Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 3 / 46
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 19. August 2013, kl 12.43

Et kergem üles leida, panen selle armsa pildi juurde MEIE KAALUTABEL

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 20. August 2013, kl 06.33

Hommikust daamidsmiling smiley

No nii proovin,kuidas minul õnnestub.

nädal on möödunud kcal lugemisega,kuid :
1.kohal on meilhot smiley-roosike57,kodukoht
-1.0

2.kohal spinning smiley sticking its tongue outidatuul,karuke03
-0.6

3.kohal spinning smiley sticking its tongue outPirle ,volüümikas
-0.2

siis on memm52eye rolling smiley,kes kaotas -0.1
Hankal ,tuli küll lisaeye rolling smiley,kuid,see on mööduv nähtus ja küll see kaal jälle langema hakkab.
Hurraaa,oleme kaotanud gruppi peale kokku 7.9 kg.
Kiitma pean ,meie tublisidspinning smiley sticking its tongue outja teisi ikka ka,kes vaatamata kaalu kõikumisele ikka teevad seda rasket tööd oma keha heaks ja on siin meiega koos.
Kaunist päeva ja olge ikka rõõmsadsmiling smiley
järgmise kokkuvõtte katsun varem teha,kui see nüüd sobiseye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 20. August 2013, kl 12.44

Memmeke ,väga hea.
Teen väikese paranduse: Nädala kõige tublim oli kodukoht -1,1kg,tema lahter on roheline winking smiley

Kindlasti piiluge ka tabelit winking smiley seal on tehtud mitmed muudatused.
Tabeli all asub meie isiklik kalkulaator- arvutab KMI ja saad teada kehakaalu kategooria- PROOVI JULGELT grinning smiley
AHJAA, kes veel ei tea, numbri sisestamisel kasuta koma asemel punkti!



Toimetatud 2 kord(a). Viimati pirle 20.08.2013 12.46.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: idatuul
Kuupäev: 21. August 2013, kl 13.32

Neli päeva kodus külmkapi kõrval ei mõju kaalunumbrile just hästi sad smiley Siiski loodan tööpäevadega taas režiimi taastada ning ehk reedeks ikka mõne grammi veel maha saada.
Internetiavarustest leitud soovituse:
Päevane soovitatav kaloraaž kehakaalu langetamise eesmärgil
- Istuva elustiiliga: 20 kcal 1 kg kehakaalu kohta
- Keskmise või mõõduka aktiivsusega: 25 kcal 1 kg kehakaalu kohta
- Kehaliselt aktiivse elustiiliga: 30 kcal 1 kg kehakaalu kohta

Päevane soovitatav kaloraaž kehakaalu hoidmise eesmärgil
- Istuva elustiiliga: 25 kcal 1 kg kehakaalu kohta
- Keskmise või mõõduka aktiivsusega: 30 kcal 1 kg kehakaalu kohta
- Kehaliselt aktiivse elustiiliga: 35 kcal 1 kg kehakaalu kohta

Kehakaalu langemiseks tuleks toitumise korrigeerimise ja kehalise aktiivsuse abil tekitada umbes 500 kcal suurune energiadefitsiit. Sellisel juhul peaks iga nädalaga "põletama" umbes 0,5 kg keharasva. Kuna 1 kg rasva kulutamiseks/põletamiseks kulub umbes 7 500 kcal, siis 7 päeva x (-500 kcal) = -3500 kcal, mis ongi võrdväärne umbes poole kilogrammi keharasvaga nädalas.
NB! Kui tarbida vähem kui 1200 kcal ööpäevas (naine) ja 1500 kcal (mees), võib kehas toimuda teistpidi reaktsioon - kui organism saab liiga vähe energiat, asub ta vastupidiselt loodetud tulemusele hoopis energiat salvestama, mille tulemusena kehakaal langema ei hakka. Halvemal juhul hakkab kehakaal langema lihasmassi arvelt, samas rasvaprotsent jääb samaks


kohaselt peaksin mina sööma max 1200 kcal päevas. Kole raske on sellest kinni pidada sad smiley eriti, kui väga iga grammi üle kaaluda ja arvutada ei viitsi.
Pole ka kusagilt leidnud nõuannet, kas selline karm number tuleb saavutada igal päeval või võib mingit nt nädala keskmist kasutada? Sest mõnel päeval söön ma kindlasti vähem, vähemasti ampseri tabelite kohaselt.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 21. August 2013, kl 13.45

Idatuul, seleta nüüd, et mis tehtega sa arvutasid,et said ainult 1200kcal confused smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati pirle 21.08.2013 13.48.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 21. August 2013, kl 18.10

ma ei tea,kuid ma kahtlen,kuidas saab see võimalik olla ja üldse kaaluabi füüsilise tegevuse kcal-tes
peaksin siis juba ammu kõhna olema,kuid ei ja kaalun ma ka oma toidu kõik grammi pealt üle
näitks täna kerge aiatöö-1 tund
kerge koristamine ja kokku see tegi 574 kcal ja päev otsa on ju ka liikumist veel
kulutatud energiat ma tagasi ei söö ja kaal langeb ,nii visalt,kui võimalik
või pühapäev 2.5 tundi muruniitmist,elamise koristamine,1 tund,aias koristasin juurvilja,rohisin 1 tund,siis lõhkusin veel 0.5 tundi puid ja veel nipet,näpet
esmaspäeva hommiku oleks pidanud kaal langenud olema vähemalt 0.1kg.kuid,kus sa sellega oli 0.1 kg.lisaks tulnud
mine või tõesti kapsaleemele üle,kuid see ka jälle pole tervislikmoody smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 21. August 2013, kl 23.44

Memm, mitu kcal päevas võid tarbida kaaluabi poolt antud?



Toimetatud 1 kord(a). Viimati pirle 21.08.2013 23.46.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 22. August 2013, kl 06.00

1562kcal

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 22. August 2013, kl 07.07

Tere sõbrakesed!
Pirle mulle väga meeldib tabel,vääääga põhjalik,tubli,müts maha!
Pean ka ütlema et mulle lubatud kcal kuskil 1380-1400 siis ega ta väga ikka ei lange kui sööks süsivesikuid lubatud piires,kui aga piirata süsivesikuid kuni 30 siis vaikselt langeb.Minu soov ongi vaikselt minna,kuid paraku aeg ajalt libastun ja siis olen kohe tagasi seal kust alustasin,nii ma siis pendeldan.Muidugi on need viimased 5 kg mida tahan alla saada väga raske langetada,esimesed -20 läksid võin öelda et ludinal ja valutult.Ilselt homseks mul - ei tule ja pigem taas pluss kuid jätkan ikka ja loodan et see platoo lõpuks annab alla.
KALLID ja ilusaid nr homseks!hot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: idatuul
Kuupäev: 22. August 2013, kl 08.24

Ha-haa smiling smiley
Pole siin midagi arvutatud - 1200 kcal on number, millest alla ei tohiks minna. Eks ma seda püüangi saavutada.
Loodan, et siinse toetava seltkonna abil see ka õnnestub ning saan tagasi oma tavalise eluskaalu (60 kg). No vanuse tõttu lepin ka veel 65 kiloga.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: kodukoht
Kuupäev: 22. August 2013, kl 09.34

Heija,heija!
Minul on selline number nagu 1286kcal 3.kuu peale. Õunad teevad kurjasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 22. August 2013, kl 12.52

Tabeli kõrvale lisain baasainevahetuse kalkulaatori naistele winking smiley Proovige ja kui jääb arusaamatuks, anke teada, seletan siia winking smiley Esialgne arvamus on ,et sööte liiga vähe sad smiley
Minu kcal piir jääb vahemikku 1600-1850, trenni ei tee ja kaal langeb smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 22. August 2013, kl 13.23

Pirle kuidas sul õnnestub nii koguka kcal kaalu alandada,mul siiras uudihimu,kuna oleme ühe pikkused siis no minul see kogus ehk säilitaks.Ka mina ei tee trenni,istuv eluviis,nüüd alustasin taas kõndimist 1 tund päevas.Vasta kui viitsid ja tee lollile selgeks!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: kodukoht
Kuupäev: 22. August 2013, kl 14.20

Pirle,
tegin arvutused: 1: 389,5 2: 589,5 3: 467,4, mis sain teada?kcal? Kui jaanuaris alustasin siis oli ligilähedane,aga nüüd panin uued eesmärgid ja KA soovitas 1286 ja kaal langebsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 22. August 2013, kl 21.30

Karuke,see on tore ,kui tabel meeldib. Tabeli värvid muudan varsti mahedamaks smiling smiley
Üritan sinu uudishimule leida vastuse. Ma olin ja olen siiani suht suur õgard grinning smiley, aga samas tahan olla terve ja ilus winking smiley Kaalu langetamist alustasin 75kg-lt tarbides üle 2000 kcal päevas. Alustasin kiirkõnniga, varsti juba jooksin ja tegin jõuharjutusi(kätekõverdused,kükid jne). BAV-e valem lubas tarbida ikka üle 2000kcal, kuigi kehakaal oli juba väiksem. Enne Mifflini valemi leidmist proovsin 1700-1800kcal-il olla ja tegin trenni,kuid see ei sobinud- enesetunne oli kehv. Selle aasta alguses tuli spordipaus ja pole siiani liikuma saanud. Kindlasti tänu lihastele võin tarbida rohkem kcal-t smiling smiley Jaanuarist saadik olen olnud paleo toitumisel ja nii palju kcal ei jaksa enam sisse ajada. Eestis puhkamas käies sai palju head ja paremat lubatud - sealt need kilod pärit grinning smiley Sel nädalal oli 4 patuvaba päeva grinning smiley Paleo.ee lehel on kirjas ,et kcal lugema ei pea winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 22. August 2013, kl 21.59

kodukoht kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Pirle,
> tegin arvutused: 1: 389,5 2: 589,5 3: 467,4,
> mis sain teada?kcal? Kui jaanuaris alustasin siis
> oli ligilähedane,aga nüüd panin uued eesmärgid
> ja KA soovitas 1286 ja kaal langebsmiling smiley

Kasutasid punkti asemel koma ja sellepärast ka vale arvutus.
Õige tulemus:
1. 1429kcal päevas- BAV, et elus püsida: verd ringi pumbata, hingata, seedida jne.
2. 1629kcal päevas- alla selle ei ole tervislik kaalu langetada
3. 1714kcal päevas- säilitad oma kaalu
1.Võimalik ,et praegu kaotad kaalu lihase ja vee arvelt
2.Saavutad oma ideaalkaalu nälgimisega ja kui siis normaalselt sööma hakkad, tuleb kõik topelt tagasi.
3.Saabub aeg, kui kaal ei lange, sest keha paneb kõrvale kõik, mis antakse.
Sa tahad kaalust alla võtta, siis söö rohkem kaloreid kui su baasainevahetus vajab, kuid vähem kui sa vajad kaalu säilitamiseks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 23. August 2013, kl 06.32

Tere armsad!
No mis mul öelda jälle 68 seega +moody smiley
Pirle ka minu toit on paleo ja proovisin mitte lugeda,sain kaasa kaalu tõusu,nüüd pean sinna 1400 kanti jääma,midagi teen valesti kuid pole viga üles leidnud.
Kõigile ilusaid nr!KALLID!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: idatuul
Kuupäev: 23. August 2013, kl 07.05

Tänan, Pirle, ägeda tabeli eest!
Panin sinna oma tänased numbrid ja tulemus 1304 - 1504 - 1564 näitab, et olen enam-vähem õigel teel. Näitab ka seda, et erinevus kaalu alandamise ja säilitamise kalorite vahel on suisa olematu - suurem tass piimakohvi või üks keskmine õun päevas lisaks. Mis veelkord tõendab, et kord alustatud vaoshoitud toitumisega tulebki jätkata elu lõpuni, pole siin miskit "tavalise" toitumise juurde tagasipöördumist smiling smiley
Otseselt nälga pole ma selle kaalulangetamise jooksul kordagi tundnud, küll aga tekib aeg-ajalt isu lisaks vesistele juurviljadele ka midagi tahedamat suhu pista. Magus jätab mind enamasti üsna ükskõikseks, aga head liha sööks küll tahtmise poolest alati rohkem, kui kaalujälgimiseks kasulik.
Eks peamine ongi siin ju enesekasvatus, sest keegi teine meie suud kinni panna ei saa sad smiley
Soovin lisaks mõnusale nädalavahetusele ka jaksu meile kõigile ja vinget tahtejõudu!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 23. August 2013, kl 07.48

Hommikust kullakesedsmiling smiley

Suure punnimise peale sain kirja -0.4,olen rahul,ikkagi läheb kaalu vähemaks.
pirle tabel on tõesti hea,sain ka targemaks,eks ma nüüd jälgin rohkem seda tabelit.
sellest oli isegi ,minu sõbrannale vähe kasu,ma vaatasin,kui palju tema süüa tohib,et kaal langeks.
spinning smiley sticking its tongue outsuur,suur tänu pirle ,nii hea tabeli eest.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Kuupäev: 23. August 2013, kl 09.13

Tere!
Minu kaal 89,0, seega ikka tasapisi kukub-0,4 on kah midagi...kuigi eile patustasin-sain häid kodumaiseid ploome ja pugisin nii, et süda läks pahaks:sad smiley((
Hea, et taas tööl, siis pole aega ajaviiteks süüa...ja vett on ka lihtsam juua kui kemps lähedal::smiling smiley)))Ilusat kaalulangetamist ja tegusat nädalavahetust!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: kodukoht
Kuupäev: 23. August 2013, kl 10.08

Tänud Pirlewinking smiley
aga tundes ennast oma vanuses siis peangi vähem sööma, muidu ei liigu allapoole. Käisin Kehadiagnostikas ka ennast uurimas.Aga alustan täna ka uue duelliga ja panen ühtlasi kõik andmed kirja ka meie lehele.
Täna algas uuesti suvi nii õues,kui hingessmiling smiley
Juhhuuu,olen lahti saanud ees olevast numbrist 8.

Tänane kaal 79,8spinning smiley sticking its tongue out

Vaheeesmärk: 18.oktoobriks 70 kg. Soovkaal 67 kg jõulukssmileys with beer

pikkus 168 cm
rind 101 cm
kõht 100 cm
talje 81,5 cm
puus 107 cm
kints 63 cm
põlv 42 cm
käsivars 30,5 cm

EDU meile kõigile sel katsumuste rohkel teel!smiling bouncing smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 23. August 2013, kl 11.28

Minu nädala saavutus on -800g ja ma ei ole sellega rahul grinning smiley seda on oodatust rohkem. Ma olen seadnud endale piiri,et nädala kaalulangus ei ületaks 700g

Memmeke, 400g on ju väga hea thumbs up

idatuul , 2.tulemus on miinium,sellest allapoole pole tervislik kaalu langetamine.3.tulemus võib olla suurem, sest alahindame oma liigutamist. Näiteks: nädalas 1x intensiivset koristamist 1tund märgin koefitsendiga 1.375 ( Kerged harjutused või sport 1-3x nädalas)

Karuke , panin sinu andmed kalkulaatorisse 1.TULEMUS 1236kcal so. sinu BAV ja 2.TULEMUS on 1436kcal- sellest allapoole pole tervislik kaalu langetada.
Aga võib olla on toitainete puudus, mis mõjutab organismi.



Toimetatud 2 kord(a). Viimati pirle 23.08.2013 11.31.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 23. August 2013, kl 11.56

Nii, tahaks karukest aidata grinning smiley ja teistel ka huvitav winking smiley Panen tänase päeva menüü kirja:
HOMMIK
ei kaalunud, omlett- 2 muna, pihu täis spinatit (u.25g), 0,25tk paprikat, oliiviõli 5-7g, 0,5 tk. keskmise suurusega tomatit; tass musta mõrudat kohvi; 2 väikest banaani (kokku u.200g)
1.VAHEPALA
kaalusin just smiling smiley sarapuu pähkel 21g, mandel 25g, rosinad 20g, 70% tume šokolaad 14g
Meie sööme lõunat kogu perega kella nelja paiku. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 23. August 2013, kl 13.00

Heismiling smiley
pirle,kui sa sööd lõunat kell 4,mis kell sa siis hommikut ja õhtut sööd.
Sinu hommikusöök isegi sobiks mulle,ja kui aus olla siis suurem osa ongi ta selline,kui pole just kala,
peale musta kohvi,mul peab kindlat piim peal olema ja 300 gr,tassile lisan ka 1tl.suhkurt
sinu vahepala pähkel ja mandlid,ei sobi mulle,olen tundlik,ja soksi fänn ma ei ole,tavaliselt söön mina vahepalaks puuvilju
lõunaks on kas mõni supp ,või siis praad(kana või kala)ja siis mõni magustoit(kohupiim,kiselliga)või muud.näit.1 36 gr.eskimo
õhtu siis söön nii palju,kui kcal veel järgi on ja mitte hiljem 19.00
armastan igasuguseid salateid juurviljadest ja puuviljadest
leiba ja saia katsun nii vähe süüa,kui võimalik-vahel läheb mul paar nädalat mööda,kui mul tekib isu leiva järgi ja siis ma sööngigrinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 23. August 2013, kl 17.56

Hei-hei smiling smiley
Minu tänase päeva menüü jätk:
2.VAHEPALA
apelsin 262g
3.VAHEPALA
toores porgand täpselt 50g smiling smiley
LÕUNA
õlis praetud kala 101g; 241g lillkapsast ja 73g sibulat praetud 24g võis R 82% ja nämm-nämm smiling smiley

Minu hommik algab kell 8 ja söön 8.30 paiku smiling smiley Õhtusöök on siis 20.00 paiku ja tund enne magamaminekut söön veel ühe vahepala smiling smiley
Memmeke, sinu menüü on väga hea, aga proovi neid tooteid süüa veel vähem ,kus on suhkur sees. Korralikel päevadel minu toidumenüüs puudub suhkur winking smiley Kui tekib magusaisu, siis selle leevendamiseks on puuviljad, kuivatatud puuviljad ja jäätist on ka võimalik ise teha näiteks banaanist smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 23. August 2013, kl 20.30

Aitäh mu armas Pirleke,mu hommik on sama mis sul,vahest isegi 3 muna,no mõni muna vahest liiga väike 47g siis olen 3 söönud,söön kell 6.30-7,kell 10olen teinud juurvilja püreed seda 300g,lõunal kas kana või kala,kui hirm kiire siis teen omletti koos juurikatega koos,aa püree on nagu kapsa supp kuid palju sibulat,tomatit,kell 15 mustikaid5-7 spl.õhtuks kell 19 ka vahest kala,vahest kana ja siis 1 tund kõndimist muidugi mitte kohe peale sööki ja kokku tuleb täna näiteks 1550,kuid täna oli hoopis 1 tund muru niitmist see kuskil -320 või midagi sellist.Kuid tundub et homme taas tõus,olen jamanud juba 3-4 kuud,ei saa aru kuidas need -20 nii lihtsalt läksid ja viimased 5-7 no mitte ei lähe.Äkki on asi rapsiõlis,kuigi mul pann kuhu läheb vähe seda kraami,rasvaga ei koonerda ,söön nii palju kui vaja.Ohh mind küllmoody smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 24. August 2013, kl 10.45

Hei smiling smiley
Tänane kaal siis 100 grammi võrra eilsest väiksem smiling smiley See ju väga hea tulemus - eksju winking smiley
Teen copy-paste ja täieliku menüü avaldan selles sõnumis winking smiley Antud menüüs tekkib kaltsiumi ja raua puudus.Raua varud kompenseerin mõnel teisel päeval- näiteks söön rohkem loomaliha.Kaltsiumi puuduse vältimiseks luban nädalas paaril korral juustu ja hapukoort ning võtan iga päev 1 kapsel Calcigrani.

HOMMIK
ei kaalunud, omlett- 2 muna, pihu täis spinatit (u.25g), 0,25tk paprikat, oliiviõli 5-7g, 0,5 tk. keskmise suurusega tomatit; tass musta mõrudat kohvi; 2 väikest banaani (kokku u.200g)
1.VAHEPALA
sarapuu pähkel 21g, mandel 25g, rosinad 20g, 70% tume šokolaad 14g
2.VAHEPALA
apelsin 262g
3.VAHEPALA
toores porgand täpselt 50g
LÕUNA
õlis praetud kala 101g; 241g lillkapsast ja 73g sibulat praetud 24g võis R 82%
ÕHTU
Praetud peekon 25g, lehtsalat 110g,tomat 105g, till 5g, õun 108g

Karukesele vastan hiljem winking smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati pirle 24.08.2013 10.45.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 24. August 2013, kl 10.58

Andke kirjavigade pärast andeks winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 24. August 2013, kl 11.12

Jah sõbrake ma sama meelt et üle 100g ööpäevas ei taha,kuid mul nagu kella värk 67,3 järgmine päev 68,2 kolmas päev 67,7 ja nii juba 3-4 kuud isegi kui terve nädal sööd ühte moodi ja liigud ka.On ju müstika,ma oleks pidanud need 5kg juba ammu ilma unustama,kuid võta näpust.Õunu pelgan süüa,eriti õhtul.Aga eks puhin ja ohin edasi!
KALLID!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 25. August 2013, kl 05.53

Hommikusteye rolling smiley
pirleke sõidan täna ära ja enne arvutisse ei pääse ,kui kolmapäeva õhtu-ole siis,nii kena ja te see kokkuvõtte ära.
Kõike head teile,rõõmsat meelt ja kohtumisenispinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 3 / 46


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.