Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 09. April 2015, kl 07.37

Jah, tean kui raske see kommi mitte vastu võtmine on smiling smiley
minul lõppes just koolitus, kus pakuti kohvi kõrvale minu lemmik kohvikust lemmik saiakesi...ma ei olnud nii tugev, et ei öelda smiling smiley imelik oli ka oma salat sinna kaasa võtta kui kõik teised, 20 inimest, joovad kohvi ja söövad mu lemmik saiakesi.
Õnneks sai see koolitus läbi smiling smiley

Nüüd sain endale sellise nohu, mida ma ei mäletagi millal selline oli...öösel ei saanud magada, sest õhk ei käi läbi ja suu kuivas ära.

Vaatan, te olete nii tublid trenni tegijad, äge! jätkake samas vaimus, ma terveks saan siis tahan kaaa smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 09. April 2015, kl 22.25

Tervitused.
Mina siis tegutsesin täna päev otsa värskes õhus koondnimetuse "aiatööd" nime all. Kui ikka talv läbi pole vaja olnud peenra kohal koogutada ja siis teed mitu tundi järjest mingeid imelikke liigutusi .... hüpled kiviktaimlas ühelt kivilt teisele, siis teed poolspagaadis mingeid painutusi ette ja taha, vasakule ja paremale ... jne, siis pean tõdema, et on selline imeli "peksa saanud tunne" õhtuks ... omamoodi trenn smiling smiley
Söömisi täna ei kaalunud, ausõna ei viitsinud köögikaalu kaasa vedada.

Homme.
Tegin uue toidutabeli valmis, panin endiselt ikka kõik nimed kirja... ka Cat65 ja Axy ... et no äkki ikka võtate vedu smiling smiley Lootus sureb viimasena.

Ise... ilmselt lähen hommikul vara tänaseid lõpetamata töid jätkama / lõpetama, seega arvan, et saan mahti numbreid kaalutabelisse märkida peale lõunat või lausa õhtu poole. Kui saan hommikul vara aega, siis panen esimesed varasemad numbrid ka hommikul kohe ...

Loodan, et homne päev toob meile kõigile nii päikest taevasse kui ka päikselist meeleolu ilusate numbrite näol smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 10. April 2015, kl 06.01

Hommikust. Minu nr täna 85,5 (-0,2). Ikkagi miinus ja juba mitmes nädal järjest smiling smiley smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 10.04.2015 06.01.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 10. April 2015, kl 07.07

Tere hommikust, minu kaal täna hommikul 88,9 kg (-0,8). Toidutabelit ei täida.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: mariihen
Kuupäev: 10. April 2015, kl 07.33

Hommik,
minu numbrid on 96,7 (-0,7). Kõri kohutuavalt haige, sellest ka eileõhtune konjak... aga paistab, et sai vähe võetud... ikka hommikul sama tunne...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 10. April 2015, kl 09.11

Hommik!

täna 66.2(-0.3)

mina ka täna aiatööde lainel smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: tinku
Kuupäev: 10. April 2015, kl 18.52

Tere.

Mina olen ka tagasi! Ja mitte üksi, vaid koos juurde hiilinud kilodega smiling smiley. Mul täielik kaalutõus, ehk siis 96,7. Nüüd vaja taas end kokku võtta ja korralikuks hakata. Õnneks on õues suur kevad. Aed ootab korrastamist.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Cat65
Kuupäev: 10. April 2015, kl 22.47

Õhtust! Või mis õhtu see enam on - lausa öö käes smiling smiley

Ma ei ole kusagile kadunud, ega kavatse ka smiling smiley Mul oli nii hullumeelne nädal, et pole isegi jõudnud siia teemasid lugema, hea, et hommikune kaalumine oli meeles, aga selle sisestamiseni jõudsin alles nüüd. Ühesõnaga, seda olete ilmselt märganud, et toidutabelit pole JÄLLE täitnud sad smiley Raputan endale tuhka pähe, sest mitu nädalat juba üritan alustada. Vurr, ära mind sealt maha veel tõmba, üritan siiski veel. Toidukaal on kodus täitsa olemas smiling smiley

Kaalust siis niipalju, et midagi eeskujulikku sealt ei tulnud ega olnudki oodata: 120,8 (-0,2 kg). See miinus on minu kaalu juures nii ebaoluliselt väike, et kahtlustan, et kui oleksin eile õhtul enne magamaminekut veel ühe klaasi vett ära joonud, oleksin hoopis plussis omadega olnud. Jama jah, et nädalad lähevad niimoodi raisku, kevad tuleb, soojad ilmad tulevad ja mina istun ikka oma kaalumätta otsas. No aga masendusse ka ei lange! Nui neljaks! Äkki teen endale homme hoopis paastupäeva - nii prooviks või nii, vaatab, mis välja tuleb.

Tekkis ka selline mõte, et peaks foorumisse end vähemalt üle päeva sisse logima - siinsed sõnavõtud tuletavad jälle kiiresti meelde, et olen ju kaalulangetuse endale eesmärgiks seadnud ja sellist meeldetuletust on tegelikult hädasti vaja (mul vähemalt). Kolm on kohtu seadus ning ma väga loodan, et järgmisel kaalumisel on ikka mingi asisem miinus ette näidata.

PS Kes on vaadanud neid TV3 kolmapäevaseid kaalusaateid. Meenutan hetkel endale neid kaalulangetajaid, kes üritasid ja üritasid ning eriti kusagile ei jõudnud. Samas kui ise vaatasin saateid, siis kirusin, et kuidas nad ometi ei suuda end käsile võtta - personaaltreener ja mis-võimalused-kõik-veel on olemas. Nüüd olen ise osutunud samasuguseks smiling smiley Hea, et saatesse ei kandideerinud smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Cat65
Kuupäev: 11. April 2015, kl 13.08

Tänane päev on mul alanud üsna tublilt, mis puudutab kaloriarvestust. Tänase päeva eesmärk on vaadata oma söödud kaloritele otse silma ja neid ei saa ilmselt vähe olema, sest tean juba, et õhtul on oleng ja sellega koos käivad söögid. Muidugi ei tähenda see, et ma nimelt pean sööma, aga otsustasin olla iseenda vastu aus ning kõik kirja panna. Vaatab, mis siis tänane päev toob smiling smiley Ilusat laupäeva teile kõikidele, sest praegu on tõesti imeilus väljas. Ma ka ainult korraks tulin arvuti taha, ausalt smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: mariihen
Kuupäev: 12. April 2015, kl 09.00

Hea kuulda, et te kõik olemas olete ja õues/aias küürutate. Mina ka eile istusin nina päikse poole,nühkisin terrassimööblit tolmust puhtaks ja õhtul tegin pika kepikõnniringi, üle kahe tunnise. Pulsikell näitas 1134 kcal spinning smiley sticking its tongue out, aga no ma ei hakanud endale täiendavalt head ja paremat lubama... lootsin, et äkki on hoopis hommikuks miinus kilo... aga võta näpust, nii lihtne see ka ei olnud...
Täna ehk antakse ka vel päikselist ilma.. saab veel aias küürutada ja kaloreid põletada... ärge neid siis suurest tublidusest jälle taasi sööge!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 12. April 2015, kl 09.22

Mul aias nii kiire, et toidutabei täitmine jääb kahjuks ära. Loodan, et esmaspäeval panen kirja smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 12. April 2015, kl 10.50

Mina küürutasin ka lillepeenras kaks tundi eile, kohe-kohe lähen edasi küürutama. Kusjuures täna saan kohe aru, et mu pepul on lihased olemassmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Cat65
Kuupäev: 12. April 2015, kl 12.10

Eilne toidutabeli täitmine mõjus üsna kainestavalt. Tarbisin eilse päeva jooksul ära pea 2x oma ettenähtud kaloritest - ime siis, et kaal ei lange. Täna üritan tagasihoidlikum olla.

Aga tänane ilm mind küll aiamaale ei kutsu sad smiley Vihma vaheajal lastega ühe kiire ringi siiski tegime õues.

Mariihen- üle 1000 kcal maha kõmpida on paras trenn! Kunagi kui ise rohkem sporti tegin (see oli paar aastat tagasi),siis panin ka tähele, et pärast tõsisemat trenni ei olnudki erilist kaalulangust. Panin selle rohkema vedeliku tarbimise arvele, aga võib-olla ka lihased mängisid oma rolli. Hea enesetunde annab see kindlasti.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 13. April 2015, kl 07.39

Nii kauaks siis oligi seda ilusat kevadet smiling smiley

Tänasest siis täidan jälle toidutabelit. Kaal on õnneks sama mis reedel, ei söönudki siis nendel märkimata päevadel üle smiling smiley

Tean ka, et peale trenni kaal ei lange, vaid lausa võib tõusta smiling smiley olin kunagi ikka väga kurb kui trenni tegin ja kaale ei langenud peale trenni, kokkuvõttes ta ikka langes aga seda ei teadnud kunagi millal ta kukub smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 13. April 2015, kl 11.35

Tervitused. Vabandan, et õhtupoolsete numbrite tabelisse kandmine viibis- nüüd on kõik numbrid tabelis.

Mina arkasin laup. hommikul üles ja silmad olid nii paistes nagu oleks keegi need kinni "tagunud" smiling smiley Ilmselt sain mullaga tolmutades omale kena annuse mingit jama silmadesse. Õnneks läks päevaga üle ja nüüd jälle inimese nägu peas. Lapsel oli ka vaja okserallit ndl vahetusel teha nii, et õnneks polnud kodust välja nagunii asja minna smiling smiley Püüan tänased toidud jälle kirja panna. Hommikul olin tubli ja keetsin putru smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 13. April 2015, kl 11.46

Cat65. Tubli oled , et kirja paned. See on väga oluline samm - vaadata tõele näkku, olgu see tõde siis milline tahes. See annab sulle pildi reaalsusest.

Toidutabelis (pühapäevases vahepalas) oli sul üks söögikord ridade vahele sattunud ( seal oli üks joon puudu enne) seetõttu ei arvutanud tabel seda sinu päeva-sisse. Seega su päevahulk tõusis 420 võrra. Kirjutasin toidu õigele reale ära aga jätsin meelega vale kustutamata, et sa näeks millest jutt ( kustuta ise ära, kui oled ära näinud). Jälgi , et tabelis kalorite hulga kirjutad beezi -taustaga lahtrisse. Nendes lahtrites on sees valemid mis liidavad numbri toidukorra "alla-kokku" ja sealt siis edasi lähevad juba kogu päeva "alla-kokku". Loodan, et said aru mida mõtlesin... tundub, et jube segane tekst sai smiling smiley

Aga jätka oma toitude märkimist, see on ainuke viis haarata härjal sarvist smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Cat65
Kuupäev: 13. April 2015, kl 13.16

Tänud, Vurr, tähelepanu juhtimast! Ma sain aru, mida mõtlesid ning kustutasin valelt realt oma kirjapandu ära. Mõtlesingi eilse päeva lõpuks, et üsna normaalne tulemus minu kohta smiling smiley Lõplik variant on muidugi reaalsem. Ma ei teagi kohe, mul seda isukest ikka jätkub. Tundub, et täna lähen jälle lõhki oma kaloritega - lõunaks on juba päevanorm praktiliselt täis.

Vurr, ma juba lootsin, et ehk on selleks kevadeks igasugused okserallid ja muud "toredused" läbi, aga kurb kuulda, et seda ikka veel ringleb. Loodetavasti on päikest ja sooja varsti rohkem - ei tahaks enam haigeid lapsi põetada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 13. April 2015, kl 16.29

Cat65 ... järgmine kord kui sa poodi lähed, mine selle leti juurde kus müüakse kõikvõimalikke näkileibasid ja riisi-maisi vahvleid ( need on need mida mina leiva-saia asemel söön, sellised ümmargused pakid) ja osta omale paar erinevat varianti koju. Osta juustu asemel näiteks määrdejuust või toorjuust ja ostes vaata rasvasuse protsenti. Osta midagi mis on nt. 11% või 14% rasvasusega. Vorsti asemele osta mingit fileesinki ja ka nende puhul vaata kalorite hulka smiling smiley

Alusta võileibade asendamisega. Kui sa koju midagi muud ei osta, siis ei ole sul võimalustki saia-leiva asemel midagi muud proovida.

Mina ka ei viitsi iga hommik putru keeta. Hommikuhelbed tunduvad mulle jube suhkrused ja seepärast ongi justkui loogiline asjade käik... midagi võika-laadset ( no tegelikult oleks muidgi alternatiive teisigi nt. jogurti, pr.muna-peekoni vm. näol) .... Seepärast on minu jaoks ülioluline, et mul oleks kodus saiale-leivale mingi alternatiiv koguaeg olemas. Sellega harjub ära smiling smiley Pean tõdema, et kuna ma nüüdseks olen omale selgeks mõelnud, et sai-leib tähendab JAHU ning PALJU KALOREID/ ENERGIAT, siis suudan ma sellest juba üsna kerge vaevaga loobuda smiling smiley Tihtipeale avastan suppi süües ennast mõttelt, et kas mul ikka on seda leiba vaja süüa kõrvale - see annab sama palju kui ports suppi, ja siis tekib kohe võrdlus, et ma võin samahästi süüa siis juba parem ilma leivata 2 kausitäit suppi ( jutt siiski lahjemat sorti supist). Vot selliste mõtetega peame me paksukesed maadlema smiling smiley Aga teisiti ei saa, kui me tahame alla võtta ... või siis vähemalt püsida kaalus ja mitte veel suuremaks paisuda smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 14. April 2015, kl 08.08

Mariihen. Vaatan, et sul kirjas juust 25 kcal. Hakkasin mõtlema , et tavalise juustu kaloraaz on ca. 350 kcal. 25 kcal eest saab 7-8grammi juust vist. Tavaline viil kaalub 20-25grammi, seega ei tule isegi poolt viilu välja smiling smiley Muud midagi polegi kui, et liigsete ümarduste ja mugavduste tagajärjel ükspäev sinu ilus teekond võtab niimoodi hoo maha smiling smiley

Aga võibolla on kõik õige, sööd ülilahjat juustu või on see tabelis sul üldse mingi muu juustutoode (lihtsalt juustu nime alla) smiling smiley Nii, et räägi välja , mis 25 kalorit-juust sul see seal on.

Aga küsida ikka ju võib , onju .


Ja ANNN, marss poodi ... ei söö siin hommikul saia- veerand sinu päevanormist !



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 14.04.2015 08.11.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: mariihen
Kuupäev: 14. April 2015, kl 09.15

Vat vat kui hea kui keegi silma peal hoiab :-). Minu juust kui on nii väikse kaloriga on tegelikult naturaalne merevaigu sulajuust ja panen enamasti nö "augutäidet" saiale leivale ehk siis 7-10 gr. Ja vahest võtangi tükijuustust ainult pool õhukesest viilust :-P

Aga ma vahest iga päev ei kaalu ka enam paaniliselt. Vahest panen umbes ka, sest kui sa ikka iga päev sööd sama võileiba hommikul, siis see, kas lõpuks oli seal saia peal 7 või 10gr juustu ei omagi tähtsust. Ma tegelikkuses niikuinii ei söö oma kaloreid täis vaid hoian kogu aeg allpool 1600. Ma pigem juba varsti tunnen, et me tegelikkuses peaksin rohkem sööma... kaal ei kuku NII kiiresti kui mina tahaks... ma lohutan ennast sellega, et ei peagi, siis jääb paremini püsima, AGA no kes meist ei tahaks järgmist riidenumbrit kätte saada... aeg ajalt ikka proovin vanu riideid ja tõden, et kui isegi saab luku kinni venitatud, siis ikka veel punnitab liialt palju.

Eile sai ühisüritusel käidud ja ikka sõin selle koogi ka ära... confused smiley

Ja ma anna teada ka et, kolmapäevast kuni laupäevani olen ära ja tabelit ei täida ja kaalu numbri annan ka alles laupäeva hommikul, jõuan reede hilja õhtul koju. Veidi pelgan, sest sellised mitmepäevased üritused ON reeglina ohuks ülesöömisele... Üritan ennast distsiplineerida, eks näeb.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 14. April 2015, kl 12.42

Tore, et oma äraolekust teada andsid, siis ei mõtle keegi, et tubli Mariihen läks "laisklema".
Ma ikka aegajalt vaatan, et mida keegi sööb... äkki saab häid ideid või uusi tooteid, mida julgeks proovida. Poes ju valik nii kirju, ei jõua kõikide silte läbi lugeda, et mis on mis jne Ja seoses sellega siis püüan tabelist toiduaine ja kaloraazi vahel mingit seost luua. Ma olen nüüd sihilikult oma toiduaineid võimalikult täpselt tabelis kirjeldanud, et äkki Cat65 tahab nt poodi minnes midagi "katsetada".
Aga jah... kuna juust lihtsalt ON nii paganama maitsev AGA krdi rammus kraam, mida eriti süüa ei "raatsi", siis sellepärast jäi silma. Toorjuustud ja määrdejuustud on teine asi smiling smiley Küll aga on isegi nende kaloraaz märkimisväärselt erinev ja ma peaks ütlema, et ega väga suurt maitsevahet pole smiling smiley No maitsevahe on, aga see pole tingitud rasvasusest vaid lisandi-erinevusest. Õnneks kulub määrdejuustu väga väikestes kogustes. Mina näiteks ei kasuta enam praktiliselt üldse võid või margariini, väga harva. Aga no kui leiba- saia eriti palju mitte süüa, siis pole seda margariini kuhugi peale määrida ka smiling smiley
Ma millalgi seisin seal toor-ja määrdejuustude leti ees... nagu tola... endal hakkas juba imelik- raudselt mõni vaatas mind ja tundis kaasa, et no nii otsustusvõimetu ka olla ei saa smiling smiley Lõpuks ma vist ostsingi 3 erinevat smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Cat65
Kuupäev: 14. April 2015, kl 14.31

Toidutabelist saab tõesti inspiratsiooni, mitte ilmselt küll minu omast - ärge seda endale eeskujuks võtke smiling smiley Ma olen kindel, et hakkan tublimaks, vähemalt ei ületa kaloraaž 3000 kcal. Tõsisemaks kaalulanguseks peaks ikka päevasest kalorinormist kinni pidama,aga annan endale aru, et tegelen ju tegelikult oma toitumishäirega. Nüüd olen järjest oma söödu kirja pannud, olgu seda siis kui palju tahes ning olen tähele pannud, et vahepalad annavad minu puhul olulise kaloraaži. Peaks alustama sealt kärbete tegemist.

Vurr, sinu soovitusel proovisin juba riisigaleteid. Tegelikult täitsa head näksida vahelduseks, isegi kõhtu täidavad. Lastele ka meeldisid.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 14. April 2015, kl 16.09

Cat65, endiselt kiidan, et jätkad jonnakalt ja järjepidevalt üles märkimist. Tubli. Ja näen, et oled natuke ikkagi avatud ka uuele ehk siis päris lootusetu juhtum ei ole smiling smiley smiling smiley

Vaatan kõrvalseisja pilguga sinu menüüd. Kõigepealt torkab silma sinu juustu- armastus. Just on hea asi, on on. Aga mõtle korraks mida võiks tähendada juustupakil see protsent. See number näitab seda kui palju selle toiduaine sees on RASVA. Ma ei usu, et süües rasva, me oma üleliigsest rasvast lahti saame. Täna oled sa oma kaloritest kulutanud 400 juustu peale ja kuna juust on ju raske, siis tegelikult on seda kougseliselt krdima vähe. Natukene seda rasvast kraami ja suur osa päevanormist on lännu. Proovi juust asendada singiga, juba valmis viilutatud singiga... siis ei ole sul võimalik endal näpujämedusi viile lõigata smiling smiley

Üks nipp singipaki valimisel. Teatavasti on singipakkides tooted kaalu järgi AGA paljude sinkide puhul on võimalik valida kas suure läbimõõduga 5 lätakat pakis või 9-10 väiksema läbimõõduga viilu. Mina otsin alati väiksema läbimõõduga singiviile. Pakist jätkub kauemaks, sest ega ma hakka ju väiksema läbimõõdu tõttu kahte viilu korraga võileiva peale panema ja kui ma olen juba kord neid väiksema läbimõõduga tooteid ostnud, siis kindlasti ei nuta ma süües taga seda üle võilevaserva rippuma pidanud osa. Kokkuvõttes hoiab kokku raha ja mis veelgi olulisem -sööd endalegi märkamatult jälle mõnied kalorid vähem. See ju see meie eesmärk ongi, onju.
Naljaks eks, mida kõike ma enda jaoks välja ei ole mõelnud. Aga minu jaoks on saanud selles juba igapäevane shoppamise-harjumus nii, et ega ma poes olles nende tagamaade peale igakord enam ei mõtle.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Cat65
Kuupäev: 15. April 2015, kl 10.58

Tänud,Vurr, kaasa elamast ning nippe jagamast. Juust on jah minu igiammune lemmik, eriti rasvane juust. Proovisin kunagi seda 10% Juku juustu - no nagu kummitükk hammast all. Ma vist ikka rasvasest juustust pole veel valmis loobuma, pigem proovin seda vähem süüa.

Mina aga avastasin eile endale selle suve jäätise (jäätis muidugi ka lemmik smiling smiley). Selleks on Balbiino uus pulgajäätis "Mango smuutike". Maitseb tõesti nagu külmutatud smuuti, mitte nagu mingi tavaline mahlapulk, mangopüreed ka päris korralikult sees. 100g kõigest 80kcal ning jäätis ise 60g ehk siis 48kcal.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 15. April 2015, kl 14.51

Jah, ka mina olen kunagi ammu korra seda Juku juustu ostnud ... ja see oli tõepoolest üsna kummine smiling smiley

Küll aga hakkab sinu ülekaalu "nägu " selguma, Cat65 smiling smiley
Sul on sellised "rasked lemmikud" nagu saiatooted, juust, jäätised...

Kuidas sul vee joomisega lood on ? Tabelisse pole sa tilkagi märkinud.

Midagi pole teha, aga sa PEAD hakkama natuke oma toidulauda koomale tõmbama. Toit - see on energia ( nagu bensiin auto jaoks). Kütus - mis tagab meie keha töövõime. Küll aga on inimkehal üks halb ( või hea ? - oleneb olukorrast) omadus seda energiat meile naha alla talletada. Ja mis kõige kurvem, siis tegelikult mitte ainult naha alla vaid ka meie elutähtsate organite ümber ... ja vot see on juba väga paha sad smiley

Praegu oleme veel piisavalt noored ja meie keha on veel siiski "noor" ning suudab selle "koormaga" hakkama saada, mille me talle kanda anname. Aga vanuse kasvades muutub see aina kurnavamaks. Ja keda me siis süüdistada saame ??? ...AINULT ISEENNAST. ... Aga aega tagasi ei keera, onju... eye rolling smiley
Mina mõtisklen ja mul tekivad süümekad ... mis krdi tahtejõuetu äpu ma küll olen. Kas mu lapsed on rõõmsad, et nende ema selline "tünn" on ? Vaevalt küll. Kas ma ise olen rõõmus , et ma ... EI.

Püüame nüüd omale koju kuhjadeviisi head ja paremat mitte osta, eks. Cat...sina ka. Sa ei pea omale poest koju valmis ostma vahepalaks mingeid magusaid asju. Söö parem selle asemel 5 x päevas, väiksemaid portsjone soolast toitu ( aga mitte võileibu!).

Kui sul tekib vastupandamatu magusaisu... siis paned ennast riidesse ja lähed tipa -tapa selle jäätise järgi ning ostad 1 tk- ÜHE, mille sööd tagasiteel tipa-tapa tehes ära. Sa ju tahad kaalust alla saada, onju !

Ja üks nipp veel, Cat. Võta omale nt. mingi eesmärk... et sinu korraga söödud toiduportsin ei kaalu nt. üle 400-500grammi. Kilone toidukord on maole liig mis liig. Söö, pea tund-kaks vahet ja söö uuesti. Harjuta ennast pisut väiksemate toiduhulkadega. Veel on variant, et sa jagad oma kalorid ära näiteks 5 toidukorra vahele.
Sa pead hakkama nüüd natuke kalkuleerima oma söömist... mitte nii , et sööd palju jaksad ja siis tagantjärgi tõded, et ohhh.... oli ikka "tugev" söögikord küll. Sea näiteks eesmärgiks, et kaalud toidu ära ... arvutada kalorid.... ning siis otsustad... kas sa ikka tahas selle 1000 kalori eest kõik korraga ära süüa... või jagad nt. portsu pooleks ja teed hoopis selles kaks 500 kalorilist toidukorda smiling smiley

Loodan, et minu mõtted panevad ka sind natuke mõtlema smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 15. April 2015, kl 18.59

Mina käisin täna kepikõnnil.....oi kui hea tunne on....thumbs up

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 15. April 2015, kl 20.29

Tubli KurrNnurr, sa pole vist 100-aastat kepitamas käinud ?

Cat65... need kiievi kotletid !?!? eeee... ma kahtlustan, et midagi on valesti. Kas valmistasid ise või ostsid valmistootena ? Mis firma tootena -äkki oli paki peal ka mingi info.
Kas kalorid määrad KA toidupäevikus ? Kui jah, siis vaata ka retsepti sisu. Vahel on nt. jäetud retsepti vesi sisestamata ja see lööb kaloraazi totaalselt valeks. Inimesed eksivad retseptide sisestamisel , aga Kaaluabi ei lase neid retsepte hiljem muuta ja nii need vigased retseptid seal vedelevadki.
Ja vahe tuleb ka sellistes asjades, et sisestatakse toored ained, aga KA retseptid ei arvesta küpsemisel toidu-kaalu muutustega jne. Mõni sisestab nt. toore riisi 100g, aga peale keetmist on selle kaal hoopis teine jne jne jne .
Nt. Talleggi kiievi kotlettide kalorid on 100g - 267 kcal.Kui tundusid üli rasvased, siis no pane 100 kalorit juurde ise, aga ma ei usu et Kiievi kotletide kaloraaz saab olla 600 ja peale. Sry, aga toiduõli on 800 kcal smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 15.04.2015 20.31.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 16. April 2015, kl 06.50

Cat65, jäin ka sinu lõunat vaatama smiling smiley kas see vorm oli väga koorene? ei tahaks ka uskuda, et need toidud nii palju kaloreid kokku annavad smiling smiley

Minul oli kaal üle pika aja 66.1, no ei saanud ma selle 66.5 juurest minema, muudkui tiksusin seal edasi tagasi.
No nüüd loodan ikka homme 65 näha. Ausõna täitsa masendus tuleb peale, varsti mul ju üks üritus ja ma pole üldse maha võtnud.
Ilm on ka kole, juba teist päeva sajab lund, eile oli küll lumi lõunaks kadunud....täna jälle.

KurrNurr, tubli, et kõndima said....ma olen nii kuri enda peale, et ei suuda ennast jooksma vedada. Käi aga edasi ja anna meile ka teada, see tuletab meile meelde, et peaksime ennast rohkem liigutama.
Üks suur võti kaalu langetada on ju ka palju liikuda smiling smiley

Ootan põnevusega homset päeva, kas ja palju meil miinuseid tuleb smiling smiley
Olge siis tublid täna ja ei mingit patustamist, homme tuleb jälle kaalule astuda ja tõele näkku vaadata smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 16. April 2015, kl 07.42

Olen täitsa nõus, et kui teised siin räägivad oma pingutustest- kes käis kepitamas, kes jättis kuskil midagi söömata vms ... see tekitab ka endale sellise tunde, et no on vaja "selg sirge hoida" smiling smiley
Ideaalis oleks meil muidugi vaja üht "naabrinaist" kes käiks uksele koputamas ja teataks, et 20 minuti pärast läheme jooksma/kõndima/kepitama - pane riidesse smiling smiley

Endiselt küsin, et kuidas TEIL vee joomisega on ??? Tabel täitsa kuivab.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Cat65
Kuupäev: 16. April 2015, kl 11.01

Oi, Vurr, sinu piitsutamine on valus smiling smiley Aga mõjus smiling smiley Ise toidutabelit täites näen ka oma lemmikpatutooted ära. Nüüd sean endale eesmärgi kindlalt püsida oma kaalulangust lubavate kalorite piires.

Aga selle kiievi kotleti kcal-itega on vist tõesti midagi viltu. Kontrollisin üle ning tuli välja, et võtsin valmis prae kcal-id (kasutasin www.ampser.ee keskkonda) ehk tegelikult 100g kalorihulgaks võib tõesti võtta 267. Teeb toidutabelisse paranduse.

Aga see kapsavorm oligi tõesti rasvane- sisaldas majoneesi ja juustu sad smiley

Veejoomise märkimine on mul täitsa kahe silma vahele jäänud, ma vist tegelikult joon ka vett nii, et ei pane tähele, kui palju ma tegelikult joon. Üritan siis seda ka silmas pidada ja nö teadlikult juua.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.