Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 18. March 2014, kl 22.38

Tere Moosi!! smiling smiley
Vurr, ma ei tea mis minuga täna toimus aga hommikust peale mötlesin vaid söögist. Vöib olla tuleb see sellest, et päris mitu päeva olen kaloraaziga miinuses olnud ja nüüd keha hakkas oma nöudma.
Olin täiesti teadlik neist kaloritest, sest ise tegin selle piruka. Ja täiesti süüdimatult pistsin kaks tükki nahka. Nüüd süda rahul ja tunnen ennast tugevana, et homme jälle tubli olla smiling smiley
Aga ärge teie seda kodus järgi tehke!! tongue sticking out smiley
Ja minu kohus on märkida, et enamusel meist on vee read kuidagi lahjad!! Miks nii??

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 18. March 2014, kl 23.19

.... et TOIDUTABEL oleks käepärasem leida


"Me suudame!"


smiling smiley smiling smiley smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 18. March 2014, kl 23.23

Pipu, Sul on jummmala õigus thumbs up ka minu vee rida on kesine. Ma lohutan ennast natuke sellega, et koos supivedelikuga venitan ma täna oma 1,5 L kokku ära , aga tegelikult oleks tahtnud ühe 600 ml teekruusi veel tühjaks juua. Tahtmine on üks asi... aga ainult tahtmisest jääb väheks- tuleb teostada ka smiling smiley
Mina olen täna pool õhtut külmetanud, istusin õhtul juba pleed ümber diivani peal.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 19. March 2014, kl 09.00

Hommikust, kaalusõbrannad! No täna õhtul on väike trenn kindlustatud: saab lund rookida. Eile sadas terve õhtu sellist laia lund, jõulutunne tuli peale kohe. Kui ilm on hea (tuult pole), siis mulle isegi see lumerookimine liigutamise mõttes meeldib, kuigi ei saa mainimata jätta, et kevad võiks ka juba tulla smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 19. March 2014, kl 09.04

No nüüd jõudis meile ka lumi. Lootsin juba, et pääseme ja saame kevadet nautida. õnneks ei ole nii palju, vaid 5 cm smiling smiley.
Tegin enda jaoks jälle avastuse. Kui ikka mitu päeva kaloreid täis ei söö, siis kaal ka ei lange. Kui siis minimaalselt või pigem tõuseb. Eile sõin lõhki ja kaal kukkus ilusasti kohe. Jälle targem smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 19. March 2014, kl 09.28

Pipu, ma olen sama täheldanud, ei ole mõtet vähem süüa. Lisaks ma ei ole üldse kindel, kas see nädala lõikes arvestamine midagi annab, pigem on vist ikkagi nii, et kui lähebki mõnel päeval üle, siis järgmistel tavapäraselt süües läheb kõik jälle normi. Hakkan seda teed katsetama, sest ei ole loogiline, et kui ma ühel päeval sööngi ära kogu nädala süsivesikute normi, siis ülejäänud aja nälgin selle arvelt ja keha ei saa üldse "kütust". Elame-näeme, mis toimuma hakkab.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 19. March 2014, kl 09.32

Pipu ei taha su rõõmu rikkuda, aga tavaliselt tulevad kaalu kõikumised tagant järgi, niiet arvan, et tänane kaal kukkus sul sellepärast, et sa eelmised päevad kaloreid täis ei söönud ja nüüd homme ülehomme tõuseb jälle sellepärast, et sa eile lõhki sõid...
Ma tõesti loodan, et eksin....aga vaatame mis su kaal teeb...ootan juba huviga smiling smiley

Meil ka paar cm lund ja tuju kohe läheb ära...oleks siis palju, oleks rookimise rõõmgi smiling smiley

Vurr, sa pead nüüd rohkem riideid selga panema, et soojem oleks...rasvakiht ju järjest väheneb spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 19. March 2014, kl 09.34

Mul tuli meelde, et Annn küsis hapukapsasupi kohta... smiling smiley Mul söövad kõik teised pereliikmed ka hapukapsasuppi smiling smiley Ainuke "vaikiv tingimus on", et see ei ole pekitükkidega grinning smiley Kusjuures mina ise võiksin süüa ka sellise hea soolase pekiga. Hea soolase peki alla mõtlen siis seda, et tegemist ei ole mingi kallerdava pekiollusega ... AGA ma teen ise oma suppe alati puhta taise lihaga, sest mulle ei meeldi see supi peal ujuv rasvakiht, eriti kui supp külm on ja rasv ära hangub smiling smiley
Tean, et keha vajab oma toimimiseks ka rasva, ... aga ma arvan, et mitte tingimata just seda keedetud sealiharasva winking smiley

Kadri, sinu teema on see "rohkem rasva". Sul on kindlasti käepärast paar head artiklit rasva kasulikkuse kohta .... smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 19. March 2014, kl 09.41

Annn, mul alles enne magama minekut "plahvatas", et kui ma kapsasupi keema panin, siis tegin ma pooled aknad elamises selle mikrotuulutuse peale lahti ja panin sundventilatsiooni huugama, et veaks kapsasupi lõhnasid välja. Eks see tõmbaski toas temperatuuri alla veidi. Küll aga pean tõdema jah, et olen "tänu" vähenenud rasvakihile muutunud veidi külmatundlikumaks. Õnneks on see, et tänu vähenenud kaalule on joped niipalju mulle suured, et võin vabalt lisakihi riideid alla panna ja joped on ikka veel normaalselt seljas ( ei ole nii pingul, et vaevu vea jopel lukk kinni smiling smiley )



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 19.03.2014 09.41.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 19. March 2014, kl 10.08

Meie läheme ka laupäeval lennusadamasse,nii et ootan tagasisidet selle kohta kuidas oliwinking smiley
Minu kaal millegipärast tõuseb,kuigi olen punktidest kinni pidanud.Lisaks on mul pidevalt tunne,et söön liiga vähe nende järgi.Tahaksin uuest nädalast proovida 1600kcal söömist.Teie kui targemad - kui on kindel päevane kcal hulk,siis kas see tuleks IGA PÄEV täis süüa? Vahest ei ole kõht üldse tühi ja siis tulevad 1300-1400kcal päevad hulka aga äkki peaks siis nt pähkleid sööma,et ikka norm täis tuleks?Hetkel ju nii,et söön paar päeva rohkem,siis paar päeva vähem ja 3 päeva vaid normi järgi ja sellega tulemusi pole,kuigi nädala lõikes on kõik ok.Kardan väga,et olen oma keha juba üle aasta nii toitudes sassi ajanudsad smiley
Hapukapsasupp on nämma.Peaks ka tegema smiling smiley

Ja teretulemast Moosi!smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 19. March 2014, kl 11.35

Hatugirl, mina arvan, et sa peaksid esmajoones muretsema sellepärast, et millest sinu kalorid tulevad smiling smiley

Ma võtan Sulle näitena Sinu eelmise nädala:

Reede- 1877kcal. Sellest 843 kcal ( kukkel, kommid, koogitükk, napoleon, alk)
Laup.- 2197 kcal. Sellest 1738kcal ( hamburger, šok., kukkel, hamburgerisai, torditükk, alk, mitmeviljakukkel)
Pühap. 1678kcal. Sellest 1056kcal ( hamburgerisai, koogitükk, kukkel, kukkel, alk)
Esmasp.- 1534kcal. Sellest 406kcal ( kukkel, 2 pannkooki, tl moosi)
Teisip- oli OK
Kolmap. - 1310kcal. Sellest 410kcal ( küpsis, kukkel, saib, saib)
Neljap.- 1255kcal. Sellest 688 kcal ( saib, küpsis, sai, sok.kreem, kukkel, makaronid)

---------------------
Nädala jooksul tarbisid Sa 11551 kcal, sellest 5145 kalorit tuli eelpool mainitud toiduainetest. See on peaaegu pool !

Arvan endiselt, et kuklid-sai-koogid- kommid- ja ka alk. ei ole kaalulangetaja parimad sõbrad. Ma ei arva, et neid peab 100% vältima, kuid kindlasti ei tohiks nende tarbimise hulk olla 50% kõigest.

Usun, et toitumisspetsialistid viskaks veel midagi sinu menüüst välja , aga ma ei hakka äärmustesse langema smiling smiley


Ausalt öeldes tuli mulle isegi natuke üllatusena, et Sa niipalju nendest kuklitest toitud. Üks asi on päevakaupa jälgida, teine asi on niimoodi nädalapildis vaadata. Arvan, et see on esimene asi mida sa peaksid ise veidi üle vaatama.

Äkki on sellisest "puust ja punaseks" variandist kasu smiling smiley



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Vurr 19.03.2014 11.38.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 19. March 2014, kl 12.10

Tere päikeselist päeva kõigile!

Avaldan ka arvamust- kindlasti on vahe toidust saadavatel kaloritel ehk mida süüa. Mind paneb mõtlema lause, et oled see, mida sööd. Kindlasti aitab minul selle lause ettekujutamine teha keha ja kaalu jaoks kergemaid valikuid.
Ma ei oska midagi arvata kindlasti kalorite täissöömisest. Ise lihtsalt jälgin, et ei nälgi, vedeliku ja vee tarbimist ja väldin õhtust söömist. Siis ju enamasti ei kuluta ära, kui just öö läbi ei tantsi.. smiling smiley
Minul endal see teema, et istun homme õhtul laeva ja tagasi laupäeval. Kuidas kaalu numbriga? Kas ütlen homme hommikul või jääb pühapäevaks?? Ise arvan, et pigem homme, pühapäev jääb kaugemale..

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 19. March 2014, kl 12.59

Kuna saib koosneb 100% rukkijahust,siis sellest ma ei kavatse loobuda.
Hamburger on selline asi,mida kodus teen kord mitme kuu tagant.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 19. March 2014, kl 13.45

Ma arvan, Hatugirl et püüa jah esialgu selliselt, et päevanorm oleks enam-vähem ühesugune, ega see kerge pole, sest päevad pole vennad. Aga siis ehk saad aru, kuidas see kalorinorm Sulle sobib. Ja kindlasti vähenda nisujahu ja suhkru osakaalu oma menüüs, kui Sa ei taha Saibist loobuda, siis jäta mõni koogitükk söömata, sest see sisaldab nisujahu.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 19. March 2014, kl 14.52

ma ei tahtnud enne üldse kirjutada, et peab 100% vältima. Mõtlesin, et ei pea 100% vältima , aga nende osakaal ei tohiks olla ka 50% smiling smiley smiling smiley smiling smiley

Arvan, et Sa ( Hatugirl) peaksid endale ise mõned eesmärgid püstitama. Ja mitte seda eesmärki ei pea ma silmas, et juuli alguseks miinus kümme kilo , vaid et kuidas samm haaval selle miinus kümneni jõuda.

Kindel on see, et kogu asja "võti" on toitumises !

Viga võib otsida vähe söömisest, palju söömisest, valede asjade söömisest. Kõigile inimestele ei pruugi üks ja sama valem kehtida. Igaüks peab oma valemi ise välja selgitama. Tänu toidutabelile on võimalik meil siin seda proovida koos teha. Kuid muutusi oma toiduainete real saab teha ainult igaüks ise smiling smiley

Kindlasti peab ka vähe söömist väga pingsalt jälgima, sest inimorganism on peen värk ja kui me püüame teda hakata liigselt näljutama ( sest nt. isu ei ole) siis ta võtab kasutusele vastumeetmed ( mida nimetame säästureziimiks).

--------------------------------------------------------------------
Nii nagu ei kogune need suured ülekilod meile üleöö, ei lähe need suured ülekilod ka üleöö ära.

Tulevad "tasa ja targu" ning lähevad ära ka "tasa ja targu".

... või siis, et süües nad tulid, süües lähevad ka - ainult, et tuleku ja mineku söök ei saa olla üks ja sama winking smiley



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Vurr 19.03.2014 14.54.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 19. March 2014, kl 15.47

Ahjaa, Vurr, rasva kasulikkusest (kasuliku rasva) on nii palju räägitud, et piisab sellest, kui mõni märksõna internetti sisse toksida ja võib lugema asuda. Eks sellegi teemaga ole nii nagu iga teisega, mida keegi tahab uskuda, mida mitte.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 19. March 2014, kl 16.36

Kadri, tead, eks see on alati nii, et "kes otsib, see leiab". Aga tihtipeale ei viitsita otsida smiling smiley Sellepärast ma mõtlesingi, et äkki Sul on mõni lemmikartikkel smiling smiley Kui artikkel ette "pistetakse" siis võibolla vaevutakse lugema ka winking smiley Inimesed on ju erinevad. Mõni võtab asja ette, loeb, uurib, ei pea paljuks ka loengutesse minna ja vaat et leiab "asjast" omale kutsumusegi. Teine proovib ühte "miinus 10 kilo kiirdieeti" ja ühtesid "näljapeletamise imekapsleid" ja otsustab, et ta on lootusetu juhtum- ta on kõike proovinud , aga mittemiski ei aita smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 19. March 2014, kl 17.46

Pipu. Vaatan, et Sul tänases menüüs "sünnipäevalaud" 1000 kcal. Kas see oli kodune pidu või tööjuures või ... Kuidas hindad enda oskust sünnipäevalauas "toimetada" ? Kas valisid seda mis on lahjem või läksid loosi siiski hea, parem ja rammusam smiling smiley
Kuna ma ei tea mis sorti sünnipäevalauaga tegu oli, siis küsimused on huupi ?

Äkki paned toidutabelisse kirja, et millest see 1000 kalorit tuli. Oleneb söögikraamist... tordi-kringliga tuleb 1000 väga kergesti smiling smiley

Mind just huvitab see, et kas me tasapisi õpime natuke loobuma või oleme korralikud, korralikud, korralikud ... ja siis "laseme minna". Huvitab just sellepärast, et selle sama küsimuse ees oleme me ka siis, kui ükskord oma ideaali oleme saavutanud ja peaksime hakkama ilma toidupäevikuta hakkama saama smiling smiley

Loodan, et saad aru , millest minu huvi on tingitud smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 19. March 2014, kl 19.53

Vurr,sattusin täiesti juhuslikult nn. kohvile kui kliendile torti läksin ära viima ja nii ma siis maitsesin 1000 kalori eest kraami grinning smiley. panin täiesti huupi kalorid kuna kaaluda ju ei saa küla peal. Kõike proovisin ehk siis tükk kreveti pirukat, tükk hakkliha pirukat ja lõpuks tordilõik. Pirukate kaalu ja kaloraazi tean umbkaudu, sest eile õhtul tegin just samalaadset pirukat lõhest. Tordi kalorazi võtsin aga ampserist. 200gr ca vahukoore-maasikatorti annab pea 500 kcal.
Nüüd siis õhtu ja hakkan oma juurikasupiga maiustama tongue sticking out smiley. Pool potikest kõigest 85 kcal grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 19. March 2014, kl 19.54

P.S. Päris minna ei lase, sest õhtu veedan tagasihoidlikult tongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 19. March 2014, kl 21.13

Pipu, tubli siis kui suudad õhtul piiri pidada smiling smiley
Hatugirl sulle oleme me juba tükk aega rääkinud, et koogid, alkohol halb on...peaksid seda juba ka ise teadma. Kalorid on jah hea täis süüa, vähemalt algul kui katsetad palju sinu jaoks kaloreid ok on. Hiljem võid mängida.
See eelmise nädala menüü mille Vurr välja tõi on küll.... kui seda ise vaatad siis saad ka aru miks kaal ei lange.

Ja kus on meie Moos?
Kas midagi juhtus, et sa meiega ei suhtle või valisid vale duelli?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: moosi
Kuupäev: 19. March 2014, kl 21.44

Moos teeb päeval tööd smiling smiley
Täna oli ilus algus päevale. Kaalul oli ees uus ja väiksem kümneline!
Aga võimalik, et on siis vale duell, sest ma vaevu suudan ühes kohas oma toidupäevikut pidada, kahte kindlasti mitte. Kuidas te seda toidutabelit täidate?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 19. March 2014, kl 23.09

Moosi, kas sa eelnenud jutud lugesid läbi smiling smiley Mina ka kirjutasin Sulle sellest toidupäeviku täitmisest. Tegin Sulle isegi rea, et saaksid proovida ja küsida...

Meie toidupäevik on n.ö. garantii , mis ei lase rööpast välja libiseda. Ja hea eesmärgi nimel oleme me kõik nõus selle toidupäeviku jaoks jupikese lisaaega oma väärtuslikust ajast kulutama smiling smiley

Meie hulgas on enamusel kodus ka aeganõudvad väikelapsed ja viiel meist on 3 või enam last, aga me oleme tublid ja me saame selle ühe lisatabeli täitmisega hakkama, sest me tahame oma kilodest lahti saada ! smiling smiley smiling smiley smiling smiley

-------------------------
Usun, et ka Sina saad hakkama, kui Sul on kindel soov oma lisakilodele "hüvasti" öelda smiling smiley



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Vurr 19.03.2014 23.10.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 19. March 2014, kl 23.10

Moosi, ma mitte üldse paha pärast, aga usun, et oled juba aru saanud, et me oleme siin kõik suured jutustajad ja tahame samasugust jutustamist ka vastu saada, me ei lepi sellega, et ainult reedeti kaalu käime üles kirjutamas. Muidu meil siin see asi lihtsalt vaibuks...
Sellepärast kirjutasin ka, et räägiksid endast, kas kodune/tööl, palju lapsi, kui vana jne. Sa oled uus ja me tahame sinult palju küsida ja tahame, et sina ka palju küsiksid smiling smiley
Mõtle, kas viitsid pidevalt meiega suhelda? smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 19. March 2014, kl 23.20

Lisan siis igaks juhuks veel Moosi jaoks , et kui täidad igapäevaselt Kaaluabi päevikut, siis ei nõua meie duelli toidutabel mitte mingit lisainformatsiooni otsimist, kõik vajalik on KA päevikus olemas, vaja lihtsalt ümber kirjutada. Kaalumise rida on iga päeva hommikul küll olemas, aga see on ainult neile kes tahavad kaaluda tihemini kui reedel, igapäevane kaalumine ei ole kohustuslik !

Vaata ja mõtle.

smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: moosi
Kuupäev: 19. March 2014, kl 23.31

Oh teid küll, hirmutate mu ära. Mina ka paljulapseline, käin tööl ja koolis ja ei julge küll pead anda, et kogu aeg suudan "levis" olla. Kahju. Eks ma siis piilun niisama ja kujutan ette, et ma osalen duellis smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 20. March 2014, kl 07.57

Moosi, äkki teeme vastupidi, et Sa vähemalt proovid "levis" olla ja toidutabelit täita. Ning kui siis ikka arvad/tunned, et ei jaksa meie kirjutisi lugeda/kaasa mõelda või pole toidutabelist midagi kasu, siis jätad asja katki ?! smiling smiley

Algus juba tehtud, proovi vähemalt nädalakenegi smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 20. March 2014, kl 08.06

Moosi me ei taha sind üldse ära hirmutada smiling smiley lihtsalt meie duell ongi selline teistsugune...mulle just näiteks meeldibki see, et ei lasta ära kaduda ja peab koguaeg "levis" olema.
Saan ka aru, et sul siis võib tõesti raskeks minna kui töö, kool ja palju lapsi.

Siin foorumis on ka palju teisi duelle, kus näiteks saab ka ise igal reedel enda kaalu kirja panna või siis käidki ainult reedeti enda nädalast natuke midagi kirjutamas ja kirjutad ka kaalunumbri...seal on ka juttu vähem, niiet lihtsam järgi lugeda.
Meil näiteks on juba juttu nii palju, et kui paar päeva siin ei käi ja järgi lugeda ei jõua siis ongi raskem....ja meil on siis tunne, et ei olda 100% meiega.

Niiet mõtle, meie juures võid sa ikka käija ja ka julgelt kaasa rääkida...kui aega saad... vastame su küsimustele hea meelega smiling smiley
Lihtsalt kui sa oled meil tabelis, siis nõuame sinult 100%

Uuri siis veel ka teisi duelle, ära ainult üksi jää, üksi on väga raske smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 20. March 2014, kl 08.08

Vurr, jõudis juba parema plaani sulle välja mõelda...tõesti proovi nädal aega...reedest alustame ja kui ei jaksa ikka, siis vaatad teisi duelle smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 20. March 2014, kl 09.16

Mina alustasin "oma" päeva täna hommikul vahukoorega grinning smiley Lapsed tegid eile õhtul tarretist ja hommikul peale pudru söömist alustati nende tarbimist. Selgus üks kurb tõsiasi. Olen ostnud lastele varem seda "pudelis vahukoort", mida on kihvt magustoidu peale lasta. Tegelikult aga mulle väga mõte sellest aasta aega pudelis säilivast vahukoorest ei istu confused smiley seega ostsin siis seekord neile seda päris vahukoort. Lisasin vahustamisel suhkrut ja puha ... aga lapsed maitsesid ... ja eelistasid seepeale süüa tarretist ilma vahukooreta. Hmmmmmm...`? Vastlakuklite vahukoor on küll hästi "loosi läinud" confused smiley Ütleme nii, et tegi natuke hinge täis
tongue sticking out smiley... ei tea kas ma pean minema tordipritsi ostma või ... äkki siis maitseb teistmoodi smiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.