Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 28. November 2014, kl 14.29


Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 28. November 2014, kl 15.25

Ann kullake,ära kaalu õhtul,me ju sööme ja joome päeva jooksul suht palju ja alles öösel lammutame ülejäägid ära.Kui sa alles katsetad siis on mõte iga hommik,et teha veidi muudatusi,kuid samas päevad pole vennad isegi vesi väljub meist erinevalt igal päeval.Ära kohku,muudkui katseta ja ole järjekindel ja usu ta murdub,küll sa näed!
Pirleke!Ei ole ikka küll asi arvutis,mul ja paljudel ta ju olemas,kuid sellist raketi teadust mida sa meile pakud,ei oska ma ilmselt isegi õppides.Üks asi ka see et mind kurivaim see arvuti ei köida üldse,aga samas teda on nii vaja,juba nii harjunud,pritiivsete asjadega viitsin end kursi viia,kuid kui on vaja aju sisse lülitada siis tahan teiste tarkusi kuritarvitada!Pai oled!
Jeerum ma jälle unustasin kaaluda end,tühja kah,panen siis edasi pühapäevast-pühapäevani!
Mul nii piinlik et pead minu tohmani pärast tegema tabelitmoody smiley
Edu mu paikesed!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: ann123
Kuupäev: 28. November 2014, kl 16.01

Hetkel näitab mul siin toidupäevikus 1293 kalorit, mõtlen, et see on piisav, kui ma seda järgin. Otseselt kõike toitu ma ei kaalu, aga kontrolli mõttes käin ikka teinekord asjad üle, sest ega see silma-, käemälu võib ka eksida. Ma juba tean enamvähem mida miski toit ja mis koguses süsivesikuid sisaldab, kogemus vist tekkinud. Süsivesikute määra näen ära reeglina pakenditelt. Kui milleski kahtlen otsin teavet juurde. Arvestan süsivesikuid päevas 160 gr. Vaatasin, et siin pakutud ( toidupäevikus ) valgu ja rasva kogus peaks olema ka normaalne. Lühidalt öeldes, raketiteadust ei tee. Igal päeval ma oma kaloraaži täis ei söö, ikka jääb varusid.
Tegelikult on mul veidi kahtlusi tekkinud siinses toidupäevikus süsivesikute arvestamisega, tean, et köögivili, puuvili ja klaas piimagi annavad päris hästi neid gramme.
vahel kasutan selliseid asju, toon ühe näite.
[www.ampser.ee]

Kuskil oli ka väga hea tabel toitainete sisalduste kohta, aga nüüd kohe ei leiagi seda

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: ann123
Kuupäev: 28. November 2014, kl 17.43

vat seda lehte mõtlesin
[tka.nutridata.ee]

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 28. November 2014, kl 20.01

Jaa, nutridata on väga hea, eriti meeldib see, et annab hea ülevaate päeva jooksul saadud olulistest vitamiinidest ja mineraalainetest thumbs up.
Kaaluabi poolt pakutud 1293kcal on väga vähe. Väga suur energia defitsiit ei ole soovitav (ebatervislik) – oht metabolismi aeglustumisele ja lihasmassi kahanemisele. Sinu baasainevahetus on ~ 1460kcal ja päevane kalorinorm ei tohiks olla BAV-st väiksem, arvestades Sinu kaalu, pikkust, vanust ja liikumist võiks Sinu päevane kalorinorm olla ~ 1800( see oli soovitus, ei pea mind tõsiselt võtma winking smiley
Olles sinust väiksem, pisut vanem ja kergem ning minu kalorinorm on 1800-2200kcal (oleneb kas viitsin trenni teha winking smiley) ja kaal langeb, kui pean reeglites kinni. Ahjaa, ka minu süsivesikute kogus jääb 140-180g vahele.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 28. November 2014, kl 20.47

Karuke, aitäh! Ma tahtsin öelda ,et minu pea pole prügikast ,et kõiksuguseid tarkusi meeles pidada, aga arvuti järjehoidja aitab mind winking smiley
Ära muretse, tabelist koopia tegemine võtab aega ainult kahe hiireklõpsu jagu winking smiley Mul on väga hea meel, et saan sel moel kasulik olla smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: ann123
Kuupäev: 28. November 2014, kl 21.37

Aitäh Pirle! Ma päris mõtlen sellele kalorite normile.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 29. November 2014, kl 12.36

Kulla ANN,Ma olen Pirlega ühe pikkune ja usu olin samas seisus mis sul praegu ja kasutasin surmaga pooleks seda 12... kcal ja esialgu langeski,kuid siis kui sõin ka 20 üle siis kaal tõusis 500g,usu ma ei soga,Pirle pakkumist võta tõsiselt,tema oli see kes pani mind varem tehtud valikutes kahtlema,sest istusin ühel kohal 1,5a,kaotatud aeg ja tihti tekkisid isud.Tõrkusin uskumast et norm süües saab kaal langeda,kaotasin veel head mitu kuud,kuna algul kaal tõusis ja ehmusin.Nüüd tean et sööõigeid rasvu ja mitte vähe ja toitu vastavalt,sa teed ju trenni,mina ei liiguta lillegi trenni suhtes ja ta langeb,söön praegu tihti üle 1800,kõht täis ja nüüd ka langeb,ilusti vaikselt ja see ju tagab et nahk väga rippuma ei jää.Õpi minu vigadest ja kasuta ära Pirlekese teadmisi!
Pirleke kui teaks aadressi saadaks sulle suure koti pähkleid!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 30. November 2014, kl 09.33

Tsau mu nukukukukesed!winking smiley
Ilusat ja rahulikku esimest adventi!
pehmed,soojad karu paid ja kallid!spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 30. November 2014, kl 13.58



Suured kallid kõigile!


Oi, kallis karuke, ma armastan pähkleid winking smiley aga elan tõesti väga kaugel,kuid ikkagi suured tänud smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 30. November 2014, kl 18.09

Seepärast saadakski just pähkleid,nägin kui hoolsalt sa neid toidupäevikus krõbistasid.Ilmselt oled norras,kui ma ei eksi.Mul poeg norras tööl,nüüd juba 6 aasta,kuid ta väga kaugel nusfjordis.spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 30. November 2014, kl 19.27

Karuke, ah sedasi smiling smiley meie oleme Trondheimi lähedal, aga Sinu poeg asub siit ~ 900km põhja poole.
Minu nädalavahetus möödus väga korralikult- eile käisin jooksmas/kõndimas 6,5km madalal pulsil ja sõin õigeid toite. Üle pika aja sai tehtud ka banaanikooki- nii et täielik jahuvaba nädal, suhkrut tarbisin ainult nii palju kui sisaldab tume šokolaad winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: ann123
Kuupäev: 30. November 2014, kl 22.11

Karuke ma vaatasin Sinu toidupäevikut ja mul tekkis küsimus, kas Sa sööd igal hommikul keedetud muna?
Mina patustasin täna, käisin ühel väljasõidul ja siis Sämmi Grillis söömas. Kus ma siis teisiti sain kui ikka pidin võtma lambašašlõkki ahjukartulitega. Ütleme, et värsket salatit oli ka ikka piisavalt. Vabandada ma ju oskan smiling smiley

Seda ma julgen öelda, et ärge te magusast päris loobuge, mul mees piiras ka minuga solidaarsuse mõttes suhkru/magusa söömist. Varsti tuli aeg kus võttis purgi magusat moosi vat , et iga päev ( ta pole kunagi moosisööja olnud) ja pistis selle korraga kinni. Selline magusavajadus tekkis.

aga ilusat aega teilegi. Jõuluaeg on ilus aeg kui see endale ja oma perele ilusaks teha.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 01. December 2014, kl 04.55

Ann,ma jah sööks teda terve päev,olen isegi kõvasti piiranud,kuid muidu ikka 2-3 muna päevas,vahest rohkem,kuid see kogus kipub olema tihti.Vahest ka praetud,kuid keedetud maitseb rohkem.Siis ka omletina,kuid kirja panen keedetult sest kogused samad ja ega kcal-lina ei ole suurt vahet.Mul käis tavaliselt 3 päeva kuus enne naiste asju magusa tung või üks kõik mis suhu sai,nüüd see suht ununenud,katsun et saaks toidus kõik kätte,siis ei tule nii suurt tahet.Ja veel enne päevi katsun alati tsingi hoida norm asendis,toimib.
Patu päevi peab olema kui sul endal on tahtmist,sest muidu tuleb sellise hooga ja pidurdamatu millegi tahe et kohe söödki mitme mehe eest,minul on vahest juhtunud,teiseks hea kui annad kehale teada et sa ei näljuta teda ja ta saab aru ja teeb koos tööd!spinning smiley sticking its tongue out
Kaunist nädala algust!
KALLID!hot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 01. December 2014, kl 13.10

Jee, minul tänane trenn tehtud smiling smiley
Minu hommikusöögiks on pidevalt omlett: 2-3 muna,spinat, paprika ja küpsetamiseks kookosrasv. Kui on koogipäev, siis on isegi 4 muna päevas.
Mina olen magusast sõltuvuses ja polegi plaanis loobuda smiling smiley Lihtsalt mõtlemine on selline, et mis ma seda suhkrut (tühje kaloreid) sisse ajan ja pealekauba ei täida isegi kõhtu ning minule tekitab näonahale punne. Näiteks 10g suhkrut(2 tl) annab sama palju kcal kui 1 väike (80g) õun. Päevas sööngi 3-6 puuvilja +rosinaid ja tume šokolaad on ka igapäevases menüüs smiling smiley Toormoosi (magustamata) söön ülepäeviti. Šokolaadikommid võivad laual seista- minul probleemi ei tekita, aga olen sõltuvuses kookidest/tortidest.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: ann123
Kuupäev: 01. December 2014, kl 19.54

mina armastan küll komme süüa smiling smiley muna ma söön ehk mõned nädalas. Küpsetamiseks ( tegelikult kooke ja tordikesi ma teen haruharva) ja praadimiseks kasutan oliivõli. Oi ma tõin Hispaaniast otse tootjalt suure kanistriga esimese pressi ja kusjuures veel maheõli. Kartsin veidi, et kui see plekktünn mul lennukis kohvris puruks läheb siis enam mind lennufirmad lendama küll ei lase.
Kui see õli otsa saab, vat siis on kahju küll.
Erinevatel õlidel on ikka vahe sees, maitsevahe just.
Eks puuviljad, rosinad, pähklid ja tume šokolaad ole mul igapäevaselt tarbimises. Ikka leidub taskus midagi.
Kookosrasva pole ma kasutanud, tea kas ka peaks? Avokaadost püüdsin midagi teha, no mina ei leidnud temale kasutus. Miski häiris.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 02. December 2014, kl 05.06

Ma ei ole hull magusa sõber,kuid kui neid tekib koju siis ikka söön.Imetlen et saate pähkleid süüa mõõdukalt,proovisin,kukun ämbrisse ja mitte seetõttu et ma neid väga armastaks,mul tekib orava efekt,seni kuni neid on,seni nosin,kuni ongi otsas,leidsin endale sobiliku alternatiivi,ostan igat marki õlisid,neid juba üle ei söö,nüüd mul juba kookos,mandli,kreeka,kibuvitsa ja isegi avokaado,sest selle viljaga ma muidu sõbraks ei saanudki,ka.Leidsin nüüdseks et need kõik teevad imet ka keha hoolduses,nii et pole ohtu et läheb raisku ja et üle söön.Eile tegin kohe kõva nii öelda patupäeva,mis isutas seda võtsin,vist sai 3000 või ilmselt enama kcal-iga,ei lugenud,silma järgi,mingeid süümekaid ei põe ja see olulisem.Vanasti kippusin peale sellist päeva kaalule et näha ikka mis tegin,nüüd ei tule mõttesegi,on mis on.
Söögem end siis saledateks!
Soojad paid!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 02. December 2014, kl 13.21

Mina praen enamus toite kookosrasvaga. Avokaadoga on sama lugu- pole sobivat retsepti leidnud.
Otsisin natuke lugemist grinning smiley Kuidas mõjub kookosõli diabeetikule- kahjuks ei leidnud eestikeelset lugemist.
1.Kookosrasva kasulikkusest
2.Kookosõli kasutusvõimalusi
3.Coconut Oil and Diabetes
4. otseteed ei saa minna - peab allalaadima. See on hästi pikk lugemine ja asub siin: www.sunnyhome24.com/file.php?11524 (tee COPY-PASTE , kasuta näiteks otsingut) Kookospähkliõli Saladused

Karuke, no see on kohe väga õige ütlus thumbs up Söögem end siis saledateks! winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: ann123
Kuupäev: 05. December 2014, kl 12.41

Ma lihtsalt seisan ühes kaalus. Tore! ma ei oska muud öelda smiling smiley aga tegelikut sel nädalal istusin kolm pikka päeva koolituspingis ja ainuke mu kehaosa mis liikus oli aju. Kui muidugi seda võib kehaosaks nimetada. Trenni ei saanud ega teinud ja söömas käisin linna erinevates söögikohtades. Oi aitäh Pirle! Ma uurin neid linke põhjalikumalt. Katsetan ära ka midagi nädalavahetusel siis annan teada.
Nüüd ma lähen joon vett ja siis ma lähen liigutan rohkem kui oma aju. Elu sunnib! Tegelikult tahtmine on ka olemas, võtan koera ja teen ühed ringid. Ei mitte jooksmist, sest ma olen kohutavalt vilets jooksja ( aga olid ajad siis kui ma veel noor olin smiling smiley)

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 07. December 2014, kl 11.30


Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 07. December 2014, kl 17.38

Sama ka minu poolt mu kallid!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: kodukoht
Kuupäev: 07. December 2014, kl 23.07

hot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 09. December 2014, kl 12.26

Koovike, palju õnne, oled oma 2.eesmärgi saavutanud(55kg) winking smiley ja lõppeesmärk on "suht käega katsutav" thumbs up Tegid mulle ära niiöelda winking smileyTubli!
Karuke, toimetasin Sinu toidutabelis- täiendasin natuke toitude nimistut (näit. veise-hakkliha Rakvere) ja iga nädala lõppedes näed kui suur tuli keskmine päevane kalorihulk (1. nädal 1834kcal, 2. nädal 2009kcal). Kahe nädala keskmiseks tuleb ~1922kcal ja seejuures kaalu kaotada kokku 700g on ju väga hea tulemus thumbs up jätka samas vaimus!
Annn, loodetavasti sel nädalal said rohkem kehaosasid liigutada winking smiley ja nädala lõpuks on oodata miinust smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: karuke03
Kuupäev: 10. December 2014, kl 04.01

Tere mu paikesed!
Koovike ÕNNE!smileys with beer MÜTS MAHA!
Pirleke!Oleks ma varem su juttu ikkagi pikemalt katsetanud ehk oleksin minagi palju edukam olnud,aga no tühja sest oleksitest,hea et nüüdki mu kolu hakkas norm. tööle,ise super rahul,kõht täis,isud rahuldatud ja tiksub vaikselt alla poole!Aitäh sulle ,tõesti südamest tänud ja pehmed paid!Mul ikka piinlik et minu toimetuste pärast,pead oma aega viitma ja raiskama minu tabeli täiendusele.!Mis ma-me teeks ilma sinuta,mina oleks jäänudki elama nälja režiimil,kuigi ise nälga ei tundnud!Päikest ja rõõmu sulle sinna kaugele maale!
Ann,paikene,ära heitu,tahe ja järjekindlus on sinu edu võti!Ikka edasi!hot smiley
Kodukoht ule ikka eetrisse,kus toimetad?Tahaks väga su toimetustest teada!spinning smiley sticking its tongue out
Tüdrukud kus te teised olete,ärge loobuge,isegi mitte sellel kiirel ajal,tulge ikka ja koos on parem!
Ja saagu päikest rohkem ,õnne,armastust,hoolivust!KALLI,KALLI!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: ann123
Kuupäev: 10. December 2014, kl 19.44

mina võtan sel nädalal kaalust alla! smiling smiley mul on nüüd kodus isiklik sõudergomeeter ja siis ma saan kohe - kohe treeningkava smiling smiley no teate, mina alla küll ei anna.

aga vaatasin päris seda kaalutabelit ja teate, te olete kohutavalt tublid olnud!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: kodukoht
Kuupäev: 10. December 2014, kl 22.07

Kohtusin Koovikesega, teate ta on nagu tütarlaps winking smiley Sulaselge õnn nii silmades ja südames, Aitäh Koovike ja sinu armas tütrekethe finger smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 11. December 2014, kl 18.10

Kodukoht, korraldasite kokkutuleku ilma meieta spinning smiley sticking its tongue out smiling smiley aga ma täitsa usun Sind ja see nii tore uudis smiling smiley Ja kuidas sul endal läheb?
Karuke, oi, Sa ei väsi mind kiitmast smiling smiley aitäh ja kallid smiling smiley aga tabelimajandus on mulle nagu hobi- see on meeldiv ajaviide winking smiley
Tundub, et Annn toob kuhjaga miinuseid winking smiley Minult ei tule vist miinust- ainult 1 trenn tehtud sel nädalal ja jäätisega sai ka liialt maiustatud sad smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati pirle 11.12.2014 18.11.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: kodukoht
Kuupäev: 12. December 2014, kl 10.47

Mul läheb üldiselt normaalselt, võtan juurde ja oman head tuju smiling smiley
Pirle, vaata palun minu rida kaalutabelis üle, sealt tulevad kosmaarsed numbrideye popping smiley smiling smiley

Minul jõlutunne täitsa olemas,kaunistused,tuled pandud, nulg ostetud ja ootab õues. Täna tellisin süldi materjali ka ära. Teen sel aastal traditsioonilise jõululaua, sest mul ju selline programm smileys with beer

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: ann123
Kuupäev: 12. December 2014, kl 11.17

Oi oi oi minul on miinus, mul on 0,8 kg maha! assa kui lahe. Teate mis, see on ka tänu teie toetusele. Aitäh!!!! Oi kui lahe, et olemas olete!
ja mis ma siis olen teinud
nii
ma vähendasin kartuli osakaalu, pean tunnistama, et päris ma seda maha ei jätnud, aga suurendasin teiste köögiviljade osa taldrikul
ma vähendasin nisu osakaalu ja ma olen enam-vähem loobunud igasugu vorstidest, sinkidest, seega varjatud rasvadest. Ütleme , et hommikuks võtan ehk lahjat sinki
Kuna ma elan nii napaka koha peal ja tööasjadega seoses jõuan koju hilja siis jäi mul viimasel ajal jõusaalis käimata. Kuna on jõulud siis me loobusime traditsioonilistest jõulukinkidest ja ostsime oma perre sõudeergomeetri. Ma saan nüüd igal ajal ise enda aega planeerida. Seda riistapuud ma vajasin juba seepärast, et mu üldfüüsiline olek tahab kohendamist ja selg kah. See riistapuu, aga annab tegevust just kõigile lihastele peale kõhulihased. Ma treenin igal päeval ca 10 minutit päevas, järgmisel nädalal suurendan aega jne jne. Ega siis saa kohe esimese laksuga vigaseks ennast ajada.
ja mis ma siis veel olen teinud? Käin koeraga kõndimas, just tulin olin ära 1,5 tundi.
ah jaa kõhulihased. Ma võtsin personaaltreeneriga ühendust ( kontakti leidsin siit kuskilt teemast) igatahes tema nüüd lubas mulle kava saata, seega saavad mu kõhulihased ka oma maffi kätte.

ja kõik see treenimine võtab mu päevas ehk 20 minutit, no hea küll 30 minutit.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell:Keskealisedwinking smiley
Saatis: pirle
Kuupäev: 12. December 2014, kl 12.25

KAALUTABEL

Kodukoht grinning smiley parandus tehtud, aga mis juttu Sa ajad, täitsa miinus ju winking smiley
Ann, no näed siis, tuligi ära ja väga kopsakas, ega see ei olegi nii raske smiling smiley thumbs up tubli!
Karuke,ja ongi 65 ees- palju õnne smileys with beer Üllatad täiega, lapselaps mõjub vist kaalule hästi winking smiley
Eelmine nädalal sai kaalunr. kirja pandud laupäeval, sel nädalal teen samasmiling smiley
Meie jõulud tulevad Norras . Hetkel päris segane aeg kuna elu läheb igapäevaga kiiremaks- peame asju hakkama pakkima- kolima, aga uut elamist veel pole. Siis veel tütre sünnipäevapidu jne. Kõike seda veel selle aasta jooksul- oeh eye popping smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.