Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 07. April 2014, kl 10.59


Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 07. April 2014, kl 13.06

spinning smiley sticking its tongue outTere.

Pirle jälle vaeva näinud,aitähsmiling smiley
Täna on imeilus ilm väljas,üks maja külg puhtaks sulanud ,sain väheke kaseoksi kokku riisuda.eye rolling smiley
aeg läks nii nobedalt ,et märganutki,et tunnike läinudsmiling bouncing smiley
On tulemas selline aeg ,kus igast päiksekiirest ja õues veedetud ajast rõõmu tunnedsmiling smiley
Päikest teile päevassespinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 07. April 2014, kl 18.19

Õhtustsmiling smiley

Päev kenasti kirjas
Tekis küsimus kas mesi ja võilillemesi on ühe kcal%-gaeye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 07. April 2014, kl 18.58

Memmeke, ma täiendaks nimistut, aga enne uurin: 1. Kas 100g valmis kohvile lisad u.3g suhkurt ja 8g piima? 2.Kas toidud valmistad kindla retsepti alusel? 3.Oled märganud tabeli kõrval olevaid kalkulaatoreid? -Näitena sisetasin ühe pilafi koostisained ja 250g pilaffi sealihaga annab 370kcal smiling smiley 4.Kas plaan olla iga päev nii aktiivne nagu täna või on ka puhkepäevad?smiling smiley Minu soovitus oleks söö ikka märgitud 1642 kcal täis! Sinu põhiainevahetus on ju 1516kcal

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 07. April 2014, kl 19.41

Ma ei oska arvata ,mis on päris õige energiasisaldus mees SIIN näitab Eesti mesi- 334kcal ja SIIN hoopiski 304kcal. Ma oletan, et see viimane oleks puhas looduslik ja otse mesinikult ja ei ole vahet millise lille mesi see on. Ma lisan nimistusse looduslik mesi 304kcal

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 08. April 2014, kl 04.35

Hommikustsmiling smiley

Katsun siin Pirlele vastata.
300 gr.valmis kohvile panen 1tl.-10gr-suhkurt ja 25 gr,piima
Mis aga sellesse pilaffisse puutub,siis see on mu oma retsept kaaluabis ja sellise kcal on ta seal valja arvutatud.ja teen seda hakklihaga
olen kõik oma toidud lasknud kaaluabis välja arvutada,sest retseptid on erinevad
Puhkepäev on siis,kui unustan,et päeval tuleb ka süüa ja õhtu hakkan kõike näksima,mis ette tuleb
seda 1642 kcal ma küll püüan süüa,kuid vahel jääb ikka puudu,siis katsun,et nädala kcal 1150.4 täis tuleksid,siis pühap.küpsetan miskit,siis loksub täiseye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 08. April 2014, kl 05.00

Pirle ole hea,vaata minu pilaff hakklihaga üle,ei osanud vett kuskile kirjutada

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 08. April 2014, kl 08.11

Tere kullapaid!No enam ei tea mida teha,nüüd sõin siis 1200 ja langus on 100-200,kuid see tuleb väga raskelt ja tean et nii ju kaua vastu ei pea,nii nagu suurendan lubatud piirini on kohe mega tõus!Andke lollile nõu,olen 4 aastase staažiga aga loll mis loll!KALIID!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 08. April 2014, kl 10.40

Memm, vett eraldi pole vaja märkida- keetmisel vesi aurustub. Kaalu valmis keedetud kogu pilaff ära - saadud tulemus märgi reale "Valmis kogus (koos vedelikuga)",siis saadki teada palju kaloreid annab 250g pilaffi. Kas sa valmistad pilaffi iga kord nii- 200g riisi, 200g porgandit, 200g hakkliha jne?

karuke, nii ongi- selleks, et kaalu langetada pead sööma ÜLE oma BAV-i. Sinu kaalu,pikkuse ja vanuse juures on BAV 1427 Kui sööd alla- oled säästureziimil, keha kaalu ei langeta ning kui sööd veidike rohkem on kohe lisakilod juures. Minu soovitus oleks päevane kaloraaž tõsta vähemalt 1700-ni ja esialgu peadki leppima kaalutõusuga. Kui keha saab aru,et pole enam „näljas“ hakkab jälle ka kaal langema winking smiley kallid.
Oskaksin parema hinnangu anda ,kui teaks kui aktiivne oled ja mida sööd- võib olla on hoopis toitainete puudus.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 08. April 2014, kl 11.54

Sa mu paikene Pirleke!
Sa oled varandus meil siin,aktiivsus on mul hetkel suht 0,mul nimelt selg läbi,kuid 40min. igal õhtul siiski kõnnin,kodus tava pärased väiksed askeldused,kohe piinlik,muidugi mu toit annab soovida,suurem osa koosneb see munast,mulle nii maitseb muna keedetult,omlett,natuke majoneesi päeva peale ehk 3 lusikat,muna võib vahest 5-6 olla,kanakintsud on õues tehtud,rohkem suitsu kui grilli laadsed,palju toorest salatit ja ega muud suurt polegi,vahest kala,tahaks rohkem aga rahakott jääb napiks,ehk pean ikka proovima toidutabelit,kuid kardan et ei saa hakkama.Mul on ka tunne et elan pidevas säästukas.Kuulan meeleldi su nõu anndeid ja mis sa arvad kui järsult see kcl võiks tõusta,või korraga homsest või tänasest alustada.Ma tõesti tunnen end ummikus!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 08. April 2014, kl 12.09

Tsausmiling smiley

Üldiselt küll on mul kõik paigas nii nagu teen toitu.
Uurisin siin vähe lähemalt,kaaluabi kcal ja meie kalkulaator ei lähe kokku.ei teagi kumba nüüd uskuda
Ainuke viis reel püsida,vist tuleb eraldi endale süüa tegema hakkata ja iga toiduaine eraldi kirja,siis ehk saan miskit sotti sellesteye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 08. April 2014, kl 12.32

Karuke, ma arvan et võiks kohe tänasest 1700kcal peale minna- seda kiiremini keha saab aru, et "kütust antakse" winking smiley Paar nädalat võib kaal tõusta ja siis peaks paigale jääma või hakkab isegi langema- oled sa selleks valmis? winking smiley TOIDUTABELIT täitmist võid proovida juba täna winking smiley sa saad hakkama ja kui jääd jänni, siis aitan winking smiley
Ahjaa, uusi lahtreid ei hakanud tegema, kui ROOSIKE soovib toidutabelit täita- siis mõtleme edasi winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 08. April 2014, kl 12.38

Memmeke, anna täpselt teada, milliste toduainete kcal ei ühti KA omadega, siis saan kodutööd teha ja uurida, kus on viga winking smiley Ma ise ei kasuta KA teenust.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 08. April 2014, kl 13.13

Kohvi suhk.ja piimaga KA-126 ja meil 119,68
muna -70 74,36
apelsiin 100 85.34
õun 94 64,48
lõhe suitsetatud 280 171
Sellise moega ,ei suuda ma küll 5 kg maha saada 20 maiks,nagu arstile lubasin
Pean vist ühte kaloritabelit jälgima,siis lihtsam ja ka muutusi teha nädala lõpus,kui tulemust ei ole
Olen paras hädapatakasconfused smileypole kohe sõnu

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 08. April 2014, kl 13.38

Minu päev on kirjas ja katsun selle siis sisse ka matsutadasmiling smiley
leidsin suitsulõhe,mis oli KA enam vähem samasmiling smiley
Eks tuleb hoolega vaadata,mis õigem on

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 08. April 2014, kl 13.45

KA lõhel siis palju suhkurt, kui nii palju kcal näitab. Õiged kalorid saab teada pakendilt. Meie toidutabelis "Lõhe. suitsutatud (kala)" on koos luudega, "Suitsu-lõhe suhkru ja soolaga Salmar" on filee ja kcal sain teada pakendilt. Samuti peaks olema õige energiasisaldus "Lõhe-filee naturaalne"
Teisi toiduaineid veel uurin.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati pirle 08.04.2014 13.47.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 08. April 2014, kl 13.56

ei tea jah,me suitsetame kodus ja lisan ka suhkurt ja soola
nüüd minu pärast pead nii palju vaeva nägema,kuid suur suur tänu

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 08. April 2014, kl 14.47

Nii Pirleke ma valmis,tänasest topin end täis ja pean proovima,sest olen paigal juba 7 kuu ja väga vähese toiduhulgaga,sorry siis et meie tabel hakkab minu näol üles mäge minema.Suured tänud et võtsid mu ette,kuid tabelist ma veel suurt sotti ei saa aga üritan.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: eskata
Kuupäev: 08. April 2014, kl 22.17

tsau. ei saa kuidagi nv juurde tulnud 2 kilost lahti, toidupäevikut ei ole pidanud, seda viga püüan parandada, muidu lähen omadega rappa. lihtsalt pole jõudnud üles märkida. kommi ja küpsist on ka lubamatult palju ette jäänud. natuke on veel aega ennast kokku võtta.
olge ise ka tublid!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 09. April 2014, kl 06.45

Tere sõbrakesed!
Pirleke,jäin vist jänni,kuna salatis oli mul veel sibul ei osanud seda lisada,teen hommikuti suure kausi ja sealt siis ammutan,kuid mul pole seal õli,on ainult 1-1,5 tl. suhkrut,sidruni hapet veits ja mahl tuleb ise välja.Et kogus täis saada lisasin oma menüüsse leiva.
Kaal tõusis 1kgeye popping smiley aga teen selle sinu pakutud versiooni läbi,vähemalt nädala ja siis ehk aitad midagi korrigeerida!Kui muidugi viitsid?
Kõigile palju jõudu ja jaksu!KALLID!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Kuupäev: 09. April 2014, kl 10.09

Tere!
Kiire aja kiuste siiski piilusin ka siia ja mis ma näen - nii palju aktiivset liikumist, et lausa lust smiling smiley. Ja nii innustav, et toidutabeli täitjaid tuleb aina juurde. Siinkohal ise nüüd häbenen küll, et pole juba teist nädalat sinna kriipsugi kirjutanud. Võtan selle nädala veel vabaduse seda mitte teha, aga luban, et järgmisest nädalast, kui veidi aega rohkem, hakkan suhupistetavat jälle kaaluma ja kirja panema.
Memm, mina soovitan sul küll üht tabelit pidada, muidu tekib segadus ja stress winking smiley. See viimane aga teatavasti kaalulangusele hästi ei mõju. Mina näiteks lõpetasin KA tabeli pidamise, kui siia grupitabelisse hakkasin toitu kirja panema. Tõsi, vahel mõne toidu, mida meil siin pole, sisestan ka KA tabelisse ja olen siis pannud siia kirja selle numbri, mida seal pakutakse. Need numbritevahed ei ole nii suured, et midagi katastrofaalselt valesti läheks.

Kevadrõõmu kõigile teile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: koovike
Kuupäev: 09. April 2014, kl 10.26

Ohh, Tere sõbrakesed, kaasvõitlejad!
Vaatan, et olete kõik usinalt endaga tegelemas ja õige, millal siis veel, kui mitte praegu. Olen ise ka rajal tagasi ja kaalulangus on juba märgatav, aga ootame reedet, vaatame, mida selle hommiku kaalunumber ka head pakub. Õnneks on tööd ja askeldamist, seega liikumist ning füüsilist koormust nüüd juba piisavalt, et eraldi võimlema-trennitama ei pea. Lisaks plaanib mul vanem tütar tulla suveks püsivamalt külla, et saab mu elu ka vaikselt uutes rööbastes edasi kulgema.
Tänan Teid, kes Te mulle siin keskkonnas toeks olete smiling smiley Seltsis ikka segasem ja lõbusam smiling smiley Ja tore on Teie kõikide postitusi lugeda, et kõik on hingega asja kallal smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 09. April 2014, kl 12.18

Koovike kullake,nii raske kui see ka pole,peab edasi elama juba laste pärast,nad vajavad sind sama palju kui sina neid!Palju paisid ja palju vaprust!Oled kullake nii tugev!Kallid sulle ja su perele!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 09. April 2014, kl 14.49

Niisiis oli meie perel super tore hommikupoolik- meie väikesest viie aastasest tütrest sai suur tüdruk grinning smiley Koolis toimus pidulik avalduse kirjutamine 1.klassi minejale- lapsed laulsid, pakuti kohvi ja puuvilju. Õppetöö algab augustis smiling smiley

Memmeke, vaatasin need toiduained üle ja tegin ka väikesed parandused välismaa saitide järgi, aga kcal ei ühti ikka KA antud kaloritega. Neid saite lugedes sain palju tarkust juurde grinning smiley Näiteks magusal ja hapul apelsinil on ka kalorite vahe; punasel, roosal ja rohelisel tomatil on ka erinevad kalorid. Nii et päris täpselt kaloreid kirja panna on võimatu.

Karuke, Sa ju spetsialist tabelis- väga hästi oled hakkama saanud winking smiley Sibula küsimusest ei saanud aru sad smiley Vaatan,et Sa ei söö üldse puuvilju, miks? Leiva asemel soovitaksin puuvilju- toitainete tihedam winking smiley Kas oled proovinud salatisse suhkru asemel hoopis pipart panna. Nädalavahetusel sõin pitsat ja torti ning järgmiseks päevak oli 1,5kg juures grinning smiley Lohutuseks Sulle, et see 1kg ei ole rasv, mis ühe ööga juurde tuli. Organism täidab oma glükogeenivarud ning glükogeen seob vett winking smiley Ja loomulikult jälgin ja aitan.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati pirle 09.04.2014 14.53.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 09. April 2014, kl 15.14

Tere taas!Pigem ma ei saanud aru kuidas saaks rida pikemaks mul ei mahu kuidagi ära,tütar veits lisas,kuid ise jäin juhmiks.Ma ei oskagi seda suhkrut lisada teen 2kg korraga ja sinna panen 1,5 tl,ise söön ära ilmselt tegelikult ligi kg,pean täpsem olema,pean tegema vist salati koosluse ja KA sain värske salati hiinakapsa,tomati ,kurgi jne. segu oli vist 100g.86kcal,see mu põhi salat,maitseb,puuviljad puuduvad sest poes käik pole ette võetud,auto oli rikkis ja ma 22km edasi-tagasi ei viitsi mitte kõndida,muidu oli mul ikka apelsin on nagu põhiline,teiste suhtes jätavad külmaks,pipart lisan salatisse aga eks jätangi siis edaspidi ära suhkru lisamise.Ma katsun jah rahulikult võtta,kuigi sees puperdab,kõht on mega täis,eks näis kuis minema hakkab!Aitäh sulle kullake!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 09. April 2014, kl 15.53

smiling smileytsau

Tundubki juba ,et hakkan stressama ,keha hakkab kohe kihelema-närvid ikka täitsa Peye popping smiley
Kuid otsustasin ka ,et ühte tabelit kasutada.
Nii,et KA -raha jälle tuulde visatudspinning smiley sticking its tongue out,kuid hea ka vaatamas käija,kui siit ei leia toiduainet,saan kcal teada ja siin siis sama võrdne kirja panna.
Kuid olge tublidsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 09. April 2014, kl 16.18

Pirle kullakesmiling smileykas sa saaksid minu jaoks ühe toidu lidada:KANA PIHVIT
100 gr.-214 kcal.,rasva 14gr.valku 9gr.kiudaineid 1,1 gr.eye rolling smiley
see on päris tihti minu menüüseye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 09. April 2014, kl 16.19

sorry lisadaeye rolling smileyeye popping smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 09. April 2014, kl 20.28

Memmeke, lisasin kanapihvid- lihtsam üles leida ,kui lahtrisse sisestad memm winking smiley Nii leiad ka omanimelise kohvi. Kel veel soove, andke julgelt teada ja teavitage ka vigadest smiling smiley Aegamööda üritan toiduained üle kontrollida- tahaks ,et kõik oleks võimalikult täpselt.

Karuke, toidutabeli kõrval (paremas servas) on kalkulaatorid. Kalkulaator arvutab salati, supi või prae kalorid. Näitena tegin Sinu salati materjalist copy-paste (leiad oma tänase päeva toidulahtri kõrvalt). Seal on näha ,et kogu salat (ma ei tea mis täpselt salatisse läks- so. näide) kaalub 590g ja on 518,34kcal ning kui sellest salatist kaaluda endale 250g, siis on kaloreid 219,64.
Kerides lehte ülespoole on minu hommikune omlett. Homme hommiku söön samat omletti, ainult numbreid muudan smiling smiley ja järgmises kalkulaatoris leiad täna lõunaks praetud hakkliha ja sibul õlis. Enne praadimist kaalusin eraldi hakkliha,sibula,õli ja pipra (sool kaloreid ei anna) ning pärast praadimist kaalusin kogu segu uuesti.Saadud tulemuse 275 g(praadides kaal väheneb) sisestasin kalkulaatorisse. Sellest kogusest sõin mina 117g ehk 324kcal.
Loodan ,et keegi ka midagi aru sai grinning smiley



Toimetatud 2 kord(a). Viimati pirle 09.04.2014 20.31.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 10. April 2014, kl 05.51

Tere mu ilusad!
Pirle ma loodan et olen hea õpilane ja kui mitte kohe siis pika peale saan aru,täna kohe uurin ja puurin hoolega.
Tuleks ometi soe ja tuule vaiksem ilm!Päikest kõigile!

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.