Kuupäev: 10. February 2012, kl 13.43

Teooria kohaselt puhkepulss on väiksem südamelöökide arv minutis kui ollakse puhanud, mõõdetuna pikali, rahulikus olekus. Puhkepulssi mõõdetakse tavaliselt hommikuti, vahetult pärast ärkamist.

Minu arvestused läksid metsa smiling smiley Ma ju ei arvestanud, et lisaks trennile koristan ,pesen nõusid, käin lapsega igapäev kelgutamas jne. See kõik ju kulutab energiat. Sai topelt -1,2kg sad smiley See ju osaliselt lihaste arvelt. Õnnelik olen selle üle ,et enam pole ülekaaluline KMI-i järgi. Viimati olin selles kaalus 4 aastat tagasi.

Kuidas Teie leiate meie tabeli lihtsalt [docs.google.com]

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: pirle
Kuupäev: 10. February 2012, kl 13.53

joanneä, miskit on valesti-vaata tabelit!

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: joanneä
Kuupäev: 10. February 2012, kl 14.17

Aitäp pirle, nats nihu oli jah smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: DUELL Marikarus, teetigu, mari20, joanneä, tupsu5, kätlin, katzi, pirle, lamiate, siuts, maalu
Saatis: lamiate
Kuupäev: 11. February 2012, kl 15.59

Nonii. Eilne päev kuni praeguse hetkeni jäi hullumeelse töö tõttu elus vahele. grinning smiley Sain alles nüüd aega teie sekka tulla. Kaal selline suhteliselt vankumatu 73,2 (-100g). Ei midagi erilist, aga vähemalt pole pluss. smiling smiley

Päikest!

Valikud: VastaOsunda
Kokku: Eelmine1234567Järgmine
Asukoht: 5 / 7


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.