Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: Eelmine123456Järgmine
Asukoht: 2 / 6
Re: Duell: jõulurõõm
Kuupäev: 11. October 2013, kl 08.33

Tere hommikust! Mina suutsin täna hommikul sisse magada. Kihutasin siis otsejonnest voodist kaalu peale, aga väikses majas jäi enne käimata. Siiski tulemusega rahul: 0,8 kg.

Tõstatan veel ühe teema: mida arvate vaikivatest duellis osalejatest? Ma saan aru, et ega reaalselt ei saa kedagi sundida kirjutama, aga mida annab see duellikaaslastele, kes näevad tabelist ainult numbreid? Tore oleks ikka suhelda omavahel.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Mammu8
Kuupäev: 11. October 2013, kl 10.26

Kadri eelmisest postitusest inspireerituna panen ka lõpuks veidi pikema jutu kirja. Mõttes on see juba ammu olnud aga jõuan nüüd lõpuks teostuseni, sest tõesti on tore lugeda teiste jutte ja suhelda.

Minu kaalulangetus sai alguse mais 2012, kaalunr oli siis u 75kg, kuid olin mõni kuu varem näinud korraks ära ka nr 79. Pikkust on mul küll ka 179cm, kuid peeglist nähtav pilt oli minu jaoks juba liiga vormikas. Trenni olen teinud kogu elu, viimastel aastatel väga stabiilselt kuni 5 trenni nädalas. Kuid allavõtmiseks mulle sellest ei piisa, nii liitusingi Kaaluabiga, mis mulle iseenesest sobib, kui olen järjekindel ja toitu kenasti üles märgin. Tookord võtsin väga rahulikult, kuid järjekindlalt alla, jaanuariks 2013 kaalusin 67kg. Kuid kevadel hakkas kevadväsimus ja suur trennikoormus tunda andma ning kaalujälgimine muutus väga-väga raskeks. Ei jaksanud enam üldse trenni teha ja oli väga suur ning kontrollimatu isu. Püüdsin asja siiski kontrolli all hoida, kuid kohati tulid sellised söömishood, mis lõppesid valutava kõhuga. Siis tuli veel aprillis peale nädalane reis euroopasse, mis möödus ka söömise tähe all. Nii see siis vaikselt tuli, lisaks erinevad suvised üritused,reisid ja nii see läks, et augusti lõpuks kaalusin 72kg. Nüüd olen ennast jälle käsile võtnud ja saanud argirutiini sisse ja selle ajaga on alla läinud 3 kg. Ennast ei näljuta ja kuna teen päris palju trenni, siis on ka kaloraaž suhteliselt suur u 1850kcal päevas. Praegu see toimib ja kaal läheb kenasti alla. Lisaks hakkasin juurde võtma C vitamiini ja magneesiumi koos B-vitamiinidega, et kehal oleks rohkem jõudu haigustega võidelda ja trennikoormusele vastu pidada.
Nagu ikka on ka minu jaoks nädalavahetused suureks proovikiviks, kuna juba klaasikest veini juues suureneb ka söögiisu ja hakkan näksima rohkem kui tarvis. Seega püüan praegu ka neid klaasikesi vältida ja ise autojuhi rollis olla nt. Nüüd teate enamvähem minu tausta ka. Olen väga rõõmus, et praegu kaal alaneb ja katsun võimalikult tasa ja targu võtta. Peaasi, et enam söömissööste ei kogeks. Nüüd ilmselt oskan neid ära tunda ning rohkem vältida ka smiling smiley

Tänane kaal oli kilo kergem, kui eelmisel nädalal: 68,9kg. Panen selle ja mõõdud tabelisse ka kirja.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Kuupäev: 11. October 2013, kl 10.53

Mammu8, nii tubli oled! Mina sooviksin saada mõtteid kaaluseisaku teemadel, sest olen rohkem kui pool aastat suhteliselt ühe koha peal tammunud või kõikunud siia-sinna. Samas ülekaalu veel tublisti, olen 163 cm ja tänase seisuga 69,3 kg, mis on isegi positiivne tulemus, suvepuhkuse ajal käisin 72-73 juures ära. Kõige parem tulemus, mida selle aja jooksul näinud olen, on 67,9 kg, kui sellest allapoole saan, siis võib hõiskeid kuulda smiling smiley Alustasin 2011.a. juulis 94 kg juurest. Mul on raskusi vedeliku tarbimisega, püüan selles osas usinam olla. Liikumist olen ka lisanud ja kaloreid püüan süüa normi piires. Päevikut enam ei täida, kuid arvestan koguseid peast ja järgin mitmeid toitumise reegleid samuti. sellega seoses teengi veel ühe ettepaneku: kaalutabeli teisele lehele võiks kirja panna nippe, mis kellelgi kaalu alandamisel kasuks on olnud või mida on kuulnud olevat (lähtudes realistlikest tervislikest asjadest). Rasketel hetkedel oleks hea lugeda ja uut inspiratsiooni ammutada, mida katsetada ja oma kehale sobivaks kohandada võiks. Edu kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: kalka
Kuupäev: 11. October 2013, kl 11.34

minul oli raske nädal. ja ka negatiivne.
kaalu tuli juurde terve kilo jagu. nukker.
71kg

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Kuupäev: 11. October 2013, kl 11.41

Kalka, pea püsti, järgmine on kindlasti parem.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: ursull
Kuupäev: 11. October 2013, kl 17.57

Eks ta vahva oleks, kui kõik sõna võtavad, mitte ei käi vaid numbreid salaja kirja panemas. Samas mõistan, kui alati pole aega pikemalt kirjutada, aga iga nädal väga sellist viilimist hea vaadata ei ole winking smiley
Et inimesi rohkem panna rääkima võiks tabelit täita vaid 1 inimene, kellele tuleb siia kirjutada, mis nädala tulemus on ja kuidas selleni see konkreetne nädal jõuti smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: anny22
Kuupäev: 11. October 2013, kl 22.32

Tere!
Minu seekordne kaal 66, 6 (+1, 2) tongue sticking out smiley
Ma väga vabandan, et pole teiega siin muljeid vahetanud, kuna teen seda telefoni kaudu, siis pole just väga mugav toksida... Ma kindlasti püüan pikemalt kirjutada, kui arvutisse saan. Seniks olge tublid!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Vurr
Kuupäev: 11. October 2013, kl 23.44

smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 11.10.2013 23.46.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Kuupäev: 14. October 2013, kl 09.41

Panen siia kirja reedese emotsiooni: hakkasin sõbrannale külla minema ja mõtlesin, mida selga panna, proovisin üht ja teist kleiti, küll ei sobinud üks asi, küll teine. Lõpuks mõtlesin, et vaatan, kui palju siis motivatsioonikleidil veel puudu on ja voilaa! Paras! Nüüd ma siis olengi hämmingus, ma kas ei oska mõõta või on üleöö mõõdud kahanenud, sest mõõtes pole ma erilist cm-kadu näinud. Hihii, nüüd tuleb uus motivatsiooniese leida. Päikselist nädalat kõigile! spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: ursull
Kuupäev: 14. October 2013, kl 10.15

See tunne on alati nii supper, kui mahud riietesse, kuhu ennem ei mahtunud.
Väga tubli oled Kadri!

Mul ka tavaliselt need motivatsiooniriided abiks. Eelmise aasta augustis ostsin reisil olles endale teksad, mis ei läinud kintsudestki üles, kui aasta algul lõpuks üle kintsude sai rebitud, siis keskkohast oli ikka mingi 7-8cm puudu, et kinni läheks.
Täna kannan neid teksasid täiesti vabalt ja pean otsima nüüd rihma peale, et üle puusade alla ei kukuks. Reedel sõidan Rootsi reisile, siis plaan endale uued motivatsioonipüksid osta.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Kuupäev: 14. October 2013, kl 20.29

Kuidagi vaikseks on siin jäänud, kõik pusivad uśinasti?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Kaasu
Kuupäev: 14. October 2013, kl 20.57

Mind huvitab, palju teil on päevaseks kalorinormiks ja kas sööte selle täis? Ma pole seda suutnud siiani täis süüa (kuigi jh, tasakaalus pole see kunagi olnud), ja arvan, et pingutan trenniga ka üle. Oehhh, üritan ikka iga päev natuke treenida, kasvõi pool h võimelda, lisaks muudele toimetustele. Ja ikka on mul kas valke või süsivesikuid liiga palju ja rasva liiga vähe sad smiley Mõtlesin juba kuskilt toitumis-ja treeningkava osta, aga ei raatsi ka eriti sad smiley
Kuidas on teil? Kas sööte kõik ilusti kalorinormi täis?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: kalka
Kuupäev: 14. October 2013, kl 21.23

kui motivatsiooniriided jutuks tulid....
umbes aasta tagasi sattusin "only" poodi ja nägin megailusaid teksapükse umbes 70% alega. imestus oli suur. jalga proovideski istusid kui valatult. niisiis ostsin ühe paari parajad ja teise paari number väiksemad teksad. 2 kuu pärast läksid jalga grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: ursull
Kuupäev: 15. October 2013, kl 05.37

Eks see päevane kalorinorm oleneb ju sellest, kuidas sa endale selle seadistasid, ehk mis eesmärk, mis ajaks ja kui tihti trenni teed.
Mul on päeva kaloraaz 1780, mis on pandud selle mõttega, kui teen vaid 2-3x nädalas trenni. Enam jaolt teen ikka rohkem, aga olen arvestanud aegajalt mind tabava laiskuskoefitsendi ka sisse winking smiley ja muidugi ma üritan neid kaloreid mitte tagasi süüa, mida ma päeva jooksul põletanud olen. Kuigi olen kuulnud siin ka teistsugusid lugusid, et inimesed söövad seda tagasi, aga ei näe pointi. Minul kaal sellega alla küll ei liikunud. Pigem hakkas tõusma.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Kuupäev: 15. October 2013, kl 10.11

Minul norm 1498, selle püüan ikka täis süüa (loe: püüan mitte sellest üle minna). Treeninguid mul sisestatud ei ole, kuna mul ei ole kindlat kava, kui palju nädalas treenin, lähtun enesetundest, kuid püüan ikka liigutada. Mul just süsivesikuid vähe ja rasvad ning valgud alati üle.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Kasss
Kuupäev: 15. October 2013, kl 10.24

Tere!

Mina kaloreid ei loe ja toitu ei märgi, sest mulle lihtsalt kohe üldse see kaalumine ja mõõtmine ei sobinud. See tekitas mulle lisastressi, mis väljendus sellega, et sõin ära ühe paki pähkleid, mida kirja ei pannud ... grinning smiley - ma tena, ma tean - petsin sellega vaid ise ennast ja ei kedagi muud. Samuti hakkasin nö profi pilguga koguseid hindama ja ilmselgelt polnud söödud kogused reaalsusega vastavad ja kaal ei langenud ning ise tegin endale peas etteheiteid.
Preagu ma arvan, et mu päevane kaloraaž jääb kuskil 1600 ja 1800 kcal juurde, aga kindel pole. Samas kaal langeb ja enesetunne on hea.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Mammu8
Kuupäev: 15. October 2013, kl 11.28

Hei,

Minu päevane kaloraaž on praegu 1856kcal. Trenni teen nädalas u 5 korda aga neid eraldi kirja ei pane. Trennipäevadele katsun ette antud kaloraaži täis süüa, teistel päevadel u 90%. Reaalsuses kipub nii välja kukkuma, et trennipäevadel tuleb mingi 85% täis (pole aega, päev läheb nii ruttu) ja siis nädalavahetustel üle 100%. Aga püüan end parandada smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Kuupäev: 15. October 2013, kl 18.38

Kas ma võin ka teiega liituda? Alustasin ka 2n tagasi, need kaalud saan sisestada smiling smiley

Parimat,
teie murjamikene

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Kuupäev: 15. October 2013, kl 20.14

Mina olen liitumisega nõus, tore oleks, kui foorumit ka siis lugemas ja postitamas käid. Mina samuti päevikut ei täida, arvestan peast, kuid mõte on hakata LCHFi (vähe süsivesikuid, palju valku ja rasva) toitumist rohkem katsetama. Kasss, ega Sa juhuslikult blogi ei pea? Ma olen palju häid retsepte leidnud, mõte on blogisse hakata ka lisama, kui katsetama hakkan, aga sellest juba siis, kui asi teoks saab. smiling smiley Hea oleks eestikeelseid blogisid ka vahelduseks lugeda, inglisekeelsed on toredad, kuid neil kipuvad paljud toiduaineid siiski teised olema kui meil. P.S kas kasutad ka mandlijahu ja muid jahusid täielikult nisujahu asemel? Kuidas pere sellesse suhtub? Kui Sa vastu ei ole, siis vestleksin sel teemal hea meelega pikemalt ja kuulaks pisut kogemusi, kui oled nõus, siis jäta palun oma meil või skype' privasse.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Kuupäev: 15. October 2013, kl 20.33

Tegelikult on nii, et ma olen enne sama teed juba käinud. Alustasin 2010 jaanuaris peaaegu 100kg pealt. Siis oli eelmärk saada kätte 75kg. Jõusdin tegelikult umbes 70ni - selle ühe aastaga. Siis aga tuli elus nii palju muutusi, et andsin alla - sest trenni ei saanud teha, joosta ei saanud jne. Nüüd olen valmis uuesti alustama. Kaalu poolest on nüüd keeruline jälle, sest nädal tagasi (pühapäeval) oli 80,1 ees. Praegu juba 79,1. Välimuse ja riiete poolest on ok - kõik läheb selga, aga enesetunne on halb, sest kaalu on palju. No kui arvestada, et möödunud on 3a, siis olen tegelikult ilusti kaalus püsinud. Lisakilod tulid selle suvega...

Blogin hea meelega... ka mu eelmine aastakäik on kirjas (pikk jutt... lugemine võtab aega winking smiley)
[www.fiile.ee] option=com_fireboard&Itemid=38&func=view&id=1470&catid=43&limit=20&limitstart=0

Praegu tahaks 60ni jõuda. Tean et 59 oleks ilus, sest seda on lihtsam kaaludes hoida.

Parimat,
Murjamikene

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Kaasu
Kuupäev: 15. October 2013, kl 21.31

Mul vist eesmärk liiga lähedale jah seatud, kuna kcal päevas ainult 1256 ja ma ei suuda sedagi täis süüa... Samas ma trenni teen ikka iga päev natuke, püüan kasvõi 15-20 min lihaseid treenida. Kuigi jah, mul käib automaatselt ka see terve päev (ntx kummardades või kükitades pingutan kõhtu, pliidi ees seistes tuharaid jne.). Samas mu kaal langeb ilusasti, täna näitas korraks isegi 64,5kg ära, see teeb 3,8kg kolme nädalaga. Kartsin, et sellise väikese kaloripiiriga läheb mu keha säästureziimile.
Ma ei teagi, mida nüüd siis ette võtta, kas liigutada eesmärki kaugemale ja süüa rohkem?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Kasss
Kuupäev: 16. October 2013, kl 08.18

Armas Kadri ja teised duellitajad!

Minu kõige suurem probleem LCHFiga on üksluisus - mul ei ole hetkel väga võimalik uusi retsepte katsetada ja seetõttu on mul pidevalt liha ja muna toiduks ja tomatid (neid viimaseid võin süüa kilode kaupa, aga hoian tagasi, sest ikkagi süsivesikud). Üldse olen üks vilets retseptide kasutaja - pigem vaatan neid ja kasutan nö idee tasandil, aga ise ma mingeid koguseid ei mõõda (soolaste toitude puhul) ja teen süüa loominguliselt. Olen paaril korral kasutanud kookosjahu küpsetamisel, aga kuna ma väga suur küpsetaja pole, siis pole ka väga suuri kogemusi. Pere on mul selline, et nad söövad vabamalt, aga eks ma ikka kasvatan neid ümber. Nemad lubavad endale ka magusat, kuigi ma püüan teha nii, et seda osakaalu ikka vähem oleks. Praegu oleme kehtestanud, et laupäev on magusa söömise päev neile ja siis nad ikka saavad oma komme ja kooke süüa.
Olen loobunud tööpäeva lõunatest ja võtan endale toidu kaasa, et võimalikult LCHF järgi toituda. Aga kindel on see, et see toitumine mulle sobib ja mu enesetunne on ikka palju parem.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Katrika
Kuupäev: 17. October 2013, kl 10.37

ehh, ma olin nii kindel, et täna kaalumispäev! alles siis sain aru, et neljapäev, kui läksin tabelit täitma ja vaatasin, et kell on pool 12 ja ma esimene sisestaja - et pole võimalik, et hommikul keegi teine pole veel sisestanudsmiling smiley nüüd siis tuleb täna veel tubli olla, et vähemalt tänahommikune tulemus oleks ka homme sama.

aga sõnavõtmiste teemadel - ma kahjuks ka üsna tagasihoidlik, kuna vaatan ka telefonist. imiku kõrvalt pole väga palju aega arvutis olla. olen proovinud ka telefonis toksida, kuid siinne lehekülje ülesehitus on selline, et minu telefoniga ei õnnestu kohe kuidagi normaalset teksti kokku saada (ma ei näe enda kirjutatut samal ajal kui toksin).
aga vähemalt korra nädalas andmeid sisestades püüan ikka kommenteerida, kuidas läinud on ja kui vähegi saan, tulen ikka ka vahepeal midagi rääkima.

aga homseni siis ja endiselt edu kõigile!winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Kuupäev: 17. October 2013, kl 12.48

Mul vist pole homselt midagi head oodata. Toitunud olen enam-vähem normaalselt, eilsel koolitusel väike patustamine, kuid õhtul piirdusin selle eest vähemaga. Mul on pigem see kuu keskpaiga probleem, kus kaal vist tõuseb veidi. Loodetavasti pole midagi väga hullu.
Rääkides LCHF-st, siis ongi vist ainuke normaalne lahendus söök kodust kaasa võtta, kui see võimalik on, sest olen kogenud, et ega paljudes kohtades väga sellealast valikut pole. Pakutakse ikka kartulit mitmel kujul või riisi. Isegi köögivilju ei ole sel ajal enam võtta, kui mina sööma lähen confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: ursull
Kuupäev: 17. October 2013, kl 18.57

Ma ei looda ka mingile kaalulangusele. Terve nädal olen põdur olnud ja paaril päeval ka palavikus olnud. Trenn on minimaalne olnud, vaid 4x20 mintsa umbes kõhulihaseid teinud ja graatsiaketast.
Üritan homseks terveks saada, kuna homme on Rootsi poole kruiisitamine ehk siis kõlab jälle kalorite poolest palju lubavalt winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: ursull
Kuupäev: 18. October 2013, kl 06.00

Tere!
Nagu arvata võib, siis midagi rõõmustavat mul öelda ei ole. Hoopis +300g.
Kui nädala algul võin isegi korraks kaheksat oma kaalul esimese numbrina näha, siis viimastel päevadel diivanil lebamine rikkus kõik ära. Noh tegelt rikkus haigus kõik ära, et ei liigutanud ennast ja lasin kehal puhata. Aga, eks ma üritan uuel nädalal uuesti.
Kõigile teistele palju ilusaid langusi!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Mammu8
Kuupäev: 18. October 2013, kl 06.21

Hei,

Minul sel nädalal ka midagi ülemäära rõõmustavat ei ole, 68,8, ehk miinus 100g smiling smiley aga no midagi seegi! Olin muidu tubli ja toitusin kenasti ning trenni tegin ka..Küllap siis iga nädal sellist langust oodata olekski liiast, senimaani ju kenasti alla läinud.

Kena nädalavahetust teile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: Kasss
Kuupäev: 18. October 2013, kl 07.48

Minul kahjuks seisab. Esimese nädala rõõm on asendumas väikese murega. Kas teen miskit valesti või kuidas edasi? Aga pead norgu ei lase. Mõttetöö käib ja ju varsti ka see oodatud tulemus tuleb.

Jõudu ja jaksu meile kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Kuupäev: 18. October 2013, kl 08.37

Hommik! Minul -200g, vähe küll, aga vähemalt liigub. Trennid on 0 olnud, seega pole ka midagi rohkemat loota. Alustasin teadlikumat teed LCHF toitumise suunal, eks näis, kuidas minema hakkab. Ilusat nädalalõppu (mis kahjuks ilma poolest nii ilus ei ole).

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: jõulurõõm
Saatis: anny22
Kuupäev: 18. October 2013, kl 14.00

Tere!
Mul ka kaal seekord seisab.. ehk 66,6 kg, nagu eelminegi kord.. lõppes õnneks see neetud "naistevärk", mis seekord kestis mingil seletamatul põhjusel 2 nädalat!!! Kuigi kasutan plaastreid, tekitas see minus veidike muret ja arusaamatust.. aga ehk kõik ok..
Kiirelt panen ka paar rida kirja, kui juba arvutis olen. Mina päevikut ei pea ja kaloreid ei loe. Söön seda, mida kodus on ja mida rahakott kannatab poest osta. enamasti on põhitoiduks kartul-kaste, vahel ka makaronid hakklihaga, vahel praekartul soolapekiga vms. Päeval, st tööpäevadel saan koolis süüa (olen õpetaja), on selleks siis supp või praad, kohvi joon suhkruta, kuid piim peab sees olema. Hommikuti püüan ikka alati süüa putru või ka vahel võileiba või praemuna. Sain (võitsin) omale ka kevadel(mais) facebooki kaudu toitumis- ja treeningkava, mida püüdsin hoolega järgida- selle tulemusel, läks mul esimese kuuga kohe -4kg (trenni ei teinud siis, vaid toitumisega). Suvel tuli paar kilo jälle juurde, millega nüüd jälle maadlen. Trenni teen nii, kuidas aega on ja võimalust. paar korda nädalas käin jooksmas, lisaks veel kaks korda nädalas tantsutrenn ja stretching.

Valikud: VastaOsunda
Kokku: Eelmine123456Järgmine
Asukoht: 2 / 6


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.