Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 23. March 2014, kl 16.42

Hatugirl, kahju sad smiley keegi ei saa sind peale sinu enda aidata...
Ära sa siis nüüd käega löö, pusi üksi ikka edasi smiling smiley edu sulle!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 23. March 2014, kl 17.03

Et toidutabel oleks käepärast võtta ....

"Me suudame!"

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 23. March 2014, kl 19.17

Mina täna vist rohkem ei julge süüa, sest eile öösel tegid vanemad tüdrukud mul sellist okserallit, et äkki mul tuleb see öösel see läbi teha....

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 23. March 2014, kl 19.29

KurrNurr... ma hoian pöialt, et äkki sa pääsed "sellest" rallist... see nii jube sad smiley Vaatasin, et oled 3in1 -i joonud. Mulle see maitse poolest hirmsasti maitseb, aga no kaloraaz jätab soovida, lihtsalt ei raatsi selle peale kaloreid kulutada smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 23. March 2014, kl 21.43

Õhtuks sõin näpuotsatäie pähkleid ja kuna otsisin pähklite "kasulikkuse " erinevusi, siis panen siia ka lingi lugemiseks...

Toidutare: Millised pähklid on kõige tervislikumad?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 23. March 2014, kl 23.51

Hei, jõudsin ka lõpuks levisse ja täitsin oma tühjad read toidutabelis ka tagantjärgi ära. Olin siis nädalavahetusel maal ja nagu ikka, külas pole võimalik alati kõige tervislikumaks jääda, nii ka seekord läks "pisut käest". Homme siis uue hooga ree peal.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 23. March 2014, kl 23.51

Ahjaa, Annn, meil maal omal lehma ei ole, aga piima ostetakse tuttava taluniku käest. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 24. March 2014, kl 07.08

Pähklid.... Ma ka sõin eile mõne ja kirja panin ca 50g . Ja jälle suudeti mind üllatada kaloritega. 100 g pähklitest saab 630 kcal eye popping smiley
ja kaaluga olen ka tülis.confused smiley tõuseb ja tõuseb.... Süüdistan selles närvipõletikku , mis mind juba pea 2 nädalat piinanud on. Täna otsustasin ka arstile minna. Ehk saavad mind aidata.
Kas teie ei tea mingit head nippi kuidas ravida ennast?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 24. March 2014, kl 09.06

Pipu, ravimise kohapealt ei oska nõu anda võibolla keegi teine on targem selle kohapealt. Arvan, et igasugused närvipõletikud ( eriti kui nad on juba mitu nädalat piinanud) peab ikka arst üle vaatama ... Loodan, et saad arsti juurest kiiret leevendust smiling smiley
Pähklid on jah väga väga kobeda kaloraaziga. Soovitaksin need alati kaalu pealt "läbi lasta", sest ka 10 grammine eksimus "maksab väga palju kaloreid" winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 24. March 2014, kl 11.15

Kiiret paranemist, Pipu!

Mul hakkab vaikselt peas üks idee tekkima: olen hästi palju lugenud erinevate toitumisstiilide kohta ja kuna minu praegune menüü põhimõtteliselt välistab suures osas süsivesikud, mis võibolla suures plaanis ei pruugigi tervislik olla ja kuna see on alles nii uudne lähenemine, et pikaajalised uuringud puuduvad, siis mõtlesin, et olukorra leevendamiseks prooviks esialgu nädal aega toortoitumist teha (juurviljad+puuviljad+pähklid+seemned ja igasugune töötlemata toit). Kindlasti saab sellise toitumisega palju vitamiine ja saaks pisut leevendada valgu ületarbimist. (Muide, lugesin kuskilt, et kes kõhukinnisusega hädas on, siis see võib ka olla valgu ületarbimisest tingitud). Kuna mees sõidab pühapäeval nädalaks välismaale, siis oleks mul hea toimetada-katsetada. Mida teie toortoitumisest arvate, kas olete lugenud selle kohta? Mulle tundub see nii põnev ja avastamata maa. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 24. March 2014, kl 11.25

Pipu, mina ka ei oska sind aidata.

Pähkleid ei julge väga koju osta, ei oska neid nt. 10 kaupa süüa...kui tean, et nad mul kuskil on siis krõbistan ikka ära, parem siis ei ostagi, kuigi tean, et väga kasulikud.

Toortoidust olen ka vaimustuses, eriti kui selle kohta jälle lugema satun. See tungub nii õige ja loogiline smiling smiley kahjuks perega elades ma ei suuda nii süüa. Kunagi tahaks katsetada küll, nt. suvel, kui on oma aiast kõike saada smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati annn 24.03.2014 11.27.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 24. March 2014, kl 11.36

Ma ei ole otseselt toortoitumise kohta lugenud, aga päris võõras sõna see minu jaoks ei ole, kuulnud ikka olen smiling smiley smiling smiley Ma arvan, et muidugi katseta thumbs up ja jaga meiega ka seda "teemat". Kui minu isiklikku arvamust küsida, siis kui ma peaksin valima kas LCHF-i või toortoitumise katsetamise vahel, siis oma praegusete olematute teadmiste juures kõlab mulle toortoitumine "paremini", sest ma ei ole päris kindel, et kas süsikate vältimine ikka on see päris tervislik valik. Üks asi on nisujahu-ja suhkru süsikate vältimine, teine asi on puu-ja juurvilja süsikate vältimine ... Eks vältimist saab ka harrastada erinevates piirides jne, kuid jah, kui minu arvamust teada tahta, siis pigem vist toor.... smiling smiley

Ja kuna Sul see "teema" käsil, siis kui satud mõne hästi kirjutatud eesti keelse artikli peale, siis ära hoia ennast tagasi linkkamast winking smiley

Tegelikult on nii, et ega ma ei ole omale internetti tellinud "ainult Kaaluabi paketina" ( st. et mu internetipakett ikka lubab mul endal ka googeldada winking smiley winking smiley winking smiley ) , aga kuna ma täna-homme ei ole "igavusse suremas" , siis pole mahti väga sügavuti asjasse sukelduda smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 24. March 2014, kl 12.35

Kadri, väga põnev.. minu lemmikteema smiling smiley
Eks alati sellised asjad on äärmused ja keegi ei tea, kuidas need erisöömised sobivad.. kuni ei ole omal nahal proovinud smiling smiley Maailmas on nii palju kasulikke asju ja mida kõike veel, aga kas nad ka mulle sobivad, see tasub ise järgi proovida. Mulle sobib selline 80/20 variant kõige paremini.
Töötlemine on nii öelda toores veel kuni 45 kraadi juures.
Jään huviga kogemusi ootama.

Eile ikka jooksma ei jõudnud, hoopis lapsega basseini kui igal pühapäeval smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 24. March 2014, kl 13.33

Väga super, tänud julgustamast! Vurr, hihii, see "Interneti Kaaluabi-pakett" oleks päris huvitav grinning smiley Väikepäike, ma ise usun ka rohkem sellesse 80/20 varianti, sest paratamatult näiteks lihast päris loobuda ei tahaks ja eks neid asju ole veel. Toortoitumisest räägib oma kogemuse põhjal näiteks paradiisimaitse.ee blogi, siin on väga palju huvitavat ja kasulikku infot ka just selle poole pealt, et autor leidis läbi katsetuste, et 100% toortoitumine talle ei sobigi, juttu on ka toitumishäiretest ja sellest, kuidas üldse söömise teemale mõistusega läheneda, hästi huvitav lugemine.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 24. March 2014, kl 13.44

Just nimelt, ise hindan väga tema julgust ja ausat lähenemist teemale. Müts maha!
Läbi sellise arutelu tekibki äratundmine, et iga inimene on täiesti ainulaadne ja ühte valemit, mis kõigile töötab, ei ole. Tuleb leida see, mis sobib.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 24. March 2014, kl 14.40

Täpselt. Minu jaoks teeb toortoitumise pisut keeruliseks see, et osade puuviljade vastu (õun, pirn...) olen allergiline. Kuna mul on arukase õietolmu allergia, siis sellega on teatud toiduainete suhtes ristallergia. Eks ma pean proovima, mis mulle sobib. Nädalavahetusel sai banaan+mango+kookospiim kooslust proovitud, see töötas küll ja samas on väga edukalt võimalik ju juurviljadest smuutisid teha nii et katsetamispõld on kindlasti lai.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 24. March 2014, kl 15.14

No nii, öö otsa siis iiveldasin ja magasin kauss kaisus, hommiku oli veel palavik ka ja nii ma siis tööle läksin....päeva peale hakkas juba päris hea, lõunaks olin ikka juba nii nälgas, et üritasin juba süüa ja igatahes senini on sees püsinud......palavikku ka enam pole.

Toortoit....jaaaa, aga mina vist ei suudaks...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 25. March 2014, kl 09.06

KurrNurr, loodan, et see oli Sul üheöö "ralli" ja nüüd kõik see õudus möödas.
Kadri, ma lugsin eile selle sinu antud lingi alt teema poole peale , aga siis tuli midagi vahele ja polnud aega lõpuni lugeda ... aga teen seda. Kuidas Sa oma üleminekut ühelt "stiililt" teisele planeerid ja kas peale üle minekut hakkad toidutabelis kaloreid lugema ja "väikselt" süsikaid kõrvale ( nagu mina ja KurrNurr märgime) või ... mismoodi ise mõtled ?

Ostsin eile poest Uvic-i veiselihasülti ( sellest vist keegi rääkis siin ka varem !?). Kaloreid sellel ainult 55kcal/ 100g kohta , ... aga minule maitseb siiski see oskari sealihasült veidi rohkem. Ostsin kaks karpi, teine veel söömata. Eks teist süües keskendun veelkord maitsele ja kaloritele, et järgi mõelda... kumma ma järgmine kord korvi tõstan winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 25. March 2014, kl 10.56

Arvatavasti küll, tahan näha, kuidas kalorite ja süsivesikute omavaheline seos on. Pean hakkama toidukorvi osas kõvasti ette mõtlema, sest külmik tuleb täis varuda enne mehe äraminekut, meil pole poodi läheduses ja ma ei tohi ise rasket kraami tarida ka. Pähkli- ja seemnevarud on olemas, kala, puu- ja juurvilju läheb rohkesti tarvis. Peangi uurima, mis täpselt veel lubatud on smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 25. March 2014, kl 11.29

Kadri, Sul on need "nagu uue alustaja" mured, ei tea mida poest võiks ja peaks ostma ... hi-hii smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 25. March 2014, kl 11.56

Just-just! Lugemist ka jälle: 14 parimat toitu, mis kaalulangetust toetavad

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 25. March 2014, kl 12.07


Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 25. March 2014, kl 15.00

Annn, vaata vahepeal toidutabeli rida nr.324 ka, seda nädalat on veel ainult tänane õhtu ja 2 päeva veel, siis on toidunädal läbi smiling smiley Ma hirmsasti tahaks sinna tabelisse ikka seda nr5 kirjutada.... ja mitte teiste numbrite taha, vaid ikka sinna esimesele positsioonile smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 25. March 2014, kl 19.29

Oi, ma tahaks ka seda 5 uuesti näha, aga ei teagi kuhu mu tahtejõud on kadunud...
Mingid pahad näksimised on tulnud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 26. March 2014, kl 07.46

Annn, ma tean, et Sa tegelikult kaalud ennast peaaegu iga hommik vist.... mis Su kaal näitab. Kas on 5-e suhtes natuke "lubav ka" või tiksub tibusammudega tuldud teed tagasi ?

Ma peaks enda kohta ütlema, et mul ei ole otseselt mingeid kiusatusi ja ei ole tunnet, et oleks raske oma normist kinni pidada. Eile õhtul käis korra peast läbi mõte, et võiks ju õhtul "üleliigsed" kalorid sealt tumeda šokolaadi karbist võtta , siis aga mõtlesin, et ma ikka ei taha endale rumalat harjumust ( sry, kui kedagi riivab) iga päev mingi komm või maiustus põske pista. Täna söön 50 kcal eest, kuu aja pärast 100 ja aasta pärast juba 200 eest. Pigem mitte. Paar korda nädalas tükike... aga mitte iga päev ! Tundub, et see vist peab paika, et šokolaadist süsikate ammutamine on sõltuvushaigus smiling smiley ...ja kuna ma ei taha omale seda sõltuvust, siis püüan ennast magusaga "teadlikult" mitte lähendada smiling smiley

Tahtsin küsida, et kas keegi teist harrastab sagedast toitude aurutamist ? Ma sain endale aurutamise poti. Mõtlesin, et kuidas te maitsestate neid aurutatud asju. Nt. kartuleid keetes panete soola ju vette, ... aga aurutades ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 26. March 2014, kl 08.45

Väikepäike... mäletad Sa, kas 20.märts on Sul kõik kirjas või jäi kirjutamine pooleli ? Ma ei eelda, et Sa tagantjärgi peaksid mäletama, kas, mis ja mida smiling smiley vaid, et kas tuleb meelde, et kas nii oligi või jäi mingi põhjusel poolikuks ? Mõtlesin , et kas saan 7 päeva keskmise kirja panna või mitte smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 26. March 2014, kl 09.09

Kaalun jah iga hommik ja tulen sealt ruttu ära, sest see nr. mis vastu vaatab on kole...täna oli 61.2 sad smiley loodan, et reedeks jääks nulligi, miinust ma enam ei looda.

Aurutanud ma kunagi pole.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 26. March 2014, kl 09.14

Mul seisab kaalunumber sama koha peal pühapäevast saati, mõtleb vist elu üle järele. Kardan seda toortoitumist suure süsivesikuhulga pärast, mine tea, kuidas keha sellele reageerib. Ma ka aurutanud ei ole, aga see on üks tervislikumaid toiduvalmistamise viise, nii et tuleks kasutusele võtta.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 26. March 2014, kl 09.25

Annn.... tegelikult ju ei saa otseselt öelda, et Sa oleksid nüüd väga kohutvalt palju lõhki söönud. Paarsada kalorit nädala peale. Selge on see, et see ei peaks ju tähendama kilost kaalutõusu. Ok, eks tegelikult ei peagi neid vahekaalumisi sama palju "südamesse võtma" kui reedeseid numbreid. Vaatasin sinu toidupäeviku ridu. No, nagu tavaline inimene ... smiling smiley , ei ole seda, et sa toituks koogist-kommist või saiast ju smiling smiley Paar tähelepanekut võibolla lihtsalt. Üks asi on , et mulle tundub, et sa sööd suht vähe sooja toitu. Kui ma eksin, siis julgelt "õigusta ennast kohe", eks, sest eks ka keedumuna saab süüa nii soojalt kui külmalt jne smiling smiley Teine tähelepanek on sinised vee-read. Viimastel nädalatel figureerib seal enamalt jaolt 500. Kui Sa teaks, et just selles ongi see võti... kas siis jooks rohkem ??? spinning smiley sticking its tongue out Aga äkki on "võti" seal ... mhhhh?winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 26. March 2014, kl 09.57

Vurrr, kõikide päevade toidud kirjas.
Aurutamisel maitsestatakse valmistoitu. Võibolla tehakse veel kuidagi, aga see on minu kogemus.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.