Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: mariihen
Kuupäev: 26. March 2015, kl 09.23

Hei!

Tere tulemast Cat65. Tule muidugi, üksi võib ka teha, aga peab olema jube suure enesedistsipliiniga... aga seda kipub meil kõigil siin nappima, sest muidu me ei maadleks siin...
Minul oli ka energiapuudus, mis tegelikkuses oli tingitud suurest söömisest, sest kui ikka kõhu kartulaid täis vitsutasid, siis oli parem asend horisontaalis ja mitte liigutada, või kui siis ainult kätt telekapuldi järgi... Kuigi võiks arvata, et süsikad annavad tohutult energiat...

Aga kui ma nüüd vaatan mida teen (ma enamasti ei söö kartulit, riisi ja pastat), siis jaksan ka pärast õhtust sööki ringi trallida...

Minule on tohututeks komistuskivideks igasugused külaskäigud ja üritused või kui keegi tuleb meile külla. Vaatan küll, et ei sööks palju, AGA no võtan väikse veini, sinna kõrvale viinamarja... õnneks ma enam juustuga ei snäki... vanasti oli see mu lemmikteema. Praegu lihtsalt ei osta hallitusjuuste koju ja KÕIK.
Aga täna on jälle proovikivi, üks peen tikuvõileibadega üritus ja teate kui lihtne on tikuvõileibadega ÜLE süüa... nad on ju nii väiksed, võtan ühe veel... hoidke mulle pöialt ja ma ise üritan sisemist võitlust pidada...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 26. March 2015, kl 20.43

Oi kui palju juttu teil siin vahepeal on olnud, minul on kiire aeg olnud ja polegi jõudnud lugema.

Sire, vauuu, mis reageering....muidugi võiksin ka sind siin solvama hakata aga mis ma sellest saaksin, mul on sinust lihtsalt kahju. Soovin sulle kõike head! tõesti!
Ja sinu kurvastuseks pean ütlema, et ma ei solvu sinu peale, tore kui sul hakkas seda kirja kirjutades parem, said ennast välja elada smiling smiley

Seda ma olen juba ammu tunnistanud, et ma wasadega liialdan, eks ma proovin selles osas midagi ette võtta. Vahepeal äkki muna praadida smiling smiley ok, nali smiling smiley

Cat65, tere ka sulle!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 27. March 2015, kl 07.29

Hommik!

Minu kaal täna 66.7(0)
Järgmine nädal toidutabelit ei täida, pole kahjuks aega ja ei taha poolikult ka täita.
Ise jälgin ikka mida suhu topin smiling smiley

Ilusaid miinuseid teile ja rõõmsat meelt! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: mariihen
Kuupäev: 27. March 2015, kl 08.49

Ilus hommik läks veel ilusamaks kui kaalu peale läksin 97,9 (-1,8) ja seda vaatamata veinile, mida sel nädalal kulus üksjagu, ja õunakoogile nädalavahetusel. Eks ma saan ka riietelt aru, et muutused toimuvad :-). Need mis enne olid liiga ligi ihu on nüüd normaalselt ja osasid seelikuid tuleb juba vööga kinnitada... Aga ikkagi enne midagi uut ei osta kui vähemalt 95 on täis..

KA eile suutsin ennast tikuvõileibadega ohjeldada ja see polnudki VÄGA suur piin. Sõin pigem soolaseid kui magusaid...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Cat65
Kuupäev: 27. March 2015, kl 09.47

Hommik!

Annan nüüd siis oma stardikaalu, milleks on 121 kg. Tegelikult on isegi hea meel, et ei ole rohkem. See kaal seab mind siis rasvumise II klassi (jälgin enda jaoks neid klasse lootuses, et ehk motiveerib väheke rohkem), kolmas klass algab 121,1 kg pealt smiling smiley Napikas smiling smiley Vaatasin teie toidutabelit ka, mind võib sinna lisada küll. Üritan kõik ampsud üles märkida. Kalorinormiks panen esialgu 1800 kcal.

Aga kaalutõus on jah olnud suht kiire, eks seal on mitmed tegurid mängus. Esiteks kipub minu keha üldse väga kergelt üleliigseid kaloreid talletama ehk ainevahetuse probleemid. Teiseks istuv töö- ja eluviis. Kolmandaks noorima lapse sünd - jäin rasedaks siis, kui kaalusin 100 kg, rasedusega võtsin juurde 10 kg ning imetamise ajal (!!!) veel 10kg. Lihtsalt kohutav energiavajadus oli. Siia ma siis olen nüüd jõudnud oma kaaluga.

Töö juures on kõige suuremateks probleemideks pidev kohvitamine, snäkid ja kuna tegemist on suure kollektiiviga, siis on alalõpmata kellegi sünnipäeva tähistamine. Tegelikult kange oakohvi ongi vist minu ainevahetuse tuksi keeranud, pean sellest ka loobuma, või vähemalt piirama. Aastas võtsin juurde ca 10 kg, mis teeb nii ca 1 kg kuus - üsna loogiline, arvestades, et pea iga päev tarbin oma vajadusest rohkem kaloreid. Veel on minu komistuskiviks kodus õhtused söömised - no nii hea rahulik on siis, kui lapsed magavad, midagi veel snäkkida.

Ühesõnaga saan aru küll, et on vaja muuta oma harjumusi, kuigi ka 100kg juures on võimalik end hästi tunda ja hea välja näha. Praegu on saadaval ka juba päris palju ilusaid riideid suurtele inimestele. Olen viimastel aastatel aastas 2 korda garderoobi välja vahetanud oma kaalutõusu tõttu, väikeseks jäänud riided pakin jälle kokku. Veidi murettekitav on küll see kastidevirn garderoobis smiling smiley Varsti võiksin juba oma kaubamaja avada winking smiley Loodan, et koid enne sisse ei lähe muidugi smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 27. March 2015, kl 16.03

Tervitused. Olen kõik praeguseks hetkeks laekunud numbrid kaalutabelisse kandnud. Minu enda number 85,4 (-0,4). Ühest küljest, jah, miinus kuid see miinus ei kata kuidagi moodi eelmise ndl plussigi ära, seega ükskõik mis moodi laimas laastus vaadelda minu numbreid siis ...kohutav.
Vaatasin just Mariihen Sinu numbreid ja mõtlesin, et issver küll, mul võiks ju ka sama ilus tulemus olla. Me siin alustasin´me juba ..."maeiteamillal", piinlik - käsi ei tõuse seda kirjutama smiling smiley 12,5 kg on ikka juba korralik langus mis annab mõnusat motti ning on juba riiete järgi kenasti nähtav, tulema hakkavad ka kõrvalseisjate komplimendid ... appi, ma tunnen sellest puudust smiling smiley ... Sa oled nii tubli, Mariihen !!

Cat65, ma tean väga hästi kui lihtne on see 1kg kuus juurde tulema. Ma olen osanud juba mitu aastat niimoodi , et hilissügisest kevadeni võtan kümmekond kilo maha ja siis kevadest sügiseni jälle kõik selle kenasti tagasi. Oi need kilod on kerged tulema ja ära ei taha nad üldse minna. Selle kaalualandamise võib julgelt "raske töö " alla liigitada. Nii, et võime selle omale CV-sse kirja panna winking smiley winking smiley winking smiley
Panin su nime toidutabelisse ka kirja. Proovi siis toitusid nii täpselt kirjeldada kui viitsid. Natuke on toidutabelil ka selline "mõte", et vahel saab teiste menüüst omale ideid ammutada. Saame ka üksteiselt küsida, et mis huvitav asi see on jne. Aegajalt sisestame ka ise-tehtud toitude kohta väikseid kommentaare, need on siis need musta värvi kolmnurgad mis mõne üksiku ruudukese nurgas on. Oleme viimasel ajal suht laisad kõik olnud, seepärast on neid üsna vähe... aga vähemalt nüüd siis tead, et mis need mustad kolmnurgad seal toidutabelis olla võivad ... kui peaks neid tekkima sinna smiling smiley
Ja muidugi ALATI kui sul on toidutabeli suhtes küsimusi, soovitusi selle paredamiseks/mugavdamiseks ... kohe julgelt kirjutage.
Tean, et need suured kollektiivid ja lõputu hulk sünnipäevi ... aga eks tegelikult on see kõik meie peas kinni... kui palju me kuskil omale suhu pistame ja mitu sammu me iga päev jalgsi viitsime liikuda. Olete nõus smiling smiley
Vanast ajast mäletan, et kaalujälgijates olid see 10 000 sammu /päevs ikka üsna aktuaalne teema... ikka ja jälle.
Midagi pole teha, toa ja külmkapi vahet tatsudes, autoga poodi sõites ja mööda poodi "jalutades" neid kymmet tuhendet sammu täis ikka ei tule smiling smiley
Ausalt öeldes oli vankrilaps päris hea motivaator ennast kõndima minema sundimisel. Nüüd on selline laiskus peal, et piinlik on sellest kirjutadagi. Eks tulemused räägivad enda eest.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Kuupäev: 27. March 2015, kl 17.45

Minu kaal 109 kg. Nagu tigu.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 27. March 2015, kl 21.04

LäbiTule. Ei ole häda midagi, -0,8 on väge normaalne ja tervislik kaalulangus. Seal juures sain selle ka "rasvaseks teha" s.t. et see on sinu tulba kõige ilusam number. Tubli !!!

Järgmine kord kui kaalunumbrit edastad, oleks hea kui kirjutaksid numbri taha sulgudesse ka miinus/pluss "koguse". See on minule omamoodi "kontroll-numbriks" ning teistel on hea jälgida kuidas sul läinud on, nad ei peaks siis minema eraldi kaalutabelist vaatama, et kas sul oli miinus sada või miinus kaheksasada smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 27.03.2015 21.04.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 28. March 2015, kl 08.59

Tere hommikust! Minu eilne kaal oli 89,7(-0,5). Jään toidutabelist ja kaaluteatamisest paar nädalat eemale. Isiklikud asjad. Olen kaalunr tagasi 10. aprillil. Olge tublid!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: tinku
Kuupäev: 28. March 2015, kl 12.40

Tere.

Mina eile arvuti ligi ei saanud. Väike tagasilöök 96,3 kg. Aga eks ma olen vähe liikuda saanud. Nüüd kui tervis hakkab korda saama ootab ees aktiivsem elu. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Axy
Kuupäev: 29. March 2015, kl 18.22

Tervitus. Olen siin uus ning tahaksin väga väga teiega liituda.
Kaalu on mul 105. Olen 176 cm pikk. Usun, et just igapäevane asjaga tegelemine ja kaasrassijatega suhtlemine aitab jõuda ideaalkaaluni.smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 30. March 2015, kl 15.17

Tervitused Axy !
Panen hea meelega su nime tabelisse , räägi mis numbri ma sulle eesmärgiks panen. Kaalutabelis on osad eesmärgid sulgudes- need sellised n.ö. vahe - eesmärgid. Ise otsusta, millist eesmärki tabelisse soovid smiling smiley
Kas oled üles leidnud ka meie "toidutabeli" kuhu me oma toitusid märkida saame ? See on sellise "korrale kutsuva efektiga" tabel, et kuidas sa ikka mugid ja õgid, kui kaasvõitlejad jälgivad smiling smiley
See nädal on meie toidutabel muidugi üsna hõre ,aga on ka paremaid nädalaid ikka eye rolling smiley

Axy. Räägi paari sõnaga endast ka, et mis vanuseklassi esindad ja mida oma peamiseks komistuskiviks pead. Kas kilod on söögi-armastuse vili või ... midagi muud smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: mariihen
Kuupäev: 31. March 2015, kl 10.49

Tere toredad!

uuh mul läks nädalavahetus küll vett vedama söögi-joogi mõistes ja kuna nii kiire ka veel oli, siis ei jõudnudki tabelisse kirja panna. Võtan sel nädala vaba tabeli täitmise nädala. Uuest nädalast alustan taas. Jah kokku vaadatuna minu -12,5 kilo on suur number, samas ma ikka tean ennast kuidas ma aeg ajalt libastun ja siis ma kirun ennast mingil hetkel. Samas praegu need "libastumise" hetked aitavad mul jälle rööpasse minna, mõtlen, et tegid mis sa tegin, AGA nüüd tagasi rajale... Selle puhul aitab ikka väga hästi see siia numbri kirjutamine. TAhaks ju ikka miinust, kasvõi kõige väiksemat kirja saada. Iseasi on muidugi see, et kui siin nägu näitamas ei käi, siis ei torka silma ka et miinus pole...
Ma olen ikka täitsa nõus, et see kõik on peas kinni, vähemalt minul, pole mul mingeid tervisejamasid, mille nahka ajada. Puhas oma mugavus, laiskus ja hea elu nautlemine - eriti viimane on see, mis paksuks ajab...
Ahjaa, sellest nädalast olen uuesti vähemalt kolm korda nädalas trennis ka.

Vurr, selle kaalutabeli kohandamise poole pealt oleks väga edev, kui kusagil näitaks viimase kaalunumbriga koos ka hetke KMI-d. Praegu on ainult alustamise KMI. Ma olen hetkel veel rasvumise sad smiley tabelis, aga varsti varsti mahun juba sinna ülekaalulisuse ülemisele piirile varbaga seisma... küll seda oleks hea meel lugeda...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 31. March 2015, kl 21.04

Mariihen. Oskaksid sa tabelit selles osas ise "tuunida". Ma olen vaikselt need teabelid valmis nokitsenud, aga ütleme nii , et see ei ole otseselt minu "leib" smiling smiley On olemas variant, et ma avan sulle võimaluse mingiks hetkeks tabeli kallal nokitseda nt. Muidu aga tahan ma, et kaalutabel oleks "kinnine". Mulle meeldib niipidi rohkem, et kõigil on konkreetne kohustus numbrit teatada, mitte nii, et igaüks sisestab suvalisel ajahetkel mingi numbri ja siis pääseb seda oma suva järgi muutma , nagu süda lustib. Olen igasuguste inimestega kokku puutunud, issanda-loomaaed on kirju smiling smiley
Kui sa ei ole käpp mingite valemite peale, siis luban, et mõtlen selle peale. Ma ise olen ka "kmi-usku" ja jälgin seda ( kui on mida jälgida) aga samas on mulle siin ka (mitte meie praegustest) nähvatud, et mis krdi kmi ... milleks smiling smiley

Nii, et mõte on hea ja väärib teostamist.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Cat65
Kuupäev: 01. April 2015, kl 21.54

Tervitused!

Ma ei ole oma tegevusega kaalulangetuse vallas üldse rahul, ise alles alustasin ka. Võiks ju olla vähemalt alguse õhinat rohkem sees. Ühesõnaga, eelmisel reedel peale kaalumist otsustasin kindlalt jääda oma päevase kalorikoguse piiridesse. Panin kohusetundlikult iga söödud suutäie kirja (märkmikusse esialgu, et hiljem siia toidutabelisse ümber toksida) no ja lõunaks olid kalorid koos. Mida ikka loota, kui menüü pitsast ja jäätisest koosnes sel päeval. Kokku ületasin siis ca 1000 kcal-iga enda eesmärki. No väga hullusti ka ei olnud, arvan, et mul on olnud hullemaid päevi. Hull on aga see, et nädalavahetus läks takkajärgi ja siis esmasp. jne. Täna hommikul tegin endale kontrollkaalumise, et kui hullusti kraavis olen ning minu üllatuseks olin isegi väikeses miinuses. Tänane päev ei olnud ka kõige eeskujulikum, aga homme ehk siis päev enne uut kaalumist katsun end täiega kokku võtta jälle. Kirjutan siin seda kõike selleks, et end ise jätkuvalt motiveerida smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 01. April 2015, kl 23.14

Kuidagi on sel aastal meil paljudel, et oleme pidevalt ühe jalaga kraavis. Ei tea kas asi oli nende puuduvates talvekülmades mis kraave jäässe piisavalt ei ajanud ... või meile lihtsalt meeldib "mudas püherdada". Ei ole minulgi millegagi hõisata. Shipse ma ei söö, aga nüüd avastasin, et vormileib kannatab röstida ja siis viiludeks lõigata ( 5 peenikest pulka saab) ja siis on neid paganama hea tipikastmesse pista. Tipikale panen hulka veel korraliku hulga küüslauku ja ohhhh.... no ei suuda näppe eemale hoida. Ehk siis asendan ühe kaloripommi teisega. Tean ju küll , et leib on ka korralik kaloripauk aga ikka leian ennast lohutamas, et see pole ju vähemalt see rasva ja "ma ei tea mille" pressitud laast. Loll kes lohutust ei leia.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: mariihen
Kuupäev: 02. April 2015, kl 10.36

Vurr, ma võin valemeid mudida küll. Aga ma ütlen sulle, kui mul rohkem aega on, siis avad mulle ligipääsu. Nädalavahetusel ei saa sellega tegeleda.

Cat65 eks ta rohkem see mure peas kinni ole. Mina kunagi proovisin seda tüüpi lahendust, et üks päev nädalas võisin süüa kõike, mida hing ihkas, aga siis teised päevad olin korralik. Alguses ma täiega ootasin neid reedeid, et oi oi kõik vabandused olid toredad, et nädala lõpp, hea tööd teinud, nädal aega korralik olnud jne jne... siis reedel laksasin, mis jõudsin. Ja kusjuures kaal isegi langes, sest no KUI palju sa ikka ühe päeva jooksul õgida jõuad. No sööd pitsat ja jäätist ja veel pitsat ja jäätist ja veel... Aga ma usun, et see toimib siis, kui teised päevad annad endale aru päris tõsiselt. Mitte ei pigista silma kinni, et nooh ma neljapäeval võtan ühe väikse jäätise, et siis reedel ei söö päris kõikke mida tahan... See on puhas enesepettus. Aga mida aeg edasi, siis ma märkasin, et ma täiesti sujuvalt unustasin ära selle õgimisreede. Jah lubasin näiteks tüki kooki (eriti ma armastan sooje saiakesi - minu nuhtlus), aga ei enamat. Kuigi minu puhul siiski töötab skemm, kas kõik või mitte midagi... sihuke poolik variant, et söön pool tükki kooki... ikka läheb lõpuks kolm tükki. Siis ma juba parem ei võtagi. Kommi kohta öeldakse, et kui otsustad kommisöömise lõpetada, siis ära võta suuesti seda esimest... nii on kõige lihtsam jääda kindlameelseks.

Aga suhkrust(kommist) loobumine läheb ca 1,5-2 nädalaga üle kui viitsid/raatsid kannatada. See on ära proovitud, et komm nõuab uut kommi ja nii iga mõne tunni takka sõltub iga inimese ainevahetuse kiirusest ja veresuhkrust. Kui sa elad üle need hood, siis lõpuks su organism harjub ja ei nõua enam. Eks puuviljad aitavad leevendada, aga raske on siiski. Aga kui mõelda, et kahe nädala pärast enam pole vaja nii palju vaevelda.. siis äkki aitab... Proovi!

Üks nipp veel, mida mina kasutan juba pikemat aega on se, et kui lähen koju ja õhtusöök söödud, siis pesen kohe hambad ära. Mitte ei oota kuni magamaminekuni. Muidugi võib ju mõelda, et asi see siis uuesti pesta pole. Aga huvitaval kombel õhtu jooksul mitu korda hari käes pastane suu peeglist vastu vahtimast nagu alasti tõde... mõjub kuidagi laastav-motiveerivalt.. nühid ja mõtled, et no oli vaja seda järjekordset ampsu sisse pista, kuhu see mõtetu süsivesik mul praegu läks... otsejoones puusale...

Aga tõsi ta on muide, et teiste komplimendid tõstavad motivatsiooni tohutult. Selle nimel tasub ka pingutada.... missugune naine ikka ilusatest sõnadest ära ütleb... Vahest ma mõtlen, et miks need sõbrad ei tule mulle seda ütlema kui ma tasahilju juurde võtan... miks nad siis ei loe sõnu peale ehk aitaks seegi, kui tead, et keegi vaatab ka selle pilguga... AGA ei kõik on viisakad....

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 02. April 2015, kl 19.50

Ohhh, ma loen su kirja , Mariihen ja ... see on lihtsalt "puhas kuld". smiling smiley
Ka mina langetasin kunagi niimoodi, et 6 päeva korralik ( ülikorralik) ja 1 päev vabalt. Ja kaal langes väga ilusti. Selle ühe vaba päevaga oli hea see, et no vast ei ole nädalavahetusel ka mitut sünnipäeva või külalisi mitmel päeval. Seega sai sünnipäevad rahulikult võtta, ei pidanud "pirtsutama"smiling smiley ja seal juures pean tõdema ka just seda sama, et mõttes võime tõesti karta,et see päev paneb põntsu kogu nädalale kuid tegelikult ei oska vahel isegi selle #vaba päevaga" midagi pealegi hakata.... no lähed sööd burgeri, sööd shipse .. aga fakt on see, et selle ühe päevaga sööd vähem üle kui nädalas 3-4 patupäeva tehes.

Ja kommidega on tõepoolest nii, et esimene nõuab kindlalt teist, teine kolmandat jne. Pole vaja üldse puutuda. Mina näiteks teatasin kunagi toitumisnõustajale raudse kindlusega , et mina parem loobun kohvi joomisest kui et hakkan kohvi ilma suhkruta jooma smiling smiley Tõepoolest paari nädalaga harjub nii ära, et ei saa arugi enam aga ! sealjuures muutuvad maitsemeeld palju erksamaks. Kui ma nüüd panen harva kohvi sisse pool tl suhkrut, siis tundub kohvi tõepoolest magus smiling smiley Varem ilmselt ma seda 1-1,5 tl täit ei märganudki seal kohvi või tee sees smiling smiley

.... AGA ei kõik on viisakad... -teema. Nii see on, kahjuks. Sellepärast palun ärge pahaks pange( tegelikult võite panna küll, ärge siis lihtsalt väga pikka viha pidage) kui ma siin vahel kellelegi soovitan "peeglisse vaadata" smiling smiley Ja jah, ma tean, et ka mina pean "peeglisse vaatama" ja üldiselt ma eelistan sinna täispikkuses mitte vaadata ... Aga tahtsin seda öelda, et kõik minu siin öeldud "mahlasemad väljendid" on ainult ühe eesmärgiga... lootuses, et võõra inimese poolt öeldu vahel äkki "äratab" smiling smiley
Kui meile tuleks tänaval vastu endine klassivend ja ütleks "et oi, ma ei tundnud sind ära, sest sa olen nii paksuks läinud" ... siis vot see raudselt "töötaks". Aga ilmselt me võime sellest ainult unistada. Hea unistus küll, eks smiling smiley smiling smiley

Homme siis on jälle "see päev". Ilmselt pean ma homme oma häbi alla suruma.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 02.04.2015 19.52.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 03. April 2015, kl 07.06

Hommik!

Olen levis tagasi smiling smiley kaal siis täna 66.5(-0.2) vaikselt ja visalt smiling smiley

Nüüd siis koolitus läbi ja nii pikka enam ei tule. Usun, et on aega nüüd ka toidutabelit täita.
Tarka juttu ajate siin ja olen teiega täiesti nõus smiling smiley

Tere ka uutele tulijatele, kellele veel pole jõudnud tere öelda! smiling smiley

Vaatasin, et kõik on eelmine nädal puhanud toidutabelist smiling smiley seenädal ei ole enam mingit puhkust, hakkan teid jälgima ja kõik kirja! smiling smiley
Kevad kohe käes!



Toimetatud 1 kord(a). Viimati annn 03.04.2015 07.10.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 03. April 2015, kl 10.17

Hommikust ... või mis hommik see kell 11 ikka enam tegelikult on. Numbreid kuidagi vähevõitu siia tulnud , aga loodan, et tulevad.
Minu kaal 85,7 (-0,1). Vahel teevad ka väikesed asjad rõõmu smiling smiley

Päeval veidi tegemisi, panen siis ülejäänud numbrid kirja õhtupoole. Loodan, et selleks ajaks on laekunud. Aga püüame ikka oma vana hea traditsiooni juurde naasta, et kaalunumbrid siia reede hommiku-poole, eks smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Cat65
Kuupäev: 03. April 2015, kl 12.47

Tere kaunist lõunat!

Minu kaalulangetusest siis eelmisel nädalal asja ei saanud ehk täna hommikul oli ikkagi 121 ees (kaalulangus siis 0). Õnneks ei ole tõusu, kuigi olgem ausad - et säilitada 121 kg, peab ikka tubli portsu kaloreid sööma smiling smiley Kahjuks ei saanud eelmisel nädalal asja ka toidupäeviku täitmisest. Eilne nö nädala pattude lunastamise päev lõppes ikkagi külaliste, kringli ja kohviga.

Mariihen, proovin kindlasti sinu nippi õhtul varakult hambad puhtaks pesta, et oleks suus selline söömise lõpetamise tunne smiling smiley Olen ise ka mõtelnud, et suhkrusõltuvusest vabanemiseks peaks esialgu ilmselt igasugusest suhkrust loobuma (va osad puuviljad, nt õunad). Loogiliselt võttes ei saa ju minuga midagi kohutavat juhtuda, kuigi kujutan ette neid võõrutusnähtusi smiling smiley Viimases Kilos & Kaloris on häid artikleid, aga eriti meeldis mulle artikkel "Toit ja tunded" ning näpunäited "Kuidas taltsutada isusid?". Viimases on juhis, et toidutung tuleb ära tunda, aktsepteerida, mitte üritada alla suruda, aga ka mitte midagi teha selle rahuldamiseks ning siis leppida sellega.

Ühesõnaga - järgmisel nädalal katsun täita toidupäevikut ja teadvustada oma emotsioone seoses toiduga. Vaatab, mis välja kukub. Üritame edasi!

PS Olen enda puhul tähele pannud, et mul on üldse igasuguste alustamistega raske, aga kui algus lahti, siis juba läheb. Seekord on kuidagi eriti raske smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: mariihen
Kuupäev: 03. April 2015, kl 13.12

niisiis minu number on samuti seekord tagasihoidlik 97,4 (-0,5). Asi seegi, vähemalt miinus, kuigi oleks saanud ka paremini. Tänasest täidan jälle korralikult päevikut. Meie nädalad on reedest reedeni, seega ka toidupäeviku täitmine on reedest reedeni... ikka tuleb panna oma nädalavaheuse patud kirja... mustvalge tõde on ülim tõde spinning smiley sticking its tongue out.

Aga mina olen täna premeerinud ennast 10km kepikõnniga. Vaikne ilma tuuleta ilm lausa kutsus. Õhtul saun ja midagi kerget.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 04. April 2015, kl 10.24

Mariihen, kiidan sind, et viitsid toitu kirja panna!

Aga teie laiskvorstid, mis te teete seal, pugite pühade puhul jah? smiling smiley

Vurr, sina ka.... kohe toit kirja, ma ei jäta sind enne rahule kui kõik ilusti kirja saab...kaua me ühe koha peal mökutame, aitab küll, reedeks peab olema -1kg!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 04. April 2015, kl 18.46

Tervitused. Numbrid, mis siia on kirja pandud, kandsin kõik ilusti kaalutabelisse. Puudu on Tinku, Axy ( meie viimane uus liituja !) ja LäbiTule ( ma ei tea kas sinu nr oodata või mitte).

Mariihen. Jutt nüüd kaalutabeli ja hetke KMI kohta. Kuna tabeli olen teadlikult teinud selliselt , et need plussid ja miinused mis lisanduvad oleks kohe kaalunumbri taga , siis ei saa ühegi valemiga panna tabelit ise kmi-d arvestama. Variant oleks tabeli "tugevalt" ümber kujundada, aga ütlen ausalt , et ma ei taha tabeli üldilmet kardinaalselt muuta. Seega otsustasin, et lisan üles "alustamise KMI" alla lisareana "hetke KMI". Ma usun , et nii peaks ka sobima smiling smiley Las need kaks asja siis olla kõrvuti...see see asja mõte ju on, et vaadata palju KMI vähenenud on.
Aga kuna ma pean iga KMI eraldi käima kalkulaatoris välja arvutama, siis ... palun vabandust neilt , kes me siin pendeldame - kord +200g/ kord -200g ja kogulangus ei kipu üle paari kilo kuidagi tulema (nende hulgas siis mina ise ka). Ühesõnaga.. ma ei hakka iga paarisaja grammise kaalumuutuse pärast neid KMI-sid ümber arvutama. Tehke korralikke miinuseid ... siis arvutan smiling smiley Teine variant, kes tahab KMI-d tabelisse või tahab mul elu kergemaks teha , võite hetke kmi kaalunumbri andmisel ka kirja panna.

Sry, aga ma tunnen, et seda nokitsemist on juba omajagu kogunenud. Natkuke teeb kurvaks, et liiga tihti pean vaeva nägema just uute liitujate pärast. Sisestan nimesid kaalutabelisse, toidutabelisse, küsin alginfot , arvutan ja mässan ... ja siis on uutest liitujates nädal vaikust, järgmine reede numbrit ei tule , siis ootan veel ja kustutan ära.
Ma südamest loodan, et Axy ikka ilmub välja.

Nii, Cat65. Võta omale märkmik ja pane oma söögid märkmikku kirja, kui pole aega iga söögikord siia toidutabelisse märkima tulla. Võta ennast kokku, pane kõik kirja ja vaata tõele näkku. Sul on, mille eest võidelda smiling smiley Nii nagu sa isegi ütlesid, et 121 säilitamiseks on vaja ikka korralik hulk kaloreid ara süüa. Arvan, et sa tegelikult praegu isegi ei tea kui palju kaloreid sa sööd, sest sa lihtsalt sööd ja ei pane midagi kirja. Esimene samm peakski olema olukorra hindamine. Selgita välja , palju sa sööd. Ja ilmselt tänu sellele õnnestuks sul juba kohe ka mõned eeskujulikud päevad ära teha.
Tahan veel tõdeda fakti, et nädalas on 7 päeva. Kui me võtame asja nii, et nädalavahetus on meie jaoks reede - laupäev- pühapäev, siis see tähendab, et me laseme "vabalt" peaaegu pooled päevad. 3 päeva 7-st on liiga palju vabalt minnalaskmisi. Eesmärgiks peaks seadma , et võime omale lubada ühe päeva seitsmest, äärmisel juhul 2 päeva seitsmest. Seetõttu on ülioluline ikkagi ka oma nädalavahetusetegemisi jälgida.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 05. April 2015, kl 08.59

Vurr-iga 100% nõus, kui te asja tõsiselt ei võta siis miks teha Vurrile lisatööd, meie teid nunnutama ei hakka ja numbreid paluma, ise peate ikka aktiivsed olema.

Mariihen on ainuke kes uutest asja näib tõsiselt võtvat, Cat65 võta sina ka asi tõsiselt ette ja hakka toidutabelt täitma, saame sind rohkem aidata.

Teiste uute liitujate nimesidki ma kahjuks ei mäleta, te ei täida toidutabelit(ok, see pole kohustuslik) aga andke siis oma tegemistestki rohkem märku. Või kui olete loobunud siis andke ikka teada, Vurr saab teid ära kustutada.

Jah, ma olen ise ka laiskvorst aga ma vähemalt püüan ja ei kao ära.

Vurr ja Mariihen, loodan, et te õhtul patustama ei kukkunud smiling smiley ja kcal-d ikka piirides smiling smiley

Ja Vurr, minu KMI ei pea arvutama, ma ei vaata seda üldse smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati annn 05.04.2015 08.59.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: mariihen
Kuupäev: 06. April 2015, kl 10.53

Vurr, mulle sobib see praegune sinu väljapakutud variant KMI jaoks väga hästi, sest olgem ausad, ega see nüüd NII kiiresti ka ei muutu...
Ei mina ei patustanud midagi. Ilmselt aitas sellele kaasa ka pisut kehva olemine, väike nohu ja kurguvalu... Kaanisin teed.
Täna on nii ilus ilm, hing ootab kevadet nii väga. Täna saab kohe eriti rõõmsa meelega trenni mindud...

Ja kõigile kaaskannatajatele, kes te seda foorumit loete, aga pärast reelt mahakukkumist jälle peale ei jaksa tulla... sest on häbi ja piinlik ja käega löömise tunne... ütlen ma ikka, et tulge ikka. Käige tihedamini siin lehel, pange kirja oma emotsioonid... kaasaeltud võidud, kasvõi kõige väiksemadki on juba poole suuremad... Kes meist ei tahaks mahtuda number väiksemasse kleiti suvel... tavaika!!!! Teeme ära! Ja ei pea piinlikkust tundma, et libastud aeg ajalt... Kui me oleks iin kõik sellised, et ei libastuks, siis me ei avaks seda kaaluabi lehte mitte kunagi... seega meil on ühine teema mida ajada :-)

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 07. April 2015, kl 08.23

just sellepärast ma ei viitsigi iga 200gr tagant neid kmi-sid ümber arvutada, et see kmi kahjuks väheneb teosammul smiling smiley Aga sinu, Mariihen, ilusa kaalulanguse juures on KMI vähenemine juba märgatav.

Olen veidi kurb, et osad kaalunumbrid jäidki tulemata. No mis see siis olgu ... kas ei tahagi oma pekist lahti saada ? On ju ilmselge , et ega see üleliigne rasvakiht puusalt ja kintsult ise-enesest kuhugi ära ei kao... pigem tuleb juurde. Isegi kui ei saa sööke kirja pandud, siis kord nädalas peaks sundima ennast kaalule ikka astuma. Ei tohi nii sügavale mugavustsooni lasta ennast kukkuda. Kui enam kaaluda ka ei viitsi ... siis....
Tavaliselt ei teki ootamatult olukordi kus ennast reede hommikul kodust ei leia ( kaal on oletatavasti ikkagi kodus ju), seega on "hea tava" , et kui kaaluda ei saa , ütleme sellest siia ette. Siis ei hakka keegi arvama, et juu vist andis alla ja loobus. Kurb kui inimesed loobuvad enne kui alustadagi korralikult jõuavad.
Cat65 võtab nüüd ka ennast kokku ja paneb vähemalt ühe päeva ! toidud kirja. Ma oletan, et sul ikka on kodus toidukaal olemas ???
Ja üks asi veel mis tõepoolest aitab on see, et kui siia lugema tulete, siis jätke siia ka paar rida oma mõtteid maha. Midagi pole teha, kaalu ei saa teistmoodi jälgida kui peab selle peale iga päev mõtlema, koguaeg peab selle peale mõtlema smiling smiley
Mina tahaks teada, et Cat65 , mida sa oled selle ja eelmise nädala jooksul püüdnud muuta. Saan aru, et eelmine nädal ei õnnestunud ... aga oma peas sa ju ometi mõtlesid, et mida peaks ja saaks teisiti teha. Räägi meile ka mis mõtted ja plaanid sul olid muutmiste suhtes...no näiteks kas käisid poes ja shoppasid teisiti ... räägi kasvõi nendes pisiasjadest... kas jätsid midagi ostmata, kas ostsid midagi uut... kas tegid paar teadlikku jalutusmeetrit rohkem .... vms. Ootame põnevusega sinu juttu smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 07.04.2015 08.23.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 07. April 2015, kl 16.02

Axy ... vaatan, et 29.märts püstitasid sa teema "otsin kaasvõitlejaid" ( vms) ... seejärel 3 minutit hiljem kirjutasid sa kohe meie duelli, et sooviksid liituda.

Sul on ilusad eesmärgid ja kilosid mida langetada küll ja küll ( 105-lt 80-ni soovisid). Ära nüüd jama.. ma tahan väga uskuda, et sul jätkub seda kaalulangetuse soovi ikka kauemaks kui see 3 minutit mis kahe postituse vahele jäid smiling smiley

Tule ilmu nüüd oma numbriga välja, tee uus algus ja anname koos pekile tuld !

Sinul on meid vaja ja meil on sind vaja, sest koos on ikka "tugevam" toimetada smiling smiley

Ootan... ootan...

Cat65 ... sina ka !



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 07.04.2015 16.02.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: mariihen
Kuupäev: 08. April 2015, kl 13.34

Nagu hüüdjad hääled kõrbes... isegi kaja pole vastu spinning smiley sticking its tongue out

Minu teekond kulgeb pealtnäha kergesti, aga siiski sisemise võitlusega... See pole teps mitte kerge, kui kogu aeg on kellelgi töö juures sünnipäev või keegi ostis maja või kellelegi sündis laps ja ikka ja jälle pakutakse kommi/šokolaadi. Aeg ajalt ma tunnen piinlikkust kui ei võta pakutut vastu sad smiley kuigi ei peaks ju. Kui ütled, et ei võta, et jälgid siin kaalu jne, siis on kahesugune vastus, kas ok, saan aru ja ei torgi või teine, et no mis see üks komm ikka ära teeb, jookse õhtul kaks korda ümber maja... novot ja hakka siis seletama, et kui palju mingi komm kaloreid annab ja kui palju tegelikult jooksma peaks selle ühe kommi pärast.

Ma olen teinud nii, et võtan vastu ja panen sahtlipõhja ära ja kui lapsed töö juures käivad siis annan neile :-). Pääseb seletustest ja ise ka ei pea sööma. Kuigi tunnistan, et eks see alateadvus teab täpselt, mitu kommi sahtlis on ja see on paras väljakutse. Eks aeg-ajalt libastudki, aga suuremas osas siiski suudan kontrollida...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 08. April 2015, kl 16.11

On on ... see kaalu kaotamine on raske töö, täiega raske töö. Kõigil meil on raske, võitlus käib enamjaolt oma sisemise minaga kes ühel hetkel tahab saledaks saada, teisel hetkel tahaks head ja paremat süüa smiling smiley . Üritustel on eriti valus see kui oled juba oma "ei" kõval häälel välja öelnud ning siis tuleb hakkab keegi "moosima" , et no mis see 1 komm, 1 klaas shampust ja 1 tk kringlit ikka sulle teeb. Daaaa... siis tahaks karjuda, et " krt, ma isegi pidasin suure võitluse oma sees maha"... aga nii see on, meil kõigil.
Mõni meist on tugevam, mõni meist on nõrgem. Aga alla ei tohi anda ! Me kõik teame kui kergelt kilod juurde tulevad ja kui visalt neist lahti saab. Kui teha "mitte-midagi" siis ei juhtu ka mitte midagi, vähemalt sinna suunda ei juhtu mitte midagi, kuhu me tüürida tahaksime. Seega kui olete oma esimese sammu ära teinud ja otsustanud, et ON vaja midagi ette võtta, siis püüdke... no kasvõi natukene samm-sammu haaval....väikeste sammukestega ..... peaasi, et ärge ära kaduge ! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.