Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 6 / 38
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 11. January 2014, kl 10.38

Siucra otsisin üles oma dr.Levini tabelid.
Nagu ütlesin, et see pole päris 1:1 veregrupidieet, aga verd võetakse ikka selle analüüsi jaoks. Aga kindlasti saab mingeid paralleele tuua veregrupidieediga, mida ma ise pole kunagi uurinud ja teinud.
Olgu siis öeldud, et ise olen A+ grupiga.
Keelatud list on pikk, aga sellised olulisemad asjad, mis mulle ära keelati oli kõik piimatooted, k.a. juust, (ainult sojapiima võin hädakorral ja muna), sealiha, oad, pähklid, sibul, lammas, kaladest: sardiin, kilu, räim, heeringas, või, tomat, apelsi, rukis, riis, kaneel, päevalilleseemned, kohv, kalkun, greip, spinat, oliivid, kartul, hirss, suhkur, tatar.
Kõlab nagu midagi ei võiks süüa grinning smiley
Samuti on suur tabel selle kohta, mida millega võib koos süüa ja mida tohib alati ainult üksikult süüa.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 11. January 2014, kl 10.40

Kõik on ikka jõhkralt tublid olnud. Kamba peale näitab hetkel -25kg!!! the finger smiley
Mul oleks vaja üksi nii palju alla saada, et saaks ideaalkaalu smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Sandra72
Kuupäev: 11. January 2014, kl 12.21

Tõesti tublid oleme olnud! Ainult kiitus smiling bouncing smiley
Nüüd tuleb sama soojaga edasi rühkida!

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Sandra72
Kuupäev: 11. January 2014, kl 18.47

Ursull: kas need veretesti põhjal saadud toidud kehtivad ainult sinu vere puhul või siis kõikide A+ veregrupiga inimeste puhul?

Aga milliseid toiduained siis just sinule sobisid? smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 11. January 2014, kl 20.17

Need kehtivad ikka minu vereanalüüsi põhjal, aga las keegi ütleb, kes on teinud veregrupidieeti, kas A+ osas on samad keelud? Usun, et üldjoontes jah.

Testitakse teatud arve erinevaid toiduaineid, seega tõesti ei saa öelda, et kõik ülejäänud toiduained sobivad.
Sobivad siis: part, küülik, veis, kana (ilma nahata), muna, nisu, mais, kaer, mandel, india pähkel, angerjas, merikeel, heik, kalmaar, turski, krevett, lõhe, forell, tuunikala, paltus, enamus puu ja juurvilju, gluteeni tooted on täiesti ok, seened, sinep, pipar, mesi, tume šokolaad.
Dr.Levini järgi tuleb toituda 3x päevas, palju vett juurde (vesi ei tohi olla kinnises anumas ja kindlasti mitte plastnõus <-surnud vesi). Kõikide lihade/kalade kõrvale võib süüa juurvilju, väljaarvatud seened, kartul, oad ja muna. Nende viimaste kõrvale võib ka süüa vaid teisi köögivilju. Pähklid ja puuviljad lähevad arvesse kui eraldi toidukord.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: siucra
Kuupäev: 11. January 2014, kl 21.56

Ursull, sul keelati ikka päris palju häid asju ära. Samas vaatan, et lubatud asjade hulgas on kaa palju häid asju. Mul muidugi pole sama veregrupp, aga mine tea.. Vist ikka jätan selle testi vahele esialgu. Pähklid eraldi toidukord. Ma armastan pähkleid väga ja terve toidukorra jagu pähkleid poleks probleem tegelikult grinning smiley

Ursull, kas koguseid tuli kaa piirata?

Murjamikene, mina sisestan alati kaaluabisse kõik andmed. Tavaliselt, kui arvutit lahti pole, siis kirjutan märkmepaberile ja sisestan need kaaluabisse hiljem, vahel ka jägmisel päeval. Nii on lihtsam, ei pea meenutama ja saan kiirelt kõik asjad ära sisestada. Kui võimalik, siis alati kaalun asju, aga üldiselt juba toitu vaadates tean, palju ta kaalub (nt õunad, banaanid jne). Taolisi asju ma üldiselt ei pane isegi kirja. Tegelikult on mul pea jube prügikast nende asjadega. Mul jääb täpselt meelde, mida päeva jooksul söönud olen ja kui palju. Võin isegi paar päeva/ nädal hiljem täpselt meenutada, mida söödud sai. Tähtsad asjad aga ei jää kunagi meelde. Ma võin mõne raamatu suure huviga lugeda läbi lugeda ja siis aasta pärast võin sama raamatu uuesti läbi lugeda, nagu poleks iial lugenud. Õudne.

Mul sel nädalal 1.1 kg maas. Nii hea meel on. Järgmine kilo-kaks lähevad ilmselt kaa üsna ruttu ja siis tuleb juba see aeg, kui kaal vahel seisab ja langeb jube aeglaselt.. Tavaliselt saan alla 65 kg ja siis jääb asi pooleli. Sel korral on mul suured lootused ja motivatsiooni jagub. Eks siis paistab smiling smiley

Helikesekene, ma vist kasutan kaa su ideed ja ostan endale iga läinud kiloga paki suhkrut. Ma arvan, et need pakid kapil reas oleks väga head motivaatorid smiling smiley

Eile olin natuke paha ja jõin rohkem veini, kui kaloreid alles oli. Vist nii 150 kcal läks üle normi. Hommikul kaalusin tegelikult veel 600g vähem, aga tänu veinile ilmselt jääb kaal seisma ja enne teeb veel hüppe kõrgemaks. Ise olen süüdi muidugi. Aga täna olin siis ekstra tubli ja müttasin üle tunni metsas ringi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Piia37
Kuupäev: 11. January 2014, kl 22.31

Täna sai üle väga pika aja korralikud sammud päeva peale tehtud - üle 14500hot smiley.Niisiis saan vist endale oma nädalavahetuse patustamised andeks anda.Parem veel oleks ilma patustamiseta ning iga päev pea sama paljude sammudega,aga eks kõik tahab harjumist...

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 12. January 2014, kl 00.40

siucra Ma ei mäleta ja ma ei leia ka kusagilt oma paberitest toidu koguseid. Minumeelest võis kõike mis lubatud süüa nii palju, et kõht sai täis.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 12. January 2014, kl 00.44

Täna ei saanud plaanipärast trenni teha, sest olin väiksema lapsega (3.a.) kahekesi kodus.
Õhtul siis nii palju sain liikuda, et läksime õue, võtsime koera ka kaasa, mis ei ole meil ka just päris tasku topitav, vaid suuremapoolne keda on vaja vahepeal kahe käega kinni hoida. Teises käes oli siis kelgunöör ja laps peal, nii ma siis kahe käega sikutasin neid ja tund aega jalutasime. Nii, et mingi trenni alla seda võib isegi liigitada.
Aga tuju on endal selle kaalutõusu pärast langenud ja ajab jonnima. Üritan nüüd mõttetööd teha ja end kuidagi motiveerida, et mitte heituda. Õnneks eesmärgi joon ja hetkekaal käib veel ühte joont ja pole maha jäänud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: merete
Kuupäev: 12. January 2014, kl 08.33

Eh, reedel ja laupäeval olid sünnapeod ja kahjuks pingutasin "hää ja paremaga" üle sad smiley Täna ei julenud veel kaalule astuda, aga homme kindlasti, et siis reedeks vähemalt nulligi jääda. Pean nüüd lapsega iga päev pikki jalutuskäike tegema, see on vähemalt positiivne smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Jessy911
Kuupäev: 12. January 2014, kl 10.42

Helikesekene, mina ühinen sinu hea mõttega winking smiley suhkru ost tuleb ju maasikate ajal nagunii teha.
Üks pakk juba olemas, näis mitu tükki kokku saab.
Need nädalavahetused on ikka jube rasked. Kõik läheb paigast ära. Eile sõin hommikul, siis traavisin päev otsa linnas ringi (üks õun oli kaasas) ja õhtusöök oli alles kell 9. Kusjuures tean väga hästi kui oluline on ka lõunat süüa. Ja õhtul läks kõik sassi, siis tulid mandariinid, pomelo.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Sandra72
Kuupäev: 12. January 2014, kl 13.11

Hei!
Kas teil on suvel tulemas mingeid selliseid sündmusi ka, mis teid kaalulangetusel eriti motiveerivad?
Minul on nt pulma minek ning ülikoolis magistrantuuri lõpetamine (neid asju võib mulle alati meelde tuletada, kui on näha, et tahtejõud langeb eye rolling smiley)
grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Appel
Kuupäev: 12. January 2014, kl 15.04

Kui ma nüüd olen tubli, siis on minulgi kevadel magistri lõpetamine smiling smiley Tahaks ju ilus olla! Ja ....ja äkki mees teeb ettepaneku ja võtab mu varsti ära, siis seda enam on vaja hää välja näha smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 12. January 2014, kl 15.40

Tulin just ujumast. Tegin seal oma elu rekordi. 1 tunniga suutsin ujuda seekord 2km ja 150m. Ühesõnaga olin 40 sek kiirem eelmisest rekordist winking smiley ja nüüd vitsutan enda tehtud carpacciot sisse. Seda võin igast asendist süüa ja iga kell.

Mul suveks selliseid sündmusi ei ole. Kuna ma praktiliselt terve elu paks olnud ja viimati keskkoolis kaalusin 65kg, siis mõte jõuda vähemalt sama kaalu suudab mind motiveerida küll ja küll. Ei usu, et selleks suveks selle saavutan, aga ehk järgmiseks? Seni on minu mõte olnud rahulikus tempos alla võtmine, et keha harjuks muudatusetega. Ekstreemi on küllaga tehtud ja alati on topelt tagasi tulnud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Piia37
Kuupäev: 12. January 2014, kl 19.36

Oled kõva ujuja,mina nii palju jutti küll ujuda ei suuda,küll aga tulin ise taas kõnnilt,mis täna oli juba päris heas tempos,6 km tunnis,minu jaoks on see heasmiling smiley,ja kõndisin 45 minutit jutti,väga mõnus,aga siis hakkas jalg valu tegema ning otsustasin täna teda rohkem mitte koormata...

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: siucra
Kuupäev: 12. January 2014, kl 21.21

Mul pole ees ühtegi olulist sündmust. Samuti ei ole jaanipäevaks salenemine oluline. Võib-olla nii ongi parem. Tavaliselt olen alati mingiks sündmuseks rassinud. Kuna mingit tähtaega silme ees pole, siis võtan vabamalt ja ehk aitab see mul plaanis püsida. Sel korral on mul tõsi ikka väga taga ja kasutan natuke teist strateegiat smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: merete
Kuupäev: 12. January 2014, kl 22.27

Mul ka pole mingit sündmust ootel, lihtsalt tahaks olla enam-vähem samade parameetritega kui 10 aastat tagasi,sest siis tundsin end oma kehas kõige paremini. Siiani ei suuda uskuda, kuidas end nii käest lasksin, aga olen endale andestanud ja rühin vaikselt selle poole. smiling smiley Enda puhul olen veendunud, et dieedist pole kasu. Sel viisil kaotatud kilod tulevad tagasi (korduvalt järele proovitud). Nüüd muudan tasapisi oma mõtteid ja eluviisi, et soovitud tulemus jääks sel korral püsima smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Kuupäev: 13. January 2014, kl 09.59

Mul on suvel tulemas klassikokkutulek. Hetkel oleva kaalunumbriga sinna väga minna ei taha...

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Kuupäev: 13. January 2014, kl 10.11

Hei!
Minul on tulemas mai lõpus juba väike puhkusereis Makedooniasse ja Kreekasse, no tahaks tiba viisakam välja näha smiling smiley Lisaks sõbrannadega septembris Hispaaniasse puhkama. On tõesti põhjust pingutada smiling smiley
Lisaks on mul üldse kiire elutempo, üsna tihti satun pilti ka kossuvõistlustel. Samuti reisin palju baltimaade piiris smiling smiley

Nädalavahetus läks veidi vussi, lubasin omale paar siidrit ja liiga suuri toidukoguseid (kuigi toidud olid vägagi tervislikud). Eks täna uue hooga!

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: merete
Kuupäev: 13. January 2014, kl 12.53

Enne küll kirjutasin, et mul mingeid sündmusi oodata pole, aga siiski siiski. Kuna sügisel lähen jälle tööle, siis selleks ajaks võiks kabedam välja näha ju thumbs up

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 13. January 2014, kl 13.26

Mul VIST on tulemas klassikokkutulek, nüüd kus seda siin mainiti.
Aga kuna mu suvi möödub enamuse ajast rannas lebotades, siis võiks ju "roogitav räim" selleks ajaks ju välja näha - on mida praadida winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Piia37
Kuupäev: 13. January 2014, kl 14.50

Ma tahan iseenda pärast alla võtta,et tervis oleks korras ja kui kuhugi näiteks jalgadega vastu koperdan,siis kohe ei teki põrutusi või murde(jalanr. on suur,42,ja need jäävad alati igale poole etteconfused smiley).Ja väga tähtsal kohal on minu jaoks see,et kui ma lähen poodi ,siis tahaks vähemalt riideid küll välimuse järgi valida,mitte suuruse järgi, ja tunda end nendes riietes ka hästi,sest viimased aastad on olnud täpselt vastupidi ja jalanõusid olen paraku terve eluaja otsinud algul numbri järgi ja siis alles vaadanud,millega tegu on.
Arvan, et pole hetkel ainus meie seas,kes samamoodi poes riideid ostab.Aga tahaks ju teistpidi,nii et tänu teile,kaasmaalased,on motivatsioon ja toetus olemas,ainult tuleb edasi püüelda.smiling bouncing smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 13. January 2014, kl 18.39

Piia37, õige mõtlemine!
Ennekõike ikka teeme seda enda pärast ja enda tervise pärast.

Minul on pidevalt mingi paranoia, et äkki ma varsti ei jaksa liikuda. Vaatan siin mehe vanaema, kellele on pandud põlveproteesid ja ülekaalu on ka kõvasti ja no pole ime siis et jalad enam ei kanna ja proteese vaja. Ega praegu ka ei viitsi liigutada.
Minu jaoks on ta kui elav näide, milliseks mina ise muutuda ei tahaks.
Olen olnud 30kg raskem kui praegu ja ma mäletan kui hirmus see oli. Tasapisi võtan alla ja üritan säilitada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 13. January 2014, kl 20.09

Ma käisin täna suusatamist proovimas. Suusatamiseks vist seda veel nimetada ei saa, sest viimati suuskasin 20 aastat tagasi. Imekombel jäin püsti ja venitasi veidi üle kilomeetri ikka välja smiling smiley
Supper mõnus tunne oli ja poleks arvanudki, et suusatamine põletab nii palju kaloreid.

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: käps3k
Kuupäev: 13. January 2014, kl 20.10

Tervitus kaaspungestajatele smileys with beer
Mina tean, et iga kaotatud kilo teeb mind aasta nooremaks. Kuna noorim laps on veel väike (3-aastane), siis tahaks, et teised ka peaks teda minu lapseks, mitte lapselapseks. spinning smiley sticking its tongue out
Toidusoovitus ka: tehke kapsahautist praetud kanafilee tükkidega, annab 10x vähem kaloreid.
Ja täna õhtune punnkõht on mannavahust, õhku-õhku, õhk ei kaalu midagi the finger smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Piia37
Kuupäev: 13. January 2014, kl 21.01

Hoppaa,olen täna koos mehega teinud kõnnis rekordarv samme 22500,kuna pole ammu nii palju samme ühes päevas teinud,loodan, et homme pikali maas pole smiling bouncing smiley.
Aga täna peab veel vene vana-aasta lõpu ära saatma ning uue vastu võtma,see meie peres vana komme,nii et head vene vana-aasta lõppu kõigile ning ilusat uue aasta algust!smileys with beer

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: ursull
Kuupäev: 13. January 2014, kl 21.34

Piia37, head uut aastat siis teile sinna! Uuel aastal uue hooga! smiling bouncing smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: siucra
Kuupäev: 14. January 2014, kl 00.07

Piia, head uut! smiling smiley

Mulle võib vitsa anda, sest eile õhtul läksime mehega kinno. Kuna ma seal väga tihti ei käi, siis no mis kino see on ilma popkornita.. Muidugi võtsin suure paki ju. Ohjah. Ja täna õhtul sõin 200g jäätist. Muidugi olid eile ja täna päeva kalorid juba otsas. Homme siis ratta selga.. Ei arvanud, et nii ruttu see tagasilöök tuleb sad smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Saatis: Piia37
Kuupäev: 14. January 2014, kl 07.11

Aitäh heade soovide eest!
Jah,uuel aastal uue hooga.Toiduga ei liialdanud,küll aga sai pudel shampust küll ära joodud.Huvitav,kas shampus annab keskeltläbi sama palju kaloreid kui valge veingi?eye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Jaanipäevaks saledaks ning kergemaks
Kuupäev: 14. January 2014, kl 11.39

Piia37, jookide kalorsuse kohta saad infot siit: [toidutare.ee].

Valikud: VastaOsunda
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 6 / 38


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.