Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Kuupäev: 13. April 2014, kl 14.10

Karuke, kuna minu isa on juba aastaid suhkruhaige, siis tean, et tema tarbib viimased aastad näiteks Vändra leiba, kus pole ei suhkrut ega pärmi. Vaata siit: [sites.google.com]
Ja kui seda leiba ei juhtu poes olema, siis üsna väikese suhkrusisaldusega on ka Toolse leib ilmselt, kuna see on teine leib minu vanemate toidulaual.
Muidugi võid ka ise proovida teha. Oma kogemustest julgen soovitada retsepti, mis kirjas Tartu Milli rukki täisterajahu paki peal. Seal on küll soovitatud ka suhkrut lisada, aga mina lisasin näiteks mett ja sai ka väga hea. Tekkiski koduleivaisu- peaks ka lähitulevikus leivateo ette võtma. Aitäh, karuke, et meelde tuletasid smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 13. April 2014, kl 15.02


Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 13. April 2014, kl 15.11

Aitäh smiling smiley mul on ülimalt hea meel, et saan kellegile abiks olla. Avaldage soove ja küsige julgelt, aitan hea meelega kui oskan winking smiley
Karuke, kas kohvile lisad seda?
Selle toote lisasin nimistusse ja kiiresti leiab ,kui sisestad lahtrisse "karu"
"Paleokad" küpsetavd sellist LEIBA

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 13. April 2014, kl 16.45

Te mu nukukesed!Suur tänu,nüüd on silmad rohkem avardunud ja oskan otsida ja muidugi katsetan lähiajal ka ise küpsetada.Olen kunagi teinud kuid pärmi abil.
Pirleke on jah see ja mitte ammu ilmus lahjem versioon seda kasutan rohkem,aga sellest pole midagi saan kogusega mängida kirja panekul et saada õige kcal.Issand kui abitu ma teieta olen!
Suured pehmed paid!smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: koovike
Kuupäev: 13. April 2014, kl 17.28

Need seemneleib ja pähklileib tunduvad päris ahvatlevad, neid peab küll ise proovima teha. Saia oleme maal palju küpsetanud, aga leiba ega leivalaadset mitte, saabki nüüd väheke muudatusi söögilauale smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Kuupäev: 14. April 2014, kl 10.12

Tere jälle üle pika aja!
Olin siin paar nädalat arvutist eemal ja ei saanud toidutabelit täita ning kohe kaal ka tõusis sad smiley ,aga kui veel võimalik siis palun lisage mind uuesti toidutabelisse, ilma selleta ei saa!winking smiley
Lugesin teie innukaid lugusid ja hakkasin mõtlema, et mul on vist sama lugu, mis Karukesel.
Kehakaal kuidagi tammub kohapeal, tõenäoliselt söön ka vähem kaloreid kui peaks.
Tegin kaalutabelis läbi kõik need ainevahetuse kaloraažitabelid ja olin üllatunud nendest tulemustest. Ma arvasin, et need numbrid on kõik tunduvalt väiksemad. Muide, väga head tabelid!
Pirle, sina tark tüdruk, ütle, kui minu BAV on 1499, kas ma peaks ka oma päevast kaloraaži tõstma kuskil 1799 kanti?
Praegu ma sööngi kuskil 1440 kcal päevas ja seda on vist vähe.

Karukese edusammud innustavad kohe, tubli oled! Ja kõik teised on ka tublid olnud!
Jätkame oma teekonda saledama keha ja parema enesetunde nimel winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 14. April 2014, kl 11.12

Tere roosike,smiling smiley, toidutabelis on nüüd Sinul rohelised lahtrid. Teen natuke uurimist ja vastan küsimusele hiljemalt homseks.
Ja kui keegi soovib lahtri taustaks teist värvi, siis võib seda teha või andke teada winking smiley
Kodukoht, vabandust. Järgmise nädala toidutabelile lisan lahtreid juurde winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 14. April 2014, kl 11.18

Roosike kindlasti proovi ja väga palun ära kaota lootust kui kaal järsult tõuseb!Proovime,mulle aina rohkem meeldib Pirle pakutud variant,küsi temalt nõu,mina jään talle tänu võlgu.Peale pehmeid paisid ei saa ma kuidagi oma tänu avaldada!hot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: kodukoht
Kuupäev: 14. April 2014, kl 13.39

Olen elanud oma maailmas, töö,töö ...käin ikka lugemas,aga kuidagi on nii,et ise ei oskagi midagi kirjutada ja nii see on läinud...
laupäeval oli mõnus aias toimetada, tegin kohe lõkke ka,et rohkem seda kevade tunnet tekitadasmiling smiley
eile sadas olin tubane ja näete täna hoopis haige. Käisin arstil ja olen kodune. Eks tööstress annab ka tundasad smiley
Kaalus andsin järgi, tuli juurde. Ei teagi kohe mida süüa? Kuidas edasi minna? Pean vist Teie menüüsid piilumasmiling smiley OLETE VÄGA TUBLIDsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Kuupäev: 14. April 2014, kl 13.56

Tänud Pirlele toidutabeli ja Karukesele julgustava toetuse eest. Ma olen juba nii põnevil, et kas tõesti minul ka hakkab kaal langema drinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 14. April 2014, kl 14.35

Teate tüdrukud,homme sõidan siis poe retkele,mulle see meeldib,eriti kui üksi lähen,saan kõigega tutvuda ilma kiirustamata ja kavas kookosõli leida ja muidugi kõike,kõike asjalikku paariks nädalaks,päev lennus kuid ega ma tihedamini ei viitsiks,muidugi tuppa tarimiseks kutsun abiväge!smiling bouncing smiley
Homme on ka mu kaalumine,minu lootus,ootus et kas oleks sama mis nädal tagasi,või mõni sada üle,see aga tähendaks et kõik hakkabki toimima!Oh kuram ja usku mul sellesse on,aina rohkem!
Kodukoht-parane ilusti!Mulle meeldib Pirle menüü,paraku ma seda järgida ei saa,sest nii nagu pähklid ostan nii põhja teen!thumbs downIse võin süüa nagu loomad ikka ühte ja sama aasta ringselt,sunnin end küll midagi muutma aga ikka maandun kust alustasin!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 14. April 2014, kl 20.14

Pirleke!Mul nagu alati mega suur palve,kui sa vähegi viitsid äkki teed mulle selgeks kui palju peaks minu kallis mees sööma et normaalselt alla võtta,kardan et minu arvestus pole just kõige õigem,mul tuli 3000-3200
pikkus tal 185
kaal 94
2 nädalat soomes on 12 tunnised tööpäevad ja sellest füüsilist kõndimist päeva peale tuleb 12km,auto juhtimist lisaks 4-5 tundi,
2 nädalat kodus, koormus langeb 3-4 tunni peale ja võib nimetada kerge füüsilise alla
trenne ei tee
arst käskis vähemalt 8 kilo alla võtta ja saada suhkur alla
Ta ise arvab et tal oli hea kerge olla kui kaalus 85
Juhul kui sul pole aega siis pole hullu,sest ma muutun juba endale tülikaks pidevalt abi otsida!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 14. April 2014, kl 23.42

Täna käisime kogu perega suurlinnas, õnneks ei läinud Mc donaldisse burgerit sööma grinning smiley nagu tavaliselt kombeks on olnud.
Roosike, ma ei tea kui palju on sul liikumist ,aga usun ,et korra nädalas ikka koristad winking smiley seega võiks Sinu päevane kaloraaž olla 1700. Kui ei õnnestu täpselt ,siis võiks jääda vahemikku 1600-1770 kcal. Püüa tabelisse kõik kirja panna - ka kõndimised. Nädala pärast vaatame edasi, kui vaja -teeme uued arvutused winking smiley
Karuke,meeldivat osturetke winking smiley Mul on olemas kalkulaatorid, et ka meeste päevast kaloraaži arvutada winking smiley Sa ei märkinud mehe vanust, aga tegin arvutused 50-55a.mehele. Sinu arvestus 3000-3200kcal on väga õige. Toon siia täpsemad vahemikud, mille juures peaks toimuma tervislik kaalulangus. Tööl 2800-3200kcal ja kodus 2500-3000kcal. Nend arvude põhjal võiks päevane kaloraaž olla 2800-3000 (nii kodus kui ka tööl) KUI VANUS EI JÄÄNUD SELLESSE VAHEMIKKU ,TEEN UUED ARVUTUSED winking smiley

Kiiret paranemist, kodukoht!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 15. April 2014, kl 04.56

Juhuu mu kallid!Kaunist vara hommikut!
Minu kaal siis 70,3 see on mulle kui taeva manna sest nädal tagasi oli 71,2smileys with beer
Aga see pole kõik,mu tuju on parem,sest ilmselt sellel vähesel toidul olid ka muud neg. küljed,olin ehk pahuram,sest mu omaksed ikka aeg ajalt mainisid,et kus me hellik on on teine tihti pahuraks läinud.Täna siis ostan veidi ka muud kui tava pärast toitu!
Pirleke!No oled meie rõõm ja uhkus!thumbs upthumbs upthumbs upthumbs up jah mehe vanus 50 ja tänasest toidan ka teda,võtan meie tabelist andmed ja teen talle tabeli ja õpib ka tema paremini ja õigemini toituma!
Ainus mis paneb kukalt kratsima kui eelmine aasta sain juba maha 20kg ja kaal jäi seisma just aprillis,miks küll ma põmmpea siis ei kuulanud ega kuidagi tahtnud katsetada ja nii ma piinasin end ja keha terve aasta tühja,vot on lolle!eye popping smiley
ja tavaliselt ju kevadel-suvel tuleb aia töid mega palju,mul tavapäraselt nädalas 2 korda muru niita mis võtab 4 tundi aega ja muud rohimised ja ma istusin ikka 1100-1200 peal,nüüd saan alles aru et keha vaeseke piinles ja karjus abi järgi!
Roosike katseta ja usu ja juhul kui paari nädala pärast ehk tulemust pole siis ära heitu ja alati saab ju midagi üle vaadata meil on oma TARKUR PIRLEKESE näol olemas!Tuult tiibadesse mu kallid!hot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 15. April 2014, kl 06.48

Tere hommikust kullakesedsmiling smiley


Olen siis tagasi kaunist kevadisest eestist ,jälle siin põhja soomes,kus lumi veel maas.
Reis läks enam vähem,kuigi jäin kõhutaudi,mis naelutas mind 1,5 päevaks potile,olen käiguga rahul,sest nägin ära oma armsad inimesed,kes mul seal on.
Kaalu kadus 1.3 kg.,kuid ei usu,et ta reedeks püsima jääb.
Nüüd siis jälle endaga aeg tegeleda.
Kuid teie olete nii tublid olnud,rõõmustan teie üle.smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Kuupäev: 15. April 2014, kl 10.20

Tänasest tõstan siis päevase kaloraaži 1700-ni, vaatame, mis juhtuma hakkab ja kas suudan kaloraaži täis süüa.

Liikumisest nii palju, et iga päev lähen töölt jala koju, mis teeb kuskil 30 minutit ja päevas kokku kuskil 10-ne tuhande sammu ringis (kannan sammulugejat).
Iga päev käin jala trepist alla ja üles neljandale korrusele (lifti pole, muidu sõidaks vahetevahel grinning smiley).
Nädalavahetusel on aiatööd ja koristamine. Töö on istuv. Hommikuti võimlen 5 minutit voodis.
Spetsiaalset trenni ei tee. Vahetevahel harjutan ka joogat ja käin ujumas (viimasel ajal harva).
Nüüd said vist küll kõik suuremad tegevused üles loetud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: kodukoht
Kuupäev: 15. April 2014, kl 12.55

Tüdrukud, Teie positiivsus on nakkavdrinking smiley

Minul täna tunnike liikumist, aga 1200 juba söödudeye popping smiley,pistaatsia pähklid!



Toimetatud 1 kord(a). Viimati kodukoht 15.04.2014 12.57.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 15. April 2014, kl 14.06

Pirle kullake vajan abi
Praetud maks-200gr toorest seamaksa ja 20 gr õli,järele jäi 150 gr.praetud maksa

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 15. April 2014, kl 16.19

Tsau mu nukukesed!
No nii 5 tundi poodlemist,sain peaaegu kõik,uskumatu et täna päeval siiski veel kohe ja praegu kõike ei saa,suure poeralliga ei leidunud üheski poes kookosõli,ainult ühes maxi marketis oli õnnetu silt kuid kaupa polnud,teised kõik võimalikud poed ei ole meie kandis veel seda tellinudki!Kookosrasva siiski leidsin ,leibadega on asi päris niru,ikka ühed ja samad,suure surmaga 1 leidsin,mis oli juuretise peal tehtud,kuid kahjuks suhkruga.Muuga läks edukalt,nüüd mitu nädalat hooletu!hot smiley
Pirleke sain kreeka pähkli õli ja lisasin seda karukese salatile 15g.
Vana-karu nüüd tänaseks väsinudsmiling smileykuid rahul,nüüd saaks veel mehekeselt teada mis autoga juhtus,lõpus tulin juba hirmsa kolina saatel,tavaliselt ta nii hoolas ja mul pole kunagi olnud põhjust muretsemiseks,eks näis,äkki ei pidanud mu toiduvarudele vastu!hot smiley
KALLID!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 15. April 2014, kl 21.00

Norras pikad pühad on juba alanud grinning smiley ja tundub ,et mina sel nädalal toidutabelile pihta ei saa winking smiley Kodukoht, hakka aga toidupäevikut täitma- see muidugi vabatahtlik (helesinised lahtrid) winking smiley Vaatasin ka Sinu tarbituid kaloreid ja natuke ka arvutasin ning minu soovitus oleks 1650-1770kcl päevas (alla 1550kcal päevas pole tervislik!)
Roosike, tundub et liigud minust rohkem thumbs up grinning smiley sellisl juhul tuleb kindlasti 1700kcal täis süüa.
Kui muidu ei jõua kalorinormi täis süüa, siis söö pähkleid! winking smiley
Nüüd asun soove täitma winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 15. April 2014, kl 23.56

Memmeke, kas ma saan õigesti aru: 200g toorest maksa praadisid 20g õlis. Peale praadimist kaalus kogu maks 150g. Et sõid 150g praetud maksa? Toidutabelisse lisasin "seamaks Rakvere"- võib olla on see õigem winking smiley
Roosike, kas supid pole enda valmistatud? Vaatasin Sinu menüüd- arvan ,et peame väikesed muudatused tegema,eriti just õhtusöögis. Mis Sa arvad sellest?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Kuupäev: 16. April 2014, kl 11.02

Eile oli siis esimene päev,kus üritasin 1700 kcal täis süüa, ei õnnestunud, kusjuures üleeile oli kaloraaž ligilähedane. Aga täna hommikul oli kehakaal +300g, mida oligi oodata confused smiley, vaatame, mis nädala pärast juhtub!

Tänud, Pirle! Jah, supid on valmistoidud. Lõunat söön töö juures kas Eesti Eine või Mossi Grupi poolt valmistatud.
Sul on õigus, et mul on põhiraskus õhtusöögil, võib olla peaks töö juures midagi toekamat sööma ja õhtul kergemat. Teoorias on see kerge, aga õhtul tuleb kogu pere koju ja tahavad korralikult süüa. Siis ma vaaritan söögi valmis, no kuidas siis ise mitte süüa, aga loomulikult kõik on võimalik, et sööd ise midagi muud või vähem. Peab proovima! winking smiley Aga, mis muudatusi sina silmas pidasid?

Pirle, kas sa sööd banaani kaneeliga? Ma vaatasin, et sul on igal hommikul kaneel kirjas winking smiley ja kas sa iga kord kui sa pähkleid sööd, siis kaalud nad üle või teed mingi miksi kokku ja siis võtad teatud koguse? Päris huvitav!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 16. April 2014, kl 11.23

Mina lisan näpuotsaga iga hommik kohvile,aitab seedimisele,kuid kirja pole pannud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 16. April 2014, kl 12.32

Mind pikemat aega juba huvitas ,see Pirle kaneeli kasutamine,kuid ikka on meelest läinud küsida.
Karuke,kui see tõsi on,smiling smiley peaksin ka proovima

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: kodukoht
Kuupäev: 16. April 2014, kl 14.38

Mulle väga maitses banaan kaneeliga, aitäh spinning smiley sticking its tongue outPirle

Avastasin enda jaoks musta kohvi koos mee ja coocosrasvaga, sobib.

Täitsin täna ka siin toidupäevikut, aga eks ma tulen selle juurde uuest nädalast tagasi, sest
pakin juba kotte, et alustada sõitu 285 km kaugusele suvekoju, nii ootan the finger smiley

Munad, sibulakoored olemas. Meeleolu loomiseks võtan kaasa ka toas etteajatatud sarapuu oksad, neil juba väiksed rohelised lehekesed tulemas.

Ootan päikest, tuuletut sooja ilma pühadeks. Sügisesed lehed jäid tuultele riisuda eks nüüd ole näha, kas pean rabelema hakkama või saab rahulikult ts'illida ja grillidaspinning smiley sticking its tongue out

Teile kenasid tervislikke ja kaalu alandavaid kevadpühi ja kui olen levis siis lehvitancool smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 16. April 2014, kl 15.42

Tsau nukud!
Kõht on koguaeg täis!Meel on tegelikult rõõmus ja hea!
Ainus mis teeb moment veidi kurvaks et taas saadan poja Norra poole teele,ta mul kokkab Nusfjordis juba 6 aasta,pool aastat seal ja pool eestis.Suur mees aga ikka kuidagi igakord võtab ärevaks!
Kaalule ei lähe nüüd enne kui reedel,vaatame mida ta toob!
Edu ja suured kallid!
Kodukoht head reisi!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 16. April 2014, kl 21.10

Karuke, thumbs up süstid meisse kõigisse energiat ja indu oma unistuse elluviimiseks winking smiley
Paid Sulle, see aeg möödub kiiresti! Minu lapsed ka kaugel ja elavad oma elu ning lapselast näeb harva- olen skaibi-vanaema winking smiley ja olen õnnelik, et seegi võimalus olemas on, et oma lapselast näha-kuulda.
Banaanile puistan kaneeli peale ja rüüpan peale mõrudat musta kohvi thumbs up lihtsalt geniaalne maitsekooslus- see on minu igahommikune magustoit smiling smiley Kaneel on vist imerohi? Aga liiga palju pole ka hea- kuni 1tl päevas on OK.

Roosike, mina juba toitun üle aasta natuke teistmoodi kui pereliikmed ja see pole üldse raske winking smiley
Ideaalne õhtusöök oleks kana või kala salatiga. Näiteks minu laiskuse õhtusöök winking smiley tükk lõhet hiina kapsa lehe sisse ära pakkida ja hea krõmpsutada winking smiley Sardelli asemel võiks olla näiteks peekon ja kohe kindlasti jäta kartul teistele söömisks winking smiley et vähemalt õhtul väldi neid tooteid, mis sisaldavad tärklist-jahu-suhkurt.
Rasvumise üks peamisi põhjusi on liigne süsivesikute tarbimine. Süsivesikuid soovitaks vähem tarbida, kui KA lubab.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati pirle 16.04.2014 21.12.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 16. April 2014, kl 21.23

Erinevad pähklid ja rosinad kaalun eraldi (tegelikult oskan ka ilma kaalumata võtta paraja portsu, eksimus on +/-2g winking smiley) ja seda segu lihtslalt näksin. Söön iga kolme tunni tagant- Organismil ei tohi lasta tekkida näljatunnet, sest siis hakkab ta varusid koguma.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: memm52
Kuupäev: 17. April 2014, kl 06.24

Hommikustsmiling smiley

Huvitav seltskond meil siin koos,kes ise kaugel ja lapsed.
Minu vanem poeg ka helsingis,kuid näeme siis ,kui helsingisse juhtun.ja seda tuleb,ehk 2.3 korda aastas,sest vahemaa minuga on 600 km.Teine poeg on inglismaal,ja teda näen 2 aasta tagant.
Vanem tütar saksamaal ja ka umbes 2 aasta tagant,noorem tütar eestis ja kohtume ,kui eestis käin ,see on 2,3 korda aastas.Lapselapsi mul pole,keda igatseda.eye rolling smiley
Vahel olen nii väsinud,et tahaks koju,kuid nii me otsuse mehega tegime,olgu nii raske tahes,peaasi,et koos.eye rolling smiley
Elan lootuses,et varsti me läheme kojueye rolling smiley
Rõõmsat ja rahuliku neljapäeva
Muide mida head te endale pühade puhul lubatesmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 17. April 2014, kl 13.07

Tere päiksekesed!
Tõesti elu pillutab meid ja lapsi laiali aga selline see elu kord on!Põen ka alati kui meheke soome läheb 2 nädalaks,me oleme nii kokku kasvanud et ei harju kuidagi ja töriseme mõlemad!
Täna aga käisin taas rakveres,nimelt tütreke peaks igapäev sünnitama ja käisime kontrollis,kas kõik korras,rauda napib,otsisime puuvilju ja muud head kraami,äkki täna,homme või lähiajal saangi vanaemaks,oletame et piiguška,kuid kindlalt ei tea,olen enamus asju ostnud küll roosad aga pole hullu!hot smiley
Täna patustasin marsi soksiga,no nii tuli tahtmine,las ta siis olla,tehtud ja mis seal enam.
Lisaks see igakuine naiste..,see ajabki alati käe magusa järgi,kuid tavaliselt 50 g ma siiski suurt ei ületa. kaalu tõus on alati tagatud kohe paariks päevaks just naiste asjadega ja siis jälle normaliseerub,nii et täit tõde ma jälle seekord ilmselt ei näe.
Meil tuul nii metsik et ei suuda õues olla,mu hekk pole veel suutnud kasvada et saada tuule varju,mõlemal pool põllud ja tuul udjab siia sinna!Tahaks nii juba sooje ilmu,tõesti tahaks nii on vajadus aias möllata aga kui sa ei kuule isegi mis teine räägib ja müts peas tiirleb tuulest,no mis tahet!Ehk homme vaiksem!Ilusaid nr. kullakesed homseks ja päikest!KALLID!

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.