Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 16. February 2015, kl 14.37

Sire, arvasin, et sa märgid toite ette smiling smiley ei teadnudki, et sul need söödud juba.

Aga seda bioloogilise kella juttu ma väga ei usu, olen seda ka ise proovinud, kui see siianii pole sind aidanud siis ei hakka see kell ka nüüd iseenesest äkki tööle.
Võtsin ma ju eelmine aasta oma kilod 60kg peale alla ja lootsin ka, et nii kaua(oli vist aasta) ma olen nüüd jälginud kaloreid, et kõik kogused peaks silma järgi peas olema ning kõik selge...
Vot, ei olnud...kilod tulid ludinal tagasi. Silmamõõt petab väga.
Ja ma olin siis õnnelik ja rahul enda kehaga juba, niiet sensitiivi jutuga ma ka 100% nõus ei saa olla, see muidugi õige, et ennast peab armastama ja seda peegli juttu olen ka kuulnud. Samas aga kui sa ikka ei jälgi mida suhu pistad, ei aita enda paitamine ka smiling smiley

Loodan, tõesti, et sa oled erand ja sul kõik toimib.
Mina ilma üles kirjutamata ei saa, ei saa tegelikult ka siis, sest tahtejõust tuleb puudu ja ikka tulevad lõhkisöödud päevad.

Sire, kas sa tõesti raatsid 3 nädalat raisata...varsti ju kevad käes...siis ka ju jama kui oled selle ajaga juba 3kg juurde võtnud.
Seda on palju raskem maha saada.
Soovitaksin sul ühe nädala puhkust võtta, selle ajaga näed ära, kas su bioloogiline kell töötab.

Vurr, no ma pean suutma sellest 0.2 lahti saada, teen kasvõi 1000kcal-si päevi, kui muidu ei saa smiling smiley on mille nimel pingutada, sest ei saa ju nii laisk lohe ka olla, et selle väikse asjaga hakkama ei saa smiling smiley

Tean juba ette, et järgmisest esmaspäevast-neljapäevani(23-26veeb) ma toidutabelit ei täida, sõidan Soome.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 16. February 2015, kl 16.39

Kunagi kui ma kaalujälgijate rühmas käimise lõpetasin, siis kaalusin aastaid 60 pluss-miinus 2kg. Ma ei lugenud otseselt kaloreid vaid mul kujunes välja oma päevamenüü, umbes selline hommikuks puder, lõunaks liha salatiga, vahepala paar puuvilja, õhtuks puder või kodujuust salatiga ja päevajooksul tarbisin ka mingit piimasaadust. Ning püsisin vaevata oma kaalus. Loomulikult sõin vahest jäätist või mõnd muud maiust väikeses koguses.

Tahangi saavutada sellist tasakaalu oma toitumises, et kõik vajalikud vitamiinid ja isud oleksid tasakaalus. kas ma seda suudan, seda oskan alles siis öelda kui olen proovinud.

Teie stabiilne plaan ja minu ebastabiilsed otsused- kumbki ei ole meid eesmärgile hetkel viinud. Järelikult tuleb midagi muuta, igaüks ise teab oma menüüd vaadates, mis temal oleks vaja muuta. Ning mina pean muutma oma toitumise kellaajaliseks ja kogused. Praegu söön ma päeva jooksul umbes 1-3 kg juurikaid. Normaalne oleks kuni 1kg. Igalühel omad vead.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 16. February 2015, kl 19.39

Mina ei nõustuks sinuga, Sire. No ma kohe kuidagi loe sinu toidupäevikust kuskilt välja, et sa päeva jooksul 3 kg juurikaid oleks söönud smiling smiley No võibolla ainult siis kui sa pidasin kaks nädalat juurika-dieeti. Arvan, et sa hetkel pakud veits üle.
Selles osas olen ma nõus, et jah... kella 14-ks ei pea olema kogu päeva norm söödud, et õhtul ennast piinata. Süüa tulebki kogu päeva jooksul, mitte ainult esimeses pooles. Nii, et hakata järgima kellaaegasid ....igati hea mõte ! Aga , et seal juures on kohe vaja ka loobuda kalorite lugemisest ja koguste kaalumisest- see tundub mulle enese petmisena. Ma lihtsalt ei saa aru, miks need kaks asja üksteist välistama peaksid ? Need asjad ju ei sega üksteist mitte kuidagi. Mille põhjal sa siis järeldusi tegema hakkad ? Kas ootad reede ära ja siis vaatad, et ups 0,5 juures. Mida sa siis sellest järeldad ? Või hakkad ennast päevas 10 korda kaaluma. Kas see tekitab vähem stressi ?
Kuna sul on harjumus iga päev midagi magusat süüa ( kommi, sokolaadi, kooki) siis ma ei usu et sa sellest harjumusest loobud. Tahad ma ennustan... kui sa kirja ei pane, siis sa ei söö pool sokolaadi .... vaid sööd selle poole ja siis sööd teise poole ka. Mina ei ole magusasõltlane, aga ma tean, mida tähendab magus magusasõltlastele. Kuidas ise oma magusa söömist hindad. Kas saad hakkama ilma magusat iga päev söömata ?

Minu arust on väga õige samm oma söömised ära jagada päeva peale, kuid sealjuures kalorite lugemisest loobumine ... see on nagu kaalujälgijate tasakaalustamisele üle minek, selle vahega et sa pole omadega veel kuhugi jõudnud. Oma sisetunde usaldamisega oled sa jõudnud täpselt siia, kus sa praegu oled. Minu arust tuleks parem püüda leppida sellega, et oled inimene, kes ei saa oma otsuseid toidu suhtes usaldada ja , et kõik peab olema must-valge.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 16. February 2015, kl 20.33

Vurr- väga hea ütlus- inimene, kes ei saa oma otsuseid toidu suhtes usaldada.smiling smiley

Jah, just need me oleme, muidu me ei teeks mida me teeme. Tegelikult mulle su tehtud tabelid meeldivad ja reedest ehk täidangi edasi.

isegi mu köögikaal andis mu otsustusvõimetuse ees otsad- käisin 3 korda poes, vahetati kaal välja, uus kaal töötas päeva, andis otsad, käisin poes vahetati patarei välja- töötas päeva, patarei näitab LO, rohkem ei viitsi selle kaaluga poodi minna, viskasin juba paberid ka ära.

Küll on paksul inimesel ikka palju probleeme- kaal ei tööta, mida süüa, mida mitte jne...spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 17. February 2015, kl 19.53

Ei plaaninud üldse kuklit süüa, läks nii...Üks auto tagurdas minu autole täna parklas otsa, ei juhtunud õnneks midagi hullu, mina aga koju jõudes sõin närvide rahustuseks ühe kukli sad smiley
kuigi olin kindel, et ostan need ainult perele ja isegi isu polnud ostes.

tean-tean, et kalorid iga päev üle....raskeks läheb mul see reede ootamine.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 18. February 2015, kl 15.34

See reede juba ülehommethumbs up

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 18. February 2015, kl 15.51

Tervitused.
Minu vastlapäev möödus ka ikka traditsioonide küüsis olles aga arvestades , et koju sai lõpuks ostetud kokku paarkümmend vastlakuklit , siis päris hea tulemus, et minu kõhtu jõudis ühel päeval 1/2 ja teisel päeval 1 tk. Aga ei saa salata, no on ikka hästi välja mõeldud see asi - see " vastlakukkel". Süsivesikute rikas sai ja suhkru-rasva segune vahukoor+ moos. Niimoodi lahti kirjutatuna tundub üks jube asi , aga karbis, kena mütsikese ja õrnade sokolaaditriipudega kaunistatult on päris ahvatlev. Ostan tavaliselt Pagaripoiste moosiga vastlakukleid aga see aasta sai ära proovitud lisaks ka Reval Caffe vaarikamoosiga vastlakad. Julgen mõlemaid soovitada, päris maitsvad olid. Ja jaaa, kui ma kaalu peale ei oleks pidanud mõtlema ja muret ka poleks, siis oleksin võinud neid hommikuks-lõunaks -õhtuks süüa smiling smiley...vahepalaks ja ööseks ka vist smiling smiley
Õnneks saavad need kohe otsa, 2 tk vist on veel kapis aga mulle sealt ei jätku.

Nädala arvestuses on mul justkui kaloritega korras, aga kuidagi selline tunne on, et justkui oleks jube palju söönud. Täna hommikul tegin väikese kontrollkaalumise ka ja see näitas täpselt sama, mis eelmine reede. Ei juurde ega maha. Eks näis kuhu poole number siis reedeks kõigub Loodan ikka et sinna vähemaks poole, tahaks ju uut rasvast numbrit ka saada. Kaua võib, eksju ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 18. February 2015, kl 21.48

Tere!
Ma loodan, et, annn, mäletad oma vana duellikaaslast smiling smiley Olen algusest peale teie postitusi lugenud ja mul ikka tekivad oma mõtted teie toitumise osas või suhtumises. Ma saan vist sire`st hetkel aru, kui umbes poolteist aastat tagasi mõtlesin iga nädal uusi asju välja, kuidas see kaalu alandamine mul õnnestuks. Minu kurjajuur oli magusasõltuvus, mis tähendas seda, et ma ei suutnud päevagi olla ilma magusata, tundub, et sirel on sama mure.
Tegin veepäevi, et õppida isusid taltsutama, mis oli aga liiga äärmuslik, sest õhtul kukkusin kõike endale sisse õgima.
Proovisin LCHF dieeti, mis minu puhul ei töötanud.
Püüdsin kaloreid lugeda, mida ma ei suutnud üle kahe päeva täpselt märkida, sest päevanorm läks täiesti lõhki ja lugemine sassi. Minus polnud seda järjepidevust.
Ma olin iga õhtu enne magamajäämist täiesti masenduses ja mõtlesin, et no mida ometi teha... Ma lõpetasin duellitamisega vist eelmise aasta märtsis. Peale seda pole ma kaloreid lugenud ja ma olen siiamaani suutnud oma kaalu hoida. Pean vist ära märkima, et minu kaalukaotus pole suur- duellitades -5 kg ja praeguseks kaalun 60kg ehk veel 4 kg miinust. Kõige imelisem on praegu see, et ma olen toitumise mõttes normaalne inimene", kes ei pea igat suutäit lugema ja kel pole isu süüa terve kook ära(mida ma varem oleks mõtlemata alla kugistanud) ning mul pole tükk aega kavatsust olnud veel alla võtta, kuigi algne eesmärk oli 55kg.
Annn, kuidas sa enda arvates sõid siis, kui 60 kilost 66 sai? Ma arvan, et uue duellitamisega sa tõmbasid selle kalorinormi liiga julgelt koomale nagu olid ennist harjunud. Kui sa oma numbri peaksid kätte saama, kas oled siis kindel, et normaalselt toitudes sa jälle juurde ei võta? Ma arvan, et ka 1500kcal su kaal langeks, lihtsalt mitte nii kiirelt kui sa tahaksid ega meie kaalu juures ei saagi loota -1 kg nädalas.
Ma loodan, et ma teid ei pahandanud, lootsin pigem tuju tõsta, sest vahepeal ka dieeditamata ja kaloreid lugemata saab kaalus alla võtta. Kui sire otsustab selle aja kaloreid lugemata läbielada siis peamine soovitus, mida ma oskan anda on see, et kui on magusaisu siis söö puuvilju ja joo vettsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 19. February 2015, kl 11.47

Lynuza, muidugi ma mäletan sind smiling smiley nii tore sinust midagi kuulda ja mul on super hea meel, et sa samas kaalus ikka, st. pole juurde võtnud. Tubli oled!
Kui mu 60kg sai 66kg-i siis sõin ma kõike mida tahtsin, suvised grillipeod jne.

Ma saan ka ju täitsa aru, et normaalne elu peakski olema nii, et ei pea kaloreid lugema, dieetidest ja nendest moodsatest toitumistest ma ei räägi üldse, see minu jaoks täiesti vale. Inimene peab sööma seda mida hing ihkab ja kuulama oma sisemist häält, ainult kogustes on küsimus. Muidugi kui on magusahood siis see näitab, et on midagi valesti, mingi aine puudu vms.

Mäletan, et eelmine kord kui kaloreid lugesin, siis kui 60 peale sain oli mul isu kõige terviskilu järele, kanafilee salatiga, porgand, mungoa idud, viitsisin ja rohkem süüa teha.
Nüüd ma ei taha, vägisi punnin endale juurikasuppi sisse, mungoa idudest ka kõnnin mööda.
Ainuke asi mida viitsin süüa on wasa leivad ja sinna midagi peale...see on vale, ma ju tean seda aga ikka söön nii.

Ma nüüd lähengi ja punnin endale ikka mingi salati kokku, muidu lähevad asjad kapis vanaks....tõeline laiskus...viskan kapsaid ja tomateid kapist minema, sest keegi ei taha neid süüa, kuigi poes ostes mõtlen, et hakkan kodus salatit tegema.

Tegelikult on täitsa häbi siin juba niisama tühja tiksuda, ei teagi mis ajast juba ja mingit muutust pole.

Seda, kas mul kaal ka 1500kcal-ga langeks...ma ei teagi, tean, et kui 1400kcal-t siis juba järgmine päev kaal tõuseb ja ma ei taha sellega väga katsetada.

Kas sa Lynuza ei tea palju sul praegu kui kaloreid ei loe, võiks päeva kaloraas olla?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 19. February 2015, kl 23.19

Lynuza jutus on jah , omamoodi "iva", aga mina tahan siinkohal eelkõige juhtida tähelepanu asjaolule, et 60kg-se ja 85kg-se inimese peegelpilt on märkimisväärselt erinev. Miks see asjasse puutub ? Minu arust on see kõige esimene tähtejõuetuse näitaja. ( ma räägin ka iseendast, rõhutan). Seetõttu ei sobi kõik soovitused kõigile. Ma usun, et kui sina Lynuza , kaaluksid 85 kg ... siis sa karjuks appi ja saadaksid kuupeale kõik need inimesed kes sulle tuleks rääkima mingist ... (plaa plaa plaast) ja sa pingutaksid nii , et veri ninast väljas. Aga näed, mina ja sire ... ei pinguta. Järelikult oleme me teistsugused. Me ei saa ennast usaldada ja võtta kaalust alla "lihtsalt niisama". Meie kilod ei kao niisama iseenesest. Küll aga tulevad nad juurde "vägagi iseenesest"... liigse söömise tagajärjel. Just selle pärast nad tulevad tagasi ... et me sööme ennast lihtsalt paksuks või siis tegelikult... me oleme juba paksud ja me sööme ikka veel üle ja sööme ennast veel paksemaks. Lihtne. Seetõttu olen ma endiselt arvamusel, et kõigepealt me peame midagi saavutama ja alles siis me võime hakata katsetama enda usaldamist.
Ja asi ei ole ainult selles, et me sööksime ennast konkreetsest asjast paksuks... nt sokolaadist. Et oleks lihtne, loobun sokolaadist ja elu on lill, kilod kaovad. Ei ole nii. Me lihtsalt armastame söömist ja me oleme nõus selle nimel valetama nii endal kui teistel silmad täis. Tekitama endale mingeid illusioone ... et kui ma nüüd hakkan oma keha kuulama, siis... Tore mõte küll, aga kas meie keha on siiani kaunist hümni laulnud, vaevalt küll... miks me pole siis saani oma keha appikarjeid kuulnud ja midagi ette võtnud. Ma ei kahtle hetkekski, et meil on oma kehas halb olla. On ikka küll halb. Aga näedsaa.... nii on, sellised me olema.... tahtejõuetud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 20. February 2015, kl 07.43

83.1 kg.
ütlen ausalt, et see nädal ei jälginud. nädalavahetus läks väga palju üle ning mul tekkis totaalne vastumeelsus igasugusele kaalujälgimisele. Eelkõige loomulikult endaseatud lubadustele ja ootustele mida täita nagunii ei suuda. Sel nädalal ei luba ma mitte midagi. Täidan tabelit ja mõtlen vähem toitumisele.Olen ennast toitumisteemal üle mõelnud ja endale seoses sellega suure stressi tekitanud. Elan päev korraga.Ei ole mõtet elada minevikus, ega ka tulevikus vaid tähtis on tänane päev. Kui täna läheb korda, siis mõtlen homsele jne.
Vurril on täiesti õigus, me ei saa ühte asja menüüst välja jätta, meie kaalu juures me peaksime poole menüü ära jätma.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 20. February 2015, kl 08.46

Tere hommikust! Kaal 89,0 (-0,5).
Tegelikult me oleme nagu kasiinosõltlased, ainult, et mängus ei ole meie säästud, vaid meie kilod (söömine). Kui ma eelmine reedel olin sunnitud kõiki oma kleite selga proovima, et mdagigi selga saada, siis kahjuks ei saanud ma kapist ühtegi kleiti enam selga. Mis te arvate, mis tunne see oli?
Ma enam ei taha seda tunnet tunda, tahan tunda seda, mida tundsin siis, kui sain neid kleite selga panna.
Kahjuks ei saa mind mitte keegi aidata, saan vaid iseendale loota. Eile õhtul istusin tugitoolis ja tegin endale selgeks (järjekordselt), et ma pean ennast aitama. Ma ei peagi sellele kaalule ja toitumisele kogu aeg pingsalt mõtlema, kui ma oleksin juba ca 10 kergem. Ma arvan, et te mäletate ise ka seda aega, kui hea ja kerge elu siis on. Mis siis aga juhtub? Lähme lohakaks ja liiga julgeks ja sööme ennast taas ja taas üle.
Tahtejõetud õgijad, vähem on ju parem!!! Teeme ära. Ega me mingid sita pealt riisutud pole, või?? (vabandust väljenduse eest, kuid mõte jääb samaks).

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 20. February 2015, kl 12.13

Hommik!

Mul täna ülla ülla 65.9 (-0.3) ei uskunud tegelikult seda miinust.
Enam nüüd seda 66 näha ei taha smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 20. February 2015, kl 12.30

Njahh ... see mõte , et 10 kg kergemana ei peakski enam nii hullusti seda kaaluasja punnitama... olen nõus. Siis võiks mõelda nii, et oluline on saavutatu säilitamine ja edasi on ainult boonuseks kui väike miinus tasapisi tuleb. Sest tean täpselt, et kõik riided istuksid mulle selle 75 juures juba märksa paremini. Aga ei liigu mina ka see nädal selle väiksema kaalunumbri poole.

Kaal 85,2 (+0,2). Mis seal ikka kommenteerida. Kolmapäeva õhtu ja neljapäev läks täielikult liha söömise tähe all. Seal juures vee joomise unustasin praktiliselt üldse ära. Aga nagu teame, siis liha on raskesti seeditav ja lisaks vägagi energiarikas, ning kui seda süüa rohkem kui oleks normaalne... siis mis seal tahta. Tegelikult on mul märkimikus kirjas kõik. Kui julguse kokku kogun, siis arvutan välja ja panen kirja , enda jaoks, et siis teada kui palju kaloredi üks korralik "lihapäev" endaga kaasa toob. Pakun, et ... topelt. Minu nõrkus ongi liha.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 20. February 2015, kl 14.54

Sire. Kell on alles 15 saamas. Sul on allas vaid 340 kalorit. Püüa omale pigem õhtuks mingit "varu hoida". Õhtud on pigem need raskemad hetked, vahet pole kas oled hommikul vähe või palju söönud, ikka kipub õhtul nälg külla tulema.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 20. February 2015, kl 15.04

Sire. Üks küsimus veel. Mis koguses sa lõunaks seda -tomati läätsesupp kanafileega - sõid ?
Vaatasin , et üldjuhul peaks see suht lahja kraam olema. Kas see on sul ise valmistatud või poolfabrikaadist vamistatud ?
Selle kodujuustu oleks võinud äkki õhtuseks vahepalaks jätta (paar tundi hiljem lihtsalt süüa, et paremini jaotuks) ???

Üleüldse. Millistel kellaaegadel otsustasid sööma hakata. Võid ju nt. toidupäevikusse keelaajad ka märkida. Siis on näha kas edu on ja me aitame sul kellaaegadest kinni pidada smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 20. February 2015, kl 15.32

Vurr, minu tume nr. kaalutabelis nüüd liigub kõige alla...eksju-onju? smiling smiley
ja loodan, et see nüüd jääbki sinna alla smiling smiley

Sire, ma ei mäleta aga, kas sa muna sööd? mind aitas kunagi kui kaalulangetamisega alustasin, muna väga palju, kuna täitis hästi ja kauaks kõhtu, tegin ja teen sellest omletti...2 munast saab vääääga suure omleti, kui sinna sisse veel nt. paprikat panna vms. kunagi sõin ka palju keedumuna, sõin seda nii palju, et sai sellest kõrini ja nüüd pole kaua söönud.
Ma vist olengi selline hull, kes võtab endale mingi toidu ja sööb seda niikaua kui enam sisse ei lähe...kunagi olin ka kodujuustu fänn smiling smiley nüüd jälle ei taha seda nähagi, mul hakkas kuidagi raske olla sellest kodujuustust, võib-olla ei kannata ma lihtsalt piimatooteid.

Mina täidan siis toidutabelit pühapäevani ja tagasi olen reedel, loodan, et külas olles ei saa ma külmkapi juures käija nii palju kui tahaks ja siis kaalu väga juurde ei võta smiling smiley eks reede paistab.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 20. February 2015, kl 15.43

Tegin täna endale suppi- 100 g läätsi, purk tomateid, chillit ja 100 g praetud kanafileed . Pool sõin ära ja pool on õhtuks. Perel on oma söök- klimbisupp.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 20. February 2015, kl 16.24

aga mis puutub kellaaegadesse, siis ma teadlikult üritan süüa õhtusööki kella 16.00- 17.00 vahel, sest ma lähen tööpäeviti magama kella 21 paiku. Ja mulle ei meeldi kui mul voodis on raske olla. Aga õige ta oleks, et peale õhtusööki veel 200 kalorit alles oleks, et pärastpoole puuvilja või porgandeid krõbistada. Ma märgin pärast sööki suht kohe tabelisse, sest vana pead ei saa pikalt usaldada ja paberile ei viitsi märkida. Nädalavahetustel on muidugi peretegemised, siis märgin hiljem tabelisse.

Kunagi kui ma koos alakaaluliste tibidega koos töötasin ( siis oli minu kaal normaalne-60 kg kanti) oli nii paljudel igasugu tablette kotis, nagu näiteks - täiskõhu tunde tekitavad tabletid, tsellu tablad jne. Mul endal siis kaaluga probleeme polnud ja imestasin nende tagavarade üle. Kas te olete mingeid kaalu alandavaid tablette proovinud ja kuidas on aidanud? Ma ise joon vahest Figura teed, aga ainult selle joomine loomulikult ei aita.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 20. February 2015, kl 20.23

Oi, Annn, vabandust. Muidugi liikus sinu "rasvane" number nüüd alla. Tubli ! Ja järgmine kord liigub taas allapoole , onju smiling smiley

Sire, ega sa äkki ei ole supi kaloreid kuidagi valesti arvutanud ? Kas läätsede kalorid said purgilt ? Või olid need kuivatatud läätsed vms ? No lihtsalt kanafilee, purustatud ? tomatid ja läätsed... mulle tundub , et 300+ kalorit söögikorra kohta on supi puhul palju. Äkki on mingi arvutusviga kuskil sul ?

Mina olen kunagi ammu ammu ammu ammu ostnud ühe karbi neid täiskõhutunnet tekitavaid kapsleid. Minul ei tekkinud küll nende abil mingit täiskõhutunnet ... mäletan , et pool pakki lendas prügikasti lõpuks. Figura teed olen aegajalt joonud, aga suht harva. Figura1 ( rohekas pakk) on minu arust ok ja aegajalt isegi võiks juua, võibolla võiksiki järgmine kord osta ühe paki koju. Figura2 (pruun) ... mis justkui peaks olema "tugevama toimega" mulle vist ei sobi, mul selline tunne , et see tekitab mul "pigem" kõhukinnisust. Ma ei tea, kuidas see võimalik on... aga mingi nädal kaks tagasi leidsin kapist karbi seda pruuni figrat ja jõin kahel päeval... no paar viimast pakki viskasin prügikasti. otsustasin, et seda ma enam ei joo ja kuna peres pole kellegi rohkem figura teed "vaja" siis ... prükkarisse need oma tee leidsid. Igaühele oma smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 21. February 2015, kl 11.28

Minu supi arvestus kalorid olid järgmised- 100 g kuivi läätsi- 310 kal, konservtomatid- 98 kal, kanafilee- 105 kal, õli praadimiseks- 80kal ja chilli- 10 kal. Kuna mu köögikaal ei tööta, siis arvutan natuke rohkem kaloreid. Nüüd lõpetas ka tavakaal, millega ennast kaalun, töö. Eks ma lähiajal püüan oma kaale elustada, ostes uued patareid.

See Figura 2 mulle ka ei mõju. Kui ma ostan siis seda rohelist.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 21. February 2015, kl 15.00

Jaa... seda Figurat jõin minagi kunagi kui noor olin, mäletan, et roheline oli jah parema maitsega smiling smiley
Pani ikka selle toidu kiiremini läbi käima küll smiling smiley aga siis lugesin kuskilt, et see väga hea pole, eriti pikemat aega tarbides, et keha harjub ära ja pärast ei suuda/viitsigi enam ise tegutseda.
Veel olen ma söönud kroomi tablette...ei mõjunud, siis veel olid mingid Bio.... lõppu ei mäleta, need ka ei toiminud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 23. February 2015, kl 14.48

Minu tänane trenn on tehtud. Jalutasin vankriga poodi ja tagasi - üle tunni aja. Ainuke halb asi oli, et lastele ostetud shokolaad sai kõndides "kogemata" otsa. Õhtusöök on nüüd siis teada- juurikad, sest muu jaoks eriti kaloreid ei jätku. Nii ilus ilm on täna.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 23. February 2015, kl 14.58

tubli oled ..., et jalutamas käisid smiling smiley see on mitte-niiväga-tubli, et laste soksi nahka pistsid. vaatasin jah, et oled vist omale plaaninud kerget hommikusööki, et kaloreid kauemaks jätkuks ja siis äkki ... volaaaa viissotti soksi peale smiling smiley

Mina pean köögist jalga laskma ja ei tohi käia poes liha ostmas. Nädalaõpp läks praetud liha ja ahjuliha "täheall" ja on selge , et kaloreid kipub siis väheks jääma. Eile meisterdasin sushisid teha, täna vaaritasin rassolniku suppu suure potitäie. Rassolnikusse surusin veidi rohkem sibulat -porgandit ( kartuli asemele).

Püüan ikka seda teedki juua, et mingi vedelik endale sisse kallata aga no vaevaline on see asi. Meega tee läheks hästi aga ei raatsi ju mitusada kalorit päevas mee peale kulutada. No ja teine asi on see, et siis kui tee-joomise isu tuleb peale... siis tahaks kohe.Aga kohe ei kipu valimis ju olema. Siis panen veekeetja ... ja unustan ära, et pidin teed tegema. Või siis heal juhul teen tee ära ja siis ta sinna kööki jahtuma ununebi... kuni õhtuni või järgmise hommikuni. Tahtmises on asi --- ei milleski muus sad smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 23.02.2015 14.59.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 23. February 2015, kl 17.06

Sire. Ma huvi pärast küsin, et kas sinu jaoks ei ole piinav viimane söök "nii vara" ära süüa ja siis õhtul olla söömata ?
Mina kunagi lugesin kuskilt, et reaalselt tarbib inimese oraganist ju energiat 24h ööpäevas ja teoreetiliselt on oluline vaid see, et ööpäevas ei tarbitaks rohkem kui kulutatakse. Teame ju kõik, et igasugu tippatleedid käivad lausa spletsiaalselt öösel söömaski vist smiling smileySeepärast mina söön pigem hommikul kokkuhoidlikumalt , selleks , et mul õhtul oleks kergem. Kuidagi on niimoodi, et just see õhtune aeg on see kus tekivad igasugu "isud" smiling smiley Ja minu puhul ei ole vahet, kas ma olen hommikul söönud rohkem või vähem, õhtul on ikka "isud" platsis. Seega hoian hommikul kokku, et õhtul oleks rohkem lootust "lõhki" mitte süüa.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 23. February 2015, kl 17.31

Üldiselt on piinav omada niihead söögiisu üleüldse smiling smiley. Nii kui silmad lahti teen, tahaks midagi süüa. Aga õhtuti ma õpin lapsega, viin trenni ja toon trennist, ehk siis on rohkem tegevust ja ei ole aega niipalju toidule mõelda. Mulle meeldib süüa üksinda- arvutan ja teen täpse portsioni. Koos teistega söön nädalavahetustel.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 23. February 2015, kl 19.30

Jah, ma täitsa mõistan, miks sulle meeldib süüa üksinda. Mulle meeldiks ka (ja vahel ma ikkagi teen seda ka ), sest ma tahaksin süüa rahulikult s.t et ma ei peaks oma söömise ajal vahepeal kümme korda püsti tõusma, sest keegi ajas midagi ümber, kellelgi on midagi puudu ja ...ma ei tea, alati on koguaeg kellegi midagi vaja ja mina ei saa rahulikult oma sööki nautida ning tagatipuks on siis minu toit veel ka jahutnud juba. . Aga ... ma siiski püüan võimalikult palju süüa koos perega ja samal ajal ühise laua taga. See aeg .. millal lapsed on väikesed või millal lapsed "on kodus"... see on nii lühike. Need aastad lähevad nii kiirelt ja ma tahan, et neile saaks lapsepõlvekodust kaasa teatud "väärtused". Üks neist on see, et pere sööb koos smiling smiley ja, et ema ei ole puhtalt teenindaja laua kõrval smiling smiley ... kes sööb pärast... hiljem... (umbes nii, et pere on teenindatud , nõud pestud - siis on emal ka toit välja teenitud ).
Vahel ma tõstan omale imepisikese portsu, söön selle koos teistega ja siis söön pärast rahus ülejäänud "poole" portsu lisaks. Selle on veel selle kohapealt hea, et siis venib söömise aeg justkui pikemaks, ei kugista kiirelt suurt portsu alla korraga smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 24. February 2015, kl 08.00

Ilusat sünnipäeva kõigile!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 24. February 2015, kl 13.40

Ilusat aastapäeva! Minul tänane jalutuskäik vankriga tehtud ja seekord ilma shokolaadita. Ilm oli küll uduvihmane, aga nagu öeldakse, pole halba ilma on vaid halb riietus. Ausalt öeldes, siis ma ei oleks viitsinud sellise ilmaga välja minna, aga tütar tuletas meelde- emme, pidime ju jalutama minema. Ja nüüd on nii hea tunne, et õues käidud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Vähem on parem ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 26. February 2015, kl 17.10

Tervitused,
Sire, oled tubli, et järjekindlalt ilusti märgid. Enda kohta ma seda paraku öelda ei saa. Nagu varasemaltki olen tõdenud enda puhul, et kui vajun järje pealt maha siis tagasi upitada on paganama raske. Oi kui raske. Tegin järgmise nädala toidutabeli uue lk valmis. Tundisin, et ma ei suuda seda täita. Ma ei teagi, kas pekasin võtma omale lihtsalt nädala puhkust. Samas , mida siin puhata- järgmises nädalas juba 8.märts ju ! Kohutav. Minu tahtejõud ja enesekindlus on täiesti kokku kuivanud. Kahju, et ainult vaimne pool nii kergesti kokku kuivab, mitte füüsiline keha.

Tüdrukud, kuidas teie ennast tunnete. Mis mõtted plaanid ? Ma ütlen ausalt, et ma olen väsinud... Ilmselt on asi selles , et ma pole lihtsalt mitte kuhugi omadega jõudnud. Nii viletsalt ei ole ma mitte kunagi esinenud sad smiley
Kas tahate ikka edasi pusida ? KurrNurr vist on meil nagunii ainult kaalutabeli peale jäänud. Sire , Annn ... kas tahate ikka toidutabelit täita ? Ma ei tea, kas ma ise järgmine nädal täidan.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.